STAN: Vojska NATO trvale v ČR. Uprchlíky důchodcům

14.03.2022 9:51

Hejtmani by již dnes měli vládě poslat požadavky spojené s ubytováváním ukrajinských uprchlíků. Řeší se hlavně, jak vysoké budou příspěvky za ubytovávání. Primátor Hřib doufá, že částka bude dostatečně motivační. A hejtmanka Pecková ze STAN řekla, že příspěvek by mohli získat například senioři s volnými prostory ve svých domech či samoživitelé, kteří se třeba snaží splatit hypotéku. Závěry hejtmanů by dnes měl dostat ministr vnitra Rakušan. To ovšem není jediné ubytování, které STAN řeší. Předsednictvo hnutí schválilo možnost, že by na území ČR byly permanentně umístěna vojska NATO.

V Česku je dle zpráv ČTK přes 200 000 uprchlíků z Ukrajiny a kvůli náporu lidí prchajících před válkou začínají docházet standardní ubytovací kapacity. V Praze a Brně už bylo nutné část žadatelů o přístřeší nouzově ubytovat v tělocvičnách.

Dnes pak mají kraje odevzdat vládě písemně aktuální požadavky pro vyrovnání se s uprchlickou krizí, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan, který s hejtmany a primátorem Hřibem jednal on-line. Hejtmani a Hřib požadují, aby vláda motivovala ty, kdo uprchlíky ubytovávají. „Tady jsem zaznamenal, že průzkumy hovoří o 4000 korunách na osobu za měsíc. Pevně doufám, že to bude racionálně stanovená částka, která bude motivovat k tomu ubytování poskytnout,“ uvedl Hřib.

Stát by měl více podpořit soukromé ubytovatele podle středočeské hejtmanky Petry Peckové (STAN). Příspěvek by mohli získat například senioři s volnými prostory ve svých domech či samoživitelé, kteří se třeba snaží splatit hypotéku, uvedla dle ČTK.

„Pro nouzové přístřeší do 30 dnů by byl státní příspěvek 180 korun i se stravou, pro nouzové ubytování do tří měsíců 180 korun bez zahrnutí stravy,“ uvedl Hřib s tím, že se mu tento příspěvek zdá nedostatečný. Dle šéfa Asociace hotelů a restaurací ČR Václava Stárka nelze za takovouto částku v hotelech nikoho ubytovávat, nákladová cena je prý 500 korun za noc. „Po dvou letech pandemie nemohou hoteliéři doplácet rozdíl,“ řekl pro ČTK.

V ČR by se ovšem podle hnutí STAN neměli usídlit nejen ukrajinští uprchlíci. Předsednictvo hnutí se shodlo jednak na tom, že podporuje ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu a jeho snahu zajistit energetickou bezpečnost ČR. A také „schvaluje záměr změny ústavního pořádku ČR o trvalém bezpečnostním zakotvení naší země v euroatlantické vazbě včetně možnosti trvalého pobytu vojsk NATO na našem území, a žádá předsedu o vypracování záměru v gesci MV ČR“.
https://bit.ly/3KKyAc3

4.3 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.3 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
VAL
14. 3. 2022 15:32
Ohodnotit příspěvek :
     

Gugl před chvílí vyřadil překladač !!! Takže už nejde najet si na zahraniční tisk, kliknou pravou klapkou a pak v rámečnu na přeložit do jazyka čeština, a i to vyskakovací okénko vpravo nahoře zmizelo !!! Svi ně !!! Svi ně !!! Svi ně !!!

KarelDar
14. 3. 2022 16:50
Odpovědět  VAL

Google překladač normálně funguje.

Milan
14. 3. 2022 18:07
Odpovědět  KarelDar

(Musím
se takhle maskovat – dokonce jsem napsal jenomukouška a objevilo se,
namísto zveřejnění: Nonce is invalid. Ten majitel serveru, co na
něm pokec hostuje, tropí neplechy.)

Jsem
z toho blázen. Dokonce si stáhl Modzillu a Operu, ale páč to tam
jede taky přes googl, tak mi to bylo k…. a zase jsem to
odinstaloval. A zabrousil jsem sem, jestli tu není nějaká rada a
tady vy, a že funguje. Tak jsem si honem najel na dnr-news.com – a
čumím jako vůl na zamrzlý pití – překladač funguje! Ale od cca
15 hod. do asi 16,30 nefungoval!

Milan
14. 3. 2022 18:07
Odpovědět  Milan

Přece
je blbost, aby to nešlo jenom mě, ne? Nevyskakovala ani ta bublina
nahoře, a z rámečku (když se klikne pravou klapkou) zmizlo
„přeložit do jazyka čeština“, ať jsem najel na
anglický, izraelský ruský, francouzký atd. web (courám po všem
možném), o webech v azbuce nemluvě. Chci skočit do zdi. Jdu se
popídit po gumové cele

Albi
14. 3. 2022 18:26
Odpovědět  Milan

Hm – mě včera asi 5x při kliknutí na stoprocentně funkční diskuzi naskočilo sdělení, že „straánka je soukromá“. Po asi půlhodině všechno fungovalo v pořádku.
Asi Putin, kdo jiný? :-)))

zdena
14. 3. 2022 22:15
Odpovědět  Milan

Taky se mi to stává tak-porůznu a přičítám to přetíženosti sítě, protože ted asi kdekdo na síti visí a hledá a snaží se ten světový guláš nějak pochopit…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
M.Š.
14. 3. 2022 19:44
Odpovědět  VAL

Fašismus postupuje zdárně celou EU,včetně emeriky.Ač se to nezdá,ale tzv.západní státy,somozřejmě s emerikou v čele,vždy adorovaly a podporovaly,přímo či nepřímo,Hitlera a samotný fašismus byl náhradní ideologií západních zemí.Obdivovali na tomto režimu,jak dovedl dovedně pomocí Goebbelsovské propagandy oblbnout masy ovčanů,což si vyzkoušeli na taškařici s covidem…..a funguje to.

Frank
14. 3. 2022 16:10
Ohodnotit příspěvek :
     

Kolik Ukrajinců už mají doma politici?

Pavel
14. 3. 2022 16:25
Odpovědět  Frank

Jedno pěkné motto. Zde sice nikdy žádná lidová demokracie nebyla, ale přesto znám jedno pěkné motto- kdo v demokracii spí, probudí se v totalitě.

Petr
14. 3. 2022 17:56
Ohodnotit příspěvek :
     

Napsal jsem na Parlamentní Listy , že asi i za Rakušanovo blbost může ,,Putin,, a zablokly mi účet !

VAL
14. 3. 2022 18:14
Odpovědět  Petr

Však to taky byla dezinformace. Může ze ní tatík. Málo ho řezal, zmetka.

ladik
14. 3. 2022 18:51
Ohodnotit příspěvek :
     

Na Seznam hovinky píšou, že se usáci lísají k Číně, aby prý dala pryč ruce od Ruska a střídají sliby s vyhrožováním. Na to by jim skočil leda blbec a to Číňané opravdu nejsou. Schválně přečtěte, samé vlhké sny od „odborníků“.

Jiří
14. 3. 2022 18:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Já jedu přes VPN – nyní konkrétně přes Brazílii – vše funguje a protože Brazílie „je rebel“ tak přes ní lze sledovat všechny blokované weby českým Goeblesem – tedy ty s koncovkou .com. Jinak doporučuji podívat se na usa web https://www.veteranstoday.com

Veteranb
14. 3. 2022 20:14
Ohodnotit příspěvek :
     

Každý poslanec a zastupitel STAN ubytovat ve svém bytě jednu ukrajinskou rodinu. Jsem zvědav, kolik by jich na to přistoupilo. Můj tip je: 0.

Capry
14. 3. 2022 21:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Na Parlamentních listech mně blokli,tak jdu sem.To je děs a hrůza co se děje.To tu ještě nebylo od konce války.Doufám že se fialovic banda nebude krýt mezi civily.