Šéf europarlamentu zakázal státní vlaječky na poslaneckých lavicích

TOMÁŠ VYORAL. Podle informací českých europoslanců předseda Evropského parlamentu David Sassoli zakázal na poslanecké lavice stavět národní vlaječky, které nově zařadil do kategorie „banner“ (bannery, plakáty a jiné transparenty). Jedna říše, jeden národ, jeden vůdce? To by bylo, aby nám jednotu EU sojuzu a ideu Panevropy někdo narušoval jakýmkoliv retro-národním balastem! 

Je tak nějak všeříkající, že vedoucí představitelé Evropské unie mají zřejmě veškeré zásadní problémy, jakými jsou třeba řízená migrační invaze a nedostatečné hlídání vnějších hranic unie, vyřešeny, a tak řeší problémy s vlaječkami národních států.

NÁRODNÍ STÁTY A JEJICH SYMBOLY JAKO PŘEKÁŽKA

Ačkoliv chápu, že pro huráevropany hájící panevropskou myšlenku (sjednocení starého kontinentu coby Spojených států evropských) jsou národní státy, tedy i jejich symboly, docela výraznou překážkou.

„Na četné dotazy potvrzuji, že předseda Evropského parlamentu (členy předsednictva EP jsou mj. čeští europoslanci D. Charanzová za ANO a M. Kolaja za Piráty) zakázal stavět národní vlaječky na poslanecké lavice v plenární místnosti EP (některé národní delegace tak tradičně činily dlouhá léta). Národní vlajka byla nově zařazena do kategorie ‚bannery‘, jejichž používání je na plénu zakázáno,“ informoval v týdnu europoslanec Jan Zahradil.

„Nechal nám odstranit národní vlajky ze stolů řka, že bannery, plakáty a jiné transparenty do sálu nepatří. Symbol svrchovaného státu je pro něj banner. Hnus, co si ta socialistická soldateska dovoluje,“ dodal další český europoslanec Hynek Blaško.

JEDNOTNÉ MODRÉ UNIFORMY? JAZYKEM ANGLIČTINA, NĚMČINA, NEBO NĚCO NOVÉHO?

Ostatně je známým faktem, že poslanci Evropského parlamentu mají jednat zejména s ohledem na blaho a dobré jméno parlamentu a EU, nikoliv s ohledem na zemi, odkud pocházejí. K čemu pak nějaké vlaječky?

Jsem pak velmi zvědav, s čím přijdou dále. Už nechal italský předseda Sassoli šít jednotné modré uniformy s pěticípými hvězdami na prsou? A co jazyk? Viděl bych to na němčinu, angličtinu (nikoliv ve spojitosti s Velkou Británií, ale s USA) nebo na zcela nový jazyk Evropské unie. Europoslancům by možná stačilo jedno, dvě slůvka, jako jsou „ano“ nebo „souhlasím“ – čest výjimkám.

Ostatně co si budeme povídat, Evropský parlament je víceméně jen kývačskou institucí de facto bez obstrukcí schvalující veškeré geniální myšlenky a nápady vzešlé z Evropské komise.

OTEC PANEVROPY: „EUROASIJSKO-NEGROIDNÍ RASA NAHRADÍ ROZMANITOSTI NÁRODŮ“

Na závěr si pro ilustraci dovolím citaci z díla Practical Idealism (1925) od duchovního otce Panevropské unie Richarda Mikuláše Coudenhove-Kalergiho, rakouského politika a filozofa s japonskými kořeny a československým občanstvím, který to (EU) – slovy Karla Schwarzenberga – „všechno vymyslel“.

„Člověk budoucnosti bude míšenec (mongrel). Dnešní rasy a třídy zmizí v důsledku zániku prostoru, času a předsudku. Eurasijsko-negroidní rasa budoucnosti, podobná svým vnějším vzhledem starověkým Egypťanům, nahradí rozmanitosti národů a jedinců,“ píše Kalergi.

„Je to dost legrační. My máme velmi protievropskou pověst, ale to není pravda. Sama idea panevropanství byla vynalezena v této zemi. Coudenhove-Kalergi, který… Hrabě Coudenhove-Kalergi… Coudenhove-Kalergi, ano… Který ideu panevropanství před 90 lety vymyslel,“ říká Karel Schwarzenberg někomu anglicky do telefonu v dokumentu „Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!“

A poté na kameru dodává: „Mluví o Evropě a nevěděj, kdo byl Richard Coudenhove-Kalergi, což je ostuda. Který to celý vymyslel. A pocházel odtud z Ronšperka. Celá myšlenka spojené Evropy pochopitelně byla tady vynalezena. První s ní přišel Jiří z Poděbrad a poté Richard Coudenhove, kterého jsem ještě docela dobře znal.“
https://bit.ly/38oiYYF

více poslanci na: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/evropsky-parlament-parlament-vlajky-zakaz-poslanci.A200116_124136_zahranicni_zaz

sdílet na