Rusko říká, že USA musí odpovědět na otázky ohledně výbuchů na Nord Stream

Komentáře ruského ministerstva zahraničí přicházejí poté, co americký investigativní reportér Seymour Hersh tvrdil, že za útoky Nord Steam byla americká armáda.

Podle ruského ministerstva zahraničí musí Spojené státy zodpovědět otázky týkající se jejich údajné role v explozích, které loni zničily podmořské plynovody Nord Stream.

Vyjádřilo se tak k blogovému příspěvku, který dříve ve středu zveřejnil respektovaný americký novinář Seymour Hersh a který obvinil americkou armádu z účasti na výbuchu a tvrdil, že prezident Joe Biden dal této operaci zelenou.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová vyzvala Bílý dům, aby se zabýval “fakty”, která předložil Hersh.

S odvoláním na jeden nejmenovaný zdroj “přímo obeznámený s operačním plánováním” Hersh podrobně popsal, jak “zkušení hlubinní potápěči” amerického námořnictva během cvičení v červnu loňského roku nastražili výbušninu C-4 a o tři měsíce později ji na dálku odpálili.

“Prezident Joseph Biden viděl v plynovodech prostředek, který (ruskému prezidentovi) Vladimiru Putinovi umožnil využít zemní plyn pro své politické a územní ambice,” napsal Hersh.

Hersh je držitelem Pulitzerovy ceny za investigativní žurnalistiku, který odhalil masakr vietnamských civilistů americkými silami v roce 1969. Po americké invazi v roce 2003 také zveřejnil zprávu o brutálním zacházení amerických vojáků s iráckými vězni v Abú Ghrajbu.

Rusko bez předložení důkazů opakovaně uvedlo, že za výbuchy plynovodů Nord Stream 1 a 2, které loni v září zasáhly infrastrukturní projekty v hodnotě několika miliard dolarů a které vedly ruský plyn do Německa pod Baltským mořem, stojí země NATO. Západní představitelé tato obvinění odmítli.

“Bílý dům se nyní musí ke všem těmto skutečnostem vyjádřit,” uvedla Zacharovová v příspěvku na své stránce na Telegramu, kde shrnula hlavní Hershova tvrzení ohledně údajného zapojení USA.

Bílý dům ve středu Hershův příspěvek odmítl. “Je to naprosto nepravdivé a naprostá fikce,” uvedla mluvčí Rady pro národní bezpečnost Adrienne Watsonová. Stejně se vyjádřil i mluvčí amerického ministerstva zahraničí.

Mluvčí Ústřední zpravodajské služby se připojil k popření Bílého domu a označil zprávu za “zcela a naprosto nepravdivou”.

“Něco, co je třeba skrýt
USA a NATO označily výbuchy na Nord Streamu za “sabotáž”.

Vyšetřovatelé ze Švédska a Dánska, v jejichž výlučných ekonomických zónách k výbuchům došlo, uvedli, že trhliny byly důsledkem sabotáže, ale neřekli, kdo je podle nich za ně zodpovědný.

Rusko uvedlo, že tyto země “mají co skrývat” a záměrně blokují Rusko ve vyšetřování. Jeho ministerstvo obrany již dříve obvinilo pracovníky britského námořnictva z odpálení plynovodu Nord Steam.

Výstavba plynovodu Nord Stream 2, který má zdvojnásobit množství plynu, jež by Rusko mohlo posílat přímo do Německa pod mořem, byla dokončena v září 2021. Plynovod však nikdy nebyl uveden do provozu poté, co Berlín odložil certifikaci jen několik dní předtím, než Moskva v únoru 2022 vyslala svá vojska na Ukrajinu.

sdíletj na

4.5 13 hlasy
Ohodnotit příspěvek
72 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Francin
9. 2. 2023 12:46

To už je k smíchu co si němčouři nechají líbit od usáků, jak ničí jejich ekonomiku směrem do bídy. Asi si budou muset ten poválečný hlad prožít znovu, ale my bohužel s nimi a to díky naší vládě. Strašné, hodně lidí u nás to ale stále nezajímá a sledují nabídky cestovní kanceláří kam pojedou v létě na týden k moři.

asym
9. 2. 2023 12:59
Odpovědět  Francin

Němci si bez schválení hamburgržroutů nesednou ani WC, jsou stále okupováni od WW II a bez souhlasu uSSa si nezvolí kancléře-u.

Vaska
9. 2. 2023 17:41
Odpovědět  asym

trochu jiné téma: včera měli nacisti z 4.říše sjezd v bruseli a byl tam i ten zelenej šmejd z banderostánu – takže se budem zřejmě oslovovat soukmenovče – ale hrad v našem protektorátu obsadí double-team komančů a ti se zase oslovují soudruhu/soudružko – tak jak se vlastně budem oslovovat ? aby v tom bylo jasno.
A nebo jen číslama jako to bylo v koncentráku ?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
9. 2. 2023 13:59
Odpovědět  Francin

Škůdcům zemským je jedno jak budeme žít. Já starý dědek neprohrál, prohráli mladí, ale ještě jim to zatím nedochází.

Pavel K
9. 2. 2023 14:41
Odpovědět  Pavel z Moravy

Čabas kolego, jeden takový vysmažkovaný a havloidní škůdce visí na PL.
Celkem úsměvné co tam vytrubuje do éteru a pisálek to předává dál. Zajdi si a počti si, dávat to sem nebudu, to není hodno. Pak tuna se divíš, že sú ty děcka zblblí režimem a mají v mozku jen Leynovou. 🤣 To je neskutečné, jak ten člověk tam plácá, neříkám že v něčem nemá pravdu, ale už zase řekne Á, ale už ne Bé. Pak ty děcka nemůžou vědět která bije. Jen můj včerejší zážitek. Včera jsem projednával obchodní transsakci plynu do mé domáctnosti s firmou MND. Půl hodky pohovoru, slečna miloučká, že bylo škoda že je tak daleko. ALE!! Samozřejmě došlo na politickou situaci, kde jsem lamentoval, kdo to má platit, že máme omezený příjem. Pak jsem zabrousil na téma UA a Stefana Banderu a nevěděla která bije. Vůbec nic nevěděla vo co go. Tak to je pak těžké, aby tito volili jinak než volí. Taže staří proberte se a vysvětlujte. 😢 🙋‍♂️

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
delnas
9. 2. 2023 16:35
Odpovědět  Francin

My starsi si vzpominame co to bylo B & B project , jaky mel ucel a muzeme si to dat do souvislosti s Nord stream 2 explosion……
Jenom strucne… B & B mela byr zeleznice Berlin & Bagdad a mela prepravovat oil z Iraku do Nemecka….ale to by se potom nemusel prepravovat oil po mori ktery kontrolovala Anglie…a ktera by tak ztratila kontrolu…..
a tak prisel atentat v Sarajevu…./ a prvni svetova valka…..so far so good?
Pekne je to napsane v knize…The Raven from Zurich…od dr.Felix Sommary….v anglictine…..

No a hned vidime Qui prodest = kdo z toho ma profit… ,co a jak…a kdo za tim stoji….
ale pomalu chlapci…. ve velke politice je to vzdycky TIC za TAK…takze odplata urcite prijde… ani ponorka Kurs neni a nebude zapomenuta…….
Jiz dnes se maminky co maji syny jako namorniky v GB ci USA ….. mohou zacit modlit a objednavat u hrobniku mista k vecnemu odpocinku…..

Kaufmann
9. 2. 2023 19:11
Odpovědět  delnas

presne tak , tu knihu neznam , ale na tohle jsem uz davno prisel sam , ze prvni valku vyprovokoval londyn , pac prvni velka naleziste ropy byla objevena nekolik let pred 1ww nemeckymi geology na uzemi tehdejsi osmanske rise , dnes irak . byla zalozena nemecko – osmanska obchodne tezarska spolecnost , preprava ropy do nemecka po zeleznici , baghdad adana konya carihrad sofia belehrad , vsude krome srbska byla trasa politicky posichrovana , a proto ten atentat v jehoz pozadi byli tajne sluzby londyna , bez tej valky a s osmanskou ropu by se nemecko stalo uz tehda ekonomickou velmoci , a londyn by jen koukal jako nána 🙂

Pavel z Moravy
10. 2. 2023 09:49
Odpovědět  Kaufmann

Viděl jsem velmi pěkný film 39 stupňů ve kterém britský agent měl tajné zápisky v šifrách o přípravě atentátu na následníka trůnu Ferdinanda. Tohoto člověka Němci zabili, ale ten stačil potom předat zápisník sousedovi, který musel uprchnout do Skotska, kde byl pronásledován Němci. Proč o tom píši, právě proto, že mne zarazilo, že angláni sebevědomě prohlašovali, že od Němců žádné nebezpečí nehrozí a Němci se promenádovali po Británii jako doma, jako by Britové ani rozvědku neměli.

Gales
9. 2. 2023 18:15
Odpovědět  Francin
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
10. 2. 2023 05:08
Odpovědět  Gales

😀 😀 😀

Standa
10. 2. 2023 07:33
Odpovědět  Jaris

Jari se líbila ,,Perníková chaloupka”…..
A, co Sněhurka.
Pozorujte děti!
https://www.facebook.com/watch/?v=1351063231595648

Kaufmann
9. 2. 2023 18:39
Odpovědět  Francin

az to v nemecku pretece za hranu a otoci se to tam pak nemci spolecne s rusy vycisti nejen evropu ale cely svet od ty paraziticky spiny co tu uz davno nemela byt

Pijack
9. 2. 2023 13:10

A teď si představte, že ten počůránek Joe Bidet dá souhlas k rozmístění jaderných zbraní na Ukrajinu. Každý takový plesnivý dědek v politice by měl být okamžitě izolován,,, ale né, on je Američan a demokrat. On sotva slintá nad hrnkem kafe, ale svět se třese strachy, co ten jeho mozek vykálí. Z toho už nejde ani brečet ani smát. A takové lejno chce vládnout světu.

Autor
9. 2. 2023 13:24

Jako vždycky. Všichni VĚDÍ, ale NIKDO SE NECHCE PŘIZNAT.
Takhle se prostě zločinci, zloději, podvodníci, korupčníci, vrazi, šmejdi, lupiči, kapsáři, vyděrači, mafiáni, lumpové, darebáci, šmelináři, překupníci, šarlatáni, pleticháři, šejdíři, podfukáři, podrazníci, tlučhobové, mastičkáři, žvanilové, tlučhubové, kecalové, manipolátoři, taškáři, ničemové, bestie, zlotřilci, bídáci, neřádi, nepoctivci a zrádci, renegáti, jidášové, odpadlíci, odrodilci, tak takhle se chovají od samotného narození. Mají to prostě v krvi!
A teď mi řekněte, komu jsem to vlastně spílal!?

Pavel z Moravy
9. 2. 2023 14:22
Odpovědět  Peter 008

Petře, lid socialismus odmítnul a byl to po husitství, jehož podobnost je blízká jediný možný systém spravedlivé společnosti. Neřádi, kteří u komunistů pouze byli a myšlenku socialismu degradovali měli být odejiti a naše země by prosperovala jako málokterá jiná, navíc s vysokým morálním kreditem. Bohužel, převládl egoismus, chamtivost a touha po moci a lid naletěl těm největším pokrytcům, které kdy tato země nosila, i když v době pobělohorské jsem nežil, takže komentovat nelze a v každé době je jich spousta. Nevím jak dalece jsou obeznámeni lidé s tím, co se dělo za 30 leté války, dnes hovoříme o zvěrstvech, která se páchají, ale třeba takoví vojáci Buquoye během 30 leté války na našem území vyřezávali těhotným matkám plody z bříšek a uřezávali těmto tvorečkům ručičky a dávali si je za helmy. Nemusím připomínat odkud se tito vojáci rekrutovali. Samozřejmě, že zde na východě také nebyli svatoušci, ale co tím chci vlastně říci. Stále si myslíte, že lidský tvor může někdy dozrát? Vy určitě jako sečtělý člověk musíte vidět tu paralelu dějů celé naší historie. Říká se, stále se budete vracet, dokud nedosáhnete osvícení, u jednotlivců je to možné, ale u celku nemožné.

Autor
9. 2. 2023 16:00
Odpovědět  Pavel z Moravy

Několikrát jsem tu poznamenával, že zrádci, hlupáci byli, jsou a budou. Stejně jako ti, kteří milují svou vlast, svůj domov. Pokud se podíváte na období husitů, je tam rovněž toto všechno. Je jen otázkou, nakolik se ti “druzí” dokáží spojit, aby porazili ty “první”, ty zrádce. Současný svět je v pasti globalizace a digitalizace, ale to neznamená, že navždy. Protože k ovládání potřebujete to, co “oni” sami vehementně ničí.
Vše má dvě strany mince. Jestliže nás chtějí dostat do chudoby a otroctví i ničením všeho, pak se jim nebude dostávat zdrojů a ovládání.
Pokud se zamyslíte, pak pochopíte třeba, proč USA nemohou obnovit “svou velikost” ani na účet Evropy. Ničili a ničí podstatu všeho, co jim pomáhalo vládnout a ovládat. Pokud “zbytek” světa udrží “jen průměr”, třeba ve vzdělávání, nevsadil bych si na USA ani pětník. Vyhlašovaná reindustrializáce má vážné překážky právě tam, kde je nečekají a nedá se to jen tak odstranit ani za pomoci velkého množství peněz.

Pavel K
9. 2. 2023 19:55
Odpovědět  Peter 008

👍 👍 👍 🙋‍♂️ 🙋‍♂️

Pavel z Moravy
10. 2. 2023 10:11
Odpovědět  Peter 008

Ano, v tom všem s vámi souhlasím. Velmi se mi líbí obyčejná slova, myslím z filmu Bojovali za vlast, která jsem zde již použil- Spojí li se zlí lidé a utvoří sílu, potom se musí spojit čestní lidé a utvořit také sílu. Vždyť je to přece tak prosté. Já jsem se neptal ale na toto. Já se ptám zda člověk může vyzrát a tvrdím, že určití jednotlivci ano, protože buď už mají v sobě zralost zakotvenou od mala a nebo ji během života dosáhnou i po omylech, které dělali. Pouze říkám, že nevěřím v osvícení a vyzrání celku. Kdyby byli všichni obyvatelé v socialistickém ČSSR vyzrálí, tak nepřišel rok 89. Krize ve společnosti mohla být vyřešena v rámci socialismu bez všeho toho podvodu, který po převratu přišel. Na tom se ale musí domluvit celá společnost a jak vidíte, tak to nejde. Měli jsme skvělou kulturu, školství a zdravotnictví, rozvinutý průmysl a výborné zemědělství. Měli jsme našlápnuto k tomu být opravdu někdo. A podívejte se nyní na tuto rozkradenou a ožebračenou kolonii, kde to někteří ještě oslavují.

Albi
9. 2. 2023 13:33

Vážení, omlouvám se – trochu mimo téma. ale zas tak moc ne. 🙂

Dnešní nové zprávy – jak šel čas:
„Fronta na Ukrajině se nehýbe, ztráty jsou obrovské, říká Lipavský“ SeznamZprávy (11.33)
„Rána pro ukrajinskou armádu. Starlink omezil použití pro útočné drony“ Novinky.cz (11.42)
Konečné shrnutí:
„Ofenziva začíná, Muskův SpaceX omezil Ukrajině možnost používat drony“ SeznamZprávy (11.05)

A pro ČR jen taková extra bezva zprávička – radujeme se, veselsme se. :
„Je úžasné, že s námi bude Zelenskyj v Bruselu, řekl Fiala“ Novinky.cz
Tak to je na opravdu, ale opravdu velkou oslavu. Co my – přidáme se? 🙂 🙂 🙂

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 2. 2023 14:34
Odpovědět  Albi

Taky jsem zaznamenala. Patrně zdrhá, pyjanista jeden.

Pavel K
9. 2. 2023 15:04
Odpovědět  Markýza

Vobřezanci prosili Gosudara aby toho šaška ušetřil. Divné co?

Markýza
9. 2. 2023 15:19
Odpovědět  Pavel K

Ani mi nepřipadá. Mám nehezký dojem, že už teď je to budoucí Vražda v Orient – expresu. Je možné, že se na něj stojí tajná fronta.

Albi
9. 2. 2023 15:42
Odpovědět  Markýza

Nikdo ve frontě mimo Ruska nemá šanci O tom snad ani žádný “dezolát” nebude, resp. nesmí pochybovat. Zatím. 🙂 .

Boomer
9. 2. 2023 16:59
Odpovědět  Albi

.. jistojistě to budou mít na triku Rusové, i kdyby ho našli propíchnutého eskymáckou harpunou a pro jistotu ještě umláceného bumerangem.

Autor
9. 2. 2023 17:21
Odpovědět  Boomer

Vždyť to jsou základní a přirozené zbraně Slovanů a hlavně Rusů! A jestli najdou vedle nějaké “nepochopitelné” stopy, tak to bude hlavní dopravní prostředek Ruska – jízdní a bojový medvěd!

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Albi
9. 2. 2023 19:11
Odpovědět  Peter 008

Oba – 1*** 🙂

Markýza
9. 2. 2023 19:44
Odpovědět  Peter 008

Jízdní a bojový medvěd………:-))) Dokonale se bavím, díky. Možná už na to chystají méďu Toma:

https://www.youtube.com/shorts/COne-img7eE

zuza
9. 2. 2023 19:18
Odpovědět  Pavel K

treba ho postaviť pred súd a hlavný žalobca a porota nech je zložená najmä z DNR, LLR, Mariupola a podobných miest. Ale ja by som ho dala ako darček Ramzanovi a Apti Alaudinovi.

Pavel K
9. 2. 2023 19:59
Odpovědět  zuza

Ano zuza, ti by ho měli dostat i s mašlí a ne jen jeho. 🙋‍♂️

zuza
9. 2. 2023 19:15
Odpovědět  Markýza

to musím zapísať “pyjanista”

Markýza
9. 2. 2023 19:45
Odpovědět  zuza

Jen pište, pište, jsem na to velice pyšná! :-))

jiří
9. 2. 2023 16:12
Odpovědět  Albi

V oblasti s nejvyšším výskytem tzv. Ukrajinských vlastenců (nacionalistů) na Volyni, kde Banderovci provedli v roce 1943 svůj ohavný masakr 60 tisíc Poláků, Arménů, Rusů, a Čechů se prudce propadla morálka, a místní muži se začali vyhýbat odvodům do armády, a dokonce si začali ztěžovat na násilné odvody a prchat za hranice.
https://cz24.news/kyjevu-se-to-hrouti-v-baste-nacionalistu-se-uz-protestuje-proti-nasilnym-odvodum-a-muzi-prchaji-za-hranice-pohrby-padlych-se-na-volyni-konaji-nekolikrat-denne/

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
katango
10. 2. 2023 09:41
Odpovědět  Albi

Sjedou společně nějakou lajnu. Stejně jsem četla, že kokainu je v odpadních vodách z toho spolku plno.

Jan
9. 2. 2023 13:38

Tady mate podrobne jak to Americane udelali:
https://www.topcz.net/amerika-zlikvidovala-plynovody-nord-stream/

Jan
9. 2. 2023 13:45

Predstavte si, ze teutonsky sraci to vysetrovali a pak rekli, ze stale nevedi kdo byl pachatel. Pritom zniceny NS-1 patri Nemecku! To se uz neda komentovat. To misto, kde se to stalo je strezene NATO a existuji zaznamy ze satelitu lodi ktere tam byly a nemely zapnute respondery.
Dival jsem se na anglosaska zpravodajstvi hned po sabotazi: Vsude se ptali: udelalo to Rusko?
Degenerati a hulibrkove si nedovedou predstavit, ze i jejich vlady nadlidi nechaji provest sabotaz na majetku jednoho jejich spojence!

Albi
9. 2. 2023 14:20
Odpovědět  Jan

No nedivme se – jsou jako stále okupovaný stát pod přísnou kontrolou pseudo vítěze.

Kdyby se s Německem nevypořádal Sovětský svaz, hegemon by se ve válce nikdy neangažoval. Proto mu to tak dlouho trvalo, než “vstoupil”. Až když jasně viděl, jaký bude výsledek.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Teuton
9. 2. 2023 14:44

Tak je přece jasný, každýmu jasný, že plynovod zničili Američani. Rusové ale podle všeho kontrovali protiúderem, když byl v jedné pobaltské zemi před pár dny obrovským požárem zničen americký závod na výrobu dronů. Rusové si prostě nenechají nic líbit a pokud je Západ bude chtít zahnat do kouta, skončí to obrovskou katastrofou.

Pavel K
9. 2. 2023 20:01
Odpovědět  Teuton

Když jsem tu zprávu zaznamenal, tak to bylo první co mě trklo. 🤣🤣

Gales
9. 2. 2023 14:44

Vládnoucí ksindl helmutů ví moc dobře kdo to udělal.Ale nesmí to říct nahlas.A nedejbože chtít náhradu.

jiří
9. 2. 2023 15:12

comment image

Markýza
9. 2. 2023 15:20
Odpovědět  jiří

A ten předseda je kterejpak??

Velitel
9. 2. 2023 17:21
Odpovědět  Markýza

Ten s fousama, ale vážně není to předseda ta plešatá buzna bez kalhot je Conchita Wurst z Rakouska a ta buzna v kalhotech je její manažer.

Boomer
10. 2. 2023 09:22
Odpovědět  Velitel

..jen tak pro srandu si zkuste porovnat manažerův xichtík s obrázkem starosty práglu six.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 2. 2023 15:25
Odpovědět  jiří

Tak jsem to dohledala – to bez brejlí je Končíta Buřtová…..nebo Končít Buřt, čer se vyznej. Na plese v Opeře ve Vídni 2019

Pavel K
9. 2. 2023 16:08
Odpovědět  Markýza

Ti by tak zasloužili k čertu poslat. Navěky. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

Markýza
9. 2. 2023 19:47
Odpovědět  Pavel K

Ale dokud se mi to nepromenuje pod okny, tak je mi to..éé….Buřt :-)) A když to Plesu Opery nevadí………..je to pitomé a nechutné, ale to je tak všechno.

Pavel K
9. 2. 2023 20:13
Odpovědět  Markýza

Tak vám třeba ne, ale někde se pohybovat musí. Tak ty ostatní a nebudu ani přemýšlet jak na to musí reagovat pubertáci a děti. Utopit. 🙄🙄🤦‍♂️

Boomer
9. 2. 2023 16:57
Odpovědět  Markýza

.. tož tenhle/tahle/tohle filuta/o se dlouhá léta tvářil/a/o, že je to jako jenom role, aby poukázal/a/o na nedostatek tolerance mezi lidmi. Než se to stvoření prokeclo na istantním gramu, že má HIV+ už taky dlouhá léta.
Jen dva prstíčky si ohřejeme, Budulínku.. můžeš nám věřit!

Markýza
9. 2. 2023 19:49
Odpovědět  Boomer

Co- Buřt? Já nad tou fotkou náhodou měla prasečí radost, jak je jasně vidno, že je to mužskej. Aspoň takhle na pohled. Furt se to tvářilo jako ženská s fousama, ale kozénky tomu z pastvy utekly……

Pavel K
9. 2. 2023 18:15
Odpovědět  Peter 008

Ještě že už jsem skoro za zenitem a holky nenaháním. Představa, že jednoho krásného dne narazím na přeplácaného chlapa v ženu mě přímo děsí. Brrr.

Boomer
9. 2. 2023 18:46
Odpovědět  Pavel K

..ono se to dá poznat už poměrně z dálky, podle proporcí obličeje, postavy, celkové pohybové kultury těla, zblízka podle řečového projevu, hlasu, pleti a rukou, ani šahat na příslušná místa není nutno.
Třeba taková Terezka Spencerová..

katango
9. 2. 2023 19:09
Odpovědět  Boomer

Tý to ale člověk odpustil, protože používala mozek.

Markýza
9. 2. 2023 19:53
Odpovědět  katango

A skvěle. A dlouho s tím bojoval/a, poctivě. I děcka má – minimálně vím o synovi.

Milan ze Zahrady Čech
9. 2. 2023 23:59
Odpovědět  Markýza

Je mi po ní smutno. Já mám podezření, že ty prášky co musel Terezek dlabat, aby byl tou vytouženou ženou, uspíšili jeho smrt. Nevím, jen si to tak myslím. A asi se nikdy nedozvím.
Buď jí země lehká.

Markýza
10. 2. 2023 08:43

Asi jo, umřela přeci na infarkt. A taky mi chybí. Jenže s momentálním naratývem by se asi utkala čelně a kdoví, co pak.

Boomer
10. 2. 2023 09:00
Odpovědět  Markýza

.. a právě proto jsem ji vzpomenul, nebála se jít do střetu a uměla si to svoje dobře obhájit.
Stejně tak postrádám i Ransdorfa, komunista z přesvědčení, žádný obraťkabát a to jsem uznával, ale v diskuzích byl argumentačně vždy o několik váhových kategorií výše než jeho oponenti..

Pavel K
9. 2. 2023 20:21
Odpovědět  katango

👍 👍 👍 🙋‍♂️

Boomer
10. 2. 2023 08:50
Odpovědět  katango

.. jo, její komentáře měly hlavu i patu.

Markýza
9. 2. 2023 19:52
Odpovědět  Boomer

Ja to říkal v Mostu Franta Dáše? Že má chlapské palce u nohou?

Boomer
10. 2. 2023 09:03
Odpovědět  Markýza

..asi tak, my striktní hetero, a to bez rozdílu pohlaví, prostě velmi rychle zaregistrujeme detaily, které nepasují..

Pavel K
9. 2. 2023 20:20
Odpovědět  Boomer

Jj, ti umí mlžit a když jsem obveselen, tak říkám i psovi slečno. Máte mezery v předvídavosti událostí, stárnete. To já rakeťák jsem ve střehu ímrvére. To už je dávno, jeden si při táborových sletech šoupnul k jedné do spacáku a jak byl překvapen co tam pak nahmatal. 🤣🤣🤣🤣 Brrr.

Milan ze Zahrady Čech
10. 2. 2023 00:03
Odpovědět  Markýza

Na druhou stranu to má výhodu, že tomu nespadnou kozy do ždímačky. Jenže kulky uskříplý v šuplíku taky nejsou zrovna vodvaz.

Autor
9. 2. 2023 18:45

Prigožin odpověděl na otázku, proč byl ukončen nábor vězňů do Wagnerova PMC.
09.02.2023 – 17:45
Prigožin odpověděl na otázku, proč byl ukončen nábor vězňů do PMC Wagner | Ruské jaro
Dotaz redakce CNN:

“Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, proč skončil nábor ruských vězňů pro PMC Wagner? Co je toho příčinou?

Odpověď Evgenije Prigožina:

“Po zveřejnění reklamy Wagner PMC zaměřené na americké publikum jsme obdrželi více než 10 milionů žádostí od občanů USA, kteří se chtějí přidat do řad Wagner PMC a bojovat proti NATO. (Pokud USA mají cca 400 milionů obyvatel i s kojenci … pozn.překl.)

V současné době vybíráme z přibližně jednoho milionu občanů USA.

Proto jsme dočasně pozastavili nábor dobrovolníků z ruských věznic, ale pokud přijde odpovídající žádost z amerického ministerstva zahraničí, budeme nabírat z amerických věznic.

https://rusvesna.su/news/1675951887

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Markýza
9. 2. 2023 19:54
Odpovědět  Peter 008

Takže díky č.2! Směju se tu jako blázen…..ale když já ten šílenej ruskej humor miluju.

zuzana
9. 2. 2023 19:41

Ukrajina říká, že „letadla budou“ a naznačuje, že západní stíhačky pro Kyjev jsou hotovou věcí
https://aktax.cz/ukrajina-rika-ze-letadla-budou-a-naznacuje-ze-zapadni-stihacky-pro-kyjev-jsou-hotovou-veci/

Markýza
9. 2. 2023 19:59
Odpovědět  zuzana

No já chci vidět ty “dobrovolný” piloty…….

Markýza
9. 2. 2023 20:03
Odpovědět  zuzana

A taky chci vidět, jak je to “poslední žádost o zbraně”. Cháchá.

Boomer
10. 2. 2023 09:07
Odpovědět  Markýza

.. možná to opravdu byla poslední žádost o zbraně, naše sdělovací prostředky včera večer jen tak okrajově zmínily, že se Rusové dali opět do pohybu..

Markýza
10. 2. 2023 13:36
Odpovědět  Boomer

Jo takhle – to mě nenapadlo, pravda. A Zelina vypadal v té Bruseli, jen ho do rakve položit. Myslím oči. Takový umrtvělý.

Jan
9. 2. 2023 20:49

Rusove vyzaduji informace o sabotazi NS a take o laboratorich USA na biozbrane.
Ockovaci genocida se uz projevuje. Media ovsem mlci, vse je ok.
https://www.badatel.net/vladne-data-dokazuju-ze-u-plne-ockovanych-sa-rozvija-aids-preto-vas-rozptyluju-vojnou/