Smrt provokatéra jako důvod pro další provokaci

Le Mesurier spadl z balkonu stejným způsobem, jakým se zabil Epstein.

Nevěřím náhodám. Zvláště pokud jde o velkou politiku. Zato dobře vím, jak pracuje „výrobní linka“ na vytváření „posvátných obětí“, které se objevují ve správný čas a na správném místě.

Smrt bývalého příslušníka britské armády a zakladatele organizace Bílé přilby přišla velmi „včas“.

Zaprvé, situace v Sýrii je taková, že služby organizace vytvořené výhradně za účelem diskreditace legitimní syrské vlády vedené Asadem a Ruska, které stálo na jeho straně, již nejsou zapotřebí.

A s přihlédnutím k tomu, kolik peněz v průběhu 8 let bylo vynaloženo na provokace a vytváření falešných zpráv, na jejichž základě se z Asada a Putina pokusili vytvořit válečné zločince, …. zemřelý James Le Mezurier toho hodně věděl. Tito svědci nezůstávají naživu.

Proč zemřel právě teď? 

Dovolím si jeden předpoklad co mohlo být spouštěčem – jedná se o tweet z 8. listopadu letošního roku, ve kterém byla citována slova Marie Zacharové, že stopa britského zpravodajského agenta Le Mezurieho byla vidět na všech „horkých“ bodech poslední doby, plus – také známá fakta o jeho spojeních s teroristy z dob
jeho mise v Kosovu….. Tři dny po této publikaci Le Mesurier padá z balkonu. 

Pro majitele klipového myšlení, kteří netráví čas kritickým přístupem k jakémukoli druhu informací, to stačilo k tomu, aby za jednu a půl sekundy si spojili jedno s druhým a dosáhli šokujícího výsledku pod názvem: «Russians did it». Přičemž, bez highly likely.

Ve skutečnosti to byl dobrý výpočet. Pokud byl, samozřejmě. Osobně však nepochybuji, že se jednalo o vraždu. Aby se znovu pokusili učinit z Ruska hlavní zlo univerzálního měřítka.

Protože existuje mnoho motivů. Dva z nejdůležitějších:

  • zpomalit Nord Stream-2 prostřednictvím sankcí “balíček za Le Mezuriera”
  • a zastavit veškerou řeč o zrušení předchozích sankcí, která se již dlouho potuluje Evropou.

Navíc by se nemělo zapomínat na skutečnost, že zesnulý byl nositelem cenných a tajných informací. 
Jeho osud byl předurčen. Prostě kurátoři a sponzoři čekali na správný okamžik a dobrou příležitost, které našli na twitteru ruského ministerstva zahraničí.

Další věcí je pokus o alespoň nějaký revanš za ztracenou válku v Sýrii a malinká pomsta Trumpovi. 

Koneckonců, zakladatel „Bílých přileb“ neumřel jen tak někde, ale v Istanbulu. 

A „zvídavé mozky“ již hlásí, že k pádu Le Mezuriera z balkonu došlo den po telefonickém rozhovoru mezi Putinem a Erdoganem. 

Obecně … krásná olejomalba. Ve které i Trump vypadá téměř jako Jidáš, který zradil syrské „ochránce demokracie“, kteří jsou za asistence Turecka zabiti „agenty Putina a Asada“.

Ve skutečnosti si můžeme být jisti, že ze smrti Le Mezuriera se pokusí slepit něco jako „případ Skripal“. 
Minimálně v informačním poli. Žádné velké publikace však nečekejme.

A to proto, že neexistují žádné důkazy. 
A třídenní rozdíl mezi tweetem ruské diplomatické služby a smrtí jednoho z hlavních obžalovaných v trestním řízení proti Bílým přilbám, které bude dříve či později zahájeno v Sýrii, vede k závěrům, které jsou zcela odlišné od těch, které se hlavní proud britských médií snaží vnutit čtenáři.

A důkladné vyšetřování této „nehody“, kterou může turecká policie začít provádět spolu s experty z Ruska, může ruským západním „partnerům“ přinést naprosto nežádoucí výsledek…. Ponechání sedimentu v mozku člověka, který nemá sklon k analýze. Nepříjemný sediment. Který bude také v průběhu času zapomenut. 

A vše co zůstane za „hrdinou“, za kterým dnes truchlí téměř celá OSN, je zápis na Wikipedii a spousta materiálů dokazujících, že činnost organizace, kterou založil, byla řada nekonečných lží a provokací.

P.S.

Pokud se blíže podíváte na Bílé přilby, skupina se skládá z více než 3000 dobře placených militantů, kteří působí výhradně v oblastech Sýrie spojených s Al-Káidou. Po osvobození většiny oblastí, které militanti drželi, Bílé přilby nadále působí v Idlibu, největším útočišti Al Káidy na světě.

Pro připomenutí tento příběh:
v říjnu 2016 syrský radikální terorista Jaber Albacre, který přišel do Německa jako uprchlík, plánoval teroristický útok v Berlíně.  Poté, co byl podezřelý zadržen, Jaberův bratr řekl německým sdělovacím prostředkům, že jeho bratr je vlastně členem Bílých přileb.

Co se stalo s Jaberem ve vazbě? Spáchal sebevraždu. Ano, stejně jako Epstein spáchal sebevraždu.

https://news-front.info/2019/11/12/yuliya-vityazeva-gibel-provokatora-kak-povod-dlya-ocherednoj-provokatsii/
https://cont.ws/@Skuratoff/1501727

sdílet na