Spojené státy soustřeďují vysoce přesné zbraně v blízkosti hranic Ruska

V Petrohradě se konalo zasedání Koordinační rady admirality ruského námořnictva. Na této akci se zúčastnil vrchní velitel, admirál ruského námořnictva Vladimir Korolev.

Během svého projevu admirál poznamenal, že v blízkosti ruských hranic je soustředěno velké množství strategických přesných zbraní. Počet vojenských a operačních cvičení zemí NATO se zvýšil a na moři byly nasazeny systémy protiraketové obrany.
Poznamenal, že v novém roce bude námořnictvo reagovat na prudký nárůst aktivit USA a NATO v blízkosti hranic Ruské federace, na nasazování v blízkosti hranic námořních protiraketových systémů, strategických systémů vysoce přesných zbraní a objektů vojenské infrastruktury. 

Korolev zdůraznil, že početnost přítomnosti vojenského námořnictva ve světovém oceánu v příštím roce umožní vyloučit jakékoli hrozby z moří a oceánů.

Všechny tyto potenciální hrozby jsou vzaty v úvahu při plánování akcí ruského námořnictva. 
Podle velitele velitele, numerické a kvalitativní složení ruské flotily zajišťuje neutralizaci potenciálních hrozeb z mořského a oceánského směru.

V současné době je ve vodách Světového oceánu přítomno asi sto ruských lodí různých tříd. V dohledné době budou raketové ponorky nové generace tvořit základy skupin na moři. Základem skupin v oceánské zóně budou fregaty a přistávací lodě.

Podle vojenských odborníků se Západ snaží rozšířit svůj vliv a oslabit postavení Ruska. 
Jádrem tohoto chování Spojených států a dalších západních zemí je neochota respektovat nezávislé postavení Ruské federace, její touhu chránit své vlastní zájmy. 

Současně, s nižším ekonomickým potenciálem, se Rusku podařilo vytvořit systémy zbraní, které převyšují zbraně americké.
http://www.iarex.ru/news/62986.html

Tento týden ruská armáda podle zdrojů TASS testovala strategický podvodní bezpilotník Poseidon.
Na objednávku Putina byl dnes otestován “Avangard”.
Podle Vladimíra Putina nejnovější zbraně vyvinuté v Rusku zajistí bezpečnost země v příštích desetiletích. 

Před očima prezidenta Ruské federace Vladimira Putina otestovalo Rusko ve středu hypersonickou střelu Avangard, která desetkrát překračuje rychlost zvuku. Střela vypuštěná ze základny Dombarovskij na jihu Uralu úspěšně zasáhla 6000 kilometrů vzdálený cíl na Kamčatce.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/492903-rusko-se-pochlubilo-hypersonickou-superzbrani-putin-byl-u-testu.html

A ještě jim k tomu sbor Rosgvardie, takhle hezky zazpíval, Last Christmas od souboru Rosgvardie:

sdílet na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře