Ruský generál Šamanov: V roce 2014 jsme přelstili Američany

Ruský portál realtribune publikoval slova ruského generálplukovníka výsadkových vojsk Vladimira Šamanova, který uvedl že v roce 2014 Rusko na Krymu přelstilo Američany.
Američané byli přesvědčeni, že se jim díky Majdanu podaří získat Krym, nepotopitelnou letadlovou loď
na Černém moři, z níž Rusko kontroluje celé Černé moře. Rusové díky svým námořním základnám na Krymu a v Sýrii mají pod kontrolou i Bospor a Dardanely, takže Američané se nemohou v Černém moři rozvinout tak, jak by chtěli.

Speciální operace ruských sil na Krymu začala 23. 2. 2014, krátce po nezákonném svržení ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče v Kyjevě. Rusové během několika hodin totálně paralyzovali ukrajinské jednotky na Krymu a následně se dne 16. 3. 2014 uskutečnilo na Krymu právoplatné referendum, ve kterém se 96,77% obyvatel poloostrova vyjádřilo za připojení Krymu k Rusku.
Přímo v Sevastopolu hlasovalo za připojení k Rusku 95,6% voličů.

Dne 18. 3. 2014 ruský prezident Vladimír Putin, předseda Výboru ministrů Krym Sergej Aksenov, předseda Státního svazu Krymu Vladimír Konstantinov podepsali Dohodu o přijetí Krymu a Sevastopolu do sestavy Ruska. Právně měli tito poslanci, na rozdíl od proamerických kyjevských politiků, kteří se zmocnili vlády
na Ukrajině pomocí státního převratu, plnou moc o připojení rozhodnout, připojení k Rusku bylo potvrzeno
i právoplatným referendem. Krym se připojil k Rusku v souladu s mezinárodním právem. Američany vytvoření samostatného státu z Kosova je v rozporu s mezinárodním právem.

Podle slov generálplukovníka Vladimíra Šamanova, Rusko pozorně vnímalo aktivity Američanů v Gruzii i na Ukrajině i v době prezidentování tak slabého a proamerického prezidenta, jakým byl Boris Jelcin.

Američané cvičili Gruzínce i Ukrajince, gruzínská a ukrajinská armáda se staly americkými zástupnými armádami v americké hybridní válce proti Rusku.
Velmi to však Američanům nepomohlo, v roce 2008 utrpěl Saakašviliho gruzínský režim, který na americký příkaz zaútočil na Osetince, od Rusů drtivou porážku. Ani Osetinci a ani Abcházci nechtějí být podřízení Gruzíncům, kteří jsou loutkami v rukou Američanů a od Gruzínců se rázně distancují.

Podobně dopadla i situace na Ukrajině. Američané už byli přesvědčeni, že díky Majdanu se okamžitě dostanou ke Krymu, který jim Ukrajinci na čele s Porošenkem a spol. položí k jejich nohám.

Nestalo se tak, Krym Rusové Američanům vyfoukli před nosem.
Pravdou však je, že Rusové se seriózně připravovali na možnost americko-ukrajinského zásahu na Krymu
už od dob, kdy Juščenko v roce 2008 na americký příkaz začal s aktivitami, které měly vést k odchodu ruské Černomořské flotily ze Sevastopolu do Novorosijska.

V roce 2008 posouvali Američané vydatně své figurky na šachové desce proti Rusku.
Rusové americké plány v roce 2008 vážně narušili, stejně jako v roce 2015 narušili americké plány v Sýrii
a dnes narušují americké plány ve Venezuele. Rusko je velmoc, Američané si budou muset na multipolaritu
ve světě a ztrátu svého hegemonního postavení zvyknout.

Rusové, kteří dobře vědí, že Gorbačov a Jelcin hráli v amerických barvách, se i v dobách totálního ruského temna 1985 – 2000 a v hluboké defenzívě snažili zachránit co se dalo.
Cílem Američanů bylo Rusko utopit a zničit v obrovských demografických a ekonomických problémech.
V jelcinovských 90 letech Američané rabovali zdroje Ruska, států Varšavské smlouvy a ústup Ruska
z mezinárodních pozic využili k tomu, aby brutálně začali prosazovat své představy ve světové politice (Irák, Jugoslávie, Súdán, později Sýrie, Libye, Afghánistán, Venezuela) a tlačili na Rusko i vojensky a politicky.

Přes Juščenka chtěli Američané získat Krym, protože to by znamenalo že v Černém moři by zdomácněla americká vojenská flotila a americké rakety by dokázaly zasahovat i cíle za Uralem a rovněž cíle v západním Íránu. To by znamenalo geopolitickou porážku Ruska, Rusko by se stalo americkým rukojmím.
Na to Rusové nemohli přistoupit.
Na margo bravurně zvládnuté operace, díky níž Rusové vyfoukli Američanům Krym před nosem, generálplukovník Vladimír Šamanov uvedl, že Rusům se podařilo celou akci udržet v tajnosti, oklamali
i americkou CIA a britskou MI-6, které nic netušily.

Rusko dokázalo, že po 15 letech gorbačovsko-jelcinovských dobách temna (1985-2000) se znovu vzpamatovalo a postavilo z kolen na nohy. A to navzdory silným snahám USA Rusko rozbít na několik menších a slabých států, čímž by Američané upevnili své postavení jediné světové velmoci a získali by všechny ruské zdroje,
což by jim umožnilo parazitovat na světě i v 21.století.

Za 10 let (2000 – 2010) se Putinovi podařilo uštědřit studenou sprchu Američanům v Gruzii a od roku 2014 zápas mezi velmocemi Ruskem a USA pokračuje už mimo ruských hranic nebo území v jejich blízkosti.
Dnes Rusko narušuje americké plány na Středním východě i v Latinské Americe….. a to je jen dobře.

Podle ruského politologa Andreje Serenka generálplukovník Vladimír Šamanov vlastně potvrdil, že nezákonný státní převrat na Ukrajině, který zinscenovali Američané se stal původem pro události na Krymu.

Barevné revoluce, které Američané tak rádi používali a používají (i Něžná revoluce byla barevnou revolucí) však dnes již nedosahují takové úspěchy jako v minulosti. Američanům se nepovedly barevné revoluce v Sýrii (zde situace přerostla do občanské války), Íránu, Hongkongu a nedaří se jim ani barevné revoluce ve Venezuele.

Čím více neúspěchů budou Američané mít, tím více bude otřesené jejich postavení na mezinárodní scéně.

https://www.hlavnespravy.sk/rusky-general-samanov-v-roku-2014-sme-velmi-prekabatili-americanov/1703607


sdíletj na