Šafr by nám dovolil kritizovat jen to, co by vybral

Možnost nahlédnout do nitra liberálního demokrata, což je zhruba totéž, jako nahlédnout do nitra fašisty, nám v pondělí poskytl śéfredaktor týdeníku Forum 24 Pavel Šafr. A to ve svém článku, týkajícím se páteční protivládní manifestace na Václavském náměstí. Šafr svůj článek opatřil titulkem:ZRÁDCI NÁRODA, PŘESTAŇTE MÁVAT ČESKÝMI VLAJKAMI, a už tímto titulkem vyzval de facto české úřady k odstranportování uvedených „zrádců národa“ do příslušných nápravných zařízení“. A to nejspíš na Sibiř a zřejmě hned po očekávaném svržení Putinovy vlády, kterou Šafr nazval „vražednou zločineckou sebrankou“ a „nepřátelským vražedným režimem“.

Ale ani s českými „zrádci národa“z Václavského náměstí se Šafr nepáral, a kromě národních zrádců je označil i za „barbarskou hordu služebníků nového Hitlera“.

Zajímavější než Šafrova sprostota je však jeho zmínka o tom, co je, dle jeho názoru, pro konání našeho lidu ještě přípustné, a co už ne. „Nesouhlas s vládní politikou je nepochybně legitimní, kritika vlády patří k základním vymoženostem demokracie“, píše Šafr,.a má přitom viditelně na mysli výhradně jen vládní politiku domácí, sociální, hospodářskou atd., ale určitě ne českou politiku zahraniční. To je věc odborníků, jakým je též on, ale určitě ne záležitost prostých lidí, třeba i takových, co byli 28. října na Václaváku. A pokud by se k této otázce přece jen i oni vyslovit odhodlali – a vyslovili by se jinak než odborníci a Šafr, což se stalo, pak je třeba je klepnout přes prsty a případně i přes ústa. S poučením, které si lze lehce vyvodit z následujících Šafrových slov: “Dobře, ale lidem, kteří zdaleka dorazili na Václavské náměstí, nejde vůbec o to, aby si vymohli vyšší sociální citlivost státu. Oni prostě hlavně chtějí změnit kurz a obrátit nás ze Západu na Východ“.
COŽ SE JIM NESMÍ POVOLIT! DO ZAHRANIČNÍHOO SMĚŘOVÁNÍ NEMÁ LID CO MLUVIT!doslova řve a dopovídá Šafrův text, a my všichni, kteří si ještě pamatujeme, že demokracie znamená vládu lidu nad všemi, a to doslova nad všemi oblastmi života, tane na mysli otázka, co se náš vládní establishment, včetně Šafrova týdeníku Forum 24, rozhodne po zahraniční politice vytrhnout z demokracie příště. A tím z ní udělat jen jakousi domácí kuchtičku.

A i to jen zatím.

Lubomír Man

sdíletj na

4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Albi
31. 10. 2022 21:56

Nejspíš bude nutno trochu ten „lid“ víc povzdělat tím správným snměrem.
Náš ministr zamini se toho nelehkého úkolu už osobně obětavě ujal.
https://www.novinky.cz/clanek/komentare-komentar-proc-ceska-vlada-zaseda-v-kyjeve-jan-lipavsky-40413121?#
„Se zázračným rokem 1989 – sametovou revolucí v Československu, založením Národního Ruchu Ukrajiny a následným rozpadem sovětského bloku a samotného Sovětského svazu vysvitla naděje na svobodu pro celou střední a východní Evropu. Česko vstoupilo do Severoatlantické aliance a Evropské unie. Ukrajinci ale museli o svoji svobodu a právo vybírat si své představitele ve volbách, o nichž se předem neví, jak dopadnou, neustále bojovat. Na prvním Majdanu v roce 2004 i během revoluce důstojnosti o devět let později. Češi a česká vláda v boji za svobodu a nezávislost Ukrajince vždy podporovali – jak politicky, tak i konkrétními projekty na podporu nevládních organizací, občanské společnosti a nezávislých novinářů.“

No – není to geniální? „Ukrajinci ale museli o svoji svobodu a právo vybírat si své představitele ve volbách, o nichž se předem neví, jak dopadnou….bojovat„? 🙂

(Takže si je konečně vybojovali! A pořád nebyli spokojeni.)

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Aleš
31. 10. 2022 23:05

Komentovat Šafra nejde. On je diagnóza.

pav-el
1. 11. 2022 06:39
Odpovědět  Aleš

Proč vůbec taková nula dostává v médiích prostor? Kvůli na-ranosti publikují jeho nesmysly? Kdyby si ho nevšímali, tak zmizí jak pára nad hrncem.

Gales
1. 11. 2022 10:17

Žvanění by tomuhle vejmrdovy šlo.Vyssarionovič na takové žvanili měl lék.Gulag tomu říkal.Už vidím jak se tam Šafr ohání krompáčem a lopatou a je mi jako by mě husím sádlem mazal.