nezařazenépolitika

ŠOK! MMF brutálně odhalilo neschopnost české vlády! Automobilky v ohrožení! Česko před krachem!

Dnes v pátek 24.března po půlnoci jsem kouknul, co píší Šejkové ze zálivu, a podivil jsem se. Dva vědci – Saud a Saudka poletí za pár dní  do vesmíru, aby tam zkoumali léčení rakoviny kmenovými buňkami, množení mraků a mikrogravitaci! O tom se může Čechům jenom zdát, letět na vědeckou misi do vesmíru!  A víte proč? Protože Mezinárodní měnový fond před pár dny zveřejnil, že díky špatné politice české vlády to dopadne s českým průmyslem hrozně mizerně! Protože české automobilky jsou podle MMF úplně nejhorší na celém světě. Přidaná hodnota v celém českém autoprůmyslu je úplně nejnižší ze všech zemí a činí pouhých 29%, třeba v Rusku je to už 50%, a to rozhodně Rusko není žádnou auto-průmyslovou velmocí světa. Česká vláda navíc podle analýzy MMF vůbec neinvestuje do rozvoje vědy a techniky, a patří v této kategorii opět mezi nejhorší vlády světa! Česko tak brzy čeká podle MMF úpadek a masová nezaměstnanost, když vláda nezačne rychle něco podnikat. My se proto dnes na celou zprávu MMF podíváme hlouběji, protože vláda a média ji zase před lidmi tají!

Ono není divu, že vláda tají výsledky své politiky. Šejci včera zveřejnili s odvoláním na MMF, že Ruská ekonomika letos poroste o +0,3%, agentury zveřejnily, že Česká ekonomika se letos propadne o -0,3%, a čínská poroste o 5,4%! Rusové také mohutně investují v Iránu. Podle agentury Fitch bude propad české ekonomiky způsoben přísnou měnovou politikou a vysokou inflací, které způsobí, že domácnosti nebudou nakupovat! Tedy, že Fiala bude sdírat lidi z kůže, co to jen půjde! 

Ve středu 29. března budou v Praze proti vládě demonstrovat KOVÁCI, odboráři z autoprůmyslu. Vláda před nimi raději prchá do Jeseníku, aby nemusela vysvětlovat, jak v Bruselu loni zařízla celý český autoprůmysl. Vlády Česka celá léta vysávaly zisky vytvářené českým autoprůmyslem a krmily jimi přemnožené úředníky a členy spřátelených politických a kulturních neziskovek. Česká vládě tak zbývá na vědu, výzkum a rozvoj technologií podle MMF průměrně jen mizivých 200 EUR (5000 CZK) na hlavu jednoho Čecha. Pro srovnání: Francie vydává 560 EUR (14 000 CZK) na hlavu Francouze. Když tyto francouzské výdaje přepočteme na výkonnost české ekonomiky zjistíme, že Česko by na vědu, výzkum a rozvoj technologií mělo vydávat 328 EUR (8200 CZK) na hlavu Čecha, aby bylo v % srovnatelné s výdaji Francie! Ještě horší srovnání je s Belgií: Ta vydává 1000 EUR (25 000 CZK) na hlavu Belgičana, a Česko by tak po přepočtu na výkonnost ekonomiky podle Světové banky muselo vydávat 530 EUR (13 250 CZK). Pro srovnání – Saudská Arábie už vydává na hlavu každého Sauda na vědu, výzkum a rozvoj technologií 2 341 CZK ročně, a to se věda a průmysl teprve v Saudské Arábii rozvíjejí. Po přepočtu na výkonnost české ekonomiky to představuje už 2600 CZK ročně. V době pádu komunismu takřka žádná věda ani průmysl v Saudské Arábii neexistovaly, a teď nám už šlapou na paty! Bez vědeckotechnického pokroku se není nožné zbavit závislosti na levné práci v montovnách, a MMF varoval ve své zprávě Čechy, že pokud prudce nezvýší tyto investice, budou při přechodu na výrobu elektromobilů závislí na ještě levnější práci v montovnách. Žádné před volbami slibované Bartošovy “mozkovny” tak v Česku nemůžou vzniknout, když vláda vyžírá vědu, výzkum, inovace a rozvoj technologií, jen aby mohla krmit přemnožené úředníky a členy fialových “kulturních” neziskovek.

Investice do vědy, technologií a inovací (angl. R&D spending), ve kterých Česko kriticky zaostává za vyspělým světem, jsou dohromady tvořeny vládními a firemními výdaji. Jak zoufale Česko zaostává dokazuje zpráva MMF. Podle ní – Čím vyšší je podíl nových technologií a technicky vzdělaných zaměstnanců, tím vyšší je přidaná hodnota k výrobku, který vyrábějí. Čím vyšší je přidaná hodnota jejich výrobku, tím vyšší jsou platy zaměstnanců, tím více mohou nakupovat, tím více je bohatý stát. Česko je v tomto ohledu nejhorší zemí, která vyrábí automobily. České automobilky jsou nejlevnější montovny a vytvářejí nejnižší – pouze 29% – přidanou hodnotu. 

Pořadí států podle přidané hodnoty k vyrobenému výrobku v celém sektoru automotive:

24 – nejhoršíČesko29% – zisk z výroby
23Maďarsko30%
22Slovensko33%
21Bulharsko37%
20Finsko38%
19Malta39%
18Belgie39%
17Slovinsko40%
16Itálie40%
15Švédsko41%
14Španělsko41%
13Estonsko42%
12Rumunsko44%
11Holandsko45%
10Rakousko47%
9Polsko48%
8Německo 48%
7Francie48%
6Dánsko 48%
5Velká Británie49%
4Turecko 49%
3Rusko50%
2Portugalsko51%
1Řecko65%

Z údajů MMF je tak jasně vidět i tvrzení zprávy MMF – Česko se soustředilo pouze na nejlevnější montáž nejlevnějších výrobků, a proto při přechodu na elektromobilitu špatně skončí!  Protože nejvyšší přidanou hodnotu v každém výrobku představují věda, inovace a technologický výzkum, je tak z tabulky MMF jasně vidět, že v Česku se nic nevyvíjí, nevymýšlí, a jen se montuje, co vymyslí v jiných zemích, typicky v Německu! Nejhorší na tom všem je, když český prezident Petr Pavel místo toho, aby Fialu vytahal za uši, stejně jako Babiše, za to že nebyli schopni státními penězi a daňovými úlevami pro firmy podpořit modernizaci Česka, tak raději jede do Německa, a vyhlašuje tam, že nemáme západu, ani USA konkurovatSeverní Amerika přitom vydává na vědu a výzkum více jak 2 krát tolik na obyvatele než EU, a 5 krát tolik jako Česko! Pak není divu, že jejich zaměstnanci vydělávají vyšší platy, jejich důchodci mají vyšší důchody. Budoucnost je ve vědě a technologiích. Bohužel Fiala nic nechápe, a když už pomocí daňových kouzel ukradne za jediný rok svým občanům pomocí ČEZ a dalších firem, které na drahotě neskutečně bohatnou, 100 miliard CZK, tak jediné, co ho napadne je stavět dálnice a nakupovat zbraně! Proč je jasné! Za minulých vlád ODS se stavěly tzv. “zvlněné dálnice”, a kmotři bohatliZa vlády ODS se nakupovaly zbraně, aby byly tučné úplatky. Nic nového od předsedy vlády z ODS ani nelze očekávat. Pirát Bartoš před volbami lidem slíbil, aby získal tučné vládní koryto místo “levných montoven” dobře placené “mozkovny”, ale po volbách už s Fialou prosazuje místo “levných montoven” ještě levnější “otrokovny”! S takou vládou je třeba se co nejrychleji rozloučit, než bude pozdě!
michalpetr.com

sdílet na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
jmm
24. 3. 2023 20:44
Ohodnotit příspěvek :
     

Velmi smutná “čtyřiadvacítka”…
A to jsme se měli již dávno odrážet ode dna….

Autor
24. 3. 2023 20:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Aby bylo jasno, není možné pokojně demonstrovat, vyžadovat “právní řešení” a nebo vyvolávat potyčky v ulicích. Ve všech těchto případech se vlády tady v “naší civilizaci” protestujícím vysmívají. Vzpomínáte na ten skandál, jak se vyjádřili veřejně někteří členové ODS o lidech?
Vzpomínám si na jediný případ v nedávné minulosti – na Nikaraguu – kde se v zájmu země spojily ty síly, které chtěly ubránit SVŮJ stát. Proti USA. Osoba – Daniel Ortega. Ne Putina, ale takového bychom potřebovali v čele státu, který by skutečně rozhýbal to ospalé a zhlouplé maloměstečko – Česká republika.
Mohu říct jen jedno, pokud se někdo nechce věnovat budování státu a nehledá spojence, byť se skřípěním zubů, za přesných dohod, je i přes třeba “jako” aktivitu jen stejným zrádcem jako ta vláda.
Pokud se nenajdou lidé, kteří budou ochotni věnovat své zemi všechno pro její MÍROVÝ A SPRAVEDLIVÝ rozvoj …
Jen připomenu dvě věci. Za prvé jsme měli jeden z nejlepších vzdělávacích systémů, který obstál i v té nejvyšší “lize”.
Ta druhá – vzpomínáte si, kterou zemi Zeman jmenoval, za níž zaostáváme ve školství? LHAL a to jsem mu NIKDY neodpustil, protože i tím má on svou vinu na tomto stavu!!
Pozdě na změnu není nikdy, ale rozdíl je v obětech.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
24. 3. 2023 20:55
Odpovědět  Peter 008

Lžou všichni – to je jediná disciplína, ve které vynikají.

Spam Bety
24. 3. 2023 21:16
Odpovědět  Peter 008

Lhali všichni a nikdy to nepřiznají. Zeman sice jako jediný jednu svou lež veřejně přiznal, ale
jenom proto, že byl přesvědčen, že to vlastně byla sranda udělat si z těch prosťáčků dobrý den.

Standa
24. 3. 2023 22:48
Odpovědět  Peter 008

Byl to Nepál. Zeman tvrdil, že je tam více vysokoškoláků než Československu.

M.Š.
24. 3. 2023 22:32
Ohodnotit příspěvek :
     

To se dalo čekat,při zoufalé úrovni školství není kvalifikovaných lidí-pracovníků,kteří by byli schopni něco “smysluplného” stvořit a nabídnout světu.Co tu bylo,je rozkradeno,vytunelováno a nenávratně zničeno.O nějaké soběstačnosti se nám může jen zdát,protože jsme měli politiky a ekonomy takové mizerné úrovně,že na co sáhli,to posrali a lidi čuměli jak puk,protože tomu moc nerozuměli.Takže pozdě bycha honit.Pokud by chtěl nějaký odvážlivec pozvednout českomorácko na nějakou vyšší úroveň(než montovny),tak by se pořádně zapotil po dobu nejméně dvaceti let a musel by se vypořádat se současnou parazitující politickou sebrankou,která českomorácko vyssává a paralizuje.Takže,když se to sečte,tak musíme konstatovat,že jsme v p……..asi tak nějak.

Pavel z Moravy
25. 3. 2023 08:42
Odpovědět  M.Š.

Jo, něco vybudovat stojí úsilí a čas, něco zničit a rozkrást, k tomu stačí chvíle. Parchanti nám to po převratu předvedli. A jelikož toho lid v makovicích moc neměl, tak jim to krásně sežral. Nu, kazisvěti vyhráli, ale někdo jim k tomu dopomohl.

Jaroslav
26. 3. 2023 10:01
Odpovědět  Pavel z Moravy

Nějak mne zaujali ti kováci , jestli si dobře pamatuji kdesi v dalekém 89 také stávkovali. No a vzpomeňte, býval kdesi proslulý podnik ČKD. Napovězte staříkovi, existuje ještě? Tehdy si vykoledovali světlo budoucnost. Davy jásaji, cinkaji klíčemi a na balkonech se pošklebují gauneři. Tak to tehda bylo , jak to dopadndnes?