nezařazené

„Situace je mimo kontrolu.“ Expert o energetické tragédii v Evropě

Europoslankyně z Polska Isabela Klotzová kritizovala energetickou politiku EU, píše RIA Novosti.

V článku pro “wPolityce” obvinila Klotzová z krize Brusel.

“Poprvé po mnoha desetiletích se bohaté země západní Evropy začaly obávat mrazu a chudoby. Vedoucí představitelé některých zemí evropského společenství se také obávají reakce svých občanů,” napsala.

Podle Klotzové mnoho evropských lídrů ignoruje skutečný důvod rekordního růstu cen elektřiny a raději diskutují o údajné sabotáži Ruska.

“Brusel směruje všechny své síly a zdroje na podporu “zelené energie”. Výsledky jeho riskantní strategie vidíme v účtech za elektřinu,” řekla europoslankyně.

V éteru rádia Sputnik se k tomuto úhlu pohledu vyjádřil politický analytik Pavel Šipilin.

Podotkl, že s tím jak se bude vyvíjet energetická krize, Evropané budou nadále obviňovat Brusel, ale je nepravděpodobné, že by tam z toho vyvodili závěry.

“Situace se dnes vymkla kontrole, žádný Brusel není schopen kontrolovat ceny na burze a evropské země čelí kolosálnímu růstu cen plynu. V Evropě je energetická krize.

Okamžitě se ozývají hlasy, které připomínají, že teplo a světlo Evropané potřebují doma každý den.

Ale kdy se “zelené” technologie stanou konkurentem plynu a uhlí není známo. Myslím si však, že z Bruselu na to nikdo neodpoví, protože se jedná o absolutně amorfní a nezodpovědnou strukturu, která nenese odpovědnost za důsledky. V tom je tragédie Evropské unie. Rozhodnutí jsou přijímána, ale jsou naprosto nezodpovědná. Proto Brusel „neuslyší“ ani jeden hlas zdravého rozumu,“ vysvětlil odborník.

Od poloviny září dosahují ceny plynu na spotových trzích v Evropě historických maxim téměř denně. Od absolutního rekordu 800 $ za 1 000 krychlových metrů plynu z 15. září, se cena plynu nyní přiblížila již k 1200 $ za 1 000 krychlových metrů.

To vedlo k rychlému růstu cen elektřiny v Evropě, a to i pro koncové uživatele. Řada zemí EU je již nucena obnovit využívání uhlí k pokrytí nedostatku elektřiny, a to nehledě na závazky EU v oblasti klimatu, což mimochodem přispělo k rychlému růstu cen uhlí.

Problém rekordního růstu cen energií v Evropě bude projednán na příštím setkání hlav států a předsedů vlád zemí EU, které se bude konat v Bruselu 21. – 22. října. Barend Leits, mluvčí předsedy Evropské rady Charlese Michela, uvedl, že Evropská komise hodlá vypracovat návrhy, které budou představitelům EU předloženy na summitu. V rámci těchto návrhů by EU ve střednědobém a dlouhodobém horizontu „měla výrazně zvýšit investice do nových technologií a čisté energie“.

https://bit.ly/3A8ypC1

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Robert P
2. 10. 2021 11:55
Ohodnotit příspěvek :
     

Gréta položila Evropu na lopatky. Teď bude potřeba povolat do vedoucích funkcí evropského průmyslu a energetiky specialisty a inženýry z Eritreje a Somálska, aby situaci napravili.

zdena
2. 10. 2021 12:09
Ohodnotit příspěvek :
     

dokud jsme nebyli v EU, tyhle problémy jsme neznali….. takže situace řešitelná je pro všechny státy, jen se nebát nakopat do zadnice ty babráky v Bruselu… a prosadit si jiný druh vedení a evropské politiky.

paw
2. 10. 2021 13:47
Odpovědět  zdena

..”Bila smrt uz leti kolem”, zpivali trampove prorocky..
Krici vsichni porad dokola ,/co ses to za vola, ze je z tebe mrtvola/,ze za uplne vsecko muze Putin a prave tim z nej v zapalu snazivosti /asi nevedomky/ udelali uplne vsecko a jinak to ted nejde.
Jednou je vsecko…Atd.
A neda se to vratit..
Snazivost je nebezpecna,kdyz velmi pestovana, skolnimi didakty.
/Ucit se je dulezite, jak co nejdrive pochcipat. Pod praporem boje za vitezstvi vedy/.
Kdo jiny nez Putin prave ted rozhoduje o vsem,co bude a tak logicky vsichni, ktere slysime jsou v EU a USA vsichni jeho agenti.
Posouzeno dle faktickych vysledku jejich cinnosti.
Vede to komik Zelensky /s jinymi ve spolupraci poridil treba bleskovou,ruskou okupaci Beloruska/,vysava a rozvraci a Putin se na nej verejne mraci.
Nacpavaji Rusko bohatstvim ,vytvareji hrozive krize jako na bezici pasu a neutralizuji nebezpeci zapadu proti Rusku..
Napr. Blbnou kolem Tajvanu. Tam vo nic nejde.
Sabotuji existenci a rozvraceji,posledni spasu, NATO.
Siri v oceanech ponorky, ktere je taky potopi.
Greta dostane tuny medajli..
Porouci vetru desti,ale ani vitr ani dest nenapadne je,uposlechnout..
Nejsou populace.
Povodne. Navic a taky vitezi ; 180 mrtvych v Nemecku.
A co Deda Mraz? Deduska Moroz. Uz je na ceste, zapalte svicky.
Obeti vedecke,epidemicke, revolucni demokracie.
Afganistan jako Pfizeristan.
…”pojd kamarade ke krbu se hrat”..Krby uz jsou take velky nepritel lidstva.
A ti co tu spoust chteji napravit, jsou umlcovani jako…..beda, Putinovi agenti.
Vsichni, co se opovazi a poukazi na pravou a skutecnou situaci, musi byt umlceni jako… nebezpecni, fanaticti silenci.
Dalsi ,za podzimem a velmi nevrazive rocni obdobi se blizi. a plizi..
Bejvavalo kdysi tez, jedno ze ctyr uhlavnich nepratel socialismu..

paw
2. 10. 2021 19:02
Odpovědět  paw

Za valky v bitve v Ardenach americka jednotka se ocitla v obkliceni..Velitel si nechal nastoupit vojaky a prohlasil. “Nemci jsou pred nami a nemci jsou za nami. Nemci jsou nalevo a napravo ,nemci jsou nad nami a pod nami, ted uz nam neuniknou”..
Pripad bucicich deti na Sparte napriklad je uplne jasnej,bucely mimo kontrolu. Situace sveta je absolutne mimo kontrolu a kontrolori maji plne ruce prace..
Koho by ted zajimaly problemy energeticke krize sveta.Kdyz.
Deti bucely.
Tentokrat deti taky neuniknou, jako nemci tenkrat.
Kdyby nebucely a byly zticha, termin obvineni na takovou situaci a chovani, je social exclusion. /Vylouceni postizeneho ,nevsimavosti ze spolecnosti/. Tak je rasista kazdej ,diskriminuje at udela cokoliv nebo neudela ,neunikne a nema moznost se vyvlict, ani moznost aby predstiral, ze je nevinnej..
Zabucis nebo nezabucis, vyjde na stejno..

Jenda
2. 10. 2021 19:58
Ohodnotit příspěvek :
     

Brusel řídí banda idiotů smýšlejících jako náš pan zmocněnec pro energie Bartuška, jehož názory
zde byly prezentovány včera – je to zoufalá cesta do středověku.

Tito lidé svoji tupostí ( leckdy placenou) způsobí pouze energetickou a následně celospolečenskou krizi. V těžkých časech obvykle vedou národ schopní lidé – doufejme že někdo povstane a slušní lidé vykopou vládnoucí sebranku Evropské unie ( včetně jeijch posluhovačů u nás) do politického důchodu (bez penze).