Španělsko: Raketový vzestup kriminality migrantů

Na vzestupu je také násilí v centrech pro migranty:

 • Madrid, 17. dubna. V centru pro nezletilé osoby bez doprovodu ve čtvrti Hortaleza pobodal 18letý Maročan 17letého Maročana. Podle řady zpráv je násilí v tomto zařízení na vzestupu. “Násilí zde eskaluje a nikdo jej nedokáže zastavit,” řekl jeden pracovník. Jiný pracovník dodal“Mnoho z nich přišlo do Madridu, protože si mysleli, že tady budou mít lepší život, a když zjistí, že se zmýlili, tak jsou hluboce zklamáni.” 26. března zaútočilo v tomto útulku více než 20 nezletilých migrantů na ostrahu.
 • Palma de Mallorca, 14. února. Dva nezletilí migranti bez doprovodu byli zatčeni za “sexuální zneužívání, obtěžování, domácí násilí a vážné ohrožení zaměstnanců azylového centra.”
 • Melilla, 2. ledna. 21letý Alžířan byl zatčen za sexuální napadení 21letého Maročana v centru pro migranty.

Migranti také stále více útočí na policii:

 • Las Cabezas de San Juan (Sevilla), 12. května. Dva Maročané stříleli na policisty, kteří se jim snažili doručit soudní příkaz.
 • Palma de Mallorca, 10. května. Čtyři migranti, kteří na ulici prodávali padělané zboží, fyzicky napadli policisty, povalili je na zem a opakovaně je kopali do hlavy.
 • Gijón, 16. dubna. 28letý Maročan se svlékl donaha a vrazil hlavou do policisty, který mu nařídil, aby se oblékl.
 • Murcia, 7. března. 34letý Alžířan se pokusil přejet policistu, který jej zastavil během rutinní silniční kontroly.
 • Barcelona, ​​6. března. 35letý Maročan vykřikující “Alláhu Akbar” byl zatčenpoté, co zaútočil nožem na několik policistů.
 • Salamanca, 1. března. 24letý Maročan byl zatčen za napadení tří policistů.
 • Bilbao, 25. srpna. 25letý migrant ze Senegalu obviněný z krádeže mobilního telefonu během festivalu pod širým nebem kopl jednoho policistu do hrudi a druhému policistovi zlomil nohu. Ke zpacifikování muže, který si zavolal na pomoc další Senegalce, bylo nakonec potřeba devět policistů. Baskická unie policistů a záchranářů (SVPE) kritizovala “nedostatek vybavení”, který způsobuje, že Městská policie v Bilbau pracuje v riskantních podmínkách. “Máme tasery, ale ty jsou kvůli zbabělosti politiků uloženy ve skříni.” řeklpolicejní mluvčí. Městská policie nemá k dispozici ani ochranné přilby a štíty.

Několik trestních kauz souvisejících s migranty prochází španělským soudním systémem, který v některých soudních instancích prokázal neuvěřitelnou shovívavost:

 • Sanlúcar la Mayor (Sevilla), 24. dubna. Rumun, který vrazil hlavou policistovi do obličeje a zlomil mu nos, a pak kousl dalšího policistu do paže, byl propuštěn bez kauce. Rumun, který má dlouhý trestní rejstřík, napadl policisty poté, co se pokusili ukončit rvačku. Místní prokurátoři a soudce rozhodli, že útoky nejsou dostatečným důvodem k dočasnému zadržení násilníka. Místní sdělovací prostředky uvedly, že toto rozhodnutí rozhněvalo policisty, kteří řekli, že nedokážou pochopit, jak může být někdo, kdo jednal tak brutálně, osvobozen, a, že propuštění tohoto muže posílí pocit beztrestnosti mezi zločinci.
 • Murcia, 22. dubna. 32letému Maročanovi, který se přiznal k znásilnění ženy, byl uložen pětiletý podmíněný trest, s podmínkou, že se v průběhu příštích pěti let nedopustí žádného znásilnění. Provinční soud v Murcii odůvodnil svůj shovívavý rozsudek tím, že obžalovaný jednal v důsledku své závislosti na konopí, což “negativně ovlivnilo jeho chování.”
 • Palma de Mallorca, 11. dubna. Tři Pákistánci byli odsouzeni na tři a půl roku do vězení za prodej drog v Magalufu na Mallorce.
 • Ciudad Real, 9. dubna. 47letý Rumun byl odsouzen k 81 letům vězení za šestinásobné znásilnění svých dvou dcer ve věku 14 a 15 let, v době, kdy jejich matka nebyla doma.
 • Murcia, 17. března. Maročan byl odsouzen k devíti měsícům vězení za to, že se opakovaně obnažoval před jedenáctiletou dívkou v Águilas. Muž se proti rozsudku odvolal a zatím zůstává na svobodě.
 • Alicante, 6. března. 32letý Brazilec dostal 16měsíční trest vězení za ejakulaci před nezletilou dívkou v městském autobusu. Bylo mu zakázáno používat po dobu osmi měsíců veřejnou dopravu.
 • Valencie, 20. února. Žalobce navrhl pro 41letého Brazilce trest osmi let vězení za znásilnění šestnáctiletého chlapce ve sprchách u tělocvičny.
 • Palencia, 1. února. 39letý Kostaričan byl odsouzen na osm let do vězení za sexuální napadení 13leté dívky, která hlídala jeho dvě děti.
 • Zaragoza, 16. ledna. Guinejský migrant byl ušetřen pobytu ve vězení poté, co se přiznal k sexuálnímu zneužívání dvou nezletilých dívek.
 • Palma de Mallorca, 8. ledna. Migrant ze Senegalu byl odsouzen na čtyři roky do vězení za pokus o znásilnění 29leté britské turistky na toaletě v baru v Magalufu na Mallorce. Po vykonání dvou třetin trestu by měl být deportován.
 • Sevilla, 8. ledna. Tři Rumuni byli odsouzeni k 14 letům vězení za skupinové znásilnění 27leté ženy z Paraguaye na louce vedle Olympijského stadionu.

Jerez de la Frontera se ze 70leté paní Juany stala bezdomovkyně poté, co ve svém bytě nabídla útočiště imigrantovi Mohammedovi. Když se žena vrátila domů z nemocnice, tak zjistila, že Mohammed, kterého potkala ve vývařovně pro bezdomovce, vyměnil zámky a znemožnil jí vrátit se domů. Španělské nemovitostní právo má svá specifika a často upřednostňuje nájemníky na úkor majitelů. Aby žena znovu získala kontrolu nad svým bytem, bude muset vybojovat těžkou právní bitvu.

Starší manželský pár v Madridu po návratu z dovolené zjistil, že jejich byt je “obsazen” africkými migranty. Když chtěl televizní štáb z madridského televizního kanálu Telecinco zjistit podrobnosti, tak mu migranti zničili kameru… Španělský notoricky letargický soudní systém nyní rozhoduje o tom, kdo je právoplatným vlastníkem bytu.

Ve čtvrti Lavapiés – v jedné z nejvíce “multikulturních” čtvrtí Madridu – začaly řádit stovky ilegálních migrantů ze subsaharské Afriky. Nepokoje byly přímým důsledkem mnoha let extrémního ustupování španělských úředníků ilegálním migrantům a jejich rozsáhlé neschopnosti prosazovat zákon – zřejmě ze strachu z obvinění z rasismu.

Nepokoje vyvolala fáma, že místní policie zabila 35letého senegalského pouličního prodavače Mmame Mbayeho. Španělská města jsou dnes plná ilegálních migrantů z Afriky, kteří v ulicích měst prodávají padělky. Jsou známí jako manteros (muži s dekou). Své zboží vystavují na dekách (mantas), a kdykoli se objeví policie, tak sbalí svoji deku a prchají pryč.

Podle prvních zpráv zemřel Mbaye poté, co jej údajně policie pronásledovala z Puerta del Sol v centru Madridu do čtvrti Lavapiés, kde zkolaboval. 22. dubna 2019 však soud v Madridu potvrdil, že Mbaye nezemřel v důsledku honičky s policií. Měl srdeční onemocnění a zemřel v důsledku zástavy srdce, když šel v Lavapiés po ulici s kamarádem. 

“Neodhalili jsme ani sebemenší náznak toho, že by zemřelý byl vystaven jakémukoli druhu obtěžování nebo že by předchozí honička s policií mohla být příčinou srdečních problémů, v jejichž důsledku zemřel,” rozhodl soud. “Neexistují žádné objektivní údaje ani žádný svědek, který by policejní obtěžování nebo pronásledování potvrdil. Obtěžování i pronásledování vychází pouze z tvrzení žalující nevládní organizace SOS Racism Madrid.”

Mbayeho smrt nicméně vyvolala násilné protesty trvající několik dní, během nichž došlo k masivním škodám na veřejném i soukromém majetku.

Městská rada v Madridu, v jejímž čele je starostka Manuela Carmena, v klasickém příkladu politické korektnosti zešílela a nařídila policii, aby se vyhýbala čtvrti Lavapiés. Ilegální imigranti, jimž díky tomu nyní nehrozí deportace, převzaly kontrolu nad celou čtvrtí jednoho z evropských hlavních měst.

Soeren Kern
https://cs.gatestoneinstitute.org/14387/spanelsko-raketovy-vzestup-kriminality-migrantu

sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Administrátor
20. 6. 2019 10:06

Totálně odporné. Mladík pod hrozbou smrti musel sledovat, jak mu migrant znásilňuje jeho přítelkyni na výletě v Německu
Autor: odjinud | Publikováno: 20.6.2019 | Rubrika: ShortNews
afrocernoch
Uprchlík z Ghany byl zatčen za znásilnění mladé ženy ve stanu, zatímco byla v kempu na dovolené se svým přítelem, píše portál Daily Mail. Mladý pár se vydal na výlet do přírodní rezervace Siegaue, severně od bývalého německého hlavního města Bonn, když byl minulý týden v neděli asi o dvanácté hodině přepadlý člověkem ozbrojeným mačetou. Mladý muž byl nucen sledovat, jak útočník znásilňuje jeho 23letou přítelkyni.

Okolní prostřední, kde došlo k traumatickém zážitku dvou osob.

Přítel ve věku 26, jehož útočník také ohrožoval mačetou, okamžitě poté kontaktoval policii. Zdravotníci vzali oběť znásilnění do nemocnice na vyšetření.

Policejní podoba útočníka vedla k jeho zatčení v sobotu a testování DNA potvrdilo jeho vinu a byl zatčen, tvrdí policie.

Zdroj: dailymail.co.uk

Administrátor
20. 6. 2019 21:48
Odpovědět  Janinna

Co s ním,..Nemluví, nemá identitu, nechápe, je to nikdo…Nikdo tedy, kdo neexistuje, nikomu nebude chybět

Administrátor
20. 6. 2019 22:19
Odpovědět  Janinna

A proč bysme ho měli vykrmovat?

Administrátor
22. 6. 2019 21:15

až teprve dnes na PL;)