Krizenezařazené

Svědectví ze 7. října ukazují, že izraelská armáda “ostřeluje” izraelské občany tanky a raketami

MAX BLUMENTHAL * 27. ŘÍJNA 2023

Izraelská armáda dostala rozkaz ostřelovat izraelské domy a dokonce i jejich vlastní základny, když byli 7. října napadeni radikály z Hamasu. Kolik izraelských občanů, o nichž se říká, že byli “upáleni zaživa”, bylo skutečně zabito palbou do vlastních řad?

Několik nových svědectví izraelských svědků k překvapivému útoku Hamasu na jižní Izrael ze 7. října přispívá k rostoucímu počtu důkazů, že izraelská armáda zabila své vlastní občany v jejich boji neutralizace palestinských ozbrojenců.

Tuval Escapa, člen bezpečnostního týmu kibucu Be’eri, zřídil hotline pro koordinaci mezi obyvateli kibucu a izraelskou armádou. Řekl Izraelským novinám Haaretz, že když začalo docházet k zoufalství, „velitelé v poli činili obtížná rozhodnutí – včetně ostřelování domů na jejich obyvatele, aby eliminovali teroristy spolu s rukojmími.”

V samostatné zprávě zveřejněné v Haaretzu se píše, že izraelská armáda byla „nucena požádat o letecký úder” proti svému vlastnímu zařízení uvnitř přechodu Erez do Gazy „s cílem odrazit teroristy”, kteří se zmocnili kontroly. Tato základna byla v té době plná izraelských důstojníků a vojáků civilní správy.

Tyto zprávy naznačují, že od vrchního velení armády přišly rozkazy zaútočit na domy a další oblasti uvnitř Izraele, a to i za cenu mnoha izraelských životů.

Izraelská žena jménem Yasmin Porat potvrdila v rozhovoru pro izraelský rozhlas, že armáda “nepochybně” zabila 7. října mnoho nebojujících Izraelců během přestřelek s ozbrojenci Hamasu. „Zlikvidovali všechny, včetně rukojmích”, uvedla poukazujíc na izraelské speciální jednotky.

Jak David Sheen a Ali Abunimah uvedli v Electronic Intifada, Porat popsala “velmi, velmi těžkou křížovou palbu” a Izraelské tankové ostřelování, které vedlo k mnoha obětem mezi Izraelci.

Když byla Porat zadržena ozbrojenci Hamasu, vypráví: „oni nás nezneužívali. Bylo s námi zacházeno velmi lidsky… nikdo se k nám nechoval násilně.”

Dodala: „Cílem bylo unést nás do Gazy, ne nás zavraždit”.

Podle Haaretze byla armáda schopna obnovit kontrolu nad Be’eri až poté, co nepochybně “ostřelovala” domovy Izraelců, kteří tam byli drženi v zajetí. “Ta cena byla hrozná: nejméně 112 obyvatel Be’eri bylo zabito“, poznamenávají noviny. „Ostatní byli uneseni. Včera, 11 dní po masakru, byla v jednom ze zničených domů objevena těla matky a jejího syna. Předpokládá se, že v troskách stále leží další těla”.

Velká část ostřelování v Be’eri byla provedena izraelskými tankovými posádkami. Jak poznamenal během své návštěvy Be’eri jeden reportér pro outlet I24News sponzorovaný izraelským ministerstvem zahraničí, „malé a kuriózní domy [byly] bombardovány nebo zničeny” a „dobře udržované trávníky [byly] rozryty od obrněného vozidla, zřejmě tanku”.

Útočné helikoptéry Apache také těžce figurovaly v reakci izraelské armády 7. října. Piloti sdělili izraelským médiím, že vyrazili do bitvy bez jakýchkoli zpravodajských informací, neschopni rozlišovat mezi bojovníky Hamasu a nebojujícími Izraelci, přesto odhodláni “vyprázdnit břicho” svých válečných mašin. „Ocitám se v dilematu, na co střílet, protože je jich tolik”, komentoval jeden pilot Apache.

Video natočené uniformovanými ozbrojenci Hamasu jasně ukazuje, že oni 7.října úmyslně zastřelili mnoho Izraelců s puškami Kalašnikov.

Izraelská vláda se však nespokojila s tím, že by se spoléhala na ověřené videozáznamy. Místo toho pokračuje v prosazování zdiskreditovaných tvrzení o „sťatých dětech”, zatímco distribuuje fotografie „těl spálených k nepoznání”, trvajíc na tom, že ozbrojenci sadisticky upálili své zajatce, a dokonce některé znásilnili, než je zaživa upálili.

Cíl výstavení zvěrstev v Tel Avivu je jasný: vykreslit Hamas jako „horší než ISIS” a zároveň pěstovat podporu pokračujícímu bombardování Pásmy Gaza izraelskou armádou, které si v době této publikace vyžádalo přes 7000 mrtvých, včetně nejméně 2500 dětí. Zatímco stovky zraněných dětí v Gaze byly ošetřeny na to, co jeden chirurg popsal jako „popáleniny čtvrtého stupně” způsobené novými druhy zbraní, fokus západních médií je stále zaměřen na izraelské občany, kteří byli 7. října údajně „upáleni zaživa”.

Přesto narůstající důkazy o rozkazech palby do vlastních řad vydávanými izraelskými armádními veliteli silně naznačují, že přinejmenším některé z nejvíc otřesných obrazů ohořelých izraelských mrtvol, izraelských domovů zredukovaných na trosky a vyhořelých hromádek vozidel jak prezentovány západním médiím, byly ve skutečnosti dílem tankových posádek a pilotů vrtulníků pokrývajících izraelské území šrapnely, dělovou palbou a raketami Hellfire.

Jeví se, že 7.října se izraelská armáda uchýlila ke stejné taktice, jakou použila proti civilistům v Gaze, čímž zvýšila počet obětí svých vlastních občanů nevybíravým používáním těžkých zbraní.

Izrael bombarduje svou vlastní základnu, nervové centrum obléhání Gazy

Hamas a Palestinský islámský džihád (PIJ) zahájily 7.října v 6 hodin ráno operaci Al-Aksá Flood a rychle přemohly vojenské základny, ze kterých Izrael obléhá Pásmo Gazy. Hlavním z cílů nastíněných Hamasem a PIJ bylo propuštění Palestinců uvězněných Izraelem, včetně až 700 dětí, které se každý rok dostávají do toho systému, spolu s 1264 Palestinci, kteří jsou v současné době drženi bez obvinění.

Výměna v roce 2011 za Gilada Šalita, izraelského vojáka zajmutého před pěti lety a propuštěného výměnou za 1027 vězňů, poskytla jasnou inspiraci pro akci Al-Aksá Flood. Útokem na vojenské základny a kibucy se palestinští ozbrojenci snažili zajmout co nejvíce izraelských vojáků a civilistů a přivést je živé zpět do Gazy.

Ten přímý útok přemohl okamžitě izraelskou divizi Gazy. Video zaznamenané kamerami GoPro namontovaných na přilbách palestinských bojovníků ukazuje izraelské vojáky v rychlém sledu, mnozí stále ve spodním prádle, totálně zaskočeni. 7.října bylo zabito nejméně 340 aktivních vojáků a zpravodajských důstojníků, což představuje téměř 50 % potvrzených izraelských úmrtí. Mezi oběťmi byli vysoce postavení důstojníci jako plukovník Jonathan Steinberg, velitel izraelské brigády Nahal. (Zabito b ylo také mnoho záchranářů a ozbrojených izraelských civilistů).

Přechod Erez je sídlem masivní armády a vládních koordinačních aktivit na [okupovaných] územích (COGAT), které funguje jako nervové centrum izraelského obléhání Gazy. Když ji 7. října obsadili palestinští bojovníci s houfy armádních byrokratů uvnitř, izraelská armáda propadla panice.

Podle Haaretze se velitel divize Gazy brigádní generál Avi Rosenfeld „zabednil v podzemní válečné místnosti divize spolu s hrstkou mužských a ženských vojáků, zoufale se snažíc zachránit a zorganizovat napadený sektor. Mnoho vojáků, z nichž většina nebyla bojovým personálem, bylo zabito nebo zraněno venku. Divize byla nucena požádat o letecký úder proti samotné základně [Erez Crossing], aby odrazila terorist”.

Video zveřejněné izraelským COGATem deset dní po bitvě – a po izraelském náletu – ukazuje vážné strukturální poškození střechy budovy Erez Crossing.

Izraelské vrtulníky Apache útočí uvnitř Izraele: „Jsem v dilema, na co střílet”

V 10:30 podle zprávy, kterou armáda poskytla izraelskému zpravodajskému serveru Mako, „většina [palestinských] sil z původní invazní vlny již opustila oblast pro Gazu“. Ale po náhlém kolapsu izraelské vojenské divize Gazy, lupiči, běžní diváci a partyzáni nižší úrovně, kteří nebyli nutně pod velením Hamasu, volně proudili do Izraele.

V tomto okamžiku měly dvě izraelské vrtulníkové letky Apache ve vzduchu 8 vrtulníků, „a neexistoval téměř žádný průzkum, který by pomohl učinit zásadní rozhodnutí”, uvedl Mako. Ty letky nedosáhly plné síly než do poledne.

Protože vlna infiltrací z Gazy vyvolala v zemi chaos, zmatení izraelští piloti rozpoutali šílenství raketových a kulometných salv: „Piloti Apache svědčí o tom, že vystříleli obrovské množství munice, během několika minut vyprázdnili „břicho vrtulníku”, letěli znovu se dozbrojit a znovu a znovu se vraceli do vzduchu. Ale nepomohlo to a oni to pochopili”, zaznamenává Mako.

Vypadá to, že vrtulníky Apache se zaměřily na vozidla proudící zpět do Gazy z festivalu elektronické hudby Nova a z nedalekých kibuců, útočily na auta s jasným vědomím, že uvnitř mohou být izraelští zajatci. Stříleli také na neozbrojené lidi vystupující z aut nebo pěší chodce na polích okraje Gazy.

V rozhovoru pro izraelský zpravodajský outlet Mako se jeden pilot Apache vyznal ze zapeklitého dilematu, zda střílet na lidi a auta vracející se do Gazy. On věděl, že mnoho z těchto vozidel mohlo obsahovat izraelské rukojmí. Ale stejně se rozhodl zahájit palbu. „Vybíral jsem si takové cíle”, vzpomínal pilot, „kde si říkám, že šance, že zde střílím i na rukojmí, je nízká“. Připustil však, že jeho úsudek „nebyl 100 %.”

„Já chápu, že musíme tady střílet a velmi rychle”, řekl velitel jednotky Apache, podplukovník E., k outletu Mako v samostatné zprávě. „Střílet na lidi na našem území – to je něco, co jsem si nikdy nemyslel, že bych dělal“.

Podplukovník A., záložní pilot ve stejné jednotce, popsal mlhu zmatku: „Ocitám se v dilematu, na co střílet, protože je jich tolik”.

Ve zprávě izraelského outletu Yedioth Aharanoth o letkách Apache se píše, že „piloti si uvědomili, že v okupovaných postech a v osadách je strašně nemožné rozlišit, kdo je terorista a kdo voják nebo civilista… Rychlost střelby proti tisícům teroristů byla zpočátku závratná a teprve v určitém okamžiku začali piloti zpomalovat útoky a pečlivě si vybírat cíle”.

Velitel letky vysvětlil outletu Mako, jak málem zaútočil na dům izraelské rodiny okupovaný ozbrojenci Hamasu, ale pak střílel vedle domu palbou dělovými náboji. „Naše síly neměly ještě čas dosáhnout do tohoto osidlení”, vzpomíná pilot, „a já už jsem neměl žádné rakety, které by umožňily více přesnější zásahy”.

S rodinou uvnitř opevněného protileteckého krytu, se pilot „rozhodl vystřelit z děla 30 metrů od toho domu, velmi obtížné rozhodnutí. Střílím tak, že pokud tam jsou, oni uslyší ty bomby uvnitř domu, a pochopí, že my víme, že tam oni jsou, a tedy doufáme, že ten dům opustí. Říkám vám také pravdu, došlo mi, že jsem střílel na ten dům.”

Definitivně, izraelští piloti vrtulníků vinili chytré taktiky Hamasu za svou neschopnost rozlišovat mezi ozbrojenými militanty a nebojujícími Izraelci. „Ukázalo se, že armáda Hamásu to úmyslně ztížila pilotům vrtulníků a operátorům UAV (dronů)“, tvrdil Yedioth Aharanoth.

Podle izraelského listu „ukázalo se býti jasné, že invazní síly byly v posledních briefingech požádány, aby pomalu najížděly do osídlení a do základen, a za žádných okolností neutíkat, aby si piloti domnívali, že jsou Izraelci. Tento podvod fungoval po značnou dobu, dokud si piloti Apache uvědomili, že nemusí dbát na všechna omezení. Teprve kolem 9:00 začali někteří z nich sami střílet teroristy, bez povolení nadřízených.”

A tak, bez jakékoli průzkumu nebo schopnosti rozlišovat mezi palestinskými a izraelskými, ti piloti rozohnili zuřivost dělové a raketové palby na izraelské oblasti pod nimi.

Jeden z mnoha domů v kibucu Be’eri, který se jeví, že byl ostřelován těžkými zbraněmi

Tankovým střílením do domovů kibucu Izraelská armáda „zlikvidovala každého, včetně rukojmích”

Fotografie následků bojů uvnitř kibuců, jako je Be’eri – a izraelského bombardování těchto komunit – ukazují sutiny a ohořelé domy, které připomínají výsledky izraelských tankových a dělostřeleckých útoků uvnitř Gazy. Jak řekl novinám Haaretz Tuval Escapa, bezpečnostní koordinátor v kibucu Be’eri, velitelé izraelské armády nařídili „ostřelování domů na jejich obyvatele, aby eliminovali teroristy spolu s rukojmími”.

Yasmin Porat, účastnice hudebního festivalu Nova, jež uprchla do kibucu Be’eri, řekla Izraelskému rozhlasu, že když izraelské speciální jednotky dorazily během patové situace s rukojmími, „oni eliminovaly všechny, včetně rukojmích, protože došlo k velmi, velmi těžké křížové palbě”.

„Po šílené křížové palbě”, pokračovala Porat, „byly do domu vystřeleny dva tankové šrapnely. Je to malý kibucový dům, nic velkého”.

Zničené domovy v kibucu Be’eri po bojích 7. října, které zahrnovaly izraelské tankové ostřelování rezidencí

Video zveřejněné na Telegram od izraelských South Responders ukazuje těla Izraelců objevená pod troskami domu zničeného silnou výbušninou – zřejmě tankovým šrapnelem. Pravicový New York Post zveřejnil zprávu o podobném případu o spálené mrtvole chlapce, nalezené pod troskami jeho domu v Be’eri.

Fenomén ohořelých mrtvol, jejichž ruce a kotníky byly svázány a které byly nalezeny ve skupinkách pod troskami zničených domovů, vyvolává také otázky o „přátelské” tankové palbě [do vlastních řad].

Yasmin Porat, rukojmí, která přežila patovou situaci v Be’eri, popsala, jak ozbrojenci Hamasu svázali za zády ruce jejího partnera. Poté, co se jeden militantní velitel vzdal a použil ji jako lidský štít, aby zajistil svou bezpečnost, viděla svého partnera ležet na zemi, stále naživu. Uvedla, že izraelské bezpečnostní síly „nepochybně” zabily jeho a ostatní rukojmí, když zahájily palbu na zbývající ozbrojence uvnitř, používajíc tankových šrapnelů.

Izraelské bezpečnostní síly také zahájily palbu na prchající Izraelce, které si spletly s ozbrojenci Hamasu. Obyvatelka Aškelonu jménem Danielle Rachiel popsala, že byla téměř zabita po útěku z hudebního festivalu Nova, když tam zaútočili ozbrojenci z Gazy. „Když jsme dorazili na kruhový objezd [v kibucu], viděli jsme izraelské bezpečnostní síly!“ vzpomíná Rachiel. „Drželi jsme hlavy dolů, [protože] jsme automaticky věděli, že oni by nás mohli podezřívat, v malém pomláceném autě… ze stejného směru, ze kterého teroristé přicházeli. Naše jednotky začaly po nás střílet!”

„Když po nás naše síly vystřelily, rozbila se nám okna”, pokračuje. Teprve když křičeli hebrejsky: „My jsme Izraelci!”, střelba se zastavila a byli odvezeni do bezpečí.

Z videozáznamu svědectví Danielle Rachiel 7. října

Někteří Izraelci neměli takové štěstí jako Rachiel. Adi Ohana byl zastřelen izraelskou policií poblíž svého domu poté, co si ho spletli s palestinským partyzánem. „Nevinný muž byl zabit tím nejvíce možným způsobem nedbalosti”, stěžuje si jeho neteř. V izraelských médií se nyní objevují zprávy o tom, jak armáda pobíjí krajany Izraelce, i když bránili své domovy před palestinskými ozbrojenci.

Zobrazovaly izraelské – nyní zmizelé – fotografie “zvěrstva Hamásu” vlastně mrtvé bojovníky Hamásu?

Mezi nejhroznější videa z následků 7. října, zveřejněná také na Telegram izraelskými South Responders, je vidět auto plné ohořelých mrtvol (viz dole) u vchodu do kibucu Be’eri. Izraelská vláda to označila za izraelské oběti sadistického násilí Hamásu. Nicméně, roztavené ocelové tělo a zřícená střecha vozu a kompletně spálené mrtvoly uvnitř však svědčí o přímém zásahu rakety Hellfire.

Je také možné, že mužští cestující v autě byli aktivisté Hamasu, kteří proudili dovnitř poté, co byly probořeny ploty. Možná, že se také vraceli do Gazy s izraelskými rukojmími v autě.

Izraelský velvyslanec při OSN Gilad Erdan ulazoval fotografie zachycující mrtvé bojovníky Hamasu během své tirády 26.října v OSN. Erdan vztekle na pódiu gestikuloval a vykřikoval, „my bojujeme se zvířaty”, a pak vytáhnul papír s QR kódem „Scan to see Hamas’ atrocities” (skenuj vidět zvěrstva Hamasu).

Když jsem ten den v poledne naskenoval ten kód, našel jsem zhruba 8 příšerných obrazů spálených těl a zčernalých částí těla. Jeden ukazoval hromadu úplně shořelých mužských mrtvol naházených do kontejneru. Likvidovali by izraelští záchranáři a zdravotníci tímto způsobem mrtvé židovské Izraelce?

Všichni Izraelci, kteří byli zabiti 7. října, byli podle všeho uloženi do jednotlivých pytlů a převezeni do márnic. Mezitím, četná videa zaznamenaná Izraelcemi ukazovala, jak jsou znesvěcovány nahé mrtvoly ozbrojenců Hamasu zabitých bezpečnostními silami, ti na ně močí a zmrzačují jejich těla. Naházení jejich mrtvol do kontejneru se zdá být součástí této de facto jejich politiky týrání mrtvol.

Jen něco málo přes dvanáct hodin poté, co velvyslanec Erdan propagoval údajné fotografie zvěrstva Hamasu v OSN, soubor na Google Drive obsahoval pouze jedno krátké video. Mezi těmi záhadně zmizelými fotografiemi byl obrázek toho kontejneru naplněného spálenými mrtvolami. Byl smazán, protože ukazoval bojovníky Hamasu zapálené raketou Hellfire, a ne Izraelce „upálené k smrti” Hamasem?

Izraelský velvyslanec Gilad Erdan v OSN, 26. října. QR kód, který v současné době zobrazil, vede teď k oznámení 404.

Destrukce připomínající izraelské útoky na Gazu

Někteří záchranáři, kteří dorazili na místa krveprolití v jižním Izraeli po 7. říjnu, uvedli, že takovou zkázu nikdy předtím neviděli. Avšak pro ty, kteří byli svědky izraelského bombardování Pásma Gazy, ty obrazy vybombardovaných domů a spálených aut byly jim dobře známé.

Při reportáži o 51-denním izraelském útoku na Gazu v roce 2014 jsem narazil na zničené vozidlo v centru Gazy, které patřilo mladému taxikáři jménem Fadel Alawan, jenž byl zavražděn izraelským dronem poté, co nevědomky vysadil zraněného bojovníka Hamasu v nedaleké nemocnici. Uvnitř vozu byly stále vidět zbytky Alawanova sandálu roztavené do plynového pedálu.

Odpoledne 7. října byla klidná osídlení a pouštní silnice napříč jižním Izraelem olemována zbombardovanými vozy, které vypadaly podobně jako Alawanovo taxi. Byli lehce vyzbrojení bojovníci Hamasu opravdu schopni uskutečnit destrukci v takovém komplexním měřítku?

Distribuuje izraelská vláda fotografie obětí střelby do vlastních řad?

Letos 23. října shromáždila izraelská vláda členy mezinárodního tisku k propagandistickému neformálnímu zasedání. Uvnitř uzavřené vojenské základny, úředníci bombardovali tisk páchnoucími filmy a sbírkou odporných obvinění o „drásavých scén vražd, mučení a dekapitace z útoku Hamasu 7.října,” podle Times of Israel.

V nejvíc znepokojujícím dokumentu předloženém izraelskou vládou byli reportéři uštědřeni videem, které ukazuje „částečně spálenou mrtvolu ženy se znetvořenou hlavou … šaty té mrtvé ženy jsou vytaženy až k pasu a její spodní prádlo bylo odstraněno,” podle Times of Israel.

Daniel Amram, nejpopulárnější soukromý zpravodajský blogger v Izraeli, tweetoval to video spálené mrtvoly ženy a tvrdil, že „byla znásilněna a upálena zaživa”.

Ve skutečnosti se jeví, že mladá žena byla okamžitě zabita silným výbuchem. A zdá se, že byla odstraněna z auta, ve kterém seděla – které mohlo patřit nějakému únosci z Gazy. Vozidlo bylo kompletně zničeno a umístěno na prašném poli, stejně jako mnoho dalších aut napadených od vrtulníků Apache. Byla spoře oblečená s roztaženýma nohama.

Je myšleno, že se účastnila festivalu elektronické hudby Nova, kde mnoho účastnic bylo oblečeno spoře. Přestože její ohnuté údy byly typické pro tělo, které sedělo v autě po rigor mortis, izraelští vědci a úředníci přišli s tvrzením, že byla znásilněna.

Obvinění sexuálního napadení se ale zatím ukázaly jako nepodložené. Mluvčí izraelské armády Mickey Edelstein trval na tiskovém briefingu z 23.října novinářům na tom, že „máme důkazy” o znásilnění. Ale když byl žádán o důkazy, řekl k Times of Israel: „nemůžeme je sdílet”.

Byla tato mladá žena další obětí palebných rozkazů izraelské armády do vlastních řad? Pouze nezávislé vyšetřování může určit pravdu.

Izraelská armáda zabíjí izraelské zajatce v Gaze, reptá na jejich propuštění

Uvnitř Gazy, kde je asi 200 izraelských občanů drženo jako rukojmí, není pochyb o tom, kdo zajatce zabíjí. 26. října ozbrojené křídlo Hamasu známé jako brigády Al-Qassam oznámilo, že Izrael při raketových útocích zabil “téměř 50 zajatců”.

Pokud by se izraelská armáda úmyslně zaměřila na oblasti, kde věděla, že zajatci jsou drženi, její akce by byly v souladu s izraelskou směrnicí Hannibal. Tato vojenská procedura byla zavedena v roce 1986 následujíc dohodu Jibril, dohodu, ve které Izrael vyměnil 1150 palestinských vězňů za tři izraelské vojáky. Po následné silné politické reakci vydala izraelská armáda tajný polní rozkaz, aby zabránila budoucím únosům. Navrhovaná operace dostala své jméno podle kartáginského generála, který se rozhodl otrávit sám sebe, než aby byl držen v zajetí nepřítelem.

Poslední potvrzená aplikace Hannibalovy směrnice se uskutečnila 1. srpna 2014 v Rafahu v Gaze, když bojovníci Hamasu zajali izraelského důstojníka, poručíka Hadara Goldina, což přimělo armádu, aby vystřelila na oblast více než 2000 bomb, raket a šrapnelů a zabila toho vojáka spolu s více než 100 palestinskými civilisty.

Jestli Izrael zabíjí úmyslně své zajaté občany v Gaze nebo ne, se projevilo, že je podivně alergický na jejich okamžité propuštění. 22.října, poté, co odmítl nabídku Hamasu na propuštění 50 rukojmí výměnou za palivo, Izrael odmítl nabídku Hamasu osvobodit Yocheved Lifshitz, 85-letou izraelskou mírovou aktivistku, a její 79-letou přítelkyni Nurit Cooper.

Když Izrael o den později souhlasil s jejich propuštěním, video ukázalo, že Liftshitzová si podala ruce s militantem Hamasu, loučila se s ním „Shalom”, když ji vyprovázel ven z Gazy. Během tiskové konference toho dne ona vyprávěla o humánním zacházení, kterého se jí  dostalo od svých věznitelů.

Podívaná  na propuštění Lifshitzové byl spinmeistery izraelské vlády považován jako propagandistická katastrofa, že umožnit jí veřejně mluvit byla vážná „chyba”.

Izraelská armáda nebyla o nic méně spokojena s její náhlou svobodou. Jak uvádí Times of Israel, „armáda se obává, že propouštění dalších rukojmích Hamasem by mohlo přimět politické vedení k oddálení pozemního ofenzivy nebo dokonce k jeho zastavení”.

MAX BLUMENTHAL

ŠÉFREDAKTOR

Max Blumenthal, šéfredaktor The Grayzone, je oceňovaný novinář a autor několika knih, včetně bestsellerů Republican GomorrahGoliathThe Fifty One Day War, and The Management of Savagery.  Produkuje tištěné články pro řadu publikací, mnoho video reportáží a několik dokumentárních filmů, včetně Killing Gaza. Blumenthal založil The Grayzone v roce 2015, aby vrhnul novinářské světlo na poměry věčné války USA a na její nebezpečné domácí dopady.

email korespondence a překlad: JaM

sdíletj na

71 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zuzana
10. 11. 2023 19:18

Pentagon začíná omezovat přísun vojenské pomoci Ukrajině, protože peníze docházejí

https://aktax.cz/pentagon-zacina-omezovat-prisun-vojenske-pomoci-ukrajine-protoze-penize-dochazeji/

Standa
10. 11. 2023 19:53
Odpovědět  zuzana

Nechají je vařit ve vlastní štávě.Ale z dálky budou hecovat! Až do vítěztví Trumpa.
A se Zelenským ? Znáte přísloví,, Když Vás honí smečka vlků shodte toho posledního ze saní”?

SilverGirl
11. 11. 2023 11:24
Odpovědět  Standa

Nezname, ale dobry

Aragonit
10. 11. 2023 20:42
Odpovědět  zuzana

Ukrajina už prehrala vojnu uvedomujú si to všetci aj Ukrajinci, Ruská armáda prelamuje obranu okolo Avdejevky Pri Kupiansku Rusi postupujú a na spadnutie je väčšia Ruská ofenzíva. Elity chystajú veľkú ekonomickú krízu odrežú ľudí od hotovosti uzatvorením bánk…
https://aragonit11.blogspot.com/2023/11/zelenskemu-volali-z-domu-zo-slonoviny.html

sergej
10. 11. 2023 23:53
Odpovědět  Aragonit

Měli číst i mytologii. Výňatek a odkaz. 🙂
Poznámky pod čarou
Kuružetram, bitva vedená nejen psychotropními, zvukovými, pulzními, jadernými zbraněmi, ale i hrůznými sedmero zbraněmi Šebettu. Bitva Panduovců a Kuruovců nepochybně byla vyvrcholením strážné a celé věky trvající války s parazitujícími entitami Vědoucích (Daémonů). Války, do které je nutné započítat i Rama jánu, či zničení Hyperboreje. Závěrečná bitva na Kurském poli (Kuru Šetra), vedena dodnes nesouměřitelnými zbraněmi, byl vlastně zdánlivě závěrečnou bitvou, která měla ukončit celá tisíciletí válečných střetů, vedených v celém v pásmu života této planety. Bitva v níž přišlo o život 1 miliarda 860 milionů lidských bytostí. Bitva na Kuružetram je datována rokem 3 140 př. n. l. (Indie, viz epos Mahábhhárata). S katastrofálním následky, které dospěly během necelých 40 let do věku kali jugy Stalo se tak 13. února roku 3 102 let př. n. l. Právě tehdy, podle nejvyšší indické kasty brahmanů (mimochodem nositelů Y_chromozómu Hs R1a Arij slovanský – zde kastovní “anáryajužtam”, jinak ve smyslu orátaj, orjan, oráč, ori či chcete-li deméter.

sergej
10. 11. 2023 23:54
Odpovědět  sergej

Se vší pravděpodobností byl Arjuna, starým otcem Ori, Arij Jarunou, jehož jeden ze synů Šček, byl praotcem kmene Čechů.), nastalo černé období Kali Juga. Kalný, či temný věk lží, podvodů, úplatků zlatými padáky, gangů s korupčními velkohnízdy, či podivnými organizacemi propagujícími fašistické válečné zločiny, humanitární bombardování a šílenosti světa asociálních křečí.
http://smit.wz.cz/zrcadlo/view.php?cisloclanku=2016050001

SilverGirl
11. 11. 2023 12:11
Odpovědět  sergej

???

Dulcinea1
11. 11. 2023 19:56
Odpovědět  SilverGirl

Preco to nie je casove vlakno? Adminovi alebo UI sa jednoducho nechce…?

Jaris
10. 11. 2023 23:38
Odpovědět  zuzana

Penize JewSA v zadnem pripade nedojdou, jelikoz vytisk hajzldolaru bezi na tri smeny. Je treba zidakum z FEDu ten kafemlejnek na penize zabavit nebo znicit. 🙂

Teuton
10. 11. 2023 19:58

Hele, já Palestince nijak nemusím, jsou to koneckonců muslimové, ale Židi už to v Gaze trochu přehánějí. Zabili přes deset tisíc lidí, se zemí rovnají celé městské bloky, už je toho fakt moc.

Standa
10. 11. 2023 20:15
Odpovědět  Teuton

Konec konců,, muslimové, křestané, budhisté ,animisté, ateisté….konec konců, že ? A, co konec konců ti židé? Nemají nárok na deraterizaci s konečnou platností.

Eva
10. 11. 2023 23:00
Odpovědět  Standa

Ano

František
10. 11. 2023 23:52
Odpovědět  Standa

Až na to, že židé se roztahují v Palestině, kam je nacpali Angláni. Právo na deratizaci mají Palestinci. Židi jsou jen okupanty. A plyn v mořském šelfu Gazy je moc velký důvod k zničení Palestinců.

Standa
11. 11. 2023 00:29
Odpovědět  František

Asi jsem to napsal špatně. myslel jsem deratizovat židovské obyvatelstvo Stř, Východu! Odsun….

Frank1
11. 11. 2023 08:41
Odpovědět  Standa

Muj Boze, ti Zide v Izraeli jsou stejne nic pro tam vladnouci Sionisty a Netanjahua jako my. Urovnejte si znalosti!
Sioniste je tam proockovali nejvic.

SilverGirl
11. 11. 2023 12:21
Odpovědět  Standa

“Asi jsem to napsal spatne” ..😁😁😁😁

Ferko
11. 11. 2023 17:49
Odpovědět  František

Kdo myslíte, že vládne světu pomocí dolaru? A kdo myslíte, že to celé vymyslel? V šedesátých letech se žid Kissinger domluvil se Saúdy, že za ropu se bude celosvětově platit dolary. Tím vznikl tzv. petrodolar. A od té doby je USA za vodou, protože si může natisknout doláčů, kolik se jim zamane, protože všechny státy světa potřebují dolary na nákup ropy a jako rezervní měnu.
Doufám že Rusové, Číňani a Indové, Jihoafričani a další, kteří jsou na čekací listině (cca 120 států Asie, Afriky a Jižní Ameriky) dotáhnou do konce BRICS i s jejich vlastní měnou. Zatím s ropou obchodují ve státních měnách a jakmile se všichni odstřihnou od dolaru, USA končí. Jsem zvědav na ty naše soudruhy ve vládě, jak se budou točit ve větru.

Jaris
10. 11. 2023 23:40
Odpovědět  Teuton

Teuton, co vam Palestinci tak strasneho udelali, ze je n e m u s i t e? To zidi CR doslova rozkradli a cely system fungujici system zlikvidovali a nikomu to, zda se, nevadi.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Teuton
11. 11. 2023 07:47
Odpovědět  Jaris

Z principu nemusím muslimy, protože islám je pro nás a náš způsob života velká hrozba. Ale Židi nejsou o nic lepší. To, co teď dělají v Gaze, je nechutné.

Jaris
11. 11. 2023 09:09
Odpovědět  Teuton

Kdyby zapadni zeme nevyvolavaly valky nenicili zeme na BV, zadny problem s muslimskou emigraci by nebyl. Jak by rekl Svejk – zabili jste mi strejcka, tak dostanete pres drzku’. Akce vzdy vyvola reakci.

Mike
11. 11. 2023 10:59
Odpovědět  Jaris

Přesně tak! Největší problém ale je, že Arabové (muslimové) mají ropu a za Atlantikem je nenažraný pazgřivec, kterej tu ropu za každou cenu potřebuje – a tou cenou není myšlena jen peněžní hodnota.

Ferko
11. 11. 2023 17:54
Odpovědět  Mike

Ten pazgřivec za Atlantikem má ropy dostatek. Jenže si ji šetří pro sebe do budoucna a vyžírá celý svět.

Dulcinea1
11. 11. 2023 20:01
Odpovědět  Ferko

Ale predsa blizsie Venezuelu…

SilverGirl
11. 11. 2023 12:16
Odpovědět  Jaris

Když vyrábíš zbraně, musíš vést války. Když vyrábíš léky, musíš vytvářet choroby. Když půjčuješ peníze, musíš vytvářet dluh. Když Ižeš, potřebuješ novináře. Když potřebuješ, aby ti lidi zobali z ruky, musíš je nechat vyhladovět. Proto se děje to co se děje.

Ferko
11. 11. 2023 18:01
Odpovědět  SilverGirl

Zbraně-USA, léky Pfizer USA, peníze-Londýn, USA, lži-USA+Brusel, hlad-vlády států pod Bruselem, tedy USA.

SilverGirl
11. 11. 2023 12:22
Odpovědět  Jaris

Když vyrábíš zbraně, musíš vést války. Když vyrábíš léky, musíš vytvářet choroby. Když půjčuješ peníze, musíš vytvářet dluh. Když Ižeš, potřebuješ novináře. Když potřebuješ, aby ti lidi zobali z ruky, musíš je nechat vyhladovět. Proto se děje to co se děje.

Ferko
11. 11. 2023 17:53
Odpovědět  Jaris

To byl zjevně záměr Američanů. Když se jim nepodařil Vietnam a Korea, zaměřili se na muslimy od Afriky až po Blízký Východ. Cíl – likvidace Evropy a bílé populace, konkurence. Za vším hledej CIA a MI6. Mozek v Londýně, ruce v USA.

Dulcinea1
11. 11. 2023 20:03
Odpovědět  Ferko

A Mossad, neboj sa to napisat. Pravdu nema vraj nikto rad, ale musi si ju prezit !!

Jaris
11. 11. 2023 23:50
Odpovědět  Ferko

JJ, a za nimi nakonci najdete vzdy zida.

SilverGirl
11. 11. 2023 12:14
Odpovědět  Teuton

Nechutne ???!!!!!

SilverGirl
11. 11. 2023 12:22
Odpovědět  Teuton

Jak nechutne ?!!!

Staník
11. 11. 2023 12:46
Odpovědět  Teuton

Pamatujete si, že by islám byl zásadní problém před rokem 89? Ve většině muslimských zemí se ženy, alespoň ve větších městech, oblékaly stejně jako ty v Paříži, Římě, Praze či Moskvě. Radikální výklad islámu, podpora extremního výkladu koránu, to vše je vina Anglisasů a jejich slouhů. K článku. Podle Newsweek 65% Izraelců nepodporuje akce IDF v Gaze. 76% je za okamžitý konec Netanjahua, nadpoloviční většina si myslí, že 7.říjen byl False flag…

Ferko
11. 11. 2023 18:38
Odpovědět  Staník

Pouze v Turecku a Dubaji.

Dulcinea1
11. 11. 2023 20:04
Odpovědět  Ferko

A co Libanon, Syria

Staník
11. 11. 2023 20:25
Odpovědět  Ferko

Podívejte se na fotky třeba z Afghanistanu, Íránu, Iráku, Sýrie, Libanonu, Egypta apod. ze 60.-70. let. Budete se divit.

Dulcinea1
11. 11. 2023 20:00
Odpovědět  Teuton

Nechutne?! Snad hrozne, odporne, trestuhodne a este ine slova by som mohol pouzit. Ale nechutne..?! 💩

Frank1
11. 11. 2023 08:37

To uz je znamo od zacatku. Izraelska armada zabijela Izraelce a rekla, ze to spachal Hamas. Ukrajina nici sve lidi a rika, ze to spachalo Rusko. Buca, atd. Zajatce Ukrajince v Rusku zabila raketami Himars z USA.
Sioniste a jejich poskoci opovrhuji ostatnimi a je jim jedno, kolik jich zemre. Proockovali i Izrael.

Jaris
11. 11. 2023 09:22
Odpovědět  Frank1

Neverim o proockovani zidu v Izraeli. Pravdepodobne dostali z 95% nejakou placebo injekci. Kdyby totiz hromadne umirali, umite si predstavit jak by do celeho sveta rvali, ze jde o dalsi holocaust? Navic na vakcinacnich centrech a kontrolu na ockovani proti kovidu maji v rukou pejzati. Ti sami sobe skodit nebudou. Mrknete na kdo stoji za vakcinacnim programem kovidu.
https://gegenstimme.tv/w/8MAQwDK8KJ8ia4KXQbSDqk

Staník
11. 11. 2023 12:50
Odpovědět  Jaris

Jsou videa, ve kterých Izraelci popisují post vakcinační syndromy a úmrtí. Nebudu to hledat, ale jsou. Vzhledem k číslům jich placebo dostalo mnohem méně, než Vašich 95%. Je třeba být aspoň trochu objektivní. To nemá nic společného s tím, že neschvaluji nic z toho, co Izrael na palestinských území koná a co činí Rotschildové, Morganové a spol. celému světu…

ANTIUKRAJINEC
11. 11. 2023 09:12

židák byl vždycky svině

Ferko
11. 11. 2023 19:12
Odpovědět  ANTIUKRAJINEC

Proto byl žid už od středověku v zemích Království Českého izolován v ghetech. Asi už i naši dávní předci měli závažný důvod a věděli PROČ je izolují!!! Za Karla IV. bylo povoleno cigány na potkání střílet. Proč asi? Byla to stejná svoloč.

V polovině minulého století jistý magor s muškou pod nosem se snažil totálně vyhubit židy. Dodnes jsem se nikde nedočetl, jaký měl k tomu důvod. Asi musel mít nějaký strašný zážitek. Nebo to dostal příkazem, pak se ptám, kdo byl jeho hlavní financiér.

Proč likvidoval obyčejné táty, mámy a děti, rodiny obyčejných židů? Obyčejné podnikavé židy? Jistě, Goering se zaměřil i na boháče, kteří vlastnili miliony ve zlatě, obrazy, sochy a umělecké předměty.
V devadesátkách vypukla obrovská aféra se švýcarskými zlatými cihlami, které byly na prodej. Při expertíze v nich byl zjištěn arzén, což je látka, která se používá v zubařině. Takže Švýcaři roztavili Hitlerovy nacistické cihly a přetavili je na své, Švýcarské a čisté. Jenže ten arzén je prozradil a usvědčil, že to byly nacisty roztavené zuby židů z koncentráků a uložené ve švýcarských bankách, použité jako platba za zbraně. Padesát roků se majitel nepřihlásil, hodili je na trh.

Ferko
11. 11. 2023 19:27
Odpovědět  Ferko

Obyčejného kolegu židáka poznáte podle toho, že se vás bude pořád snažit ojebat. O peníze, o auto, vlastně o cokoliv.
Chlapy poznáte ve sprše, že mají holého žaluda, fuj obřízka. Baby i chlapi mají většinou velké frňáky, kudrnaté černé vlasy a černé oči.

Nepleťte si to se Slováky a krásnými Slovenkami nebo Maďarkami. Ty mají nosánky hezké, očiska černé a vlasy kudrnaté, jsou snědé jako moje divoká a krásná slovenská manželka ze slovenské strany Beskyd.

Dulcinea1
11. 11. 2023 20:05
Odpovědět  Ferko

☺☺☺

EvaK
12. 11. 2023 00:15
Odpovědět  Ferko

V těch ghetech je drželi samí nejvyšší židé a ty pogromy také vyvolávali. Potřebovali držet své ovečky u sebe. Likvidovali vždy ty nejchudší anebo ty drzé, co se chtěli asimilovat.
Ono i ty odsuny do koncentráků řešila ta nejvyšší rada, za tohle byl vyhnán Klaus mladší z politiky, dovolil si říct jak to bylo. Přitom se to běžně psalo.

Pavel z Moravy
11. 11. 2023 09:45

Globální potřebuje stálé války a duševně omezené občanstvo. Všechny prostředky půjdou na zbrojení těch nejdůmyslnějších zbraní. To je jejich HDP. A na druhé straně bude tahat pluh koník nebo kravička a vše bude pod kontrolou. Myslím, že Orwell přichází v plné parádě.

Standa
11. 11. 2023 10:09
Odpovědět  Pavel z Moravy

Ano, pluh bude tahat koník. EU se rozhodla nařízením snížit osevní plochy. Udělat nové meze, remízky ,mokřady ,osamělé stromy atd.,čím se ty plochy zmenší. Jde o to, že se tam poté nevejdou stroje od kombajnů po vekopluhy a hospodářskou techniku za traktory. Políčka budou zase pruhy mezi mezemi 100×10 m. , jako za 1 rep.

Miro 2
11. 11. 2023 11:31
Odpovědět  Standa

A někdy v budoucnu celou přebudovanou a vylidněnou Evropu od původního obyvatelstva s těmi remízky, políčky, loukami, jezírky a lesy “někdo” (Sion?) získá nebo odkoupí za pusu. To bude pro někoho ta pravá země definitivně zaslíbená.

SilverGirl
11. 11. 2023 12:18
Odpovědět  Pavel z Moravy

Bohuzel je to/bude tak….

zuzana
11. 11. 2023 09:48

Bývalý analytik CIA: Západ se připravuje na vojenský převrat proti Zelenskému

https://aktax.cz/byvaly-analytik-cia-zapad-se-pripravuje-na-vojensky-prevrat-proti-zelenskemu/

Pijack
11. 11. 2023 10:12
Odpovědět  zuzana

Na Ukrajině mají být volby. Zelí ty volby ruší. Prostě “demokrat”. Bojí se, šašek zfetovanej. Když by prohrál, tak ho lidi oběsí. A “demokraté” v Bílém domě ho zlikvidují, protože nemůže plnit jejich rozkazy. Už se těším na kvokání Barbory Tachecí na Českém rozhlase, jak změní názor, když ruší “demokraticky” volby. Jééééžíííš, když on je tak charizmatický a porazil už Rusko 🙂 🙂 🙂

SilverGirl
11. 11. 2023 12:18
Odpovědět  zuzana

Prevrat? Vsak su spojenci…??!!

Dulcinea1
11. 11. 2023 20:07
Odpovědět  zuzana

Aky prevrat inteligent, vsak su spojenci…?!

Pijack
11. 11. 2023 10:14

Ale jinak ta válka na BV je mi šumák. Nemohu a nechci si dělat názor na dvě etnika. Co je mi do nich? Já jsem Slovan a nějací čmoudi mi neleží ani u paty. Nebudu plýtvat vlastním potenciálem a vysilovat se přemýšlení, koho mám podporovat, nebo komu fandit. To je úkol pro nesvéprávné bezmozky.

Ferko
11. 11. 2023 20:08
Odpovědět  Pijack

Pijáčku, jsme na stejné vlně.

vysvětlení
11. 11. 2023 11:39

Na světě jsou svině prolhané. K tomu mají morální kodex narcistických egoistů. To je směska za všechny prachy, to fakt nechcete. Nicméně jsou tací od přírody, protože je splácali ti jejich JHWH.
A pak jsou na světě lidi. Normální vybalancované bytosti se směskou všech nejrůznějších emocí. Limity mají sice nastaveny už od sviňáren, ale až do sebeobětování pro blaho druhých, takže jsou zkrátka celkem fajn. Splácali je kolektivní Vyšší, s dobrými úmysly, a dávno před divokými experimenty JHWH.
Jak tak lidi procházejí vývojem, tak někdy zatouží i po mamonu, protože všechny ty složenky od sviní prolhaných v kombinaci se třpytivými pozlátky všude kolem bývají někdy jo dost deprimující. A tak se lidi tehdy posunou do roviny, aby se empaticky sžili se sviněmi prolhanými, a tedy se stane, že je z člověka dočasně i blb.
V tu dobu vyje s vlky, prolhaně chrochtá se sviněmi, dobrovolně adoruje i opakovaně volí svině prolhané anebo lidi aktuálně sžité se sviněmi prolhanými.
Dnes žijeme v době, že lidí s posunutým kodexem blíž mezi svině prolhané je hodně, poněvadž i obětí mafiánských praktik od sviní prolhaných je hodně, a strach z obdobného osudu lidi žene k mentalitě sviní prolhaných.

Staník
11. 11. 2023 12:57
Odpovědět  vysvětlení

Těch sviní je teď kolem tolik, že až žasnu, kde se všechny vzaly. Myslí si, že mají vrch, jsou nesmrtelné, nic pro společnost netvoří, jen jí vysávají. Pořád doufám, že tam je nějaký záměr Stvořitele, aby se těch bez spojení s vesmírem zbavil, aby si je injekcemi označil, aby vše vytřídil. Jsem ichoten jakékoli oběti, aby tito lidé tento svět opustili, aby svět byl lepším místem pro život.

Dulcinea1
11. 11. 2023 20:09
Odpovědět  Staník

No zrovna cechoslovaci to maji co kritizovat !

Veny232
11. 11. 2023 13:34

Stačí pochopit že je Žid a žid. Ten s velkým Žet odjakživa hubil všechno i ty s malým žet.
Je to další Chazarská genocida…

primak
11. 11. 2023 13:34

Vidím právě přímé záběry z Londýna, kde je mohutná pro-palestinská demonstrace, volající po humanitním příměří, kam se hrabe Václavák.
A velké nasazení policie, moc klidné to není. Ministryně vnitra nazvala ty demonstrace hate-marchers, něco jako nenávistní chodci, asi přijde o job, i když celá UK vláda si to myslí taky.

Podobné demonstrace jsou i v jiných UK městech a i v italských, francouzských. Do Česka to zatím nedošlo…

Pijack
11. 11. 2023 13:58
Odpovědět  primak

Když si uvědomíme, jak lezou naše média Anglické koruně do prdeIe a na každém kroku kálí své servilní zvratky blahem nad Imperiální velmocí… že by si bez pochvaly Anglického dvora a vlády nesměli ani uprdnout…, tak mě zajímá, proč o téhle islámské okupaci Británii najednou mlčí jak zařezaní. Kde udělali soudruzi zase chybu. Že by se už v tom Anglickém konečníku udusili? 🙂 🙂 🙂

primak
11. 11. 2023 13:59
Odpovědět  primak

Ty nenávistné poznámky té ministryně Suelly Bravermanové, posloužily pravicovým proti-demonstrantům, a ti teď napadaj ty pro-palestinské, co jich je asi 150.000.

Dulcinea1
11. 11. 2023 20:10
Odpovědět  primak

Vraj 300000 lidi a je to skoro uplne klidne. O com tocis?

Spam Gaheris
11. 11. 2023 14:27

Jo a hamásovci volali nahlas: My jsme frončaft bezuch, Alles gute, Alláh akbar s vámi!

Jaro Jaroslav
11. 11. 2023 16:47

Žil som v dobách Reagana v USA, keď ” straumatizovaný” falošný svedkovia holyhoaxu zverejňovali ” nacistické zverstvá” v ich fantazírovaní ako ” očitý svedkovia holocaustu”…[V dnešnej dobe uz mame 3.generaciu ” ocitých svedkov holocaustu”]…Vtedy sion-nacistka Deborah Lipstadt súdila vydavateĺstvo Ernsta Zündela v Toronte, že zverejňoval vypovede ozajstných svedkov z koncentračných táborov, ako bol židovský profesor Robert Faurisaunezo Sorbonne univer., či Carlo Motogno,z Rímskej univer., alebo svetoznámy historik,DavidIrwing, atď…Sionista Mermelstein tvrdil ako sa nervovo zrutil a trpel ked čítal ich zidovské pravdivé výpovede o Zyklóne- B a plynovych komorách, ze presli cez 7 rokov cez rôzne koncentraky, vrátane Auschwitzu, a ze s nicím takým sa nestretli, a že zidia zomierali zväčša na týfoidné choroby a hladomor,ci prepracovanosť…A dnes vidíme pokusy o cosi podobné! Otvoril som si Nočník N, a čo nevidím, židovka zo Slovenska tvrdí že bola svedkom židovky ktorú znasilnilo 58 Hamas ” teroristov” , a ako vrazdiloi brutalne malé deti, civilov, atď….Poznám už tieto rozpravky z predošlích falosných obžalôb Lipstadtovej ci Mermelsteina, a iba sa smejem na tých psychopatoch!

Dulcinea1
11. 11. 2023 20:12
Odpovědět  Jaro Jaroslav

A v koncentrakoch mali divadla a podobne…neviem v ktorom nepamatam si…

katango
11. 11. 2023 22:57
Odpovědět  Dulcinea1

Myslím, že v Terezíně.

Jura S
11. 11. 2023 18:52

Mě se to mydlení líbí, hlavně kecy Brusele že… Když u nás “hodil brko na fet” Floyd , tak toho bylo půl Jůropy, jaké se v čehunistánu dějou na fetkách zvěrstva… Skoro bylo zakázáno vyrábet v Nošovicích Hnujdai I20, páč Flojdovi dal pár hlaviček a asi mu rozkvákal mozek… Příští automoblily budou pod normou “fetko-user frendly” aby se do nich dalo 50 x s rozběhen narazit neantrtálskou lebení…