nezařazené

Šest lidí zemřelo při testování vakcín Pfizer a BioNTech

Šest lidí zemřelo při testování vakcíny vyvinuté společně americkou společností Pfizer a německou společností BioNTech. To je uvedeno v dokumentu zveřejněném na webových stránkách amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), uvádí TASS .

„Během sledovaného období došlo k šesti úmrtím: dvě úmrtí ve vakcinační skupině, čtyři ve skupině s placebem,“ – je uvedeno v dokumentu, který byl připraven na zasedání FDA naplánované na čtvrtek.

Z účastníků, kteří dostali vakcínu, zemřel jeden dobrovolník s aterosklerózou a obezitou tři dny po první dávce drogy. Další zesnulý v této skupině dostal druhou dávku, ale o 60 dní později utrpěl srdeční zástavu a o tři dny později byla zaznamenána jeho smrt. 

Ve skupině s placebem zemřeli dva účastníci na cévní mozkovou příhodu a infarkt, příčina úmrtí u dalších dvou nebyla stanovena. Polovina všech zesnulých jsou lidé starší 55 let.

Zasedání amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv naplánované na 10. prosince se bude konat za účelem schválení používání vakcín Pfizer a BioNTech. Firmy podaly své žádosti 20. listopadu.

Dříve se uvádělo, že americké úřady očekávají, že začnou masové očkování populace proti koronaviru do konce prosince.

https://bit.ly/3gsmO8o

sdíletj na