Salvini zuří, protože Paříž dala kapitánce přívozu pro migranty medaili a balík peněz

Italský místopředseda vláda a ministr vnitra Matteo Salvini vyjádřil svůj hněv, když město Paříž poctilo kapitánku trajektu pro migranty z neziskovky Sea-Watch Carole Rackete medailí a přidalo 100 000 euro na přilepšenou za její hrdinství.

Paní Rackete, která byla původně tento měsíc uvězněna, když se se svou lodí nárazy do hlídkových plavidel probourala do italských teritoriálních vod, aby tam na ostrově Lampedusa vylodila migranty, byla za své hrdinství vyznamenána městem Paříž a obdržela od pařížské městské správy i čestné občanství, hlásí Il Giornale.

Městská rada vydala prohlášení, v němž praví: „Rozhodli jsme se vyzdvihnout důležitost aktivit humanitárních organizací, které pomáhají migrantům.“

Vyznamenána byla ovšem i spolubojovnice Rackete, další kapitánka neziskovky Sea-Watch a též německá občanka Pia Klemp, které hrozí 20 let vězení v italském žaláři za obvinění z nápomoci ilegální migraci.

Pařížská vláda rovněž Sea-Watch věnovala 100 000 euro na pomoc pro další ušlechtilé mise k pobřeží Libye v tzv. zóně hledání a záchrany (SAR).

Také několik francouzských poslanců podepsalo dokument vychvalující tyto dvě kapitánky, v něm praví: „Uvěznění těchto dvou žen a soudní proces proti nim vyvolalo pobouření i v zahraničí. Ani ony, ani jejich posádky, ani ty neziskovky, které vlastní tyto čluny, přeci nemohou být terčem sankcí za takové humanitární počínání.“

Reakce místopředsedy vlády na tento krok pařížské správy byla hněvivá, kdy říkal: „Radnice Paříže udělila v Itálii stíhané Carole Rackete medaili. To je ta, co porušila zákon plavbou své lodi a rozbila člun finanční stráže jeho přiražením na dok v Lampeduse.“

„Pařížská městská správa evidentně nemá nic lepšího na práci než odměňovat takováto individua,“ dodal.

Salvini se ovšem uchýlil i k hořké kritice italských soudů, kdy řekl, že z Itálie se stala „divná země, která vyšetřuje ministry a propouští slečínky, co rozbíjí lodi finanční stráže.“

Rackete totiž vrátila Salvinimu úder, když proti tomuto populistickému vůdci podala žalobu za pomluvy, kdy od soudů požaduje pokrokovou cenzuru, tj. aby justice Salvinimu zrušila účty na sociálních médiích, o nichž tvrdí, že je ministr zneužívá „k šíření nenávistných zpráv.“

ANAELLE LE BOUEDEC/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

14 Jul 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/07/14/salvini-furious-after-paris-gives-medal-and-cash-to-migrant-ship-captain/

https://www.thelocal.it/20190718/migrant-ship-captain-rackete-faces-italian-court-hearing

https://bit.ly/2JC1zCc

sdílet na

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
18. 7. 2019 20:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Průšvih je, že nemá oporu v italské justici. Dneska s tou pirátkou je soud. Nejspíš dopadne jako ten první, kdy italská soudkyně ji osvobodila, že jednala morálně, protože situace na lodi byla již pro migranty neúnosná,…. tak jaképak italské právo a co nějaká ohrožená italská loď, co životy italské pobřežní stráže, že? Práva migrantů především.
Jak asi budou snaživý policisté nebo stráž na těch lodích, když vidí ten verdikt? Klidně je mohla zabít, přesto byla osvobozena, protože to prý bylo neúmyslné. Noooo,… ta dredatka věděla velice dobře co dělá a cítí se velice silná v kramflecích. A italský soud měl vynést úplně jiný rozsudek, exemplární, pro výstrahu, aby takové jako ona pro příště zašla chuť. Udělali ze Salviniho šaška, ….psa, který štěká ale nekouše.
Všechny neziskovky, pokud soudy v Itálii budou jednat takhle, si s Itálií vytřou zadek, protože budou vědět, že i kdyby třeba prorazily molo v Benátkách tak vyjdou bez trestu. Proč by po takovém rozsudku měly čekat na povolení vplout do italského přístavu?…. vždycky situace bude na lodi pro migranty neúnosná.

Editor
18. 7. 2019 21:19
Odpovědět  josh-xy

No jistě,… hlavně matek a dětí…. těch dvou,… které vyfotí a které zaštiťují svým tělem hordu mladých, zdravých, silných mužů.

Editor
18. 7. 2019 23:46
Odpovědět  josh-xy

A Evropská unie – kývne? kývne?… a pak bude tlačit na přerozdělení, ne? Mantra lidských práv.
To je nána, někdo by měl tu její kocábku potopit. EU urgentně potřebuje druhého Kadáffího, který nikoho z Lýbie na moře nepustí. Když toho prvního pomohla zavraždit.