„Sput-nik! Sput-nik!“ Ruské velvyslanectví „v obležení“: tisíce Chorvatů chtějí ruskou vakcínu

„Sput-nik! Sput-nik!“ – Chorvaté obléhají ruské velvyslanectví v naději, že dostanou vakcínu.

„Bohužel zatím jsme od chorvatské strany neobdrželi žádnou oficiální žádost ohledně nákupu ruské vakcíny“ – odpovídá velvyslanectví Ruské federace.

Uvádí Vecernji.hr

Chorvatské noviny uvádějí, že tisíce Chorvatů „obléhají“ ruské velvyslanectví v Záhřebu s jediným cílem – získat ruskou vakcínu proti koronaviru „Sputnik V“.

Každý den na ruském velvyslanectví odpovídají na desítky a desítky dotazů chorvatských občanů, o tom, jak získat jejich vakcínu. Občané se ptají, zda se mohou přijít nechat naočkovat na velvyslanectví nebo zda si tam mohou vakcínu koupit. Zajímá je, kde a jak vůbec mohou vakcínu dostat, a někteří lidé chtějí vědět, jestli si mohou jednoduše koupit letenku, zamířit do Ruska a tam se nechat „Sputnikem V“ očkovat.

„Samozřejmě bychom rádi pomohli, ale vakcíny neočkujeme ani nezískáváme. Velvyslanectví Ruska v Chorvatsku se jako diplomatická mise v rámci svých pravomocí nesmí podílet na nákupu, dodávkách, distribuci a prodeji vakcín. Také není možné jet do Ruska, protože v tuto chvíli tam očkují pouze ruské občany“ – odpovídá velvyslanectví novinářům a sděluje stejnou zprávu také občanům.

„Dovoz veškerých léčivých přípravků do Chorvatské republiky vyžaduje příslušná povolení od státních orgánů a příslušných institucí Evropské unie. Velvyslanectví je připraveno vyvinout veškeré úsilí k prohloubení dvoustranného dialogu a k vyřešení otázky dodávky vakcín ruské výroby co nejdříve, bude-li iniciativa ze strany chorvatských úřadů. – Bohužel, doposud jsme od chorvatské strany neobdrželi žádnou oficiální žádost týkající se nákupu ruské vakcíny“ – vysvětluje velvyslanectví RF.

Velký zájem Chorvatska o ruskou vakcínu se objevil po zveřejnění výsledků třetí fáze klinického hodnocení vakcíny „Sputnik V“ v The Lancet dne 2. února.

V EU si pořídilo ruskou vakcínu pouze Maďarsko, zatímco některé další země projevily zájem, ale zatím čekají na rozhodnutí Evropské lékové agentury (EMA).

https://bit.ly/3jEDLhq

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
12. 2. 2021 12:36
Ohodnotit příspěvek :
     

Nevíte si rady? Není divu, když volíte „menší zlo“. Tak JÁ vám to řeknu: „Protože je to slané!!“ (Byl jednou jeden král) A vy odpovíte, jako v pohádce: „Ach táák“. Posloucháte idioty a už vás to sere. Otevřete hospody, zakažte zákaz kouření a uvidíte, že se vše zlepší. Do hospod s počáteční nedůvěrou začnou lézt „průkopníci Švejkova národa“. A bez roušek. Otázky jako „můžeme tu kouřit?“ budou s úsměvem číšníků, dříve voličů protistátních teroristických bojůvek, jako TOP 0,00009, ODneS, a squoterů, sprayerů a narkomanů po věky dehonestovaných Pirátů, katolíky, ty vyhubíme taky (Baron Prášil) a jiných zlodějských živlů, obratně vyvráceny logikou ekonomického zájmu dotyčného šenkýře. Jen všetečná otázka. Jak to tedy bylo s tou NEPORAZITELNOU frázi „pryč se státem!!“ ? Jste čuráci a NIKDY JINAK. No v těch putykách zlikvidovaných idiotem Borisem Šťastným, se začne rozvíjet přirozený„Darwinův“ život. Franta z horního konce, opravář praček, potřebuje dřevo od pilaře Lojzy a tak mu koupí rum. V dnešní ekonomice cca 30 korun českoněmeckých. Kdysi cena flašky. Ne toho idiota z PP, ale cena reálného socialismu. Svatý Stalin!!. No a vaše protiargumentace? Langley virus. Jak ztohoven? „blebleble virus by se rozmnožoval rychleji blebleble“ nepřipadá v úvahu synci hlupí. Např hytlermarket. Nakupující s rouškama samože roznášejí virus nacismu ke svým rodinám. Kde jsou statistiky… Číst vice »

12. 2. 2021 12:38
Odpovědět  smrťák

pokračování z důvodu „cenzúry“.

Nákup povolených nejvýšších nařízení (Švejk) v hytlermarkétech s rouškama je z hlediska přenosu Langley vírů stejně nebezpečný, jak otevření hospod. Akorát v hytlermarkétech nepokecáš.
Podotýkám: „ Ve všech dobách v historii byli piráti zabíjení za rabování a vlastizradu. Nemělo by to být výjimkou ani v době dnešní.
A příště o „židech“ jako je prase řeporyjské UND kolářovic CIA zkorumpované rodince.
Sputník V, východisko k otevření ruin, zvaných Putyky.