Rusko reaguje na výzvu amerického senátora, aby Putina zavraždili

Rusko reaVýzva senátora Lindsey Grahama k spiknutí s cílem zabít ruského prezidenta je „nepřijatelná a pobuřující,“ prohlásil ruský velvyslanec v USA.

Republikánský senátor Lindsey Graham ve čtvrtek prosil, aby „někdo v Rusku“ „přistoupil k talíři“ a zavraždil prezidenta Vladimira Putina, a kdo by tak prokázal zemi a světu „velkou službu“. Ruský velvyslanec ve Washingtonu tyto poznámky pokáral a označil je za „nepřijatelné a pobuřující“.

Senátor z Jižní Karolíny obhajoval zavraždění Putina během vystoupení na Fox News a uvedl historické příklady spiknutí s cílem zabít slavné politické vůdce, včetně Julia Caesara a Adolfa Hitlera. 

„Je v Rusku Brutus? Existuje v ruské armádě úspěšnější plukovník Stauffenberg? zeptal se Graham. „Jediný způsob, jak to… skončí, příteli, je, že toho chlapa někdo v Rusku vyvede.“

Ruský velvyslanec Anatolij Antonov je v komentáři označil za „nepřijatelné a pobuřující“. Řekl, že to ukazuje, že „rusofobie a nenávist ve Spojených státech vůči Rusku“ přesáhla měřítko a tvrdil, že Graham de facto obhajuje teroristický čin, aby podpořil politické cíle Washingtonu. 

Moskva se bála o budoucnost amerického národa, vzhledem k tomu, že v jejím čele stojí lidé jako senátor, dodal ruský diplomat.

Pokusy zabít zahraniční vůdce nejsou v zahraniční politice USA neslýchané. Kubánský revoluční vůdce Fidel Castro byl pravděpodobně nejznámějším příkladem. Jak odhalil Církevní výbor v 70. letech 20. století, stal se terčem mnoha spiknutí vymyšlených CIA.

Novějším příkladem byl libyjský Muammar Kaddáfí. Byl osobně terčem náletů NATO během letecké kampaně bloku v roce 2011 s cílem zničit armádu země a zajistit vítězství protivládním silám. Poté, co byla jeho prchající kolona zasažena leteckým útokem, byl nakonec zajat rebely a byl stručně popraven.

Smrt Julia Caesara v římském senátu – obraz Vincenza Camucciniho (1771-1844) Neapol, Národní muzeum Capodimonte. © Getty Images / Leemage

3 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek

sdíletj na

3 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Petr
4. 3. 2022 12:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Debilita některých američanů je skutečně až zarážející !

ZRX1200
4. 3. 2022 13:58
Odpovědět  Petr

Nejen američanů, stejnou míru debility a fašistické tendence lze pozorovat i u nás, a vlastně v celé EU. Je jasně vidět, čí názory hájí a že vlastenectví je pro ně neznámé slovo.

BB Rad
4. 3. 2022 12:26
Ohodnotit příspěvek :
     

JE TO OFICIÁLNÍ !!! Zahraniční politika zion-orlosupů z US zní
Následuj náš směr, jsi ok , když odmítneš—— ZABÍJEME ,JAKÝMKOLIV způsobem který uznáme za vhodný
Chile
….
….
Haiti
Írán
Etc.etc. Nevzdělanci se snaží vnutit svou vizi světa KULTURNÍMU ZBYTKU SVĚTA ?

Milan h
4. 3. 2022 19:57
Odpovědět  janek

pospisil sedi v parlamentu od prevratu ale pracu pro stat neudelal ani za kacku je to typicky parazit ktereho musime ze zakona zivit

Michal47
4. 3. 2022 14:11
Ohodnotit příspěvek :
     

Takové vý? toho republikánského z*rda nelze brát vážně. Jednak tento velez*rd nemá ani ponětí o ruské mentalitě a Voloďa je v současné době ještě více a intenzivněji chráněn, než v normálních dobách! A co by tím odporný pindostán získal?! Okamžitý začátek jaderné války a ten dementní strašák v bílé kadibudce ve washingtonu by se ani nestačil naposled v jeho zk……. životě vy…. a vypařil by se i s tou kadibudkou do prázdna!! Že jsou pindostánci neandertálci v současné podobě, to je všeobecně známo, ale že už dosáhli takový „vývojový“ stupeň IDIOCIE, to je hyenismus nejhoršího zrna!!

janle57
4. 3. 2022 17:46
Ohodnotit příspěvek :
     

Každý slušný člověk se tu dozvídá jací jsou v Americe politici,
o dementním Bidenovi a jeho likvidaci by se takhle nevyjadřoval !!

kral
4. 3. 2022 20:25
Ohodnotit příspěvek :
     

To byl zřejmě ten co se podílel na vraždě Kennedyho…Kdyby nebyl zavražděn, svět by byl daleko lepší a mírovější… Ale toto největšímu zlu světa moc nevyhovovalo…

kral
4. 3. 2022 20:27
Ohodnotit příspěvek :
     

Jenom aby se někdo nespletl , a nezavraždil Zelenského… No stejně by se to hodilo zase jako vše na Putina…