nezařazenépolitika

RUSKO pomůže ITÁLII v boji proti KORONAVIRU

Ruský prezident Vladimir Putin během telefonického rozhovoru s italským premiérem Giuseppe Contem slíbil, že Rusko pomůže Itálii v boji proti infekci koronaviru. Oznámila to tisková služba Kremlu, jak uvedl ruský list Gazeta (viz ZDE).

Rusko je připraveno pomoci rychle

Hlavním tématem diskuse byl koronavirus a opatření zemí v boji proti šíření infekce. Hlava Ruska vyjádřila podporu Italům a úřadům v souvislosti s obtížnou epidemiologickou situací. Putin poznamenal, že Ruská federace je připravena rychle pomoci Itálii. “Bylo dohodnuta úzká spolupráce v boji proti koronaviru,” uvedl Kreml ve svém prohlášení. Zejména se plánuje dodávka ochranných zařízení, zdravotnického vybavení, mobilních komplexů pro dezinfekci transportů a území Itálie aerosolem. Do země budou také vysláni ruští specialisté.

Celkem 9 velkokapacitních letadel

Ruské vzdušně-kosmické síly připravily nezbytnou leteckou skupinu pro dodávky sil a prostředků, přidělených na pomoc Itálii v boji proti koronaviru. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany. Podle informací rezortu první čtyři z devíti letadel již vzlétla. Ministerstvo obrany dodalo, že na vojenském letišti Čkalovskij v Moskevské oblasti bylo soustředěno 9 letadel Il-76 vojenského transportního letectva ruských leteckých sil, která byla v noci rychle přesunuta z Pskovské, Uljanovské a Orenburgské oblasti, a to s vyškolenými posádkami.

Ruský vojenský letoun Iljušin Il-76; Foto: Konstantin Jemčenko / Wikimedia Commons

Letí nejzkušenější

Ministerstvo obrany Ruské federace uvedlo, že Rusko vysílá do Itálie osm mobilních týmů ruských vojenských virologů a lékařů, automobilové komplexy pro dezinfekci vozidel a území aerosolem a zdravotnické vybavení. Rovněž rezort uvedl, že skupina asi 100 lidí, mezi které patří přední odborníci ruského ministerstva obrany v oblasti virologie, je připravena odletět do Itálie, aby pomohla v boji proti koronaviru. Ministerstvo uvedlo, že odborníci mají rozsáhlé zkušenosti s bojem proti šíření virových infekcí, s likvidací obtížné epidemiologické situace a s organizováním dezinfekce budov, konstrukcí a systémů příjmu vody.

Rudolf Hruboň
https://bit.ly/3dphQHt

sdílet na