nezařazenévěda a technika

Švýcarská společnost nabízí opevněné luxusní bunkry pro Apokalypsu

Švýcarská firma, která dodává opevněné podzemní rezidence, odhalila své nové bunkry L’Heritage – pro jednotlivce s ultra vysokým čistým jměním, kteří chtějí prožít apokalypsu zalitou v klíně luxusu, na který si zvykli.

Všechny fotky přes Town

Společnost Oppidum pověřila francouzského architekta Marca Prigenta, aby navrhl rozlehlé podzemní příbytky pro „bezprecedentní časy“ –  přičemž každý z nich nabízí minimálně 10 000 čtverečních stop prostoru .

Rezidence lze upravit podle vkusu majitele – a mohou zahrnovat další zařízení, jako je extra velká garáž, soukromá umělecká galerie, zasedací salonky, krytá zahrada a dokonce i lázně se soukromým bazénem, ​​uvádí  Robb Report .

Rezidence mají  dva nezávislé systémy filtrace vzduchu  – primární jednotku pro mírový provoz, která neomezeně zajišťuje čerstvý vzduch,  a nejmodernější systém sekundární filtrace vzduchu,  který dokáže chránit před nečistotami ve vzduchu „ať už radioaktivními, chemickými, biologickými nebo jaderného původu,“ uvádí  web .

V případě potřeby zajišťuje unikátní vysokotlaká vzduchová rezerva a vnitřní cirkulace Oppida dostatečnou hladinu kyslíku v budově a zároveň udržuje přetlak pro zajištění absolutní vzduchotěsnosti a plynotěsnosti vnitřního prostředí.

Filtrace vzduchu zahrnuje systém odstraňování CO2, který zajišťuje dýchatelný vzduch, když je v budově nedostatečný nebo žádný přívod čerstvého vzduchu.  V případě potřeby poskytne pomocný zdroj připojený k odstraňování CO2 dostatečnou hladinu kyslíku. -Oppidum

Hlavní konstrukcí je železobetonová skořepina navržená pro statické a dynamické zatížení, tlakové nebo rázové vlny, seizmicitu a další faktory a úkryty mohou být dokonce „navrženy pro nejvyšší úroveň ochrany NATO STANAG 2280:2016“.

Přísné zabezpečení je klíčové , vzhledem k tomu, že tyto bunkry jsou vyrobeny pro překonání apokalypsy v extrémním luxusu. Za tímto účelem jsou  opevněné protihlukové dveře řízeny multibiometrickým měřičem  , který snímá obličej, duhovku, dlaň a otisky prstů obyvatele. Každá rezidence také přichází s  integrovaným bezpečnostním systémem na vojenské úrovni a také (samozřejmě) schopností přežít mimo síť.

„Jsou to místa klidu a absolutního bezpečí pro majitele a jejich rodiny. Je nám ctí nabízet našim klientům nejvyšší úroveň služeb a vytvářet krásná místa, která je a jejich odkaz ochrání pro další generace,“ uvedl v prohlášení zakladatel a generální ředitel Oppidum Jakub Zamrazil. 

Bunkry jsou dostupné v USA, EU, Spojeném království a Spojených arabských emirátech.


Izolace v podzemí. Zajímavé projekty bunkrů pro přežití v případě katastrofy ČR


Zvenku obvykle vypadají jen jako obyčejný menší areál, zdání však klame. Podzemní bunkry pro vyvolené dokáží pojmout několik desítek lidí, na které obvykle čeká veškerý komfort: přepychové apartmány, tělocvična, bazén, klinika, škola, lázně, kino, herna, bar a další vymoženosti.

V Česku je známý zatím připravovaný podzemní komplex Oppidum v hodnotě přibližně sedm miliard korun. Rozkládá se u Českého Brodu na ploše 30 tisíc m². Samotné podzemní podlaží je přitom na ploše 7200 m² a pojme až 50 lidí. Ti jsou v případě katastrofy plně vybaveni a zabezpečeni až na dobu deseti let. 

V patnácti patrech bývalého raketového sila byl pro změnu vybudován luxusní bunkr u města Concordia v Kansasu. Nechybí v něm plně vybavené obývací místnosti, kino, horolezecká stěna nebo posilovna. Mírně decentnější rozměry má podzemní bunkr v americkém Texasu. Jeho 300 m² skrývá tři ložnice a dvě koupelny.

Snímky z interiérů luxusních bunkrů si můžete prohlédnout v galerii 

sdíletj na

44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Vaska
5. 10. 2022 18:40
Ohodnotit příspěvek :
     

Toto zhodnocení současnosti jsem našel v jiné diskuzi (nejsem autor) a ukazuje, kam jsme došli za posledních 32 let. A tak jsem to zkopíroval – je to o tvrdé realitě současného protektorátu –

Jsem Čech. Ráno vstanu – ZATÍM z vlastní postele ve vlastním domě. Umyju se vodou na které vydělají Francouzi, do práce jedu vozem na kterém vydělali Italové či Němci, poháněn palivem živicím Poláky či Maďary. Pracuju ve firmě patřící Italům kterou jsme jim prodali v “privatizaci” za hubičku včetně know – how nevyčíslitelné hodnoty. Pak jdu na nákup na kterém vydělají Němci či Rakušané. Po příjezdu domů kdy jsme dal vydělat Polákům zatopím “naší” vlastní elektřinou kterou mi prodali Němci 10 x předraženou. Když mi dojdou hotové peníze vyberu v rakouzské “České” spořitelně. Večer mne černý redaktor v TV patřící američanům ujistí, že žijeme v demokracii a samostané České republice a nepřítel je Rusko a Čína. A tak se ptám. Kde jsou ideály za které jsme bojovali v 90? Co zbylo? Na to si odpovězte sami. Jsme koloníí a Klondikem kde koho. Jediné co je skutečně naše je blbost a naivita českých voličů. NAZDAR.

Gales
5. 10. 2022 19:41
Odpovědět  Vaska

A vedou blbečci co volili Vystrčila.

6. 10. 2022 08:05
Odpovědět  Gales

To nikdo nevolil, volby falšují.

Masunta
5. 10. 2022 19:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Jedině, kdyby se dodávaly s vozidlem Taurus.

5. 10. 2022 19:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Fajn, že zmr-di se mají kam zašít.

Markýza
5. 10. 2022 19:58

Nějak to ale nedomysleli – což je asi proto, že to jsou zm-r-di. Kdopak jim upeče rohlíčky, vyluxuje koberečky, zabije prasátko, vykope brambůrky, navaří, vypere……oni sami? Cháchá.

5. 10. 2022 20:09
Odpovědět  Markýza

Budou papinkat konzervičky, bumbat balenou vodičku, ale jak s koupáním a splachováním hajzlu nevím a jsem líný se po tom pídit. A co ke konzervám taky nevím, ale sichr budou mít hospodyňku která se postará. Ale ono tam bude pamatováno i na vodu podle mě. Doufám, že z nich bude stín, než tam doběhnou.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Vaska
5. 10. 2022 20:16

vo konzervách mi ani nemluv – kdysi dávno jsem měl rád lečo a sekanou svíčkovou (na čundr ideální) a zrovna včera jsem se pokoušel pozřít lečo už od buhvíkolikátého výrobce – opět to byla nepoživatelná sračka čehosi !!

Albi
5. 10. 2022 20:52
Odpovědět  Vaska

Ani se nedivím, i když konzervu jsem neměla ani nepamatuji.

Zastaralá výrobní norma z roku 1978

Že vepřové konzervy už nejsou to, co bývaly, potvrdilo srovnání ingrediencí současných produktů s technickými normami pro výrobu „vepřového masa ve vlastní šťávě“ a lančmítu z roku 1978. „Ze všech šestnácti testovaných vzorků se původním recepturám svým složením přiblížily pouze dva,“ uvádí Hana Hoffmannová, šéfredaktorka dTestu. Oproti staré receptuře, v níž se maso ve vepřových konzervách ochucovalo pouze solí, pepřem a kmínem, se v dnešních výrobcích využívají látky pro zvýraznění chutě a vůně, a zahušťovadla jako bramborový škrob či guma euchema E 407a. V případě lančmítu se moderní výrobky odlišují přídavkem škrobu, živočišných a rostlinných bílkovin, barviv a použitím separátu, tedy strojně odděleného masa”

https://www.odzkouseno.cz/test-veprovych-konzerv-pouze-dve-se-priblizily-puvodnimu-slozeni/

S jinými to bude totéž v bleděmodrém (nebo spíš v zeleném?).

5. 10. 2022 21:33
Odpovědět  Albi

Salám junior mi nechtěl žrát ani pes a radši držel pět dní hladovku. A přitom ho měl nakrájený na kostičky v misce. Ale ani jsem se mu nedivil, když mi došlo, že za pět dní v misce a ani nezezelenal. Pak jsem se s hajzlíkem podělil o kuře, aby se na mě nezlobil.

Albi
5. 10. 2022 22:09

Junior taky už dávno nežeru. On se totiž většinou dá koupit jen drůbeží (jestli dnes někde i z vepřového nevím,) a já jednou četla (nevím, jestli by se dalo ještě najít) – článek, kde bylo i vidxeo a jmenoval se – to si pamatuji přesně: “Už je ani nekuchají”.
Tam ta kuřata házeli do mlýnků celá vč. zbytků peří – snad jenom bez pařátků a hlav, ale tím si nejsem úplně jistá, je to už dlouho.

5. 10. 2022 21:28
Odpovědět  Vaska

Přesně tak. Už jsem vyřadil z jídelníčku i uzeniny, nedá se to žrát. Ani ty drahé ne. Hnus. Ale také k něčemu dobré, aspoň si neuženu cukrovku. Přitom bych si dal docela s chutí studentskej řízek. Jenže tenhle gothaj, když se hodí na pánvičku, tak je to jak když vlezeš do chemičky.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
5. 10. 2022 20:42

Nekonečný je jen vesmír (snad) a lidská blbost (ta bez nejmenších pochyb) – takže až spapinkají všechny konzervičky, a vybumbají všechnu vodičku, stejně budou muset ty krysy vylézt na světlo boží.
Pak dojde na slova markýzy.

Pozn.: Doufejme, že nikoho z přeživších nenapadne podat jim “chléb a sůl” a pramenitou vodu!

5. 10. 2022 21:45
Odpovědět  Albi

Pramenitou vodu? Proč ne… když do ní před podáním nachč-iju.

Jmenujise
14. 10. 2022 20:06
Odpovědět  Albi

musím trochu doplnit fakta:
Do obrovského bunkriu není problém natahat zásoby žrádla a vody na tisíc let!

Jmenujise
14. 10. 2022 20:20
Odpovědět  Markýza

No tak budou žít v podzemí, takže budou jíst hlavně konzervy. Tedy prasátko budou mít v konzerně, nebudou jej zabíjet. Brambory budou mít v nějaké obrovské ledárně. Vařit budou patrně hotová mražená jídla. Budou tam mít konzervy na tisíc let. A pokud budou chtít, tak budou mít i zásoby oblečení na tisíc let, aby jej nemuseli prát vůbec. Boháči mají vše jenom na jedno použití. Na koberec o bez koberce… myslím existuje robotický vysavač.
Jo a ještě existuje tekuté jídlo, jmenuje se to MANNA. Vynalezli to nějací koumáci od nás z čeksé republiky. Je to trochu drahé, ale pro boháče levné.

Pedro
5. 10. 2022 19:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Lepší chcípnout hned, než žít v podzemí 10 let, pak vylézt a nikde živáčka. Mrtvá planeta, bez zvířat, včel, jen radioaktivní voda, vše otrávené, kdo po tomhle touží? Amík? Ten je na to blbej dost.

Markýza
5. 10. 2022 19:58
Odpovědět  Pedro

No, to taky.

Jmenujise
14. 10. 2022 20:11
Odpovědět  Pedro

Pokud by opravdu vypadala Země takhle, tak… to by byl těžký život,
zásoby mohou mít na 1000 let, ale psychicky by to bylo těžké.
Myslím si, že počítají s tím, že se příroda obnoví. Ale záleží, jak bude apokalypsa vypadat, kolik je vlastně těch jaderných zbraní… a nebo jestli bude “prostě jen” celosvětovýá neúroda a hladomor. Pak by planeta nemusela být zničená vůbec.
Tedy záleží, jaký scénář apokalypsy bude.

Gales
5. 10. 2022 19:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Pche,to je toho.Já zas mám autíčko na klíček.Heč..

Albi
5. 10. 2022 20:54
Odpovědět  Gales

-.) 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

5. 10. 2022 21:34
Odpovědět  Gales

A já šlapací, kyš… kyš…

BB Rad
5. 10. 2022 19:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypadá to na bezpečný úkryt šéfů WEF v čele Swab ,Soros ,Gates a bandy žido-Amíků ,kteří tuto show organizují a vedou . Možná poblíž DAVOSU aby to měli blíže na pokec . HNUSI

Markýza
5. 10. 2022 19:59
Odpovědět  BB Rad

Tak jako Milanovi- chtěla bych být malou muškou a vidět, jak se po půl roce porvou o to, kdo utře pokydanou mramorovou desku v kuchyni…..

5. 10. 2022 20:42
Odpovědět  Markýza

Budou mít hospodyňku, to se vsaďte. Ale tou myškou bych chtěl být, až tam budou tak půl roku. Ona je ponorka docela sranda – pro myšku, co ji sleduje z ďoury. Kdo to neprožil, nemá ánunk, jak vražedný svinsto to je.
Znám kluka – no, on už je to dědek, žije-li ještě – s přezdívkou Kalač. Dřevorubec. Po půl roce pobytu v jedné maringotce jedné noci vstal a kolegovi rozpůlil palici kalačem – to je taková sekeropalice – za to, že v noci chrápe a prdí. A to ani nebyla pravá ponorka, protože přes den makali a večer chodili občas na pivo. Jenže vlastně v lese dělali spolu a i u toho piva seděli spolu. Byli totiž tak bl-bý, že nikdo s nima u stolu nevydržel, že ty jejich strašlivý kydy nedokázal poslouchat. Já to vydržel jednou snad jen půl hodiny a pak jsem šel radši do jiné hospody, aby to tak blbě nevypadalo.
Já to ale znám z kriminálu. Pak jsem si zažádal o samotku a bylo mi, kupodivu, vyhověno. On byl tehdá na Bytízu docela roumnej říďa, když se s ním mluvilo na rovinu. Pak jsem byl na samotce přes půl roku a docela jsem si medil. Rozhodně lepší, než si ještě něco přivydělat. Ještě teď – a že už to je přes pětatřicet roků – mám chuť se prát, když si vzpomenu na Maštyříka.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 10. 2022 08:10

Jo a ta hospodyňka možná taky vezme ten váš kalaš (možná i -nikov) a nejspíš jí to nebude trvat ani půl roku. Obslužný personál se spikne – napřed proti panstvu, pak se servou mezi sebou……….nebude les, ve kterém by se uklidnili, nebude kam zdrhnout. Ano, ponorka je mrcha. Ani luxus tomu nepomůže.

Jmenujise
14. 10. 2022 19:28
Odpovědět  Markýza

Počítej s tím, že služebnictvo bude kompletně očipované. Tedy naplní se to, že čem žvatlá roky Ivo Benda. Takové služebnictvo bude možné zabít jediným tlačítkem na dálkovém ovladači.

Již teď je určitě milion lidí, kteří chtějí zabít svštové elity, a mají k tomu dobrý důvod, aby ožebračeni, zmrzačeni, podvedeni atd. Ale světové elity stále žijou, mají dobře placenou zcela bezcharakterní ochranku, mají hlídané paláce nejmodernější technologí pomocí místních kamer i ze satelitu, všude mikrovlnná děla, a obyčejní lidé vůbec netuší, co všechno tam mají za technologie.
Obyčejní lidé netuší, jaké technologie jsou proti jim využívány den co den.

Jmenujise
14. 10. 2022 19:50

Díky za příspěvek. Poučný.

Pokud je bunkr příliš malý, tak by tam měl být člověk sám, tím se řeší tento problém. Samozřejmě ještě je tu problém stísněného prostoru.

Pro více lidí by měl být bunkr prostorný a členěný na více pokojů, aby každý člověk mohl být sám.

A nakonec je dobré si k sobě vybírat lidi, se kterými budu, tak nějak vycháze.t

Když někdo hlasitě chrápe, tak je to fakt nepříjemné. Ale ten chrápající za to přitom nemůže, je to nemoc, ten člověk se defakto ve spánku tak trochu dusí.

Albi
5. 10. 2022 20:56
Odpovědět  Markýza

Tedy – konec věty mě překvapil….. 🙂

Jmenujise
14. 10. 2022 20:13
Odpovědět  BB Rad

Bill Gates si postavil obrovskou jachtu a plánuje přežít apokalypsu na ní.

Autor
5. 10. 2022 20:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Má to celou řadu nedomyšlenek.
Ti, co mají takto možnost jako přežít, neumí nic než poroučet. Kdo na ně pak bude pracovat? Proto tam postrádám školící středisko pro výuku zemědělství, výrobě chleba poté atd atd. To bude hezký, otevřít dveře a začít hned vlastníma rukama pracovat na radioaktivní půdě … a myslíte, že ti, co by se museli venku o sebe starat celou tu dobu sami, sami si všechno řídit po svém, že by se jim zase odevzdali s nadšením pod jejich patronát? Takovým Rotšildům, Bidenům, Rokefelerkům a jiným zrůdám? Já být mezi přeživšími a venku, tak bych nechal všechny tyto “báječné” úkryty zalít betonovým krytem s uzounkým průchodem pro vzduch. Ne z humanity, ale aby až budou chtít jít ven, až pak by jim došlo, že je pro ně stejně konec. I kdyby to měla být poslední činnost lidstva na planetě.
Nebo tam chybí vysvětlení, co bude se zdravotním stavem, např. deset let je tak dlouhá doba, že se prostě nějaký neduh musí vyskytnout tím pravděpodobněji, čím jich tam bude více.
Pokud se někdo trefí přímo nějakou raketou do území nad krytem, nemají šanci ani oni.
Sice tam mají nepochybně záložní zdroje energie, ale dobře vím, že zákony přírody jsou nerušitelné – vždy se pokazí to, co nejvíce potřebujete.
A nebo si vemte, že jaderné zbraně vyvolají prostě i docela malé, ale “nevhodně” “umístěné” zemětřeseníčko.
Tyhle kryty jsou snobské a hloupé. Místo toho aby se všichni tihle snažili zajistit ze všech sil mír, tak se brání následkům vlastní hlouposti.

Autor
5. 10. 2022 20:48
Odpovědět  Peter

Napadlo mne pár reklamních hesel:
Do každého krytu:
kuchařku, učitele všeználka, opraváře všeumětela, doktora a zdravotní sestru!
Do každého krytu vlastního liberála!
Nejlépe chutná vlastní moč!
Každému svého psychiatra!
Nebo třeba:
Vlastní kryt – lepší než basa!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
6. 10. 2022 08:13
Odpovědět  Peter

Už tiskněte plakátky! :-))
Nojo – jenže tohle napadne normálního člověka, tahle věrchuška dávno neví, co život jako takový obnáší.
“Nedomyšlenky” jsou skvělé – já je budu šířit, jo?

5. 10. 2022 21:35
Odpovědět  Peter

Je to prima šolich jak vytáhnout z blbců prachy. Jiný smysl to nemá.

Markýza
6. 10. 2022 08:11

Jednoznačně.

5. 10. 2022 21:43
Odpovědět  Peter

Rusové mají už teď v kosmu umístěnou nějakou gravitační zbraň na výrobu lokálního zemětřasu. Ozkoušeli ji – úspěšně – už asi před čtvrt rokem. Přitom je ten prevít velký jen asi jako lednička. Zkrátka je to blbost na entou. Ale proč nakonec parchanty neoškubat, to výrobci schvaluju.

Pat
5. 10. 2022 21:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Tož pěkné.
Ale já si počkám až budou v Lídlu ve slevě.

Albi
5. 10. 2022 22:20
Odpovědět  Pat

🙂 🙂 🙂 Konečně téma, které jak se zdá, “sedne” všem!

Markýza
6. 10. 2022 08:14
Odpovědět  Albi

No protože sem nechodí žádní tihleti….hipsteři a tak. 🙂

janle57
5. 10. 2022 22:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Tohle se snad vážně ani nedá komentovat,někdo si založil kšeft na rozpoutání
celosvětové jaderné války,plebs může okamžitě nebo s odstupem času natáhnout
brka hladem,žízní nebo umrznutím,vyvolení si to protáhnou o 10 let později,
pokud vylezou z téhle díry,mají to stejně spočítané,za ty svý prachy si můžou
hrát v podzemní tak akorát poker.

Jmenujise
14. 10. 2022 19:04
Odpovědět  janle57

NE. Nemám důvod obhajovat tyhle stavby, když žádná nebude moje. Ale musím napsat trochu faktu.
Jestli vymřou všichni obyřejní lidé, tak bych to těm elitám přál, aby po deseti letech vymřeli rovněž. Patřilo by jim to.
Ale fakta nenahrávají spravedlnosti.

  1. není žádný problém si vytvořit DOŽIVOTNÍ zásoby vody, potravin, a mít tam i jímku pod záchodem s DOŽIVOTNÍ kapacitou. V tak obrovských prostorech, jako jsou zde v řlánku uvedeny, to opravdu není žádný problém. Je to to nejmenší. Tzn. že oni nebudou muset vylézt nikdy, budou tam moci být až do konce svých životů, třeba dalších sto le.t
  2. Po nějakých letech začne být planeta Země znovu obyvatelná. Tedy předpoklad, že planeta nebude obyvatelná na věky věků je chybný. Klidně by po těch 10 letech mohli již vylézt ven, ale nemusí, protože budou mít doživotní zásoby.
6. 10. 2022 08:04
Ohodnotit příspěvek :
     

A k čemu jim to bude? Když pak přijdou hladový přeživší a vykopou je ven krumpáčem a lopatou. Na světě přežijí miliony lidí, myslíte že pak budou mít slitování s tou superbohatou špínou, až za pár let vyleze ven ze svých bunkrů? Budou na ně koukat jak na mimozemštany, o všechno je oberou, nejspíš je zabijou. Tak k čemu bunkr?

Jmenujise
14. 10. 2022 19:10
Odpovědět  Veny232

janle57 počítá s tím, že Země bude zcela neobyvatelná a to na věky věků.
Veny232 zase počítá s tím, že miliony lidí přežijí i bez bunkru.

Pojďme, ve vlastním zájmu, analyzovat situaci, jak to teda bude, až do nastane. Zamyslet se. A to nám možná umožní se i v amatérských podmínkách na tech soumrak civilizace připravit.

Jmenujise
15. 10. 2022 20:05
Odpovědět  Veny232

Nemůžeš vyloučit, že jsou to mimozemštané doopravdy. Jako lidé se rozhodně nechovají a nikdy nechovali.