Soukup „Pane Fialo, vy vypadáte jak papírovej panák…“

04.05.2019 8:47

Jaromír Soukup před kamerami rozjel show. Divákům na sebe prozradil, že na internetu „opustil ty sprostý stránky“ a už se raději dívá na to, kam jezdí čeští politici a úředníci na dovolenou za peníze daňových poplatníků. Pátral po tom, jak se to dá zařídit, aby jel člověk za cizí peníze třeba do Barcelony a ještě to vykázal jako pilnou politickou práci. Raději se podívejte sami, na co všechno přišel…

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup zahájil svůj pořad Týden podle Jaromíra Soukupa v relaxačním stylu. Seděl v plážovém lehátku, popíjel červený koktejl brčkem a s nasazenými slunečními brýlemi se lehce usmíval do kamer. „Vítejte u Dovolené Jaromíra Soukupa,“ zahájil show. Po chvilce se však opravil. „Nechal jsem se unést rekvizitami. Samozřejmě vítejte u Týdne Jaromíra Soukupa.“

„Tohle všechno, co tady mám, můžete mít taky. A hlavně zadarmo,“ prozradil divákům, kteří se Soukupovu ležérnímu zahájení smáli.  A jak si zařídit takovou dovolenou na lehátku s drinkem v ruce a s lehkým úsměvem na tváři? „Já vám to vysvětlím. Stačí se nechat zvolit. Někam, to je jedno kam. Stačí se nechat zvolit,“ pravil Soukup.

Ať už občana zvolí kamkoliv, do Sněmovny, do zastupitelstva kraje nebo města. A pak už vás od lehátka na pláži dělí jen krůček. Jako poslanec či zastupitel se velmi pravděpodobně stanete členem nějaké komise nebo výboru. Tady se podle Soukupa dostanete k veřejným penězům všech daňových poplatníků, se kterými už se dá dělat spousta věcí. „Kdo by neměl rád prachy,“ poznamenal k tomu Soukup.

Rádi je prý mají i Piráti a členové hnutí Praha sobě v hlavním městě. Soukup má za to, že prvních pár dnů aktivistům vydrželo nadšení, ale přibližně po týdnu zjistili, jak se opravdu dostat k penězům. A začali je využívat.

„Prachama je nacpanej bankovní účet toho magistrátu a není tak jednoduchý se k nim dostat. Musíte si na to najít formulář, vyplnit žádosti, ty dotační programy, vymyslet si výlet a vysvětlit do toho dotazníku, proč tam chcete jet. Že tam budete studovat třeba umělou inteligenci. Aby to dobře vypadalo. Oni vám to musejí schválit, ale když jste trochu chytrej úředník, tak si důvod najdete. Pojedete zkoumat umělou inteligenci do San Francisca,“ popisoval možnosti chytrých politiků.

Nějaká ta konference se v tom či onom městě najde vždycky. „A najednou máte super trip do luxusního hotelu s all inclusive,“ popisoval generální ředitel televize. „Piráti, to vedení Prahy, utratilo za jeden jedinej měsíc 700 tisíc korun. Kluci a holky na tom magistrátu si dali luxusní výlety, já jsem se na to koukal, v Barceloně, v Berlíně, ve Florencii, v tom San Franciscu, heleďte, žádná Moskva, Krasnojarsk, nic takovýho,“ pálil do Pirátů ostrými slovními náboji.

Na svou pověstnou tabuli chtěl poté připíchnout fotku primátora Prahy Zdeňka Hřiba, Jana Čižinského z Praha sobě a předsedy TOP 09 Jiřího Pospíšila s podtitulem Hřib Reisen. Ale zapomněl si magnety, tak společnou fotku těchto tří pánů zase odložil na stůl. „Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má,“ parodoval generální ředitel TV Barrandov expremiéra za ČSSD Jiřího Paroubka.

Pokud občany zajímá, kam jezdí poslanci na takto zařízené „dovolené“, mohou si to prý nastudovat na internetu. „Já jsem opustil ty sprostý stránky,“ prozradil na sebe Soukup. „Víc mě baví ty Parlament ČR, Nejvyšší kontrolní úřad. Tam najdete věcí,“ nedal se zastavit Soukup.

„Na Parlamentu jsem našel, že oni chystají výlety do Barmy, Peru, Kyrgyzstánu. To jsou neuvěřitelný věci. Co oni tam budou dělat?“ ptal se. Prý budou třeba rybařit. Rybařit se podle Soukupa dá třeba i v Mongolsku. Kdyby chtěl jet politik do Mongolska za rodinné peníze, manželka by mu to asi pořádně vytmavila. Ale za peníze daňových poplatníků mu to podle Soukupa projde relativně snadno.

Pořad se přehoupl do druhé poloviny a Soukup změnil téma. Nasadil smutnou tvář a začal vyprávět, jak nemůže spát z toho, že do jeho pořadů odmítá chodit předseda ODS Petr Fiala. Ale aby generálnímu řediteli nebylo smutno tolik, až by se to nedalo snést, přinesl si do studia papírového Petra Fialu s cedulkou kolem krku, na které stálo „o vás nestojím“. A tohohle papírového politika začal zpovídat způsobem sobě vlastním.

Maketu Petra Fialy objal a dal mu pusu na čelíčko. Tak moc předseda ODS Jaromíru Soukupovi chyběl. „On odmítl chodit ke mně do pořadu – do Arény a do Duelu. A přitom ostatní tam normálně choděj. Přitom to má slušnou sledovanost, lidi se koukaj na mě a na ty politiky,“ pochválil sám sebe Soukup. „A on tím pohrd. Já z toho nemám radost. Lidí koukaj, z čehož já mám radost, ale nemám radost, že on tím pohrd,“ objímal posmutněle papírovou figurínu.

Tak udělal rozhovor alespoň  figurínou. „Tak pane Fialo, vy odmítáte chodit na TV Barrandov. Ale ty preference nic moc, heleďte, co bysme si nalhávali. Vyrazili jste toho Klause, teďko taky Soukupa a tohleto, a místo toho napodobujete na Facebooku Andreje Babiše (ANO),“  rýpal generální ředitel TV Barrandov do figuríny.

„A myslíte si, že to pane předsedo děláte dobře? Že nestojíte o naše diváky, o moji přítomnost u obrazovky… které přijímají všechny domácnosti v České republice,“ pokračoval Soukup.

A z reproduktorů ve studiu se ozval Fialův hlas: „Já jsem o tom pevně přesvědčen, že voliči za chvíli tohodle budou mít dost.“ Soukup nechal větu vystřihnout z nějakého Fialova projevu.  

„Ale vy vypadáte trochu jako papírovej panák a nikdy asi nebudete mít těch třicet procent, co byste chtěli,“ pokračoval Soukup. „Já myslím, že to je úplně jasné,“ ozval se znovu Fialův hlas z reproduktorů. „A není to třeba tím, že jste dosud v politice neudělal nic, co já si pamatuju, jako zajímavýho,“ vedl dál Soukup rozhovor s papírovou figurínou. „Asi pochopíte, že nad tím nějak nejásám,“ ozval se potřetí Fialův hlas.

Soukup poté divákům oznámil, že je dobrý v reklamě a že by ODS mohl pomoct, mohl by jí poradit. Prozradil by mu prý třeba to, aby mluvil víc jako politik ODS než jako politik TOP 09.

Také chtěl od papírového Fialy slyšet, jak si představuje svou další cestu v politice. „To, co musíme nabídnout, je něco jiného,“ promluvil z reproduktorů znovu Fiala.

A Soukup se začal mračit. „To je debata jak u Vendy Moravce,“ pravil zachmuřeně. „A co by to mělo bejt, pane Fialo,“ nedal se odbýt statečný moderátor čelící papírové postavičce. „Nevím,“ odvětila figurína. „Ale to mi trochu připomínáte toho pana Drahoše,“ zaznělo od moderátora. „Nevím, nevím, nevím,“ kontroval papírový Fiala.

Soukup to tedy zkusil z trochu jiného soudku. „Kde se podle vás teď ODS nachází,“ chtěl vědět. „ODS je prostě ztracená a nebude tu hrát roli,“ ozval se pečlivě vybraný Fialův výrok z reproduktorů. „No tak to je každýmu jasný,“ pousmál se Soukup.  

Nakonec jen konstatoval, že rozhovor s papírovým Fialou dobře dopadl. A rozloučil se.

sdílet na

14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
4. 5. 2019 21:20
Odpovědět  josh-xy

Na Soukupa taky koukám, sice ne pravidelně, ale koukám. Je fajn, že alespoň někdo vytahuje na světlo různé kostlivce.
Někdo Jeho zprávy kritizuje, … že pořád Soukup. Jenže kdyby jeho zprávy byly “normální”, tzn. jako všude jinde, tak jeho TV ostatní televize převálcují. Lidi se na něj koukají právě proto, že jeho zprávy jsou jiné.
Zrovna nedávno dostal dotaz, jestli má pořádnou ochranku, jestli se nebojí, že ho zlikvidují. Také jsem už nad tím přemýšlela. No snad má, hodně úchylných mocných na něj musí mít pifku.

Editor
4. 5. 2019 22:20
Odpovědět  Janinna

No, trochu mi na něm vadí, že vytahuje ty kostlivce, u kterých dávno došlo k promlčení nebo je iluzorní, že by je někdy někdo řešil. Mistrovství světa v Liberci nevytahuje, protože tehdy v tom měl pacičky. Budu tady do 11 spíš sporadicky, vyčerpal jsem data a ty svině chtějí 500 za dalších 30 G s tím, že jak mi naskočí nový účetní měsíc, tak zbytek propadne. A to se na ně můžu vyprdnout na svině zlodějský kyslíky molekulový. Jede mi to děsně pomalu. Než mi naběhne nějaká stránka tak je to děsně dlouho.

Editor
4. 5. 2019 23:24
Odpovědět  josh-xy

není tady signál t mobilu u lesa, jenom kyslíci a drát sem nechci, protože bych musel platit druhej v Praze. Já to pár dní vydržím. Já bych to pětikilo za dalších 30 G klidně zaplatil, kdyby mi dali možnost je dočerpat i potom, co mi začne novej měsíc a normálně to poběží. Zaplatit ale 500 za 30 G, spotřebovat tak 5-6 Giga a zbytek propadne, to ani omylem. Prostě jsem vyčerpal limit a jedu asi tak rychlostí dialupu do 11 května. Na mail se dostanu a do banky taky a na zbytek holt na 6 dní zapomenu.

Editor
4. 5. 2019 23:58
Odpovědět  scipio

Když odjedu na “venkov” tak tam taky nemám signál T mobilu. Nebo spíš chvíli jo a chvíli ne, a pak dlouho nic a lítá mi do toho německá síť. Už si tam sebou ani tablet neberu, protože stejně se na internet nedostanu. To by mě taky nakrklo, když to nemůžeš dočerpat.

Editor
5. 5. 2019 00:26
Odpovědět  Janinna

teď tahám data přes mobil k tarifu mám 500 Mbyte, máma taky, tak to je na 2 dny když budu potřebovat ouřadovat v bance nebo něco nakupovat nebo na mail, to stačí a holt se tady nebudu pár dní trápit nad situací, že universum mundi magna meretrix est! Možná pomůže soused, ten má ADSL a signál od něj sem dosáhne, máme dobrý vztahy, tak ho zejtra otestuju.

Editor
5. 5. 2019 01:10
Odpovědět  scipio

Otestuj ho:)) až tak? děvka??? … ty si taky v ráži? Ale mě to taky blbne, nebo co, počítač mám hrozně pomalý, strašně dlouho trvá než se mi načte nějaká stránka. Furt mě zlobí.

Editor
5. 5. 2019 01:25
Odpovědět  Janinna

máš snad problém s mojí tezí, že celý svět je velká děvka? Pokud ano, rozhlédni se kolem a vezmi to hodně do dálky, nejlépe kolem dokola a přijdeš na to, že kdo není coura, tak je běhna. Deka přehozena.

Editor
5. 5. 2019 01:31
Odpovědět  scipio

Dobrou:)) … i muži mají své dny?

Editor
5. 5. 2019 14:19
Odpovědět  josh-xy

zatím jedu přes mobil, ještě mám v rezervě 500 Mbyte na máminým telefonu a on ten soused nemá proplém mě tam pustit a nic nechtít, já mu zase když nejde občas proud krmím čerpadlo, my tady vedem dobrý vztahy, oba jsme přivandrovalci 🙂 a třetí za náma taky, vlastně všichni na tý stráni jsme buď zasraný Pražáci nebo Příbramáci.

Editor
4. 5. 2019 22:45
Odpovědět  scipio

A co ta nabídka, kterou sem dal Josh? U koho ten internet máš? tak to změň.