blognezařazené

Službou a ekologizací k nebytí?

Postupně krůček po krůčku (i když po posledních volbách a zejména po akci v Praze v prosinci 2024 se rychlost všech destruktivních procesů rapidně zvýšila) docházíme do stádia, kdy z nařízení vrcholných představitelů EU budeme nuceni uzavřít uhelné elektrárny. K tomu všemu ke konci roku 2024 končí přeprava zemního plynu přes území Ukrajiny a „naši“ státní představitelé bojují o titul mistrů světa v odvětví „dodávek zbraňových systémů na Ukrajinu“. Nejsem si jist, že logika uvažování ve smyslu „čím více zabitých, tím lépe“ je logikou zdravého rozumu. Namísto toho, aby se starali o prostředí a společnost, ve které sami žijí, tak se předhání v hloubce úklonu před tzv. západními spojenci (tj. předhání se v roli zarputilejšího služebníka a ne moc myslícího jedince) a ve snaze udělat z ČR protektorátní a koloniální území západních „spojenců“. Snaží se státnost ČR včlenit do státnosti Německa.

A nyní již k plánovanému uzavírání uhelných elektráren:

Ono se to nejen různým politikům, aktivistům, ekologům, akademikům, ministerským úředníkům, obecním a městským zastupitelům, lékařům, hygienikům apod. musí správně podat. Ono prohlásit, že se v české kotlině bude spalovat plastový odpad (navíc dovážený z ostatních států EU) – to nezní moc „správně“ a jistě to vyvolá nežádoucí ohlas obyvatel zdejšího území. Ale říci, že je potřeba zavřít stávající škodlivé uhelné elektrárny a otevřít nové, např. na tuhá alternativní paliva (zkráceně TAP) a biomasu – to už zní lépe. A navíc ještě prohlásit, že palivo TAP se „vyrábí“. Komu by se to nelíbilo, že? Vyrábí se, ale jak a z čeho? Odpověď je jednoduchá: Je to jenom vytříděný a nadrcený spalitelný odpad (především plasty). Toto ovšem správně ekologicky moc nezní. Nikdo také nahlas nevyslovil otázku, kolik bude potřeba zlikvidovat za rok hektarů lesa, aby bylo na mokrou biomasu. A bude biomasa (dřevo) i pro ostatní obyvatele, nebo je v plánu jim zakázat topit!? Jak dlouho nám „naše“ lesy vydrží?

A tak namísto dalšího odsiřování a zefektivnění spalování v uhelných elektrárnách a zavádění např. nejmodernějších jaderných elektráren (ale to je v přímém rozporu s projektem „antiRossija“), (příp. i jiných zdrojů) budeme v ČR spalovat plasty. Nejen liberálové, ekologové a různí klimaaktivisté nechápajíce poskakují podle not, které jim někdo podsunul. A kam to svojí aktivitou dotáhli? Dotáhli to tak daleko, že po odsíření stávajících uhelných tepláren a elektráren, které s velkou slávou nakonec zavřeme (my je nezavřeme, obyvatelům ČR totiž už nic nepatří), vznikne z ČR spalovna odpadů, především plastového odpadu. Jestli se někdo domnívá, že budeme spalovat odpad pouze vzniklý od obyvatel ČR, tak žije ve lži a omylu. Z vlastní zkušenosti vím, že takový odpad se k nám již dováží a zde se spaluje. A proč (nejenom) z geografického hlediska bude spalován odpad na území české kotliny?

Jestli si při minulé akci mohl někdo vybrat, zda se naočkuje, či nikoliv; tak zdali bude nebo nebude dýchat znečištěný vzduch, to už si vybrat nelze. A že někdo prohlásí, že pokud spaliny projdou takovým a onakým čistícím procesem a jsou dodrženy parametry na množství znečišťujících látek vypouštěných do ovzduší a vypouštěné spaliny jsou tedy absolutně zdravotně nezávadné, tak to ještě neznamená, že je tomu opravdu tak. Jak se říká: „papír snese všechno.“

Ono chtít patřit na západ, mezi tzv. „své“, za to se řádně platí. Někdy se za to platí i zhoršeným zdravím a třeba i předčasným odchodem na onen svět. Žádná služba není zadarmo. Za jakousi „iluzi výjimečnosti“ řídící struktury v ČR navíc získají to, že „pod nosem“ budou mít spalovny plastů. Opravdu je to to nejlepší rozhodnutí a nejlepší možné řešení? Jak se praví v koncepci společné bezpečnosti: „Každý v míře svého chápání pracuje na sebe a v míře svého nechápání pracuje na ty, co toho chápou a znají více.“ U nás máme takové přísloví: „Čiň čertu dobře a peklem se ti odmění.“ Ono asi nestačí, že současné řídící struktury v protektorátu česko svým jednáním podporují výbuchy munice, nejenom s ochuzeným uranem (několik, set kilometrů odsud), a podporují uvolňování ohromného množství škodlivých látek do půdy, vody i ovzduší (zdraví škodlivých látek, které absolutně všichni bez výjimky v různém množství vstřebávají). Ještě si pod nosem zařídíme spalování odpadů, dovážených z různých koutů Evropy. Jestli si ti různí papaláši, politici, úředníci, akademici, soudci, náměstci, manažeři, ….. atd. myslí, že si budou kupovat kvalitnější potraviny a že se ochrání? Budiž. Ale vzduch budou dýchat shodný jako ostatní lidé zdejšího kraje.

A co to stálo tzv. „západní pohlaváry“? Řekl bych že nic. Pouze předhodit služebníkům „trapnou iluzi“, že patří mezi ně, a že jsou si rovni. Že patří mezi „nadlidi“.

Ono spoluplánovat, nebo přímo realizovat genocidu českého národa, je jedna věc. Ale málokdo pochopí, že genocida nakonec může dostihnou i realizátory genocidy a jejich vlastní rodinu. To si „manažeři zkázy“ opravdu myslí, že za svoji službu budou mít jen samé výhody. Říká jim něco pojem „dlouhodobé procesy“?

A tak bych dal nejen politikům, ale i náměstků, zastupitelům, akademikům, ekoaktivistům, eurooptimistům, loutkám z ASPENu, soudcům atd. jednu dobrou radu: Zhluboka se nadechněte, dokud ještě můžete. A jak by řekla postava lékaře z jedné československé komedie: „Vezměte své děti, vnoučata, příbuzné a běžte se podívat do nejbližšího zařízení LDN, do nejbližší psychiatrické nemocnice, nebo do zdravotnického zařízení se zaměřením na onkologické onemocnění, běžte se tam podívat, ať víte, do čeho jdete.“

Anebo je tu druhá možnost: Přestat být služebníky, přestat škodit společnosti (ve které sami žijí), přestat ničit a parazitovat a namísto toho snažit se stát Lidmi a snažit se začít Tvořit pozitivní budoucnost pro všechny (z hlediska Všemohoucnosti konat správná rozhodnutí).

Pavel Tyc

03/2024

sdílet na

9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
cool
5. 4. 2024 20:50
Ohodnotit příspěvek :
     

To je blbost. 🙂 Upíři nejsou v zrcadle vidět.
comment image

Helena
6. 4. 2024 08:08
Odpovědět  cool

Když on to dostal z usambasády za úkol a 15. 4. si jede pro známky a pro další úkoly do Fašingtnu.

Pavel z Moravy
6. 4. 2024 11:03
Odpovědět  Helena

Tak když si přece do řízení země, lépe řečeno kolonie navolím zemské škůdce, nemohu nic jiného očekávat. Dělají přesně to, co dostali za úkol. A většině je to šumák, moc málokdo chápe jaké procesy zde probíhají. Konec, šmytec, ámen, mlýnek uzavřen.

Slovan
5. 4. 2024 21:00
Odpovědět  jiří

👍 👍

Antonín Körber
6. 4. 2024 09:06
Ohodnotit příspěvek :
     

..málokdy si přečtete takovýto odborný článek od vzdělaného autora,který ví co chce říci…děkuji a hluboce se klaním..

Helena
6. 4. 2024 09:14
Odpovědět  Antonín Körber

A ještě navíc “za odměnu” tu máme laboratoře se všemi viry světa, které museli zápaďáci stáhnout z ukradiny. Vestec u Prahy.

Joe Arp
6. 4. 2024 09:46
Odpovědět  Helena

Nepletete se, nebude to továrna na Nutelu, s přidruženou výrobou Černého kašle (nová zn. Hašlerek)?