“Sputnik V” se bude vyrábět v Itálii, Španělsku, Francii a Německu. Švédové budou očkováni ruskou vakcínou

Daily Mail, 15. března 2021:

Evropské továrny se připravují na výrobu ruské vakcíny proti koronaviru v naději, že urychlí její distribuci po celém kontinentu.

Kirill Dmitriev, šéf Ruského fondu přímých investic, který financoval spuštění “Sputniku V”, dnes oznámil, že dosáhl dohody o zahájení tohoto projektu s Itálií, Španělskem, Francií a Německem.

Výrobní závody budou použity pro dodávky vakcíny “Sputnik V” v Evropě „po obdržení souhlasu od Evropské agentury pro léčivé přípravky,“ uvedl Dmitriev.

“Od samého počátku boje proti pandemii se Ruský fond přímých investic zavázal k aktivní interakci se všemi partnery, včetně evropských, a je otevřený těmto jednáním. RDIF již dosáhl dohody se společnostmi z Itálie, Španělska, Francie a Německa o zahájení výroby “Sputniku V”. V současné době probíhají jednání s řadou dalších výrobců za účelem zvýšení produkce v EU,“ uvedl RDIF ve svém prohlášení.

Fond konstatuje, že dosažené dohody umožní zahájit aktivní dodávky přípravku “Sputnik V” na jednotný evropský trh po obdržení souhlasu Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA).

Evropská unie má v úmyslu zahájit jednání o nákupu ruské vakcíny “Sputnik V” s cílem provést program očkování populace evropských zemí proti infekci koronaviru. Informovala o tom v pondělí agentura Reuters.

Švédové budou očkováni ruskou vakcínou

Švédské orgány začnou nakupovat ruskou vakcínu proti koronaviru “Sputnik V”, která se již stala jednou z nejpopulárnějších na světě.

Plány na dodávku vakcíny “Sputnik V” oznámil švédský koordinátor očkovací kampaně Richard Bergström v komentáři pro «Aftonbladet».

“Pravděpodobně bude vakcína dodána v červnu. Její použití vypadá slibně, protože účinnost “Sputniku V” se odhaduje přibližně na 93%,“ uvedl Bergström.

To jen naznačuje, že na lékařské úrovni je v Evropě poptávka po ruské vakcíně, ale politická rusofobie evropské elity ztěžuje její nákupy.

Bolehlav rusofobů – pokud Evropa skutečně začne kupovat “Sputnik V”, ruskou vakcínu vyrobenou Rusy a první vakcínu na světě, která je také nejúčinnější, automaticky se to stane symbolem vítězství ruské vědy/farmakologie. 

https://bit.ly/2Q6RYt0
https://bit.ly/38ISt2I
https://bit.ly/3qWT5Z6

sdíletj na