Rusko souhlasí s výrobou „Sputniku V“ v Itálii

Ruský fond přímých investic (RDIF) a Adienne Pharma & Biotech se dohodly na výrobě vakcíny „Sputnik V“ v Itálii. 8. března oznámila italsko-ruská obchodní komora podpis příslušné dohody.

Je třeba poznamenat, že již na konci roku 2020 společnost navrhla podepsat strategickou dohodu o místní výrobě ruské vakcíny „Sputnik V“.

„Tato dohoda je první svého druhu s evropským partnerem. Dá se to nazvat historickou událostí, která je důkazem dobrého stavu bilaterálních vztahů mezi našimi zeměmi a ukazuje nám, že italské společnosti vidí i za horizont politických rozdílů,“ uvedl Vincenzo Trani, prezident italsko-ruské obchodní komory.

Výroba vakcín má začít v červnu 2021. Dohoda umožní plnou kontrolu nad procesem výroby preparátu a vytvoří nová pracovní místa.

Společnosti RDIF a Adienne Pharma & Biotech plánují do konce roku 2021 vyrobit 10 milionů dávek této vakcíny.

O den dříve hovořil šéf RDIF Kirill Dmitriev o spolupráci se švýcarskou společností Adienne Pharma & Biotech na výrobě vakcíny proti koronaviru „Sputnik V“ v Itálii.

Ve stejný den bylo oznámeno, že první náměstkyně primátora Paříže Emmanuelle Gregoireová doporučila 
Evropské agentuře pro léčivé přípravky (EMA) potřebu urychlit hodnocení přípravku „Sputnik V“.

První vakcína proti koronaviru v Rusku i na světě byla registrována 11. srpna. Vakcína „Sputnik V“ byla vyvinuta specialisty Centra Gamaleya.

Podle informací zveřejněných v únoru lékařským časopisem The Lancet, podle výsledků třetí fáze klinických studií tohoto léku, byla jeho účinnost 91,6% po analýze údajů od více než 19 tisíc dobrovolníků, v případě závažných případů je účinnost – 100%.

https://bit.ly/3c8o66O

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

0 0 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
8. 3. 2021 21:37
Ohodnotit příspěvek :
     

Jestlipak už Helén Dlouhé Šádlo zalarmovala Koudelku, aby vyzkoumal, jak v tom mají Putinovi agenti pacičky!

JeanedAr
9. 3. 2021 14:24
Ohodnotit příspěvek :
     

Tak ani Sputnik V není dobrý. Pokud se spojí s BioNTech, tak Bio Nano Technologie ve vakcině si můžou píchnout sami sobě, kam se jim jen zamane, fujtajbl.