Spiegel: Německo nezohlednilo pozici Polska při posuzování certifikace “Nord Stream 2”

Podle publikace to vede k novým neshodám mezi Německem a Polskem.

BERLÍN, 5. listopadu. / TASS /. 

Německé ministerstvo hospodářství při hodnocení certifikace “Nord Stream 2” nevzalo v úvahu postoj Varšavy, což vede k novým neshodám mezi Německem a Polskem ohledně projektu. 

Informoval o tom v pátek magazín Der Spiegel s odvoláním na vlastní zdroje.

Publikace připomněla, že Ministerstvo hospodářství Spolkové republiky Německo koncem října oznámilo, že certifikace Nord Stream 2 AG jako nezávislého provozovatele plynovodu „neohrožuje bezpečnost dodávek plynu do Spolkové republiky Německo a EU.” 

Polský národní regulátor – Polský energetický regulační úřad – v dopise německým úřadům argumentoval, že údajná závislost operátora na ruském Gazpromu představuje „obzvláště vysoká rizika pro bezpečnost dodávek“ a může „dokonce ohrozit bezpečnost dodávky plynu do některých členských států EU,“ píše Der Spiegel.

Předseda německé ekologické organizace Deutsche Umwelthilfe (DUH) Sasha Müller-Kraenner zároveň vyzývá k zastavení realizace “Nord Stream 2”. 

“Staré složení federální vlády ignoruje oprávněné obavy našich sousedů,” citoval Der Spiegel šéfa DUH.  Podle jeho názoru je zřejmé, že “Nord Stream 2” představuje hrozbu pro energetickou bezpečnost v Evropě a může se stát překážkou pro plnění klimatických cílů.

Varšava se důsledně staví proti realizaci “Nord Stream 2”. Polská strana zejména tvrdí, že nesplňuje formální požadavky na certifikaci podle preferenčního modelu nezávislého provozovatele přepravy.

https://bit.ly/3BJFR7i

sdíletj na

5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
6. 11. 2021 08:13

V tomhle můžou jen žvanit a stejně jim to nepomůže , ta jejich rusofobie je směšná a blbá !

BB Rad
6. 11. 2021 10:27

Z Polského státu se stala pátá kolona Zión-US zupáků k použití v boji proti RF . Jako bonus se nabízí rozpad V 4 ,kterou se jim daří narušovat akcemi našich politiků ohledně dolu Turow . Nabízí se vysvětlení že záměr je jednoduchý — oslabit EU a prosadit svoje obchodní cíle ( tím i politické tlaky ) a ty určitě nejsou v zájmu ČR , Pl atd. potažmo celé EU