nezařazené

Společnosti Pfizer a Moderna oznamují ceny svých vakcín

Moderna – je dvousložková, aplikuje se v intervalu jednoho měsíce, USA investovaly do vývoje 2,5 miliardy USD, cena je 25–37 USD, objem objednávek 200 milionů dávek, z toho 160 milionů Evropa a zbytek USA.

Pfizer – také dvě injekce, ale s intervalem 21 dnů. USA investovaly do vývoje zhruba 2 miliardy USD, prodejní cena je 19,5 USD, objem objednávek asi 500 milionů dávek (300 milionů EU a 100 milionů Japonsko a USA).

Výše zmíněná cena je za jednu dávku vakcíny, ve skutečnosti cena vakcíny Moderna je 50–74 $ a cena vakcíny Pfizer je 39 $ na osobu. Jedna osoba potřebuje dvě dávky vakcín Pfizer a Moderna. 

U společnosti Pfizer existuje nuance, jedná se o skladovací teplotu v rozmezí -70 ° až -80 °C a trvanlivost 24-48 hodin. Jak se chystají tento problém vyřešit, je naprosto nepochopitelné.

Je také třeba mít na paměti, že pro konečného spotřebitele se cena za očkování (pokud není zdarma) zvýší minimálně 1,5-2krát, …

Můžeme snadno odhadnout objemy prodeje, pokud jde o peníze, o které se bojuje. 

Cena ruské vakcíny “Sputnik V” bude podstatně nižší než cena vakcín vyráběných americkými společnostmi Pfizer a Moderna. Náklady na ruskou vakcínu “Sputnik V” budou oznámeny příští týden, řekl agentuře TASS 
zástupce ruského přímého investičního fondu.

Rusko je připravené sdílet vakcínu (a již sdílí), a tím do značné míry kazí kšeft mnoha zainteresovaných lidí. 
Takže se dočkáme celé řady útoků na ruský „Sputnik V“, protože „svobodná ruka trhu“ z pohledu Spojených států je, když ta samá ruka drží pod krkem všechny ostatní.

https://bit.ly/36VWCik

sdíletj na