nezařazené

Sázka na vyzbrojení Ukrajiny selhala, píší autoři velké mírové petice. Takže po roce předkládají nové požadavky

Václav Hořejší, Jan Kavan a Matěj Stropnický jako předseda petičního výboru iniciativy Mír a spravedlnost přišli po roce s novou výzvou, která se týká války na Ukrajině. Podle jejich slov se totiž z války na Ukrajině stal zamrzlý konflikt, v němž se obě bojující strany přetahují o jednotlivé vesnice, a dnes již ukončená ukrajinská ofenziva žádný průlom nepřinesla. Nově se rozepsali také o konfliktu na Blízkém východě.

„Od naší výzvy uplynul již celý rok. Podpořilo ji svým podpisem téměř 20 tisíc lidí. K ničemu z toho, co jsme požadovali, však nedošlo. Z války na Ukrajině se stal zamrzlý konflikt, v němž se obě bojující strany přetahují o jednotlivé vesnice, umírají další lidé, země je dál ničena, bují korupce a ohlašovaná a dnes již ukončená ukrajinská ofenziva žádný průlom nepřinesla, přičemž žádná další není na dohled. Strategie vyzbrojit Ukrajinu, aby vybojovala vítězství, selhala. Pomohla jí v počátku, aby nemusela kapitulovat, ale pak mělo přijít jednání. Místo toho Ukrajina propásla dobu, kdy mohla vyjednat víc i proti silnějšímu. Ti, kdo ji dál povzbuzují do boje, vedou nezodpovědnou politiku, po které zůstane zničená země, jíž nakonec Rusko svůj mír vnutí. Ostatně i pozornost světového veřejného mínění, silná ukrajinská zbraň, je nově soustředěna jinam,“ poznamenává petiční výbor iniciativy Mír a spravedlnost.

„Obhájci vojenské pomoci Ukrajině při mobilizaci podpory pro svůj postup dosáhli však něčeho jiného, než co zamýšleli: namísto bezpodmínečného odmítnutí násilného řešení konfliktu spojeného ovšem s okamžitým úsilím o co nejrychlejší příměří a mír v podobě statu quo ante, znovu po letech legitimizovali válku jako oprávněný způsob řešení mezinárodních sporů. Nová přijatelnost války povzbudila silová řešení i jinde ve světě. Otřesný útok Hamásu z počátku října, při němž přišlo o život 1 300 Izraelců, převážně civilistů, vyvolal izraelskou reakci, která svou krutou bezohledností vůči obyvatelům Palestiny porušuje všechny principy mezinárodního humanitárního práva i ženevská pravidla vedení války. Doposud zahynulo při izraelských bombardováních Pásma Gazy již přes 23 tisíc Palestinců, z nichž 70 % byly ženy a zejména děti. Chybí základní humanitární pomoc, ničena je veškerá infrastruktura dvoumilionové aglomerace, její obyvatelé nemají kam jít. Nepřiměřenou izraelskou odvetu odsoudila řada mezinárodních organizací a osobností včetně např. papeže Františka,“ dodávají.

První výzva iniciativy Mír a spravedlnost ZDE.

„Náš soucit, účast a bolest patří všem obětem krvavé řeže na Blízkém východě bez rozdílu, stejně tak jako patří všem obětem války na Ukrajině. Na obou stranách obou konfliktů umírají lidé. Pro nás má každý lidský život stejnou hodnotu. Odsuzujeme jednoznačně útok Hamásu, který nynější tragédii vyvolal, jsme si vědomi frustrace Palestinců z marných snah ukončit již více než půlstoletí dlouhou okupaci odsouzenou mnoha rezolucemi OSN. Neztotožňujeme však Palestince s teroristy, právě tak jako neztotožňujeme Izraelce s fašizujícími elementy v izraelské vládě. Odmítáme jako rasistické antisemitismus stejně jako antiislamismus či antiarabismus,“ poukazují dále.

A na českou vládu se obracejí s novými požadavky. 

Současná výzva iniciativy Mír a spravedlnost ZDE.

„Aby v souladu s Chartou OSN přestala podporovat válku jako legitimní způsob řešení mezinárodních sporů a všude se vždy zasazovala o předcházení eskalace napětí a usilovala o příměří a mírová jednání s cílem co nejdříve poté zahájit obnovu válkou zničených zemí a zajištění bezpečnosti všem zemím v regionu. Aby se namísto jednostranné vojenské podpory válčícím stranám snažila o zprostředkování diplomatických řešení konfliktů, a to na Ukrajině i nově na Blízkém východě. Aby ve vojenských konfliktech třetích zemí poskytovala výhradně humanitární pomoc a zdržela se zbrojními dodávkami živit válečné mašinerie. Aby v rámci OSN podpořila v Gaze humanitární příměří, a vymanila se tak ze své současné mezinárodní izolace,“ zmiňují.

Parlamentní listy, foto FCB

sdíletj na

49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Pijack
16. 1. 2024 10:41
Ohodnotit příspěvek :
     

Já osobně bych napsal výzvu, aby se podporovatelé Kyjevského režimu sjednotili, založili dobrovolnou armádu a vyjeli na Ukrajinu bojovat za Banderu. Kde jsou? Ti horliví velitelé jsou už známí – Vetchý, Langrová, Řehka, Černochová, Svěrák, Marhoul, Holubová… je jich dost. Ale žádnou bojovou jednotku nevidím. Zato slyším jejich kvičení. Jeden by z nich skoro ohluchnul. Jak typicky České a podlé. Proč zrovna tihle jsou neustále v mediálním prostoru slyšet. Proč neslyšíme jejich fňukání ze zákopů? 🙂 To by byl balzám na mou duši… jak hrdinně umírají a šíří slávu České “kultury” 🙂

Pipa
16. 1. 2024 11:58
Odpovědět  Pijack

Jsou to jenom tupci, pozéři a lehkoživkové.Je třeba je někam vyhnat, aby zkusili co je práce!

Gales
16. 1. 2024 12:38
Odpovědět  Pijack

Šéská fójak,tobrá fójak…

Pravdomluvny
16. 1. 2024 13:26
Odpovědět  Gales

Šéska žóldak, dobrá žóldak

Markýza
16. 1. 2024 12:47
Odpovědět  Pijack

Výzva je málo, Pijacku, to by chtělo nějaký menší donucovací prostředeček.

Pijack
16. 1. 2024 12:54
Odpovědět  Markýza

No já furt s nadějí čekám, že ten lampasák na Hradě tu mobilizaci konečně vyhlásí 🙂 Fakt by to byla bžunda. Zase bych se smíchy válel po zemi, jak sluníčkáři a Rusofobové začnou vykřikovat opak a budou jim hnědnout kalhotky a slipy 🙂

Pravdomluvny
16. 1. 2024 13:34
Odpovědět  Pijack

S Vetchým, Svěračem,Mylkou a Gajslerovou….se RF zhroutí,jako domeček z karet 🤡

Markýza
16. 1. 2024 14:13
Odpovědět  Pijack

Já tedy tak optimistická nejsem. Obávám se, že všichni rusofobové už mají nachystanou útěkovou noru – nějaké ty vady na zdravíčku a tak……

Pijack
16. 1. 2024 15:46
Odpovědět  Markýza

Jj, protagonisté srandy a lásky si pamatují na modrou knížku. Na to se nezapomíná 🙂

Albi
16. 1. 2024 22:08
Odpovědět  Markýza

Nesmysl. Žádný útěk. Naopak, S naší vládou ukážeme “urbi et Kijevu” jak se na agresora musí
„Všichni jasně pochopili, že nebudeme skákat, jak Rusko pískne,“ říká v rozhovoru o česko-ruských vztazích ministr zahraničí Jan Lipavský.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-mluvim-jazykem-kteremu-moskva-rozumi-haji-lipavsky-ostra-vyjadreni-243301#
„Představa, že nějaký tweet nebo vyjádření mohou urazit city diktátora Putina, je stahování kalhot opravdu daleko před brodem. Je potřeba mít určitou míru zdravého sebevědomí,“ říká v rozhovoru pro Seznam Zprávy. ….
Rusko v reakci na váš výrok uvedlo, že jsme zbabělí.“
Já myslím, že zbabělé je to, co dělá Putin v Evropě a jakým způsobem tady rozvrátil celou bezpečnostní architekturu v rámci své imperiální invaze. My se bráníme, Česko se brání a důležité je, abychom to chování Ruska drželi od naší země co nejdál. V tuhle chvíli je proto klíčová podpora Ukrajiny a ta rozhodně ze strany Česka zbabělá není.” Atd.
xxx
Agresorovi byla udělena už druhá důrazná lekce – pak mu snad gen. Řehka vyhlásí válku.
Ale myslím, že teď už si dá Gosudar pozor a nebude riskovat. 🙂

Markýza
17. 1. 2024 09:33
Odpovědět  Albi

Začínám mít dojem, že když se ukazuje, že neporazíme Putina vojensky, hospodářsky, diplomaticky (i když to se nezkoušelo) ani dezinformačně, tak se pokusíme zajistit, aby se umlátil sám. Smíchy. Viz Uršule včera v Davosu.

Boomer
18. 1. 2024 16:26
Odpovědět  Markýza

.. považovat rozvrácení bezpečnostní architektury(sic..) v Evropě za důkaz zbabělosti onoho rozvraceče je naprosto “originélní” přístup k uznání vlastní porážky..
A ty důrazné lekce? Nakopl jsem medvěda dvakrát a potom jsem ho hnal za sebou až k našim vratům! Zatím tam venku sedí…

Markýza
18. 1. 2024 17:35
Odpovědět  Boomer

Jojo, tak nějak. A naše čivavátko na něj huláká, pro sichr ze zádveří.

Jaro Jaroslav
17. 1. 2024 00:47
Odpovědět  Pijack

Keď lampasák na Hrade vyhlasí mobilizáciu, tak ty fašouni začnú kvičat o mieri, nato dam krk!

Slovan
17. 1. 2024 08:50
Odpovědět  Jaro Jaroslav

To byste se divil kolik fašounků tuna v ČR je nadržených jen vytáhnout na Rusa.

Pravdomluvny
17. 1. 2024 18:51
Odpovědět  Slovan

Leda hubou 😃

Helena
16. 1. 2024 13:05
Odpovědět  Pijack

Dobře jste to popsal.

Putinovec
16. 1. 2024 18:49
Odpovědět  Pijack

Ti autoři petice , to je pěkná sebranka . Na rohu ulice , vrah o morálce káže ….

Burák
16. 1. 2024 10:41
Ohodnotit příspěvek :
     

No ono tu o žádnou spravedlnost hlavně vůbec nejde. To, že válku Ukrajina nevyhraje, věděli zainteresované mocnosti do pomoci Ukrajině dávno před tím. Tady šlo o jediné. Rozkrást tuto zem do posledního kamínku na mezi. Pěkně jí zadlužit nesplatitelnym dluhem, aby musela vše výnosné ve vlastnictví státu předat Západu. Ukrajinci bojují s Ruskem a přitom prohráli na celé čáře se Západem. Divil bych se při vší zášti vůči Rusku, kdyby sami Ukrajinci pochopili, že jedině návrat do sféry ruského vlivu jim může vrátit vlastní zem. My také mnoho kdysi nechápali, když si nás dělili, protože všechny ovládají na základě emocí. Přitom pravé důvody jsou vždy skryté a v televizi je rozhodně nikdo rozkrývat nebude, aby to chápal i ten poslední Lojza.

Helena
16. 1. 2024 11:17
Odpovědět  Burák

A tady v čechystánu jde přesně o to samé jediné: Rozkrást tuto zem do posledního kamínku na mezi. Pěkně nás zadlužit nesplatitelnym dluhem a vše ve vlastnictví nejen státu předat Západu.

Ukrajinci bojují s Ruskem a přitom prohráli na celé čáře se Západem.
DO KAMENE TESAT !!

Skeletor
16. 1. 2024 11:48
Odpovědět  Helena

Souhlasím s Vámi, ovšem nevím co jste si představovala, že bude po hadráku 89tém. Jak se vždy říkávalo ” lidi pálilo dobré bydlo “, takže si vyprosili ten praví emerický ráj. Dnes mají do slova a do písmene nahé prdele a také se jim to nelíbí, bohužel už tak zpohodlněli, že čekají kdo to vše za ně změní, ale zátraky se nedějí to je pouze v pohádkách.

Gales
16. 1. 2024 12:41
Odpovědět  Skeletor

V 89 řvali na náměstí že mají holé ruce.Po třicetiletém vládnutí ,,odborníků” řvou že mají holé řitě.

Pavel z Moravy.
16. 1. 2024 12:43
Odpovědět  Skeletor

To už jsem tu pravil několikrát, pálilo je dobré bydlo. Jo, jo na to to vždy dojede. Konec, šmytec, ámen, mlýnek uzavřen.

Helena
16. 1. 2024 12:48
Odpovědět  Skeletor

Tak moji rodiče se k 89 stavěli vlažně, protože jsme měli přebohaté zkušenosti s tím režimem před 89 a s takovými jako je Pávek, Rychetský a další. Ti, kteří škodili před 89 totiž vehementně začali zahazovat rudé knížky a nalezli do ODS, a jestli neumřeli, jsou tam dodnes – jak vidíme.

František
16. 1. 2024 11:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Ti pánové v titulku nepochopili, že Rusko se s nikým nepřetahuje o pár vesnic, ale že v klidu ničí hory západní techniky. Už nyní západ skoro nic nemá. A až bude slavné NÁTO beze zbraní, pak Rusko udělá pořádek v Evropě

Pavel z Moravy.
16. 1. 2024 12:49
Odpovědět  František

Myslím, že pořádek v Evropě dělat nebude. Je to jak pravil Dostojevskij, nic jim silou nevnucujte. Oni musí přijít sami a pochopit, že Slované musí držet pospolu. Takoví vypatlaní Bulhaři chtějí také odstranit ruskou historii z učebnic dějepisu a přitom si tihle idioti ani nedokážou spočítat, že bez Rusů by na nich Turek rajcoval jak na zchromlé kobyle. Nu, řídí to tady povětšinou vybraná banda z Aspenu. Také jaký div, když jim šéfuje Šorošátko.

jsladin
16. 1. 2024 15:33
Odpovědět  František

Dej bůh. Amen.

Teuton
16. 1. 2024 11:52
Ohodnotit příspěvek :
     

Spoustu lidí vytáčí a irituje, že miliony a miliardy, které vláda fialových pětizmrdů posílá na Ukravinu, se pak snaží vyrazit z nás, občanů České republiky. Ukravinci se pak nemohou divit, že už je na ně značná část veřejnosti alergická.

Pijack
16. 1. 2024 12:38
Odpovědět  Teuton

Jo, vytáčí… ale jedna organizovaná skupinka fanatiků je z toho nadšená. Jsou to diskutéři na i-Dnes a na Seznamu. Tak tupé stádo se ve světě snad nenajde. Dokonale zmanipulovaní “znalci” na Rusko s vymytými mozky. V diskuzích na to téma úplně šílí a masturbují nad každým vymyšleným textem místních pisálků. Nevím kde ty šovinisty Rakušan s Dienstbierem vyhrabali. Ostatně jsem si všiml, že si příspěvky od sebe vzájemně opisují a jak uslyší píšťalku, hned to do vlákna vkládají. Cíl je zjevný – musí navodit dojem veřejnosti, že jsou všichni proti Rusku. Jenže NEJSOU. Proti Rusku tady kvičí už jen ti, kteří mají dovoleno diskutovat. Ti ostatní, ta většina, má už zákaz diskuze. Nemusím mít data, ale stačí se mrknout na čísla – počet diskutujících na těchto webech klesl o 3/4 uživatelů za dobu od spuštění lží o SVO. To mi indikuje, že 3/4 čtenářů mají úplně opačné názory. Každý si to zjistí sám, na to nepotřebujeme oficiální prohlášení ČT nebo Radiožurnálu.

Markýza
16. 1. 2024 12:48
Odpovědět  Pijack

Můj favorit je stádečko Fora24, ale pravda, těch je pomálu.

Pijack
16. 1. 2024 12:58
Odpovědět  Markýza

Tam snad někdo diskutuje? To aby si Šafr navlíkl pleny 🙂 Dyk to snad ani nejde číst, natož tam diskutovat. Tuším, že by tam ani nenahnali žádnou skupinku zapálených aktivistů, páč by je nedokázali ani zaplatit, protože ten Šafrův web je ten nejméně čtený ze všech.

katango
16. 1. 2024 17:01
Odpovědět  Pijack

Seznam mi na hlavní stránce nabídl jejich článek o trampech a kupodivu byl velice příčetný a diskuse pod ním prakticky volůprostá. Ale jedna vlaštovka jaro nedělá.,

Markýza
16. 1. 2024 20:26
Odpovědět  katango

No prosím – jeden z mála příčetných článků a já si nevšimnu! 🙁
Zas co by si tam kdo nadával, kolem trampů se nadává dost blbě. A vofrňoval se aspoň někdo?

katango
16. 1. 2024 21:39
Odpovědět  Markýza

,Nepamatuji se, ale nejspíš ne.

Markýza
16. 1. 2024 20:25
Odpovědět  Pijack

No nediskutuje – stejně jako se nediskutuje na Seznamzprávách a Idnesu. Co mě nesmírně překvapilo, že se začíná diskutovat na Novinkách – nebo diskutovat; minimálně dohadovat, až hádat.
Ty já občas prolítnu, abych viděla, co vox populi – Forum někdy zkusím, jestli se tam něco nezměnilo, ale tam je římskej beton.

Helena
16. 1. 2024 13:15
Odpovědět  Pijack

Jde o to, že přispěvatelé s normálními a objektivními názory mají doživotní bany. A ta zbývající část je ta provládně uvědomělá.

Pijack
16. 1. 2024 13:20
Odpovědět  Helena

Ano, doživotní bany. To jsou ty 3/4 bývalých uživatelů… tedy mnohem vyšší číslo než těch současných. A někde se to číslo zastaví… určitě bude ještě klesat. Adminové si své koryto budou chtít pojistit 🙂

Pravdomluvny
16. 1. 2024 16:31
Odpovědět  Pijack

Mě už “”””demokratický””””zakázal komentáře Seznam i Fuckingbook 🥳

laskra
16. 1. 2024 13:52
Odpovědět  Helena

Mate recht. Já mám bán teprve dva roky.

Václav
16. 1. 2024 14:51
Odpovědět  Pijack

PŘESNĚ, na hovínkách mají diskusi povolenu jen prozápadní hujeři.

Pipa
16. 1. 2024 12:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Konflikt na Ukrajině není zdaleka zamrzlý, jak pánové uvádějí.Příští měsíce určitě ukáží něco zcela jiného !

unor 2022
16. 1. 2024 12:54
Ohodnotit příspěvek :
     

Vypada to jako by panove z peticniho vyboru nepochopili o co na Ukrajine jde.
Naivni iniciativa neco jako Strana mirneho pokroku v mezich zakona.

Vladimír
16. 1. 2024 13:31
Ohodnotit příspěvek :
     

Západ sázel na výhru Ukrajiny pomocí sovětských zbraní, ztrácet drahé západní zbraně asi v plánu nebylo. Jenže – sovětské zbraně jsou v čoudu a Rusko silnější než na začátku. Kdo teď bude platit, když výsledek je více než nejistý? Že by my??

aha je
16. 1. 2024 15:49
Ohodnotit příspěvek :
     

Neříkám, že člověk nemá být aktivní. Takový pan Hořejší je ovšem aktivní stále, například za covidu by nás všechny zalockdownoval až do úplného zblbnutí, a vytřel by nám frňák až do prasknutí blanky k mozkomíšnímu toku. Jinými slovy, důvěřuji jen lidem se selským rozumem, co se správně zorientují na základě syntézy faktů, indicií i zkušenosti, a ne těm, co skočí na špek každé sračce, kterou rockefellerovic pohůnci a rotschildovic vlezdořiti vymyslejí a předhodí plebsu k sežrání.
S peticí a iniciativou za úplnou a bezpodmínečnou kapitulaci Ukrajiny měli přijít 25.2.2022, a nemusel umřít, zmizet nebo utrpět zranění jeden a půlmilion lidí. Faktů (8 let zabíjení vlastních civilistů ze strany Ukrajinské armády, 14500 obětí), indicií (Rusko se konečně rozhodlo zasáhnout a je megasilné i mírumilovné) a zkušeností (NATO a Západ jsou zločinní a bezohlední poštívači a agresoři) měli dost na to, aby hned věděli, jak se věci mají, a jak mají být spravedlivě vyřešeny.

sergej
16. 1. 2024 18:34
Ohodnotit příspěvek :
     

Zahlédl jsem že tam valí vlaky strykery ale ty tu málem nepřejely krkonoše a z pruhu vedle dálnice to tahali na laně. Tak stejně jim ale zůstane z půjček ukr 90% v pindostanu jak se jim pochlubil jejich tisk.

Boomer
16. 1. 2024 18:46
Ohodnotit příspěvek :
     

.. no dobrý, kluci, moóóc dobrý, 20 000 podpisů za rok!

Pod petici Podněty katolíků k řešení situace věřících občanů v Československu, se od 1.ledna 1988 do začátku května téhož roku podepsalo cca.600 000 signatářů v celé ČSSR, z toho nějakých 291 000 Slováků. Ono to asi bude tím, že hlavním aktérem akce byl obyčejný venkovský malorolník a současně krompáčník na železné dráze, nějaký Augustin Navrátil. Moc prima chlap to byl, znali jsme se dobře…

Musíte se víc snažit, pane správče, jinak vás vyměníme…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Alex
16. 1. 2024 19:15
Ohodnotit příspěvek :
     

Ten totalista Horejsi co by neockovane pomalu vrazdil, ted dela mirotvorce? To je k pobliti.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
JoFa
16. 1. 2024 19:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Václav Hořejší, Jan Kavan a Matěj Stropnický  chcú mier. Na prvý pohľad veľmi ušľachtilé, no boli to aj oni, čo podporili válku, podporili vakcíny, podporili obmedzenie slobody občanov vlastného národa, podporili nátlak a vymývanie mozgov ľudí a podporili vakcinačnú kampaň, ktorá nebola diskusiou spoločnosti, ale kladivom a lisom na ľudí, ktorí dôverovali štátnemu aparátu, neboli dostatočne informovaní a vo veľkej miere oklamaní.
Slováci sa proti týmto hnidám už ozývajú https://www.podtatransky-kurier.sk/nazor/podnet-vlade-sr
Teraz chcú mier, keď podporovali Ukrajinu vo vojne? Snáď tomu neveríte, na mier je už neskoro. Ak chce Ukrajina mier musí kapitulovať v celom rozsahu a to tieto globalistické bábky nepripúšťajú.
Ak chcete mier páni, tak sa stratte z verejného života a prevezmite zodpovednosť za svoje chyby a činy!
Z V4 zostalo torzo aj vďaka vašej vláde, ale niečo zostalo a niečo sa tvorí.
Vypočujte si to na medzištátnej úrovni, myslím, že to stojí za to: https://www.podtatransky-kurier.sk/spravodajstvo/uz-roky-caka-madarsko-na-toto-stretnutie

Administrátor
P.A.Semi
16. 1. 2024 22:06
Ohodnotit příspěvek :
     

To, co z nich tady citujete, není špatné…

(mají v tom sice pár obecně rozšířených omylů, ale asi to myslí celkem dobře, v rámci toho rozhledu, na který vypadají…)

πα½