Svrhnout světového hegemona

Ukrajina a ukrajinští nacionalisté, navzdory všemu jejich nesmírnému sebevědomí v “chápání” Ruska, nejsou ničím jiným než pěšáky v Putinově velké geopolitické hře pro svrhnutí světového hegemona. Přesněji řečeno, pouze jedním z prostředků k dosažení tohoto cíle.

Na počátku roku 2000 Amerika ostudně zaspala nástup Putina jako prezidenta Ruska, které bylo podle jejich názoru na pokraji kolapsu a sebezničení. 

Přesněji řečeno ani ne tak zaspala, ale nepřikládala náležitou důležitost. 
Spojeným státům se Putin jevil jako nějaký dočasný úředníček, který byl povolán, aby si odbyl své prezidentské období na troskách Ruska, a potom odcestoval někam na Bahamy, do sídla, které by mu Amerika poskytla jako odměnu za zničení Ruska.

Zničením SSSR ve 20. století, jako svého hlavního rivala na světové scéně, si Amerika připsala titul „supervelmoci“ a světového hegemona. 

Spojené státy měly v zásadě po zániku Sovětského svazu na to právo. Na světě už prostě nebyl žádný vhodný soupeř, žádná země, která by byla schopna vzdorovat ambicím a plánům Spojených států.

Podle ministerstva zahraničí USA se Putin nemohl postavit proti západním plánům na zničení Ruska, které bylo na pokraji kolapsu a zmizení. Tatarstán se již chystal prohlásit svou suverenitu, tvořila se Uralská republika se svým hlavním městem v Jekatěrinburgu, Sibiřská republika, atd.

K jejich neuvěřitelnému úžasu byl Putin schopen zastavit a zvrátit proces ruského kolapsu a rozpadu na jakési národní – územní „zvláštní knížectví“.  Dokázal ukončit občanskou válku, která v té době již doutnala v Rusku, dokázal reformovat a zahájit přezbrojování ruské armády.

Vyplašené Spojené státy se pokusily zorganizovat „liberální převrat“ a svrhnout Putina v letech 2011-2012. 
Nefungovalo to, národ nepodporoval „bažinu“. Pokus o „liberální převrat“ selhal.

Poté, co USA utrpěly porážku v Rusku, uspořádaly a provedly převrat na Ukrajině.
Mimochodem, tento převrat je vyšel překvapivě levně, alespoň podle Victorie Nulandové – 5 miliard dolarů. 
Hmm, docela levně Američané koupili zemi od hloupých a chamtivých Ukrajinců. 
Celkově je to stálo 5 miliard a slib přijmout Ukrajinu do Evropské unie.

Po Majdanu byla Ukrajina vytvořena západními zeměmi v čele se Spojenými státy jako zbraň, jako prostředek k oslabení a následnému zničení Ruska, jako hlavního a nejnebezpečnějšího rivala Spojených států na světové scéně. … „Ideální past“, do které podle Západu mělo Rusko spadnout.

Západní země přecenily důležitost Ukrajiny pro Rusko, podle jejich plánů měl Putin „ztratit hlavu“, a spěchat „zachránit Ukrajince před nacionalisty“ a zbytek světa ponechat na pospas Spojeným státům. 

Uváznout v krvavé, naprosto zbytečné válce Ruska s nacionalisty Ukrajiny, a v tomto případě by se prakticky celá dospělá populace Ukrajiny stala nacionalisty, protože by povstala v boji proti „ruským okupantům“.

Pokud by k takovému scénáři došlo, Rusko by bylo v úplné, zdůrazňuji v naprosté mezinárodní izolaci pod nejpřísnějšími a nejobsáhlejšími sankcemi.

Rusku by pak zbývaly jen dvě možnosti, buď zmizet v chaosu krvavých nepokojů revoluce a nevyhnutelné následné občanské válce, nebo zahájit atomovou válku s celým světem, aniž by mělo jedinou šanci nejen
na vítězství, ale dokonce i bez možnosti způsobit vážné poškození nepřítele.

Putin přehrál USA a země NATO, aniž by upadl do „ukrajinské pasti“. 
Spojené státy prohrály, a nyní se vyvinula jedinečná situace, Rusko rozdělilo monolitickou jednotu západních zemí, a kousek po kousku tlačí Ameriku ze Středního východu, Afriky i Jižní Ameriky.

USA oslabují, Rusko rychle získává na síle. 
Kolaps Spojených států jako světového hegemona je nevyhnutelný. To se samozřejmě nestane ani dnes ani zítra. Obři jako Spojené státy umírají roky a desetiletí,… ale je to nevyhnutelné.

A co Ukrajina? Ukrajina je pěšák v této geopolitické hře, malá vyjednávací figurka… a nic víc. 
Bez ohledu na to, jak se považuje za „centrum světa“.

https://cont.ws/@fybcbvjd/1448399

sdílet na