S okamžitou platností se z Maďarska nebude vyvážet žádné obilí… svět směřuje ke scénáři globálního hladomoru

Maďarsko, jedna z nejbohatších zemí Evropy na obilí, okamžitě zastavuje veškerý vývoz.

Jen několik hodin poté, co Rusko oznámilo zákaz vývozu hnojiv, Maďarsko shodilo na svět bombu svým rozhodnutím, které by mělo ještě zvýšit již tak rekordně vysoké ceny pšenice.

Zero Hedge varuje, že celý svět by nyní měl očekávat, že se ceny pšenice během několika příštích týdnů zdvojnásobí, protože bude jasnější, co se vlastně děje se světovou zásobou potravin.

„Náš návrh: kupte si mouku, rýži, ječmen a jakékoli další obiloviny, které si můžete koupit hned, než čekat měsíc,“ napsali redaktoři.

Turecko, Egypt a Tunisko jsou téměř zcela závislé na dovozu pšenice z Ruska a Ukrajiny. Ukazuje se, že export obilí prozatím zastavuje i Rusko a Ukrajina.

Někteří očekávají, že se v severní Africe objeví potravinová krize ve stylu arabského jara, pokud se rusko-ukrajinská krize nevyřeší.

Vzhledem k tomu, že ruské protisankce přerušily dodávky hnojiv do velké části světa, je důležité si uvědomit, že potravinová krize bude pravděpodobně všude.

„A co je ještě horší, zemní plyn je potřeba ve výrobním procesu pro většinu produktů dusíkatých hnojiv… takže nedávný nárůst evropských cen zemního plynu na rekordní maxima jen zhorší náklady na hnojiva,“ varoval Zero Hedge.

„A vzhledem k tomu, že ceny pšenice již dosahují historických maxim, vypukne peklo nejen mezi výrobci potravin, ale také ve vašem místním obchodě s potravinami, jakmile si američtí spotřebitelé uvědomí, že ceny potravin se zdvojnásobí, ztrojnásobí a budou stát ještě více.“

Hrozí kolaps globálního potravinového systému?

To je, mírně řečeno, vážná situace. Mnoho lidí, ne-li většina, nechápe, jak globalizace všeho vytvořila vzájemnou závislost, při které když jedna část vypadne, všechno se zhroutí.

Hrstka východoevropských zemí spolu s Ruskem poskytuje většinu obilí, energie a hnojiv, které zbytek světa potřebuje k přežití. A tyto nejnovější boje na Ukrajině v podstatě uzavírají dodavatelský řetězec pro všechny tyto věci.

Vzhledem k tomu, že celý svět je nyní věží Zenga, stačí vytáhnout jen pár bloků, aby se to všechno zhroutilo. Nebo, pokud jste obeznámeni s konceptem domečku z karet, zvažte, že Rusko, Ukrajina a Maďarsko patří mezi spodní karty, které to všechno drží.

„Dva roky moru, pak válka, pak hladomor,“ napsal někdo z Zero Hedge, mor je epidemie Wuhanského koronaviru (COVID-19) a válka a hladomor je to, čemu nyní čelíme v důsledku rusko-ukrajinské krize.

„Je to, jako by postupovali podle scénáře. Divadlo války, divadlo soudů, divadlo politiky“.

https://www.naturalnews.com/20…

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

4.5 4 hlasy
Ohodnotit příspěvek
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan
8. 3. 2022 23:24
Ohodnotit příspěvek :
     

První jezdec na bílém koni je Mor. Právě projel. Druhý jezdec na ohnivém koni je Válka. Právě dorazil. Třetí jezdec na černém koni je Hladomor. Už je na obzoru. A jezdec poslední, na sivém koni, je Smrt. Babičko, omlouvám se ti. Mělas pravdu.

KarelDar
8. 3. 2022 23:38
Ohodnotit příspěvek :
     

On existuje nějaký globální potravinový systém?

jirik
9. 3. 2022 07:34
Odpovědět  KarelDar

Ano existuje. V socialistickém československu fungoval v rámci RVHP; nyní funguje tak, že potravinové přebytky jsou znehodnoceny např.: vysypání do oceánů, rozježděním zemědělských strojů,….
Na YT se Peter Staněk v jednom z posledních videí (asi s Josefem Skálou z ksčm) zmiňuje kolik milionů tun potravin se vyhodilo za loňský nebo předloňský rok; bylo to cca 116 mil. tun!
Pokud by se tyto potraviny poslali do oblastí s hladomorem, musela by náklady hradit firma, která je tam posílá; jednoduše řečeno – potravinový přebytkový systém je nastaven tak, že výrobci, dodavatelé, raději potraviny zničí třeba i na vlastní náklady, protože to vyjde laciněji než je zavést těm potřebným.

ladik
9. 3. 2022 18:36
Odpovědět  jirik

Je to demonstrace fungování kapitalismu.

Editor
9. 3. 2022 22:54
Odpovědět  jirik

Celou noc a celý den
jako bych měl těžký sen
Jako bych snil
Jako bych nežil
Jako bych sem nepatřil
Když to není ve snáři
ať mi řeknou hvězdáři
zdali sním nebo zdali bdím
když na ruby svět vidím
Je to divný svět divné věci
když je pro lidi třeba
pálit laciné žito v peci
aby zdražil chleba
Je to divný svět divná láska
když se mají dva rádi
ale když jim plynová maska
při líbání vadí
Divná loď když nemá vesla
divný v bouři klid
místo chleba žvýkáme hesla
Divný blahobyt
Možná že to vše pravda není
snad je to janom zlý se
čekám na svoje probuzení
Čekám na nový den

BB Rad
9. 3. 2022 23:18
Odpovědět  scipio

Tak to by jsem do vás neřekl. Na 1*

Editor
10. 3. 2022 00:05
Odpovědět  BB Rad

To není ze mne, to je V+W+J z 30 let Svět na ruby. Kdyby jeden z těch dvou V+W žil. , co by asi řekl na to inkluzivní “ by jsem“ místo českého „bych“. Asi by to nebylo nic lichotivého, zejména u pětičlověka!

BB Rad
10. 3. 2022 06:02
Odpovědět  scipio

Tak to jste opět nezklamal

Editor
10. 3. 2022 12:19
Odpovědět  BB Rad

Jo, když se někdo prsí znalostí 5 cizích jazyků a ten vlastní prasí, jinak to nedopadne…

David
9. 3. 2022 00:19
Ohodnotit příspěvek :
     

Obdivuji českou vládu a sněmovnu, protože výskyt idiotů, grázlů. kolaborantů a škůdců národa, se v takové koncentraci, nenajde nikde na světě. Pryč s nimi a to navždy

Milan h
9. 3. 2022 10:38
Odpovědět  David

nejlepsi bylo to ze se zrusila potravinova sobestacnost a na orne pude se postavili sklady za toto by vsichni ti co to zpusobili by meli nest zodpovednost jestli teda este ziji a kdyz ne tak jeho rodina

Milan h
10. 3. 2022 07:53
Ohodnotit příspěvek :
     

Smazáno z důvodu trollování a kradení nicků. Omlouváme se za tyto duševní mrzáky…..každý majitel nicků, ví. Díky.