Štefec: Systém Vera a el. dálniční známky, to je vrchol špiclování

8.2.2020 Nemám rád Janka Kroupu. Těžce poškodil mého kamaráda, zveřejnil neúplné informace o jeho kauze bez znalosti souvislostí. Když soud prokázal jeho nevinu, ani se mu neomluvil. Klasický presstitut. Zaujala mě však jím zveřejněná kauza (zdánlivě předraženého) e-shopu na elektronické dálniční známky. .
E-shop na elektronické dálniční známky, jak se stále zřetelněji ukazuje, měl ve skutečnosti sloužit BIS (nebo někomu jinému) k zavedení systému plošného sledování pohybu vozidel po českých silncích a identifikace jejich posádek, píše na svém facebooku Jaroslav Štefec.
Možná k tomu BIS vedly bohulibé pohnutky (zjišťování kradených vozidel, identifikace potenciálních teroristů atd.). Ale s ohledem na zveřejňované informace o “kvalitách” českých bezpečnostních a informačních služeb, ať civilních nebo vojenských, a vzhledem k mým zkušenostem s nimi se naprosto odůvodněně obávám, že zneužití celého systému k šikanování a cílenému diskreditování nepohodlných lidí by bylo jen otázkou času. Spíše měsíců než let. Jen co by si to kluci “osahali”.

Informace zveřejněné Kroupou a průběh celé kauzy mě ale donutily zamyslet se nad případem akvizice systému zdánlivě z úplně jiné branže, který však, podivuhodnou shodou okolností, ve stejné době provázejí stejné pochybnosti o jeho ceně. Jedná se o (zdánlivě) výrazně předražený nákup systému pasivních radarů Věra NG (zdánlivě) pro armádu České republiky, který je z hlediska reálných potřeb bezpečnosti a obranyschopnosti ČR (a tím i AČR) přímo neskutečně předimenzován. Vysvělování NGŠ Aleše Opaty a ministra Metnara, že je to proto, aby mohl sloužit na zemi, ve vzduchu i na moři pro celou NATO a také pro EU, mě samozřejmě navádí na otázku, proč se ani NATO, ani EU nepodílejí na jeho financování.

Tento (český) systém, mimochodem skutečně absolutní světová špička ve své kategorii, je schopný na stovky kilometrů zjistit i velmi slabý elektromagnetický signál, porovnáním s databází signálů, uložených na jeho serveru, přesně identifikovat zdroj a (s přesností na metry) určit místo, kde se tento zdroj nachází. Ačkoliv se neustále pro veřejnost omílá sdělení, že je primárně určen k identifikaci a sledování vzdušných cílů, nemusí to být vůbec pravda. Jeho databázi můžete naplnit čímkoliv, včetně vyzařovacích charakteristik konkrétních elektronických dálničních známek, vysílačů konkrétních dronů, ale i konkrétních mobilních telefonů. O jejichž zaměření a “nahrání” do databáze přitom nemusí jejich majitelé vůbec vědět. Zdeněk Zbořil: Dostala BIS v Langley nové úkoly?

Možná je to tak trochu konspirační teorie. Ale vzhledem k tomu, že ERA po určitou dobu patřila Američanům, kteří se tak měli možnost velmi podrobně seznámit s vlastnostmi Věry NG, vzhledem k nedávné návštěvě šéfa “čučkařů” v Langley, a zejména vzhledem k podivuhodnému souběhu kauzy “předimenzovaného” systému evidence elektronických dálničních známek a “předimenzovaného” (i finančně) systému pasivních radiolokátorů se musím ptát:

  • Neověřuje si tady náhodou někdo za naše peníze masivní systém špiclování obyvatel, proti němuž jsou kamerové systémy ve městech a “profláknuté” odposlechy mobilů jen dětskou hračkou? A nejsme těmito podivnými kauzami, nákupy předražených vrtulníků, ještě podivnějšími opravami dálnic, mostů a letišť “vhodně směřováni” k něčemu, co se nám rozhodně nebude líbit a co určitě není  k našemu prospěchu? A pokud ano, lze to ještě změnit?
    https://bit.ly/2SuGT2u

Jak VERA NG funguje: https://www.era.aero/cs/military-security/vera-ng

Snímek obrazovky 2020 02 09 v 20.33.02

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
9. 2. 2020 21:51

Ani bych neřekla, že je to konspirační teorie. Bohužel.

Editor
9. 2. 2020 22:21

Já bych se zaprvé zeptal, kde tohle bude naše slavná armáda používat. Jestli na našem území, tak proč? Všechny s námi sousedící státy jsou v NATO kromě Rakouska, které je neutrální. To s tím bude naše áármija jezdit po světě? Stealth techniku mají jenom USA, ostatní členové NATO zatím ne, čínská letadla prý stealth nejsou a ruská prý nejen nejsou, ale nikdy nebudou?

Editor
9. 2. 2020 22:37
Odpovědět  scipio

Nasadí to v rámci mise v Pobaltí?

Editor
9. 2. 2020 22:53
Odpovědět  Janinna

no, znova, na co , když ruská letadla nejsou stealth. Na letadla, která nejsou stealth pasivních radarů netřeba. Na ně stačí klasické radary.

Editor
9. 2. 2020 23:02
Odpovědět  scipio

v článku pan Štefec píše o elektromagnetickým signálu

Editor
9. 2. 2020 23:49
Odpovědět  Janinna

na šmírování mobilů a jiných nevojenských cílů nepotřebuješ mít tento systém na opravdu hodně terénních podvozcích s pancéřovanými kabinami proti nástražným systémům a balistiskou ochranou. Na otestování v aglomeraci ti aparatura stačí klidně ve štábáku V3S jako byly ty první Ramony 🙂 (pochopitelně nadsázka) a hlavně tohle musí obsluhovat špičkoví specialisti v důstojnických hodnostech, protože to předpokládá minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, ale spíše techniku. Pro sledování obyvatelstva větší aglomerace bych čekal spíše stacionární záležitost, když s tím budou rajtovat v obydlené oblasti, tak se za chvíli provalí a bude po akce, Češi vymyslí velmi rychle, jak jim to zblbnout! A to zcela beztrestně a ještě se tím bavit jako hrou!

Editor
10. 2. 2020 00:02
Odpovědět  scipio

Ale vem si, že už jenom ta podstata… nás šmírovat je prasárna. Všiml sis jak se všichni jako jeden muž postavili za BIS? … jejíž úmysly byly křištálově čisté a na čučkaře se občane nevděčný neodvažuj sahat!!!
Nevěřím jim ani nos mezi očima.

Editor
10. 2. 2020 00:28
Odpovědět  Janinna

ale no tak, zkus konkurz do operety 😛

Editor
10. 2. 2020 00:31
Odpovědět  scipio

zase ti nerozumím

Editor
10. 2. 2020 00:33
Odpovědět  Janinna

no, v Karlíně, hledají naivku 😛

Editor
10. 2. 2020 00:47
Odpovědět  scipio

Hele… přestan:)) tu naivku si nech od cesty,…že se šmírovalo, šmíruje a bude šmírovat je snad jasné, ale tohle s těmi dálničními známkami je úplně jiný level.
A ty víš moc dobře jak jsem to myslela.
A to přestan nebylo kvůli naivce, ale kvůli tomu, že píšeš v narážkách … to pro mě není logické.
Dobrou štouro:))

Editor
10. 2. 2020 00:50
Odpovědět  Janinna

ale no tak, jsem si dlouho nerejpnul,