„Špíno, zrádci.“ Putin vyděsil. Projev zní i Západem

17.03.2022 7:07

Prezident Ruské federace Vladimir Putin se včera opět vyjadřoval k ukrajinsko-ruskému konfliktu. Obvinil Ukrajinu, že připravovala útok na Donbas a Krym a že slouží zájmům „vládců ze Západu“. A také že chtěla vyvíjet biologické a jaderné zbraně. Hovořil ale též o páté koloně, která žije či „žije“ v Rusku a hlásí se k Západu. „Tito lidé jsou ochotni prodat své matky, jen když jim bude dovoleno sedět v předpokoji této nejvyšší kasty,“ řekl a varoval, že dotyční jsou pro Západ zbytní. „Jakýkoliv národ, a zvláště ruský národ, je schopen odlišit pravé patrioty od špíny a zrádců a prostě je vyplivne jako mouchu, která mu vletěla do úst,“ řekl a mluvil o „samoočistě společnosti“. Vystoupení reflektují např. televize BBC a CNN a mezi západními uživateli sítě Twitter bylo označeno za projev fašismu.

Včera na téma války na Ukrajině opět promluvil ruský prezident Vladimir Putin a vysvětloval, proč válku vede, ale také reagoval na sankce a rétoriku ze strany Západu. Podle ruské hlavy státu byl konflikt jediným řešením, jak ukončit řadu let trvající krveprolití na východě Ukrajiny. A pokud by byl konflikt omezen jen na území Donbasu, jediné, čeho by se prý dosáhlo, by bylo posunutí frontové linie na západ, což by samo o sobě nebylo řešení. Ukrajina dle Putina připravovala operaci na jejich obsazení a také na obsazení Krymu. „Podporována Spojenými státy a dalšími západními zeměmi se Ukrajina vědomě připravovala na silový scénář, masakr a etnickou čistku na Donbasu. Masivní útok na Donbas a posléze na Krym byl jen otázkou času. Ale naše ozbrojené síly tyto plány zhatily,“ uvedl.

O projevu informovala například CNNBBC nebo server Business Insider. Celý je ZDE.

Také obvinil ukrajinskou vládu, že otevřeně deklarovala úmysl opatřit si zbraně hromadného ničení, konkrétně jaderné zbraně a jejich nosiče. Dle Putina by pak tyto zbraně byly zacíleny na Rusko. Kromě toho také tvrdil, že s podporou USA Ukrajina vyvíjela v laboratořích biologické zbraně. „Na Ukrajině byla síť laboratoří, kde probíhal vojenský biologický výzkum pod dohledem a s podporou Pentagonu včetně experimentů s kmeny koronaviru, anthraxem, cholerou, africkou prasečí chřipkou  a dalšími smrtelnými nemocemi,“ řekl ruský prezident.

Zopakoval, že pod bedlivým dohledem západních loutkovodičů se vláda v Kyjevě změnila v antiRusko. A jejím cílem je prý konflikt protahovat, bez ohledu na to, co pokračování konfliktu přinese civilistům a co ještě bude zničeno. „Vidíme zas a znovu, že kyjevskému režimu, kterému vládci ze Západu dali za úkol vytvořit agresivní antiRusko, nezáleží na osudu Ukrajinců,“ prohlásil a dodal, že je zřejmé, že Západ tlačí ukrajinskou vládu, aby v krveprolití pokračovala a poskytuje jí vojenskou i zpravodajskou podporu. Odsoudil také „šokující cynismus“ Západu ve vztahu k raketovému útoku na Donbas, při němž údajně zahynulo 20 civilistů

Jako prapůvod konfliktu označil snahu Západu udržet svou globální nadvládu. „Dnes celý svět platí účet za snahu Západu udržet svou drolící se nadvládu jakýmikoliv prostředky,“ pravil a obvinil západní elity, že do tohoto stavu dovedly situaci svými krátkozrakými rozhodnutími. „Chci, aby mě vyslechli i obyčejní lidé na Západě. Neustále vám opakují, že za vaše současné těžkosti mohou výhrůžné akce Ruska a že musíte platit za to, aby byla ruská hrozba potlačena. To vše jsou lži,“ vzkázal.

Věnoval se také těm, kdo proti válce a ruským krokům protestují v Rusku či jinde. „Pamatujeme si, jak podporovali separatismus, terorismus, podporovali teroristy a bandity na severním Kavkaze. Stejně jako v devadesátých letech a na počátku tisíciletí chtějí zopakovat svůj pokus nás rozdrtit, znovu rozdrtit, zahnat ‚za Možaj‘, udělat z nás slabou, závislou zemi, rozbít naši územní celistvost, rozparcelovat Rusko tak, aby to pro ně bylo co nejvýhodnější. Nefungovalo to tehdy a nebude to fungovat ani teď,“ obvinil Západ.

„Ano, samozřejmě se budou snažit vsadit na takzvanou pátou kolonu, na zrádce národa, na ty, kteří vydělávají peníze tady, v naší zemi, a žijí v ní, a ‚žijí‘ dokonce ne v zeměpisném slova smyslu, ale svými myšlenkami, svým otrockým vědomím. Vůbec neodsuzuji ty, kteří mají vilu v Miami nebo na francouzské Riviéře, kteří se neobejdou bez foie gras, ústřic nebo takzvaných genderových svobod. To rozhodně není problém, ale opakuji, problém je v tom, že mnoho z těchto lidí je mentálně tam a ne tady, ne u nás, ne v Rusku,“ cílil na domácí opozici.

„To je podle jejich názoru – podle jejich názoru! – znamení příslušnosti k vyšší kastě, k vyšší rase. Tito lidé jsou ochotni prodat své matky, jen když jim bude dovoleno sedět v předpokoji této nejvyšší kasty. Chtějí být jako oni a napodobovat je ve všech možných ohledech. Zapomínají však nebo vůbec nechápou, že tato takzvaná vysoká kasta, pokud je potřebuje, je potřebuje jako postradatelný materiál, aby je mohla využít k co největšímu poškození našeho lidu. Kolektivní Západ se snaží rozdělit naši společnost spekulacemi o vojenských ztrátách, o socioekonomických důsledcích sankcí, vyvolat občanskou konfrontaci v Rusku a pomocí své páté kolony se snaží dosáhnout svého cíle. A cílem je zničení Ruska, jak jsem již řekl,“ pokračoval Putin.

„Ale jakýkoliv národ, a zvláště ruský národ, je schopen odlišit pravé patrioty od špíny a zrádců a prostě je vyplivne jako mouchu, která mu vletěla do úst. Vyplivne je na chodník,“ poznamenal a řekl: „Jsem přesvědčen, že takovýto přirozený a nutný proces samoočisty společnosti jen posílí naši zemi, naši solidaritu, jednotu a schopnost řešit každý problém.“

Putinovy rétoriky už si všiml například editor BBC na téma Rusko, Steve Rosenberg.

https://bit.ly/37DigMe

4.9 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.9 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
17. 3. 2022 10:25
Ohodnotit příspěvek :
     

Projev fašizmu ????? K ,,fašistické ,,Ukrajině ????? Neni to blbost !

All
17. 3. 2022 10:46
Odpovědět  Petr

Ano,je to blbost nakvadrát. Je všeobecně známo,že Rusko porazilo nacismus za II.svět.války a že osvobodilo Evropu největší měrou.A nyní opět bojuje proti fašistům na ukrajině,kteří už 8 let terorizovali Ukrajinu za pomocí USA .Nacionalisti,banderovci a noví fašisti musí z Ukrajiny pryč,nemají místo v evropě,ani nikde jinde ve světě. CHazarská sebranka rovněž ,která se převtělila do fašistů na ukrajině,anebo je podporuje finančně a propagandou se znovu mstí slovanům,našim slovanským bratrům.CHazar a fašista jedno jest,stejně tak jejich podporovatelé na ůrovni satanistů.

All
17. 3. 2022 10:52
Odpovědět  All

Nesmírně se stydím za Prahu a naše politiky s absolutní neznalostí Dějin,podlézavost,prdelkování a jednání na nízké ůrovni v roli služky bez uživání rozumu,svědomí a bezohlednosti k vlastnímu národu v české republice.

Pijack
17. 3. 2022 13:28
Odpovědět  All

Stručněji a lépe bych to nenapsal. Naprostý souhlas. Praha je kapitola sama pro sebe. Sledujeme většinou Pražské zpravodajství. A co se upeče v Praze, zase odskáče celá země. Kapitulace, hajlování, hurá na barikády, do průvodů na 1.máje, zrazování českých zájmů, zaprodávání… až po dnešní nadšené hulákání na podporu Ukrajinských fašistů. Je zajímavé, že fašouni na UK byli už dávno a dnes jim svoboda umožnila oprášit staré zvyky. Ale jaxi se vytratil fašizmus vůči Polákům 🙂 To se nesmí říkat, protože jsou dnes s Polskem na jedné lodi. Takže naše vláda uznává fašizmus… zase ta Praha.

Albi
17. 3. 2022 14:43
Odpovědět  Pijack

Se vším souhlas až na tu Prahu.
V každé zemi se vládne z hlavního města. nikdy z Horní dolní.
Takže je normální, že co se v Praze upeče, v Horní dolní to musí všichni sníst.

VAL
17. 3. 2022 16:04
Odpovědět  Pijack

Zděnek Mlynář napsal svého času knihu: „Mráz přichází z Kremlu“. Uvažuji o knize:
„Svinstvo přichází z Prahy“. Nebo „Zhouba přichází z Prahy“? Měli s tím problém už husité, pak r. 1621, pak bychom to měli Vítězný únor, pak hadrák, poté kleptokracii, v současnosti rozval státu…

Kolem
17. 3. 2022 20:21
Odpovědět  Pijack

Praha už je delší dobu naprostá tragedie – onen „progres“ nastal ihned po plyšové komedii. Tichý návrat kolaborantů, jejich potomků, rodin, příbuzných, do politických, mocenských, hospodářských, finančních, justičních, policejních, akademických, mediálních, silových struktur byl tehdy započat, a jak rychle mizeli pamětníci II.WW, ještě rychleji rostla koncentrace a moc kolaborantsko-zlodějských struktur. A transformovali se, politické strany jsou státem chráněný organizovaný zločin, legislativa je patřičně upravená – není důvod používat metody devadesátých let. Už skutečně nejde „pouze“ o korporátní fašismus – zcela „legálně“ se zde usídluje nacismus, česká verze nacismu

Kolem
17. 3. 2022 20:37
Odpovědět  Pijack

Poláci ve svých dějinách ale s fašismem problémy nemělo. Ostatně jejich vrcholný exponent ve 30-tych letech se s nácky bratříckoval jako první. Jistil si západní hranici, a hledal spojence do dalšího voj.konfliktu se Sověty. A trnem v oku Polákům bylo i tehdejší Československo. On vůbec vztah Poláků vůči nacionálnímu socialismu byl vcelku kladně „komplikovaný“, především do zahájení útoku wermachtem – některé pogromy prováděli polští civilové.

Lakrig
17. 3. 2022 14:07
Odpovědět  All

Ano je to i odraz voleb kdy se k moci dostali přisluhovači zločinné organizace Nato.

Gales
17. 3. 2022 10:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin má recht.Pátá kolona v Rusku jsou špína a zrádci.Ale vládní činitelé jsou jednotni.Na rozdíl od nas,kde samotná vláda jsou špína a zrádci.

Lakrig
17. 3. 2022 14:09
Odpovědět  Gales

Doufám že si s nimi poradí. Ale bude to nekonečný boj.

VAL
17. 3. 2022 16:54
Odpovědět  Lakrig

On už s tím ve vší tichosti začal, jak jsem zjistil z ruského tisku. Pár „rozvědčíků“ už je za lživé informace (např. že je na -krajině budou všude vítat s kytkama) a také něco velitelů (například honili zásobovací kolony delší cestou atd.) v teplákách. Včera to bylo na Politnavigator.net (ve 2:52 – ten čas vím, že jsem na to v majlu upozornil kámošku), ale pak to zmizlo. Asiže je někdo klepnul přes prsty, protože je jasný, že za tou zprávou musel být únik informací – a zametat se musí v takovémto případě potichu, by se zmije nevyplašily.

Pavel
17. 3. 2022 11:29
Ohodnotit příspěvek :
     

Znovu jsem si poctivě přečetl článek p. Ctirada Musila z Moravské národní strany. Je v něm řečeno vše. Přesně takové lidi potřebuje náš národ. Budu se opakovat, ale omlouvám se. V bitvě u Lipan si husitský vůdce, kněz Prokop Holý vzpomněl na slova Mistra Jana. Co všechno může způsobit ztráta světského bohatství, které není ničím jiným než lejnem. Čechové se paktují se svými úhlavními nepřáteli a za toto lejno zaprodávají svoji čest a zem. Co vidíme dnes? Proč národ mlčí. To jsme již skutečně zaprodali duši ďáblu? Řeknu- li to slušně, je mi skutečně neuvěřitelně zle z pokrytců této země. Mám- li žít ještě chvíli v takové společnosti, tak je to nějaký trest, který asi musím splatit. Zde si vzpomínám na slova Řeka Zorbase z knihy Kazantzakise – chceš- li člověku dobře, vyškrábe ti oči, chceš li mu zle, plazí se před tebou. Národ je nyní ve stádiu plazení.

Pijack
17. 3. 2022 13:34
Odpovědět  Pavel

Pan Ctirad Musil z Moravské národní strany je výjimečný člověk. Palec nahoru ?

Albi
17. 3. 2022 14:55
Ohodnotit příspěvek :
     

K prezidentu Putinovi a jeho vztahu ke světu, dokonce i k nepřátelskému světu, se hodí dokonale jedno ázerbajdžánské(?) přísloví“

„Oplácet dobro dobrem dokáže každý chám.
Dobrem zlo jen velikán.“

Asi proto je světem nepochopen a tím anglosaskýn taky nepochopen zůstane.

KarelDar
17. 3. 2022 16:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Děvky na Západě se můžou vzteky posrat. Doufám, že sklidí, co zasévají!

ladik
17. 3. 2022 16:39
Ohodnotit příspěvek :
     

Nejsem si jist tím, že jakýkoli národ je schopen rozlišit pravé priority od špíny a zrádců. My jsme bohužel důkazem, že výjimka potvrzuje pravidlo. Zdá se, že ta každodenní masírka zpravodajské žumpy dělá divy v pomatených hlavách.

BLACK
18. 3. 2022 00:37
Ohodnotit příspěvek :
     

když to tady čtu, tak mě velice těší, že jsou tady lidi se stejným myšlením. já se za ČR neskutečně stydím a musím říct, že tato země pro mě přestává být k žití. neříkám, dobrých lidí je tady dost, ale ta neustálá prolhanost vlády, medií. atd. neuznávání názorů druhých, vláda, která pro zemi a lidi nedělá nic, jen poslouchá rozkazy druhých a země jim je ukradená mě úplně deptá. otázka zní. kam zmizet.