nezařazené

Štrasburk: Vrahem je prý „zradikalizovaný“ Cherif Chekatt, ujel v taxíku. Politici EU se nesemkli, ale zamkli, padlo.

 Útočník tři lidi zabil a 11 zranil a zatím policii uniká. Policie se přitom o jeho zatčení za jiné zločiny snažila pár hodin předtím, ale útočník nebyl doma.

Policie podle vyjádření věděla, že se jednalo o potenciálního radikála. Informovala o tom agentura AP, britské deníky Guardian, Telegraph a Standard.

Ve francouzském Štrasburku došlo k útoku poblíž vánočních trhů. Oficiální zdroje zatím uvádějí 3 mrtvé a 11 zraněných. Útok byl veden střelnou zbraní a podle vyjádření prefekta regionu pro agenturu AP byl útočník policii známý jako zradikalizovaný. Britské deníky Standard a Telegraph podezřelého, po kterém se nyní intenzivně pátrá, identifikovaly jako dvacetidevítiletého Cherifa Chekatta. Motiv útočníka je prý zatím neznámý, ale již bylo otevřeno vyšetřování, zda se jedná o teroristický čin.

Ministr vnitra Castaner doplnil, že muž byl již trestán za zločiny nesouvisející s terorismem v Německu a ve Francii. AP dále píše, že policie již v úterý večer před útokem vyrazila do jeho bydliště ho zatknout, ale podezřelý nebyl doma, nicméně v bytě podle britského Guardianu našla výbušniny.

Muž podle Guardianu přišel se samopalem na most vedoucí na Grand Île, vystřelil dávkou po okolo stojících civilistech, pak pokračoval do ulic a opět spustil palbu. Podle policie byl při útoku útočník sám zraněn vojáky, kteří místo střežili. Podle armádního mluvčího nemířil útočník na vojáky, kteří byli poblíž, ale na přítomné civilisty. Po útoku podle francouzských médií naskočil do taxíku a zatím uniká policii. Štrasburk je také sídlem Evropského parlamentu. Ten byl při útoku uzavřen a poslanci a zaměstnanci ho nemohli opustit.

Klídek v parlamentu
Klídek v parlamentu

Uzavření europarlamentu již v Čechách komentoval aktivista Pavel Pešan a bloger Ladislav Větvička. Větvička to komentoval: „Čeho se chlapci v europarlamentu bojí? Snad ne výsledků své práce… navíc furt říkají, že se nemáme čeho bát, ne? Tak jde o obohacení anebo fčil už konečně pochopili i Eurokokoti?“

sdílet na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
12. 12. 2018 13:32
Odpovědět  josh-xy

Ahoj Joshi:)) Větvičkův komentář perfektní, jako vždy. Když jsem to včera četla, tak jsem si v duchu také řekla… no hlavně že parlament byl uzavřen do deseti minut po střelbě, aby se těch pokladům co tam sedí náááhodou něco nestalo. O sebe se bojí a přitom je sem tahají.
Jo, tenhle atentátník byl prý rodilý Francouz…. opět podle fotky Francouz jako poleno, který vyřvával Alláh Akbar.

Editor
12. 12. 2018 14:05
Ohodnotit příspěvek :
     

Musím ti odpovědět sem, abych mohla ohodnotit příspěvek:))
Tohlencto nikdy, nikdy nepochopím, ať je víra jaká chce, že si někdo na sebe navěší výbušninu a jde zabít co nejvíc lidí a i sebe, žádný pud sebezáchovy. Nějaké kecy o dvanácti pannách … nechápu.
A teď už z práce frčím domů:)) ahoj večer.