nezařazené

Rusko je jaderná špička

Výkonný atomový arzenál Moskvy zajistí bezpečnost země pro příští generace, prohlásil Nikolaj Patrušev.

Rusko si zajistilo náskok před svými soupeři v oblasti jaderných zbraní, prohlásil Nikolaj Patrušev, tajemník Rady bezpečnosti země. Na začátku tohoto roku varoval, že Moskva sice nikdy nevyužila své vojenské převahy k zastrašování jiných zemí, ale že by mohla zničit jakéhokoli nepřítele, pokud by byla v sázce jeho samotná existence.

V projevu na vzdělávacím maratonu “Znanie” (Znalosti) v Moskvě Patrušev prohlásil, že “poprvé v historii existence jaderných raketových zbraní je naše země v této oblasti napřed před svými konkurenty”.

Dodal, že Rusko má nyní ve svém arzenálu “unikátní strategické zbraně, včetně hypersonických”. Podle Patruševa tyto strategické systémy “zaručí bezpečnost Ruska na mnoho desetiletí”.

Moskva vlastní několik typů hypersonických střel, včetně střely Kinžal odpalované ze vzduchu, která vstoupila do služby v roce 2017. Podle ruského prezidenta Vladimira Putina umožňuje Kinzhal na rozdíl od běžné balistické střely vysoká manévrovatelnost a rychlost proniknout jakýmkoli stávajícím systémem protivzdušné obrany. V roce 2018 obdržela ruská armáda také balistickou raketu Bulava odpalovanou z ponorky, která je označována za budoucí základní kámen jaderné triády země.

Podle Stockholmského mezinárodního institutu pro výzkum míru (SIPRI) bude mít Rusko v roce 2023 největší jaderný arzenál na světě s celkovými zásobami 5889 hlavic. Jeho nejbližší soupeř, USA, má celkem 5 224 hlavic.

V březnu Patrušev zdůraznil, že Rusko sice disponuje moderními a jedinečnými zbraněmi, které by mohlo použít ke zničení jakéhokoli nepřítele, který by ohrozil jeho existenci, ale zůstává “trpělivé a nikoho nezastrašuje svou vojenskou převahou”. Tehdy také odmítl spekulace, že by Rusko nebylo schopno odvetného úderu, pokud by se USA rozhodly k preventivnímu úderu. “Je to krátkozraká hloupost, a navíc nesmírně nebezpečná,” poznamenal.

Úředníkovy poznámky přicházejí v době, kdy vztahy mezi Ruskem a USA klesly na nebývale nízkou úroveň, a to zejména kvůli konfliktu na Ukrajině. Krátce po zahájení bojů v únoru 2022 Putin nařídil uvést jaderné síly země do “zvláštní pohotovosti”. Američtí představitelé však opakovaně uvedli, že nezaznamenali žádné znatelné změny v jaderném postoji Moskvy.

USA připravují jaderné testovací místo v Nevadě – Moskvě
Rusko říká, že bude reagovat stejně, pokud Washington obnoví atomové experimenty

Ruské ministerstvo zahraničí v pátek varovalo USA, aby neobnovovaly jaderné testy v plném rozsahu poté, co prezident Vladimir Putin stáhl ratifikaci Smlouvy o úplném zákazu jaderných zkoušek (CTBT) ze strany Moskvy, aby obnovil paritu.

“Spojené státy musí pochopit, že provádění testů v plném rozsahu, na které je údajně připravena infrastruktura v Nevadě, nás donutí odpovědět stejnou silou,” uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Minulý měsíc provedl Národní úřad pro jadernou bezpečnost (NNSA) amerického ministerstva energetiky podzemní detonaci na místě severozápadně od Las Vegas s cílem “zlepšit detekci podzemních testů jaderných výbušnin”. Výbuch zahrnoval “chemické vysoce účinné výbušniny a radiotraktory”, uvedl NNSA.

Ve čtvrtek Moskva oficiálně stáhla svou ratifikaci smlouvy CTBT s tím, že americký Kongres se ratifikaci dohody z roku 1996 vyhýbal více než 25 let “pod smyšlenými záminkami”.

“To nemohlo trvat věčně,” uvedlo ruské ministerstvo zahraničí. “V podmínkách, kdy Spojené státy sledují hluboce nepřátelský kurz vůči naší zemi, se ukázalo, že zachování předchozí nerovnováhy v přístupu k CTBT, která se vytvořila mezi Moskvou a Washingtonem, již není možné.”

USA neprovedly ostrý jaderný test od roku 1992. Rusko otevřeně prohlásilo, že neobnoví testy jako první, ale bude reagovat, pokud si to USA vynutí. 

Pentagon však nedávno oznámil plány na vývoj vysoce účinné verze gravitační bomby B61, zatímco poradní orgán Kongresu vyzval k masivnímu rozšíření amerického jaderného arzenálu bez ohledu na náklady.

Počátkem tohoto týdne americké letectvo zničilo při testu neozbrojenou mezikontinentální balistickou raketu (ICBM) Minuteman III poté, co se u ní vyskytla blíže nespecifikovaná “anomálie”, kterou bude třeba prozkoumat. Jednalo se o druhý takový test od začátku září. USA plánují nahradit stárnoucí rakety novou konstrukcí, která by měla být připravena někdy v roce 2030.
http://6b.cz/6gTI

sdíletj na

47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
F.Zaruba
5. 11. 2023 11:47

Ušáci to pochopí jedině až bude mezi Mexikem a Kanadou Stalinův průliv 😥

Duudu Wo
5. 11. 2023 18:03
Odpovědět  F.Zaruba

Jestli bude referendum, tak to podepisuji.

anbar
6. 11. 2023 08:47
Odpovědět  F.Zaruba

to bude už druhý, po rozšíření La Manche.

sergej
6. 11. 2023 12:06
Odpovědět  F.Zaruba

Tam mají energetické zajištění a tedy supervalutu a tady máme KoZa s pařáty po volo-vačů. Neplést s žabami na prameni i když ….

pedro
5. 11. 2023 12:20

Svět nemohlo potkat nic horšího, než tupý, amícký, válkychtivý, velkohubý psychopat.

Dardanellka
5. 11. 2023 16:02
Odpovědět  pedro

Jeden!?

pedro
5. 11. 2023 17:58
Odpovědět  Dardanellka

Těžké pochopit? Mám vyjmenovat 340 milionů psychopatů?

Dardanellka
5. 11. 2023 22:04
Odpovědět  pedro

Asi si zabudol, co si napisal, Pedro.

zuzana
5. 11. 2023 12:34

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace kritizuje pomalý pokrok při přípravě pandemické smlouvy

https://aktax.cz/generalni-reditel-svetove-zdravotnicke-organizace-kritizuje-pomaly-pokrok-pri-priprave-pandemicke-smlouvy/

Aragonit
6. 11. 2023 02:12
Odpovědět  zuzana

MAjú v pláne ďalšiu pandému ešte zničujúcejšiu a veľmi sa ponáhľajú preto že ľudstvo sa prebúdza
https://aragonit11.blogspot.com/2023/06/prva-zahranicna-akcia-aragonitu-2023-v.html

anbar
6. 11. 2023 08:50
Odpovědět  Aragonit

depopulace postupuje příliš pomalu, stejně jako nacisti byli nespokojení s tempem odstraňování nežádoucích národů

Tupý hulvát
6. 11. 2023 08:58
Odpovědět  Aragonit

Zničujůcejšiu než která?

jiří
6. 11. 2023 09:43
Odpovědět  Aragonit
Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Helena
6. 11. 2023 11:07
Odpovědět  jiří

Tak přemýšlejte: pokud by to rozprašovali ve vzduchu – zasáhlo by to i ty hajzly a zmetky, co se opíchat tím svinstvem nenechali, a nechali si před kamerou píchnout třeba vitamíny. Pak existuje proudění vzduchu, déšť, slunce…. Ne, ne, kdepak – pokud chtějí, aby vrahcína byla opravdu, opravdu vražedně účinná tak jak má, musí jí vpravit injekcí přímo do těla člověka. Jiné cesty není.

ijn
5. 11. 2023 12:36

známý mi na dotaz kam až KOZA zajde sdělil: “až poznáš mstu Londýna v celé šíři, tak pochopíš, co je Londýn (WDC) schopen spustit”,…….to prokázal i odkládáním plnění smlouvy CTBT,….prostě neuvěřitelní šmejdi,….copak na CO2 podvodu, COVD19 podvodu, a jiných událostech lidstvo ještě nepochopilo cíle lstivého Londýna (WDC)??? Někteří čeští energo-šmejdi koordinují postupy až z Londýna!!! Pro drahé energie končí řada výrobců v ČR ……a Londýn se chcechtá, nějak ten rozklad Východu dosáhne,…..!!!

Helena
5. 11. 2023 13:23
Odpovědět  ijn

Přesně tak. Rozklad býv. vých. bloku bez zničení toho co tam stojí lze dosáhnout jen jedinou cestou-a to tak astronomické zdražení krve celé ekonomiky – ENERGIE – že to nikdo nebude schopen zaplatit. Proto tak mlží ohledně cen elektřiny a energií vůbec, aby se z těch podivných dopisů od ČEZu a ost. nedalo nic spočítat. A aby už se nedalo nic dělat, až dostanete konečnou fakturu za energie – tak lidem nezbyde nic jiného, než si vzít půjčku-a protože za rok to bude ještě víc, sežere je exekutor, nebo svůj domov prodat – v každém případě je to cesta, která zaručuje, že nás zbaví veškerých majetků. Jak říkám, nejsme pro nic, ani ten smradlavý hadr na podlahu, nic, nic – a podle toho s námi zacházejí. Palestincům domy rozbombardovali, protože potřebují plyn a ropu, co je pod zemí, tady chtějí to co stojí a leží na zemi. A jinak než přes energie toho nedosáhnou.

ijn
5. 11. 2023 13:46
Odpovědět  Helena

jeden nácek u Stramberger See mi v r-1980 sdělil: uděláme z vás Čech pěknou blízkou honitbu,….nyní sem k nám vyvezou nepřizpůsobivé migranty, a časem dopadneme jako kávoví Indiáni v Americe před 150 lety, geneticky budeme již vybaveni!!!

pedro
5. 11. 2023 18:05
Odpovědět  ijn

K Československu by si tohle nedovolili, proto nás pomocí špíny rozbili, výsledek je evidentní.

anbar
6. 11. 2023 08:56
Odpovědět  Helena

agent pávek a jeho iniciativa zbavit menší státy včetně kolonie čr práva veta, jeho vstřícnost liechenštejnsku, “disidenti” převzali vyznamenání od rozvědčíka Varšavské smlouvy, to nevymyslíš

All
5. 11. 2023 16:38
Odpovědět  ijn

Anglie byla dost dlouho centrem řízení jednoho ze dvou křídel prediktora,toho nejtajemnějšího mága a černokněžníka v nejvyšším utajení,vždycky jsem měl tuchu,že ten šmejd tam někde na venkově existuje a žije.Planetární síla moci se přesouvá jinam a ten šmejd opravdu touží po návratu své původní moci,může ještě dost uškodit,ale kdoví.Východ má dnes svého nového prediktora i novou výkonnou moc, vladimíra a spojence,zajisté nás ještě čeká mnoho překvapení,dění,událostí a zvratů,které půjdou relativně rychle po sobě.My ve stř.evropě a zejména čechy a slovensko si musí uhájit svou půdu,domy,obce,města,pole a lesy,v žádném případě nic neprodávat.Už vůbec nic a nepustit nic,i za cenu ztráty vlastního života.

pedro
5. 11. 2023 18:00
Odpovědět  ijn

Naštěstí Rusové to vědí a já taky, odkud teče jed.

zuzana
5. 11. 2023 13:33

Rozpadající se entita: Izrael je dnes ve skutečnosti slabší než pavučina

Izrael je tak slabý, jak jen může být, a jeho slabost se netýká jen Hamásu a PIJ na frontě v Gaze, ale také severní fronty s Hizballáhem, jižní fronty s Jemenem a dokonce i vnitřní fronty – proti němu samému.

Je velmi snadné obvinit nepřítele ze slabosti, protože nikdo není imunní vůči propagandě, ale mediální fronta je stejně silná jako skutečná bojová fronta, takže to neberte ode mě, ale od samotných Izraelců, kteří přiznávají slabost vlastní vlády a její nedostatky na mnoha frontách.

https://aktax.cz/rozpadajici-se-entita-izrael-je-dnes-ve-skutecnosti-slabsi-nez-pavucina/

Dardanellka
5. 11. 2023 16:13
Odpovědět  zuzana

Jo, jo hlavne ta vnutorna slabost/nepokoj. Vsak nez to zacalo, tak devat mesiacov tam mal Bibi kazdy den demonstracie…

Frank1
5. 11. 2023 18:53
Odpovědět  zuzana

Iran ma Izrael uz skoro na lopate, jenom dorazit ho. Ovsem Zidi maji atomovky, sice zalhavaji je. Co udelaji v zoufalstvi nikdo nevi…
Bibi je organizatorem konfliktu, ktery vyprovokovali Sioniste 4. rijna obsazenim mesity Ap-Aksa a jejim znesvecenim. Pak Hamas 7. rijna uderil na Izrael.

Jaris
6. 11. 2023 06:58
Odpovědět  Frank1

Tim si nejsem jista, protoze Iran na zacatku palestinsko-izraelskeho konfliktu tvrdil, ze pokud dojde k pozemnim operacim v Gaze, bude to vyhlaseni valky a Iran do ni vstoupi na pomoc Palestincum. Krute pozemni operace v Gaze probihaji, Gaza je srovnavana se zemi, Palestinci ve velkem zabijeni a Iran jakoby nebyl.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Jaris
6. 11. 2023 06:53
Odpovědět  zuzana

To bych rozhodne netvrdila. Izrael je silny a despoticky stat, ktery je podporovan USA a EU. Specielne USA tento vred na BV podporuje financne a vojensky s temi nejnovejsimi zbranemi. Navic to zidaci maji obsancovano ve vsech statech zapadu, kde jim posluhuji jejich loutkove vlady.

anbar
6. 11. 2023 09:00
Odpovědět  Jaris

vyzbrojení fašistického státu pomocí zbraní dodaných z poválečného Československa je třeba též připomenout

Pijack
5. 11. 2023 15:26

Poslední dobou se zajímám o kolosální růst politického idiotizmu v České republice. Tak na jedné straně se nesmí nenávidět Židy, potažmo Izrael, což vede v mnoha případech k trestnímu stíhání za antisionizmus a nenávist vůči skupině osob bla bla bla… Tady se nenávidět nesmí, prostě NESMÍ !!! Ale nenávist k Rusku je dokonce doporučována všemi ministry současné vlády. Za nenávist a šíření nenávisti vůči Rusku a Rusům nehrozí nikomu žádné stíhání. Tohle je oficiální doktrína vládnoucí mašinerie. Vše podpořeno Nejvyšším státním zástupcem. Rusko musíte nenávidět, Izrael a židy nenávidět nesmíte. Dává to někomu smysl? Jsou čeští politici při smyslech? Doufám, že tohle nezůstane bez následků a že se lidé včas probudí.

Helena
5. 11. 2023 15:39
Odpovědět  Pijack

To není politický idiotizmus, jedou podle rozkazu anglických a amerických tajných služeb a skopčáků. A lidé i podnikatelé se probudí, až jim přijdou faktury za již odebrané energie a nebudou mít na jejich zaplacení. To už ale bude pozdě. V té chvíli už budou po krk v průseru a v dluzích, – pokud to neuhradí. A tahle propaganda koho nesmíte nenávidět je s tím spojena – podprahově se tím zasévá strach z tohoto totalitního režimu…

pedro
5. 11. 2023 18:12
Odpovědět  Helena

Helčo, jsi nejlepší. Posílám virtuální kytku.

sartre
5. 11. 2023 21:48
Odpovědět  Helena

Prepáčte, Helenka,
to JE politický idiotizmus.
“Podnikatelé a lidé” už sa mali prebrať dávno. Neprebrali.
Namiesto toho oslavujú Havla, vyvesujú kde sa dá žlto-modré handry, a aby si uľavili od svojho marazmu tak poslušne zborovo “nenávídí Rusááááky za ten osmašedesátý”…

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
anbar
6. 11. 2023 09:01
Odpovědět  Helena

agent pávek je zvyklý poslouchat, teď mu velí fašington

Tupý hulvát
6. 11. 2023 09:13
Odpovědět  Helena

Ony jsou ty faktury za ODEBRANOU energii tajné?Já vím přesně,kolik budu platit v blízké budoucnosti a dokud mi můj dodavatel neoznámí od kdy a o kolik zvýší,nic nového platit nemusím!

Helena
6. 11. 2023 11:13
Odpovědět  Tupý hulvát

Ale on vám to oznámí, a to tak, aby to bylo doložitelné, že vám to oznámil. To oznámení bude přesně takové, jak říká “premiér” – elektřina zlevní, a to hodně, ale některé poplatky zdraží – prostě vyšlou signál – ze kterého si ale nic nespočítáte. Ale oznámení jste dostal, tak a platit!!!

Tupý hulvát
6. 11. 2023 16:38
Odpovědět  Helena

Mě nějaký pitomec fiala nezajímá,můj dodavatel mi je povinen oznámit PŘEDEM,od kdy a o kolik se cena zvýší!
Vy neumite číst?

josef
5. 11. 2023 15:52

Počet jaderných náloží? NULA JE MÁLO , JEDNA JE MOC

zuzana
5. 11. 2023 16:23

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve svém projevu k poslancům Ukrajinského parlamentu (Nejvyšší rady) potvrdila, že EU příští týden oznámí svůj 12. balíček sankcí vůči Rusku.

https://aktax.cz/von-der-leyenova-eu-oznami-12-balicek-sankci-proti-rusku/

pedro
5. 11. 2023 18:16
Odpovědět  zuzana

Něco jako, my budeme mrznout a vy budete taky mrznout? My při nule marodíme a vy při -37 otvíráte okna-je parno a dusno.:-)))))))

pedro
5. 11. 2023 18:18
Odpovědět  pedro

Na této planetě na Rusa nikdo nemá. Rus je doktor na svině(anglosaské).

anbar
6. 11. 2023 09:04
Odpovědět  pedro

pekari radí:”stačí obléct 2 a více svetrů”, tak nepodléhejme panice….

pedro
5. 11. 2023 18:08

Pořád pláčeme, co se to děje. Nikdo nemá odvahu říct, jsme v prdeli, zradili jsme opravdového přítele (Rusko) za korálky, které už nám taky sebrali!

Pavel z Moravy
6. 11. 2023 09:09
Odpovědět  pedro

Pedro, teď to říkáte a já to říkám už také dlouho, takže jsme dva. Mějte se.

Tupý hulvát
6. 11. 2023 09:18
Odpovědět  pedro

To se nedivte,většina národa by potom vlastně musela přiznat,že jsou naprostí idioti!

jsladin
6. 11. 2023 09:39
Odpovědět  pedro

Pedro, za 1*, jasně a stručně, bez zbytečných keců zhodnoceno.

Frank1
5. 11. 2023 18:47

US politici jsou podla pakaz. Jsou prikladem pro ostatni – v podlosti a prolhanosti.

Tupý hulvát
6. 11. 2023 08:54

Insitut pro výzkum míru na západě,to je vtip roku.
Jak může taková parta vědět na kusy,kolik kdo čeho má?
Co je to GRAVITAČNÍ bomba?

Boomer
6. 11. 2023 09:21
Odpovědět  Tupý hulvát

.. v tomto případě jde o jadernou pumu, která po odhozu prostě jen padá po balistické křivce bez další možnosti její korekce. V kategorii jaderných zbraní je považována za tzv. hloupou bombu. Nějaké úvahy o možnosti jejího ovlivnění hyperprostoru jsou v kategorii sci-fi, no ale spousta lidiček se tím náramně baví. Kdo si hraje, nezlobí…