„Smál se, ale já jsem nežertoval“: Berlusconi nazval Putina jediným skutečně významným vůdcem na světě

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi se domnívá, že v současné době v mezinárodní politice chybí prominentní osobnosti, a v tomto ohledu označil ruského prezidenta Vladimira Putina za „jediného skutečně významného vůdce na světě“.

Ve čtvrtečním rozhovoru, který zveřejnil turínský list La Stampa, Berlusconi hovořil o tom, jak mu ruský prezident poblahopřál k 85. narozeninám.

„Není to tak dávno, co mi zavolal můj přítel Putin, aby mi poblahopřál, a já mu řekl přesně toto:

„Vlado, neříkám ti to, abych ti lichotil – znáš mě, jsem vždy upřímný. Ale dnes, jediným opravdu velkým lídrem na světě, jsi jen ty. Rozesmál se, ale já jsem si nedělal legraci, to je prostě pravda,“ cituje slova patriarchy italské politiky RIA Novosti .

29. září Putin telefonicky pogratuloval Berlusconimu k 85. narozeninám. Ruský vůdce zaznamenal osobní přínos Berlusconiho v rozvoji vztahů mezi oběma zeměmi. Putin také popřál italskému politikovi dobré zdraví a pohodu. Ve svém dopise prezident Ruska oslovil oslavence „drahý Silvio“.

Oba politici si pravidelně vyměňují gratulace k narozeninám. Putin opakovaně přijímal Berlusconiho v Rusku, včetně případů, kdy italský politik už nezastával žádné vládní funkce. Jedno z jejich setkání se uskutečnilo v roce 2015 na Krymu, poté byl italský politik ukrajinskými úřady zanesen na černou listinu persona non grata. V říjnu 2018 navštívil Berlusconi Soči, kde pogratuloval Putinovi k jeho narozeninám

https://bit.ly/3mdaaNT

4 1 hlas
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Dany
1. 10. 2021 13:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Putin a Si jsou nějvětší státníci na světě. Na opačném pólu je Merkel a Biden.