nezařazené

„Sputnik V“ pro bohaté Evropany: Německo plánuje vytvořit očkovací místo na moskevském letišti

Společnost Intellinews uvádí, že německý národní dopravce Lufthansa plánuje na moskevském letišti vytvořit první třídu “Corona Lounge”, která umožní bohatým Evropanům z jiných zemí odletět do Moskvy
a obdržet vakcínu “Sputnik V”, aniž by do země vůbec vstoupili.

Německé vydání Intellinews uvádí, že Německo čelí „chronickému nedostatku jakékoli vakcíny“ a bohatí Němci se snaží předběhnout frontu a získat přístup k ruské vakcíně proti koronaviru „Sputnik V“, kterou velmi ocenili v časopise The Lancet, a označili ji za nejbezpečnější a nejúčinnější vakcínu …

“Ale bohatí nechtějí čekat tak dlouho. Lufthansa sází na to, že jsou připraveni koupit si speciální letenky do Moskvy, kde má společnost v úmyslu vytvořit speciální čekárnu, izolovanou od zbytku letiště, kde mohou Evropané získat vakcínu, aniž by museli překračovat hranice,“ uvádí publikace.

Německo je v současné době uprostřed třetí vlny pandemie koronaviru. Míra výskytu neklesá a míra očkování zůstává nízká. Mnoho Němců je pobouřeno, že země dosud neorganizovala očkování populace “Sputnikem V”.

Podle novin předseda představenstva letiště Domodedovo Dmitrij Kamenščik takovou iniciativu podporuje, ale vytvoření „zóny pro očkování“ bude muset být koordinováno s nejvyšším ruským vedením.

https://bit.ly/3b0fOib

https://bit.ly/37OTl5B

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
28. 2. 2021 00:38

Na tuhle prašivou hru by Rusko nemělo z princi přistoupit. Bohatí, peníze, zdraví,..

Editor
28. 2. 2021 13:20
Odpovědět  apostrof

Toť otázka. Nebo to může být žádoucí tlak na to, aby se konečně začala zasraná uhnijní agentura zabývat schvalovacím procesem. A také tlak na uhnijní debily, aby přestali s debilitami okolo sankcí. Světu vládnou bohatí, i když to není ideální, prostě to tak je!