nezařazené

„Tahle vláda vám všechno vezme, nic si nekoupíte!“ Babiš se bouřil ve Sněmovně. „Usekli“ ho

18.02.2022 13:23

V debatě ke státnímu rozpočtu se k řečnickému pultíku dostal také expremiér Andrej Babiš (ANO). A spustil palbu. Vy jste ten rozpočet tak domatlali! Vy dokonce ještě jste tak arogantní, že říkáte, že lednová inflace je i inflací minulé vlády. To je neuvěřitelné, pálil šéf hnutí ANO. Takže, vážení občané, tady nová vláda vám všechno vezme, nebudete si kupovat nic a potom vlastně nebude inflace, zuřil dál Babiš.

Andrej Babiš se ve svém projevu vrátil až ke krizi z roku 2009 a vyčetl ODS, že tehdy dala podnikatelům nulu. „My jsme podnikatelům dali 360 miliard za dva roky,“ pochválil dnes svou již bývalou vládu. A jedním dechem dodal, že v porovnání k HDP držela jeho vláda dluh v mezích, díky čemuž má Česko stále vysoké ratingy a je šestou nejméně zadluženou zemí v EU.

Zdůraznil také, že za poslední dva roky razantně vzrostly úspory českých domácností, což Babiš nepovažuje za chybu. Za velkou chybu naopak považuje to, že vláda neponechala rozpočet Aleny Schillerové v původní podobě, což by vzhledem k inflaci znamenalo, že vláda získá 60 miliard korun navíc. Z těchto peněz se podle Babiše měly navýšit důchody, mělo se na půl roku odpustit DPH. 11 miliard jste měli dát lidem, hřímal Babiš s energií. A nakonec měla vláda ponechat růst platů v původní výši a ještě ponechat slevu na jízdné.

„Vy jste ten rozpočet tak domatlali,“ soptil Babiš.

A hned popsal, z čeho vychází.   

Zásadní chybu viděl právě v tom, že vláda vrátila DPH u energií na původní výši. Podle Babiše právě to způsobuje současnou inflaci. „Vy dokonce ještě jste tak arogantní, že říkáte, že lednová inflace je i inflací minulé vlády. To je neuvěřitelné,“ zuřil šéf hnutí ANO. „Je to vaše inflace. Pozdravujte pana premiéra. Je to jeho inflace. Měli jste odpustit DPH na 6 měsíců. Bylo by to 1,8 miliardy měsíčně. Mluvím o 6 měsících. Pokud nerozumíte, tak jsem vás včera informoval, že v červnu je léto,“ smál se Babiš vládě.

Vmetl vládě i to, že penze se zvyšuje ze zákona, takže nejde o žádnou zásluhu vlády.

Prohlásil, že vláda vlastně nedosáhla žádných úspor. „To jsou brutální škrty,“ pravil Babiš.

„A on nám to tady řekl pan prezident. Dnes nám pan prezident předvedl jeden z jeho nejlepších projevů,“ vychválil Babiš prezidenta s tím, že prezident správně poukázal na to, že lidé nebudou mít dost peněz, aby měli za co nakupovat, za co topit, za co svítit a tak podobně.

„Takže, vážení občané, tady nová vláda vám všechno vezme, nebudete si kupovat nic a potom vlastně nebude inflace,“ vypálil Babiš.

A vrátil se do 90. let 20. století a vyčetl ODS, že právě kvůli ní dnes Česko není ani potravinově soběstačné.

Nešetřil ani Českou národní banku za to, že zvyšuje úrokové sazby, čímž pomáhá bankám, ale lidem zdražuje hypotéky.

Ale ve 12:40 Babiše utnuli.

Místopředseda Sněmovny připomněl, že Sněmovnu čeká jednání o Senátem vrácené novele pandemického zákona a přislíbil, že Babiš dostane slovo hned, jak se poslanci vrátí k debatám o rozpočtu.
https://bit.ly/3uWA0eX

sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
kral
18. 2. 2022 19:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Když přežijeme Grean deal, tak nás nakonec vyvraždí pětikoalice… Je to hrůzná představa.

Pavel
20. 2. 2022 16:28
Odpovědět  kral

Globalisté si svoje kádry k převzetí moci připravovali desítky roků. Nevěřte nikomu z nich, jsou to grázlové. K vyřešení všech problémů musí přijít změna systému a v něm musí přijít k moci skuteční pronárodní vůdci, kteří jednoznačně nadřadí zájmy o národ nad své vlastní ego. První předpoklad toho je, že musíme vypadnout z EU. Mám pouze obavy, že tomuto národu je to z velké většiny jedno, jak skončí. Duševní zralost národa se pozná, když se většinově dokáže postavit za pravdu. Braňte pravdu, hajte pravdu, bojujte za pravdu. Tři Janové, Hus, Žižka, Želivský by nám nic jiného poradit ani nemohli. Je to na nás, národu českém.