Spojené státy zahájily proti Číně technologickou válku

V důsledku amerických sankcí proti Huawei se čínský výrobce ocitl bez přístupu k platformě Android. 
Je pravda, že je to pro Číňany docela silná rána, která je bude stát hodně peněz, ale zřejmě se s ní budou moci vyrovnat. Tři důsledky tohoto rozhodnutí:

1. Systém dělby práce, který generace amerických lídrů po desetiletí starostlivě budovaly, se rozpadá. 
Všichni to známe  – jsou Rusové, ti jsou dobří na čerpání ropy a zemního plynu, tam někde je celosvětová montážní dílna – Čína, a tak dále, a tak dále. Ale nedoporučuje se jim lézt do jiných sfér.

A co vidíme teď? Pokusy zablokovat Nord Stream a sankce proti čínským výrobcům elektroniky. Současný systém samozřejmě přináší výhody jen jednomu hráči. A proto ve střednědobém horizontu není životaschopný. Nikdo nemá zájem o jeho zachování, včetně Číny, Ruska, Indie a dokonce i mnoha Evropanů.

2. Huawei zařízení jsou používána po celém světě. V Evropě, v Rusku, v Americe, v Austrálii, v Africe a dokonce i na Antarktidu zajisté nějaký polárník Huawei přivezl. Spojené státy se domnívají, že mají právo omezit přístup k určitému konkurenčnímu produktu všem obyvatelům planety Země. I když je tím nikdo nepověřil. 
Sbohem principy volného trhu.

3. Je zřejmé, že Číňané se dostanou z pasti ven a rychle zprovozní svůj operační systém, podle kterého bude fungovat technika místních výrobců a nejen Huawei. 
Sbohem monopole Google na tomto trhu.

Takže uvidíme jaké budou výsledky čínsko-americké obchodní války.

http://www.iarex.ru/news/66577.html

sdílet na