Rusko zadržuje podezřelé ukrajinské špiony – VIDEO

2. prosince 2021 08:02

Plánování ukrajinských agentů s cílem zinscenovat teroristický útok a zasáhnout strategicky důležitá vojenská místa bylo zabráněno, oznámila nejvyšší ruská bezpečnostní agentura poté, co zadržela tři muže, kteří se údajně připravovali k jeho provedení.

Ve čtvrtečním prohlášení FSB oznámila, že zmařila „zpravodajské a sabotážní aktivity na území tří ruských regionů“.

Dva muži – jménem Zinoviy Koval a jeho 22letý syn Igor – se přiznali, že je naverboval člen ukrajinské bezpečnostní služby SBU, který jim dal za úkol výměnou shromažďovat informace o citlivých místech v Rusku. za odměnu 10 000 dolarů. FSB uvedla, že také zadržela důstojníka ukrajinské vojenské rozvědky „poslaného do naší země s úmyslem spáchat teroristický čin“.

Fotografie ukazuje vyšetřovatele, jak zkoumají něco, co vypadá jako podomácku vyrobené výbušné zařízení – FSB

V autě, které řídili manželé Kovalovi, byly údajně nalezeny krátké hlavně a automatické zbraně a také osobní ochranné prostředky. Podle úředníků „bylo naplánováno provedení útoku odpálením dvou improvizovaných výbušných zařízení ekvivalentních 1,5 kg TNT“.

Agentura také odhalila, že v listopadu soud odsoudil Sergeje Švidenka, vysokého důstojníka hlavního zpravodajského ředitelství ukrajinského ministerstva obrany, za dohled nad skupinou plánující sabotovat rozhlasovou a televizní věž na Krymu, elektrárnu s mobilní plynovou turbínou. sklad paliva a rádiový stožár používaný černomořskou flotilou ruského námořnictva.

Začátkem tohoto roku FSB oznámila, že zadržela úředníka z ukrajinského konzulátu v Petrohradu během setkání s ruským občanem, který mu údajně poskytl tajná data z donucovacích orgánů a databází FSB. Diplomat, identifikovaný jako Alexander Sosonyuk, podle všeho mezitím opustil zemi.

V srpnu 2020 byl také zadržen důstojník ruské armády sloužící u strategických raketových sil na základě obvinění, že předával vysoce utajované informace o strategických silách kraje ukrajinské rozvědce.
https://bit.ly/3rsJ35H

sdíletj na

5 1 hlas
Ohodnotit příspěvek
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
BB Rad
2. 12. 2021 13:06

Jakákoliv provokace je pro ty z Banderistánu velkou příležitostî “ vždyť Nulanová slíbila , vždyť to říkal Bidet “ . A potom už si s nimi vytřou pozadí , poznají zač je toho loket . No jó ,přátelé největšî – Zio-US zupáci , kdo by potřeboval nepřítele když má US za přítele