Smrt Petra Kellnera nemusí být náhoda

Následující text mi přišel mailem bez uvedení zdroje a autora, ale s poznámkou: zaujala mě tahle „konspirační teorie“, kterou jsem zkopíroval z komentářů k poslednímu článku Erika Besta na Novarepublika.cz. Neposílal bych to, kdybych nedostal nedávno hádanku – Jaký je rozdíl mezi informací a dezinformací? – Několik týdnů…

Petr Kellner stál v pozadí privatizace v 90. letech a jeho PPF Fond jako jeden z mála v tehdejší době nebyl vytunelován. Tato výjimka se dává mezi znalci na tehdejší dobu do úzké souvislosti s tím, že za PPF podle některých zdrojů stály mnohem mocnější postavy.

Smrt Petra Kellnera by mohla být označena za nehodu a nešťastnou náhodu. Avšak máme důvod se domnívat, že některá fakta a souvislosti vyvolávají vážně obavy a pochybnosti o oficiálním příběhu o nehodě. Je tady totiž několik souvislostí a zdánlivých shod náhod, které vyvolávají silné podezření.

Dva miliardáři z Evropy v rozestupu 20 dní zemřeli v troskách téhož typu helikoptéry

Dne 7. března 2021 zahynul v helikoptéře jeden z nejbohatších Francouzů, šéf a majitel francouzského zbrojařského a leteckého konglomerátu Dassault Group, Olivier Dassault. Miliardář zahynul při zřícení helikoptéry Eurocopter AS-350 B, obchodně prodávané a označované jako Airbus AS350 Variant B.

Přesně o 20 dní později na Aljašce, ve stejném typu helikoptéry, umírá po pádu stroje další miliardář z Evropy, tentokrát Petr Kellner. Jaká je matematická pravděpodobnost, že v jednom typu helikoptéry, v rozestupu 20 dnů, zemřou po pádu stroje 2 miliardáři, které kromě miliardových majetků ještě něco spojovalo?

Jaká je pravděpodobnost, že ani po 2 pádech téhož typu stroje nedošlo k uzemnění těchto helikoptér mezinárodními leteckými úřady pro leteckou bezpečnost? Jestliže spadne někde nějaké letadlo, okamžitě probíhá vyšetřování a pokud s krátkým odstupem dojde k pádu dalšího stroje, okamžitě je uzemněna celá flotila daných strojů. Viděli jsme to a dosud vidíme u strojů Boeing 737 Max.

Pokud uvěříme tomu, že šlo o shodu náhod, že dva miliardáři zahynou ve stejném typu helikoptéry s rozestupem 20 dní, potom si musíme říct ještě jednu věc, kterou oba miliardáři měli společnou, ale dosud média neměla odvahu o tom napsat.

Olivier Dassault i Petr Kellner měli úzké vazby s čínským telekomunikačním obrem Huawei

Oba miliardáři měli od jisté doby za mořem mocného nepřítele, kterému se nelíbili obchodní aktivity obou miliardářů ve vztahu k jisté firmě a jisté zemi v Asii.

Dassault Group v roce 2017 provedl nepředstavitelný krok, když podepsal dohodu o porozumění s čínským telekomunikačním gigantem Huawei, že vybuduje pro potřeby koncernu Dassault cloudovou síťovou podporu nové generace nazvanou 3DEXPERIENCE a smlouva byla podepsána 7. září 2017 v Šanghaji na konferenci Huawei Connect 2017. Systém 3DEXPERIENCE je informační a datová báze Dassault Group, která spojuje aplikace, letecké simulátory pro stíhačky Dassault, systémy řízení obchodů a komerce, moduly péče o zákazníky atd. O rok později v roce 2018 již obě firmy měly na konferenci v Šanghaji dokonce společné vystoupení.

Je to komplexní infrastruktura celého konglomerátu Dassault, která od roku 2017 běží na čínských technologiích a serverech Huawei. Americká vláda toto spatřuje jako ohrožení bezpečnosti NATO, ale francouzská vláda odmítla proti rodině Dassault politicky zasáhnout, protože rodina (původním jménem Bloch s odkazem na zakladatele Marcela Blocha) se těší ve Francii velké úctě vlastenců a patriotů z dob protinacistického odboje za II. sv. války.

Po smrti Oliviera Dassaulta se ve Francii rozjely spekulace, že za jeho smrtí stojí americké tajné služby, které usilují o vytlačení firmy Huawei ze zbrojního koncernu Dassault Group. Právě Olivier Dassault měl s Huawei a čínskými investory velice dobré a vstřícné vztahy. A teď se posuneme o 20 dnů dopředu.

Huawei byla odstavena v Evropě z dodavatelských pozic a zdálo se, že je vyšachována, jenže…

Na aljašském ledovci Knik padá v sobotu 27. března 2021 další helikoptéra AS-350B a v jejích troskách umírá Petr Kellner, nejbohatší Čech, který je známý svým úzkým propojením na ruské a v posledních letech skrze Pražský hrad zejména a hlavně na čínské investice. Kellnerův Home Credit je v Číně jednou z největších čínských společností se spotřebitelskými úvěry.

A právě Petr Kellner chtěl mermomocí v ČR a postupně i v dalších zemích budovat moderní 5G telekomunikační sítě na platformě Huawei. Kolik peněz Huawei do PPF nasypala a kolik úsilí bylo investováno do tohoto projektu, to se nikdy nedozvíme. Pravdou ale je, že Donald Trump na jaře v roce 2019 do tohoto plánu vhodil vidle.

A to když umístil Huawei na černou listinu a americké tajné služby v čele se CIA a ve spolupráci s organizací Five Eyes, která spojuje 5 tajných služeb anglo-saských zemí (USA, Kanada, Velká Británie, Austrálie a Nový Zéland), začaly ve vazalských zemích tlačit na vlády [4], aby vyhodily Huawei z tendrů na výstavby 5G sítí.

Kellnerova PPF nakonec rezignovala na Huawei a oznámila, že její skupina CETIN Group, což je největší telekomunikační společnost v zemích bývalého Východního bloku, vybuduje sítě 5G za použití technologií Ericsson namísto Huawei. Toto oznámení PPF přišlo vloni v říjnu. A minulý měsíc PPF oznámila, že Ericsson bude pro Kellnerovu O2 budovat 5G sítě i na Slovensku [6]. Zdálo-by se, že Huawei je vyšachována ze hry. Jenže, tak to vůbec nemuselo být.

Petr Kellner zvažoval, že se zbaví telekomunikačního obra CETIN za 5 miliard dolarů prodejem akcií na burze.

Kdo by asi tak byl kupcem? Hádej, hádej, hádači!

O pouhý den později po oznámení o výstavbě 5G sítí na Slovensku pro O2 došlo na světových serverech doslova k bombě, protože PPF oznámila [7], že Petr Kellner zvažuje, že se zbaví této telekomunikační společnosti CETIN a prodá akcie firmy na burze. Společnost PPF Petra Kellnera oznámila, že zvažuje provést IPO, tedy uvedení společnosti CETIN na burzu s úvodní nabídkou v úhrnu 5 miliard dolarů, přičemž CETIN má tržní hodnotu okolo 8 miliard USD.

Zkuste se zamyslet, pokud nejste úplně tupí. Telekomunikační firma CETIN počítala velmi dlouho s účastí Huawei. Kvůli Američanům z toho sešlo a musel nastoupit Ericsson jako náhrada z nouze. Firma sice vybere dodavatele technologií, učiní tisková prohlášení, ale vzápětí majitel oznamuje, že zvažuje firmu prodat na burze a vycouvat z telekomunikačního businessu. Pořád nic?

Miliardáři s dobrými vztahy s Číňany by se měli mít odteď velmi na pozoru

Po získání kontrolního balíku 51% by se akcie převedly oficiálně na Huawei. A protože kvůli koroně se budování 5G sítí drží stále u ledu, tak než by korona skončila, CETIN by byl pod přímou či nepřímou kontrolou Huawei. A nové vedení by rozhodlo, že se sítě v CETIN budou budovat s technologiemi Huawei. Nezačnete přece budovat 5G sítě Ericssonu, když chcete telekomunikační firmu prodat na burze novému majiteli, ne?

A tak zatímco Olivier Dassault podepsal s Huawei kontrakt na informační a cloudové řešení pro potřebu celého zbrojařského a leteckého koncernu Dassault, Petr Kellner chtěl možná vycouvat z telekomunikačního businessu a prodat na burze Číňanům největšího telekomunikačního operátora CETIN ve Východním bloku.

A to je dost velký důvod a hrozba pro NSA a CIA, pro americké zájmy, aby se pokusily v této věci “zakročit”.

Poznámka editora

Zjistil jsem, že téměř identický, ale delší text vyšel na aeronet.cz. Zvažoval jsem uveřejnění této kratší verze, nakonec jsem se rozhodl pro zveřejnění, protože tahle „konspirační teorie“ je zajímavá. Protlačíte ji Occamovou břitvou a – ona projde. Pro připomenutí, Occamova břitva říká, že pokud pro nějaký jev existuje vícero vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované. Nestačí-li to, musíme přidat další faktor.

Zvědavec
https://bit.ly/3m8crcI

sdíletj na