Rusko reagovalo na americkou „vojenskou blokádu Krymu“

Rusko reagovalo na americkou „vojenskou blokádu Krymu“ – plán schválený Pentagonem.

Oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruské federace, generál Igor Konašenkov, se vyjádřil k prohlášení Pentagonu o vojenské blokádě ruského Krymu a hovořil o ruské reakci.

Odpověď Igora Konashenkova byla vyslechnuta na briefingu ministerstva obrany Ruska.

Americká vojenská blokáda

Velitel námořnictva Spojených států (ministr námořnictva) Richard Von Spencer oficiálně oznámil „vojenskou blokádu“ ruského poloostrova Krym. Na základě konceptu admirála Richardsona.

Spojené státy a jejich „mladší vojenští partneři“ plánují zvýšení úrovně vojenské činnosti v Černém moři namířené proti ruské armádě na Krymu „na kritickou úroveň“. 

Pentagon také oznamuje výstavbu nových základen. Plán již byl přijat.

Kromě toho spřátelené státy USA v regionu – Ukrajina, Gruzie, Bulharsko a Rumunsko (stejně jako Turecko – pokud o tom nebudou ve Washingtonu pochybnosti) provedou „vojenskou izolaci“ poloostrova.

Ruská odpověď

Igor Konashenkov poznamenává, že skutečná blokáda je formou přímé vojenské agrese, na kterou Rusko dá okamžitou a tvrdou odpověď. Schválené akce nejsou blokádou, ale i na ně existuje odpověď:

Blokáda je komplex opatření během horké fáze války. Při pokusu o její implementaci Rusko eliminuje všechny zdroje států, které začnou s takovou válkou v Černém moři. Již máme dostatek možností, nové raketomety jsou rozmístěny.

Plán Pentagonu není „vojenskou blokádou“, ale komplexem provokací, které probíhají od roku 2014. Pokaždé, když odpovíme – tak to končí protesty a nótami Washingtonu. Síly Ruska na Krymu se zvyšují, zcela kontrolujeme celý prostor Černého moře. Není třeba provokovat medvěda komářími štípanci.

Na závěr

Konašenkov také zdůraznil výrazný nárůst systémů elektronického boje na poloostrově, které nemají na světě žádné analogy, a dalších systémů „nejnovějších ultra přesných zbraní“.

Jinými slovy, během příští provokace může loď nebo letoun „partnerů“ jít pod vodu bez přímého vojenského útoku. … Navždy. 

https://zen.yandex.ru/media/politika_kompetentno/rossiia-otvetila-ssha-na-voennuiu-blokadu-kryma-plan-kotoroi-utverdili-v-pentagone

sdílet na