Sbohem. Putin zahajuje masivní znárodňování

Konstantin Dvinskij

Od vlády nadále přicházejí skvělé zprávy. Člověk má pocit, že Mišustin (Předseda vlády Ruské federace, pozn. red.) byl v posledním roce zaneprázdněn studiem kanálu Konstantina Dvinského. Protože vše, co jsme napsali dříve, je implementováno. A každý den přicházejí nová příjemná překvapení.

Mišustin včera nařídil ministerstvu financí, aby provedlo masivní nákup akcií ruských společností na náklady Fondu národního blahobytu (FNB). Celková částka je až 1 bilion rublů.

Tento krok by však měl být posuzován společně s včerejšími pokyny Putina a také s novými pravidly zavedenými centrální bankou RF.

Vždy jsme byli pro investování prostředků FNB do reálného sektoru ekonomiky. Co se týče skupování akcií na burze, zde jsme tyto operace v omezené míře podporovali (např. u Sberbank).

Ale vraťme se k včerejším příkazům Putina a novým zákazům centrální banky.

Takže. Centrální banka zakázala odvod dividend do zahraničí a také výplatu úroků z cenných papírů do cizích jurisdikcí. Centrální banka také zmrazila vklady nerezidentů na našem akciovém trhu a Putin zakázal odvody zisků ve prospěch offshore mateřských společností.

Co se stalo ve výsledku. 

Právě po těchto zprávách (a ne jenom kvůli geopolitice) se zhroutily akcie našich společností v Londýně.  Například Sberbank od začátku roku klesla 16,5krát. 28. února klesla jedna americká depozitní stvrzenka (4 akcie) na 0,9 dolaru. V rublech je to 22–23 rublů na akcii.

Stalo se tak proto, že pro cizince nemá smysl vlastnit podíly v našich společnostech. 

Nemohou přijímat dividendy a při prodeji akcií budou čelit obrovským problémům. Ale byl to právě vysoký dividendový výnos, čím ruský akciový trh přitahoval nerezidenty. Ano, byl natolik zajímavý, že na konci prvního pololetí roku 2021 bylo na našem trhu zhruba 81 % volně obchodovaných akcií pod kontrolou nerezidentů.

A nyní, když akcie mnohokrát zkolabovaly, vláda tiskne 1 bilion prostředků z Fondu národního blahobytu, aby je mohla levně skoupit.  Ani ne levně, ale prakticky zadarmo. Za formální kopějku.

Vezměme si příklad Sberbank. Takže na náklady Fondu národního blahobytu budou koupeny akcie, například, za 20-30 rublů za jednotku. Ale na dividendách musí Sberbank zaplatit asi 27,5 rublů. To znamená, že peníze se do roka vrátí a hlavně zůstanou v Rusku.  Společnosti samozřejmě mohou za současné situace dočasně odmítnout výplatu dividend. Ale i když budou vyplaceny příští rok, stále je to skvělá investice. A následně je tu zisk.

Ale koneckonců nemluvíme jen o státní Sberbank, Gazpromu, Rosněfti, atd. Mluvíme také o soukromých společnostech jako NOVATEK, Severstal, MMK, Phosagro, Lukoil, atd.

Do všech těchto firem vstoupí stát. Někde víc, někde míň. Ale dostane svůj podíl, a tedy i určitou kontrolu. Ve skutečnosti to znamená masivní znárodnění. 

Jakýkoli velký podnik bude umístěn pod přímou kontrolou státu. Samozřejmě nemá smysl převzít řízení Severstalu nebo Novateku. Zisk již nebude stahován do offshore (zákonem zakázáno), plynule bude probíhat i cenová kontrola na domácím trhu. Daně se budou platit zde. Co dalšího je potřeba? Proč by mělo být nutné přenášet administrativní funkce na stát a nafukovat byrokracii? To nedává žádný smysl.

Obecně, bravo Vladimire Vladimiroviči. 

Když jsme asi před dvěma týdny psali, že nás čeká radikální zvrat, nedokázali jsme si ani představit jeho rozsah. Všechno jde tak rychle a tak správně, že i ty kdysi neuvěřitelné projekty se stanou skutečností.

Konstantin Dvinskij

zdroj

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

5 3 hlasy
Ohodnotit příspěvek
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
zdena
3. 3. 2022 09:42
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak tohle je naprosto geniální, protože nenapadnutelné a účinné…. BRAVO !!! 🙂 🙂 🙂

3. 3. 2022 14:16
Ohodnotit příspěvek :
     

Pokec už funguje, jako dětská krystalka na jednu diodu. Ten drát se připojil na uzemnění (radiátor, vodovod apod) a když soused pustil vodu, začalo to ve sluchátkách škvrčet. To bylo v šedesátkách.
ZLATÉ ČASY.
Tady je VELICE aktuální analýza, která se vymyká těm profláklým dřistům různých anal-lytiků a zároveň ukazuje záměr USA a GB totálně zlikvidovat, nebo sebezlikvidovat Ojropu „sakumprásk“.
Dává to jakousi reálnou naději, že „bude líp“. Kdoví, kolik z nás tady (v čečnje) se toho dožije..
Prof Staněk s jazykem, jako břitva od začátku až do konce.
Pozor!! Je to poslovensky!! Možno použíť aj translátor.
Bazmek kečke. (bassza meg kecske)
😀

https://www.infovojna.sk/article/video-o-niekolko-mesiacov-bude-svet-vyzerat-uplne-inak-ako-si-ho-predstavujeme-dnes-cituje-putina-profesor-stanek-vo-svoje-podrobnej-analyze

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 3. 2022 17:49
Odpovědět  smrťák

Četla jsem a velkmi bych doporučovala věnovat zvýšenou pozornost někdy kolem 6. min.
Myslím tím poměr budoucích cen plynu pro Německo a ceny pro ostatní státy.

3. 3. 2022 18:50
Odpovědět  Albi

Já bych tomu německu tak nefandil. Cena nebude prioritou, ale plyn samotný.
V ojropě nastane tma, chlad a hlad. Lidi budou zdrhat, jako dnes banderovci z Ukrajiny.

Tady si přečti (asi to už znáš) jak se chovají banderovci, kteří zdrhli do Moldávie. TJ. do jiného státu!!
translátor

https://iz.ru/1299958/2022-03-03/zhiteli-moldavii-pozhalovalis-v-seti-na-povedenie-ukrainskikh-bezhentcev

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
3. 3. 2022 19:42
Odpovědět  smrťák

Nijak jsem Německu nefandila, naopak.
Německo jako vlastně „vedoucí“ EU si zajistí nízkou cenu plynu do roku 2028 a ostatním státům to nejen nedoporučí, ale nejspíš přímo zakáže.
A jestli má Německo pevně domluvenou cenu na x-let, je víc než pravděpodobné, že si plyn z Ruska zajistí – pro sebe. Možnosti má.

A díky za odkaz – u nás už údajně taky jsou. Samozřejmě banderovci, copak běžní pracující mají stejné možnosti i stejné finance? A nakonec i stejný důvod k útěku?

Tak uvidíme, jestli ti „naši“ budou v podání mainstreamu uhlazení gentlemani.

3. 3. 2022 21:03
Odpovědět  Albi

Já bych nefandil. Ne ty. 😀

Plán Ruska je jasný. Plyn bude ale……

NATO před rok 1997!

Albi
3. 3. 2022 21:09
Odpovědět  smrťák

Dobrý. Zas jsem byla mimo. :-)))

Autor
Dědouch
3. 3. 2022 18:23
Odpovědět  smrťák

Čau Smrťáku.

3. 3. 2022 18:45
Odpovědět  Dědouch

Buď zdráv Dědku.
Už tě je plný underground. Od Džoše.
Přišel jsi v poslední chvíli. Opravdu v poslední.
Čili vítej doma.

gipdrgtertghy.gif
Milan h
4. 3. 2022 10:10
Odpovědět  smrťák

vseci z ac24

Karel
3. 3. 2022 19:02
Ohodnotit příspěvek :
     

super video jen víc a houšt a vždy rozesílat jak to jen půjde něž to debílci smažou. A doporučuji otevři svou mysl Pád kabaly to je neskutečná síla a zhlídnout všechny díly to co tam je to se nedá dlovy popsat co na nás šijou

Albi
3. 3. 2022 19:47
Odpovědět  Karel

Už je „mysl“ odblokovaná?