nezařazené

SLEDUJTE: Demonstranti a policie se střetli po nových omezeních Covid oznámených v Nizozemsku

12. listopadu 2021 21:13

Demonstranti vyšli do ulic a střetli se s nizozemskou policií v Haagu krátce poté, co dočasný premiér Mark Rutte oznámil přísná nová blokovací opatření k omezení případů Covid-19.

Demonstranti v pátek večer házeli kameny a odpalovali ohňostroje, zatímco pořádková policie v jednu chvíli podle záběrů a zpráv z města nasadila vodní dělo.

Vodní dělo bylo nasazeno poté, co demonstranti uspořádali „sedací akci“ a odmítli odejít po několika žádostech od donucovacích orgánů, uvedla policie. Poté, co bylo dělo „krátce rozmístěno“, skupina odešla.

Někteří důstojníci byli vybaveni výstrojí, jako jsou štíty a obušky.

Policie oznámila několik zatčení pocházejících z velkého shromáždění a v jednu chvíli označila situaci za „neklidnou“ . Podle policistů skupina demonstrantů vytvořila bariéru a házela na policisty kameny a ohňostroje. “Několik lidí” bylo zadrženo za odpalování ohňostrojů, uvedli úředníci. Policie uvedla, že již dříve našla muže s „těžkou zábavní pyrotechnikou“ vstupující do oblasti. 

Haag byl centrem mnoha dalších protestů proti Covidu, včetně jednoho na začátku tohoto měsíce proti již zavedeným opatřením pro neočkované.

Rutte oznámil nová omezení Covid, která potrvají tři týdny, přičemž většina opatření začíná v sobotu večer. Kvůli prudkému nárůstu případů premiér uvedl, že domácnosti budou omezeny na čtyři osoby starší 13 let, veřejné akce, jako jsou sportovní zápasy, nebudou mít živé davy lidí, znovu se doporučuje dodržovat sociální odstup a obchody budou nuceny zavřít brzy. 
https://bit.ly/3Devbz8


sdílet na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
13. 11. 2021 13:46
Ohodnotit příspěvek :
     

“….domácnosti budou omezeny na čtyři osoby starší 13 let…
A co ti, kteří nevhodně přebývají, např. další dítě 15 let, babička/dědeček 70 let? Ti se vyhodí na ulici, nebo budou humánně utraceni?.
Fakt už by se mělo přestat blbnout.

Milan
13. 11. 2021 15:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Jéééé, to je nápad! Od mimin po třináct let to vystřílet a je vystaráno!