Ruská protivzdušná obrana za poslední den zničila 21 ukrajinských vojenských bezpilotních letounů

Ruská protivzdušná obrana za poslední den zničila 21 ukrajinských vojenských bezpilotních letounů

Uvádí se, že ruské útočné týmy během posledního dne pokračovaly v ofenzivě v západní části Arťomovska.

© Vitaly Nevar/TASS

MOSKVA, 15. května /TASS/. Ruské síly protivzdušné obrany sestřelily během posledního dne během speciální vojenské operace na Ukrajině 21 ukrajinských bezpilotních letounů, informoval v pondělí mluvčí ministerstva obrany generálporučík Igor Konašenkov.

„Jednadvacet ukrajinských bezpilotních prostředků bylo zničeno v oblastech poblíž osad Novopokrovka, Vodjanoje a Rabotino v Záporožské oblasti, Ljubimovka a Novaja Kachovka v Chersonské oblasti, Gorlovka, Peski a Volodino v Doněcké lidové republice, Kremennaja a Novokrasňanka Luganská lidová republika,“ uvedl mluvčí.

Ruská protivzdušná obrana sestřelila řízenou střelu Storm Shadow

Ruské síly protivzdušné obrany sestřelily během minulého dne raketu dlouhého doletu Storm Shadow, uvedl Konašenkov.

“Během posledních 24 hodin schopnosti protivzdušné obrany zachytily sedm antiradarových střel HARM, střelu s dlouhým dosahem Storm Shadow a 10 raket raketového systému HIMARS s vícenásobným odpalem,” uvedl mluvčí.

Ruské síly zničily 145 ukrajinských vojáků v oblasti Kupjanska

Ruské síly za poslední den zničily v oblasti Kupjanska zhruba 145 ukrajinských vojáků a dva motorizované dělostřelecké systémy, uvedl Konašenkov.

“Na Kupjanském směru zasáhla letadla a dělostřelectvo západní bojové skupiny nepřátelské jednotky v oblastech u osad Berestovoje a Sinkovka v Charkovské oblasti. Ztráty nepřítele v této oblasti činily 145 ukrajinských pracovníků, dvě obrněná bojová vozidla, tři motorové vozidel, dvou motorizovaných dělostřeleckých systémů Gvozdika a houfnice D-20,“ uvedl mluvčí.

Během minulé noci ruské síly zneškodnily tři ukrajinské podvratné/průzkumné skupiny v Charkovské oblasti, dodal generál.

Ruské síly zničily přes 75 ukrajinských vojáků v oblasti Krasnyj Liman

Ruské bojové letouny a dělostřelectvo zničily za poslední den přes 75 ukrajinských vojáků a motorizovaný dělostřelecký systém v oblasti Krasnyj Liman, informoval Konašenkov.

“Ve směru Krasnyj Liman operačně-taktické a armádní letectvo a dělostřelectvo z bojové skupiny Střed způsobily škody na ukrajinské živé síle a technice poblíž osady Něvskoje v Luganské lidové republice,” uvedl mluvčí.

“Za posledních 24 hodin bylo zničeno více než 75 ukrajinského personálu, dvě obrněná bojová vozidla, tři pickupy, motorizovaný dělostřelecký systém Gvozdika a houfnice D-30,” uvedl generál.

Ruské síly zničí 235 ukrajinských vojáků, žoldáci v Doněcku postupují

Ruské síly během posledního dne zničily zhruba 235 ukrajinských vojáků a žoldáků při postupu v Doněcké oblasti, uvedl Konašenkov.

„Během posledních 24 hodin dosáhly ztráty nepřítele celkem 235 ukrajinských příslušníků a žoldáků, jeden tank, čtyři bojová obrněná vozidla, sedm motorových vozidel a také houfnice D-20, D-30 a Msta-B,“ řekl mluvčí.

Ruské útočné týmy pokračují v ofenzivě v západním Arťomovsku

Ruské útočné týmy během posledního dne pokračovaly v ofenzivě v západní části Arťomovska, informoval Konašenkov.

“Na Doněckém směru pokračovaly nejnapjatější boje útočné týmy na západním okraji města Arťomovsk a také jednotky 4. motorizované pěší brigády u osady Krasnoje v Doněcké lidové republice,” dodal. řekl mluvčí.

Ruské operačně-taktické a armádní letectvo a dělostřelectvo zasáhly nepřátelské jednotky v oblastech poblíž osad Časov Jar a Bogdanovka v Doněcké lidové republice, upřesnil generál.

“Letadlo provedlo sedm bojových letů v této oblasti za posledních 24 hodin. Dělostřelectvo bojové skupiny dosáhlo 72 palebných cílů,” hlásil Konašenkov.

Ruské síly zlikvidují více než 150 ukrajinských vojáků v jižních oblastech Doněcka, Záporoží

Ruské síly během posledního dne zlikvidovaly přes 150 ukrajinských vojáků v jižní oblasti Doněcka a Záporoží, uvedl Konašenkov.

Na jižním Doněckém a Záporožském směru zasáhla letadla a dělostřelectvo ruské bojové skupiny Východ jednotky ukrajinské armády u osad Vodjanoje a Ugledar v Doněcké lidové republice, upřesnil mluvčí.

“Ztráty nepřítele v těchto směrech za posledních 24 hodin dosáhly více než 150 ukrajinského personálu a pěti motorových vozidel,” hlásil generál.

Ruské síly zničily 30 ukrajinských vojáků, obrněné vozidlo v oblasti Cherson

Ruské síly během posledního dne zničily v oblasti Chersonu zhruba 30 ukrajinských vojáků a bojové obrněné vozidlo, uvedl Konašenkov.

“V Chersonském směru bylo za posledních 24 hodin zničeno až 30 ukrajinských příslušníků, bojové obrněné vozidlo a čtyři motorová vozidla v důsledku škod způsobených palebnou silou,” uvedl mluvčí.

Ruské síly zlikvidují dvě ukrajinské podvratné skupiny v LPR

Ruské síly během minulého dne zlikvidovaly dvě ukrajinské podvratné skupiny v Luganské lidové republice (LPR), uvedl Konašenkov.

“Jednotky 76. letecké útočné divize zlikvidovaly dvě podvratné/průzkumné skupiny v oblasti osady Červonaja Dibrova v Luganské lidové republice,” uvedl mluvčí.

Ruská bojová letadla sestřelila ukrajinské Mi-24, vrtulníky Mi-8

Ruské bojové letouny sestřelily během minulého dne v Doněcké lidové republice dva ukrajinské vojenské vrtulníky, informoval Konašenkov.

“Stíhací letouny ruských leteckých sil sestřelily vrtulníky Mi-24 a Mi-8 ukrajinského letectva u osad Selidovo a Brusovka v Doněcké lidové republice,” uvedl mluvčí.

Ruské síly zničily radar protibaterie vyrobený v USA v DLR

Ruské síly minulý den zničily protibateriový radar v Doněcké lidové republice (DPR), který byl vyroben v USA, uvedl Konašenkov.

“V oblasti osady Krivaja Luka v Doněcké lidové republice byl zničen protibateriový radar AN/TPQ-37 vyrobený v USA,” uvedl mluvčí.

Operační/taktické a armádní letectvo, raketová vojska a dělostřelectvo ruské skupiny sil zasáhly za posledních 24 hodin 68 ukrajinských dělostřeleckých jednotek na palebná postavení, živou sílu a vojenskou techniku ​​v 97 oblastech, uvedl generál.

Celkem ruské ozbrojené síly zničily 425 ukrajinských bojových letadel, 233 vrtulníků, 4 156 bezpilotních prostředků, 421 raketových systémů země-vzduch, 9 169 tanků a dalších obrněných bojových vozidel, 1 100 raketometů, 4 821 polních děl a minometů. a 10 214 speciálních vojenských motorových vozidel od začátku speciální vojenské operace na Ukrajině, informoval Konašenkov.

stroj. překlad: TASS

sdíletj na

3.7 7 hlasy
Ohodnotit příspěvek
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Milan ze Zahrady Čech
15. 5. 2023 22:17
Ohodnotit příspěvek :
     

Houstne to. Bandeři taky zvýšili aktivitu.

Albi
16. 5. 2023 07:40

Jo! A co říkáš dnešnímu MaP?
Pro ty, kteří ten blog nesledují:
https://www.michalapetr.com/map-1679-kyjev-zahajil-jednani-o-kapitulaci-tajna-jednani-uz-jsou-v-plnem-proudu/

Albi
16. 5. 2023 07:50
Odpovědět  Albi

PS: Nevím, jestli jsi zaregistroval včerejší info – Pjakin už přeložen, ovšem je to z 1.5. a celkem nic moc, dost rozvláčné, jen pár okrajových .zajímavostí.
Kdybys tam ty našel něco zajímavějšího, dej vědět.
Jinak budeme muset počkat na pozdější pořad s analýzou podstatnějších událostí..

Markýza
16. 5. 2023 09:54
Odpovědět  Albi

Dík, já se ho chytala poslouchat, jestli jako se valí události, ale takto ještě počkám.

Albi
16. 5. 2023 10:46
Odpovědět  Markýza

Jedna “perlička” – ale tu by si měli poslechnout ti, kteří např. bolševika považují za “odrůdu” komunisty, což je tragický omyl – je ta, kdy rozebírá 5. kolonu.
Vypadá to totiž, že vládní struktury Ruska jsou podpindosníky prolezlé skrz na skrz – Medvěděv, kterému hodně lidí sežralo jeho vlastenecké kecy, gen. Gerasimov apod. Což pro nás samozřejmě není žádná novinka, ale že jich je TOLIK na důležitých postech….

A ať se k situaci u nás nebo mezi “angkicky mluvívím světem” vyjádří “odborník” nebo laik, všechno je samozřejmě Putinova vina, slabost, neschopnost, chyba, agrese ….. Podle biblického “vidíš třísku v oku bratra, ale břevno v oku svém nevidíš”.

Pavel z Moravy
16. 5. 2023 16:24
Odpovědět  Albi

Prolezlé trockisty to tam je. Ona již ta jakási telefonická anketa k volbě prezidenta leccos naznačuje. To, že by Putin vedl o pouhé 3% nad Prigožinem je podivné. Spíše je to přání těch neoliberálů, kteří asi chtějí Rusy znejistit. Ale my bychom se měli předně starat sami o svoji vlast, která se již stala kolonií se vším co k tomu patří. Naši podpindosníci nás už prodali a jak známo z historie, jakmile si dlouhodobí otroci zvyknou na svého páníčka, už se moc nebouří. Ti už těm nadcházejícím moc nepomohou. Zvyk je totiž železná košile, a když jim páníčci dají trochu napapat a to i toho šuntu co by elita nejedla, otrok zahýká a je spokojen, že ho páníček nemlátí. Někdy i volný den mu dá. Howg.

Boomer
16. 5. 2023 17:28
Odpovědět  Pavel z Moravy

..RF má cca.143 milionů obyvatel, dejme tomu tak 2/3 z toho osoby starší 18 let/voliči. A to stihli anketmajstři obvolat všechny? Páč jináč je to jen plácnutí do vody. Kdy naposled se nějaký ten průzkum veřejného mínění strefil do reality?
Já si počkám..

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Janka
17. 5. 2023 14:04
Odpovědět  Boomer

urobi sa prieskum a prieskum velmi zavisi od toho, kde sa robi….ina situacia je v Moskve a ina niekde v Kazani a este ina vo Vladivostoku.

me2d44
17. 5. 2023 14:14
Odpovědět  Albi

Je to sice bez překladu, ale: В.В.Пякин, 15.5.2023 Stačí takhle v Ruštině zadat do vyhledávače na Google.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
zuza
16. 5. 2023 09:21
Odpovědět  Albi

Kapitulácia a mier dosiahnutý vzájomnými ústupkami nie je to isté. Viem, že je to hrozné, pretože na oboch stranách umierajú ľudia, ale Rusko musí dostať celú Ukrajinu na kolená, pretože inak sa zas len zopakuje to, čo bolo od r. 2014. A musí zabrať Odesu, už len kvôli tým mŕtvym z Domu odborov. Tie nacistické svine to aj v tomto roku oslavovali ako svoj veľký sviatok. Okrem toho Odesa bolo vždy ruské mesto, rovnako ako Charkov. Rusko potrebuje pozemný koridor k Podnestersku.Bez toho je celá ŠVO a preliata krv zbytočná.
A dúfam, že Lula tomu ukronacistickému hovadu Melnykovi ukáže jeho miesto.

Markýza
16. 5. 2023 09:54
Odpovědět  Albi

Aleale…………….

Milan ze Zahrady Čech
16. 5. 2023 17:27
Odpovědět  Albi

Co tomu říkám? Jednoznačně toto: “…zase kují nějaké pikle, jak by pomocí nových mírových jednání zopakovaly podvod známý jako Minské dohody…” – přičemž si nejsem jistý, že zrovna a pouze Kijev a Wahington.
To jsem si ostaně myslel ještě dřív, než jsem na ten řádek narazil. Nebýt toho řádku, začal bych si Svatoše jako analytika nevážit, či jak to říct. Prostě by se u mě krutě shodil.
On si v téhle geopolitické kuchyni chce kdekdo přihřát polívčičku, nejen Čína – nemluvě už o tom, že Brazílii, pod vedením vylulaného Luly, veřím asi jako Baťkovi či Sultánovi.
Je to sice hezký, multipolarita sem a multipolarita tam a hurá a spravedlivej svět rovnech příležitostí, jenže habakuk těch multipolárníků má zároveň představu, že by zrovna oni mohli být v tom rovným světě ti rovnější a uhrát si ty příležitosti pro sebe poněkud spravedlivější než ostatní multipolárníci.
Jo, ještě něco. Pokud ten brazilský Amaroun skutečně jednal osobně s Putinem a Lavrovem, myslím, že se rozjíždí úplně jiná hra, než hra na kompromis a ústupky Ruska. To že je pouze navenek; zkrátka kalení vody.

Milan ze Zahrady Čech
16. 5. 2023 17:27

Dík za info o přeložení. K těm podpindosníkům – ono si stačí naklikat jména členů ruského generálštábu a hned je jasné, kdy, a v jakém režimu, započali svou vojenskou kriéru. Jinak řečeno kdo je na jejich posty zpoza opony protlačil. Nemluvě už o ruské oligarchii – jak ta asi přišla ke svému majetku a kdo ji nainstaloval v době, kdy v Kremlu měla CIA kanceláře a na stolech americké vlaečky (což Gosudar dodnes nevydýchal). A jo, je jich tam jak filcek.
Proto často opakuji “Putin a spol.” Myslím si totiž, možná mylně, že Gosudar už v samém počátku kolem sebe soustředil dobře utajený tým – nakonec je zpravodajec – poradců, či spíš spolupracovníků.
Osobně jsem začal mít podezření že je Federace prolezlá zrádci po té, co Sergej Beseda, šéf pátého odďelení FSB, skončil v dubnu 022 v lágru. Krom toho že zpronevěřil miliardy (budoval za ně v banderstánu neexistující zpravodajské buňky a platil jimi neexistujíí agenty) podal Gosudarovi lživé informace, jak je budou v Kijevě vítat kytičkama. No, nevítali.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/sergej-beseda-gazeta-wyborcza-rusko_2204111249_ind

Milan ze Zahrady Čech
16. 5. 2023 17:28

Nepřeskoč podtitulek Boj proti korupci! Není divu, že se Kuchtík bouří.
Proto ta blamáž s Kijevem a stahováním vojsk. Jenže, jak vidno, Putin a spol. počítali se vším a okamžitě najeli na plán bé, jehož realizací jsme nyní svědky.

Něco zajímavého? Tady máš odkaz na… zkrátka na jeden rusweb.
https://agentura.ru/
Ono je vždycky dobré vědět, “co druhá strana”, aby měl člověk do mozaiky těch střípečků co nejvíc. Jen tolik – až si ho projedeš, nedá ti to, nepoložit si pár otázek, krom jiných i otázku: “Jak je to tedy s tou děsivou ruskou cenzurou a tresty za protiputinovský narativ?”
K té Ukrajině a ruskému území – byla by celkem sranda, kdyby se celý ten habsbursko-rusko-sovětský konstrukt zvaný “Ukrajina” cirka desateronásobně smrsknul a územně vrátil tam, kde měl původ – k Chmelnickému kozáckému hetmanátu (jedinému téměř státnímu, polonezávislému celku, jaký kdy tzv. Ukrajina měla) po čas (nafurt) nutnosti s loutkovou vládou a kontingentem ruských vojsk.
P.S. Bude zajímavé sledovat cesty Amarouva, co z toho vyleze. Čemu nevěřím, jsou ústupky z bezpečnostního ultimáta vyhlášeného 17.12.2021.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
16. 5. 2023 08:27

Už to zhoustlo! Díky “Ukrům” a jejich příteli Sunakovi nám připravili druhý Černobil: https://southfront.org/overview-of-russian-strikes-on-may-13-2023-western-ukraine-on-fire/
Rusové se trefili perfektně a to co chystali tyto svině pro východ jim zůstalo u nich! Teď to chce jen dost silný jihovýchodní vítr aby se ten radioaktivní spad dostal až k Británii!Aby se přesvědčili, jak je ta jejich munice neškodná.

Albi
16. 5. 2023 08:48
Odpovědět  Pavel

K jásání není žádný důvod, naopak.
Ukrajina byla je a zůstane historickým ruským územím a taky se dřív či později vrátí “domů”. T.zn..že zničili ruské, nikoliv “západní” území.

Silný jihovýchodní vítr, který by se dostal až k Británii by nutně vál přes území střední Evropy – tedy i přes ČR a SR. To minimálně. Nikdo neví, kdy, kam a kudy si vítr cestu najde.Ale rozhodně se lidí ptát nebude
A protože radioaktivita nerespektuje zádné hranice a žádné lidská plány …

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel
16. 5. 2023 10:21
Odpovědět  Albi

Sama dobře víte, že nejde o ruské území,je to v okolí Lvova tedy západní Ukrajina.Rusům rozhodně nejde o území, chtějí jen nárazníkové pásmo s neutrálními vládami odkud jim nehrozí nebezpečí,jako to bylo v době po 2. světové,což si prosadil Stalin v Jaltě a Postupimi! Na to území si brousí zuby “Pšonci”.Jinak pokud chtěli “Ukrové” s Brity zamořit východní Ukrajinu, Rusové jim připravili překvapení a ten svinčík jim nechali u nich!

Albi
16. 5. 2023 10:56
Odpovědět  Pavel

JE to ruské území. A ano, jde jim o ukrajinskou neutralitu, ale když se vzdají byť jen kousku svého historického území – jak myslíte, že to kolektivní Západ vyhodnotí? Samozřejmě, že tímhle způsobem začne ukusovat Rusko po kouskách – když nám ho nepředali celé hned, sebereme jim ho nenápadně po částech. A to je pro Rusko nepřijatelné.
Oni tam totiž nevidí jen dnešek – dnes ještě žijeme a co bude zítra, to nás zajímat nemusí – co je nám po dalších generacích, ať si spraví, co my jsme zničili – jak to vidí naši “lídři”, speciáně pak ta dnešní, fialová pětihlavá saň.

zuza
16. 5. 2023 09:07
Odpovědět  Pavel

doteraz fúkalo smerom na severozápad, čiže na Poliakov, čo je v poriadku, možno ich tá besnota trocha poľaví. Dnes fúka smerom na sever, chudáci Bielorusi…
https://www.windy.com/?50.142,32.300,6
Mala by sa tam dať nastaviť aj vrstva Radiation, ale mne sa to nedarí (možno len pre registrovaných alebo predplatiteľov). Rádioaktivitu ukazuje aj shmu.sk, včera na všetkých slovenských meracích staniciach bol výkyv smerom hore, ale veľmi mierny… V našich zemepisných šírkach prevláda severozápadné prúdenie, takže k tým britským hajzlom to vietor žiaľbohu nedostane.
Predpokladám, že väčšina toho svinstva sa usadí na povrchu a dážď to zmyje do zeme. A keďže väčšinu ukrajinskej pôdy skúpili západní investori a potrebujú, aby sa im investícia vrátila, môžeme sa tešiť na fajnový slnečnicový olej, múku, kuriatka…

Markýza
16. 5. 2023 09:57
Odpovědět  zuza

Já bych se tím tak nestresovala, po zážitcích kolem Černobylu. To bylo taky humbuku a nakonec vlastně takový pšouk – pro každého, kdo byl dál, než asi 100 kiláků od Pripjati.

Pavel
16. 5. 2023 10:16
Odpovědět  Markýza

No nevím jak jste to vnímala vy, ale já tehdy sloužil v Táboře a radiace byla zvýšená i tam. Mimo jiné pokud si najdete statistiku rizikových těhotenství z léta 1986 a porovnáte ji s ostatními roky už bych o tak neškodném pšouku nemluvil! O rakovině po tomto období raději nemluvit.

Albi
16. 5. 2023 11:04
Odpovědět  Pavel

Přesně.

Markýza
16. 5. 2023 19:00
Odpovědět  Pavel

Tak jsem se vám to pustila hledat a řeknu vám, je to práce. Ten gůgl má čím dál debilnější vyhledávací algoritmy a léta osmdesátá nikde. Po čtvrthodině jsem ale našla pěknou tabulenku od roku 1961 – a je mi líto, katastrofa nikde.
https://1url.cz/wr728
Ad ta těhotenství: moje švagruše byla s bráchou v Krkonoších, ba přímo na hřebenech, přesně v té chvíli, kdy ten óbrmrak dorazil a na ty kopce se zahákl. Tam po hřebenech se to zkrátka válelo. No a o pár měsíců později š´tastně otěhotněla – a matka i synek zdrávi až dodnes 🙂
Říkám vám – většina toho je nemoc/smrt z vyděšení.
Máma, která v Blavě poslouchala Vídeň nám pořád volala co za hrůzy zas – Mochovský zelináři akorát zaorali špenát, aby se neřeklo.
A konala se nějaká apokalypsa? Prdlajz.

Albi
16. 5. 2023 11:03
Odpovědět  Markýza

Jenže tím uranem je zničená půda údajně snad na staletí. Nebrala bych to na lehkou váhu.
Obáváme se (právem) ukrajinského obilí s pesticidy, herbicidy, a plísněmi, dostaneme i další plodiny “okořeněné” uranem. Když ne my, další generace jistě.
Nakonec před časem tu někdo dával i fotky znetvořených novorozenců – myslím z Iráku?- po humanitárním “dárečku” Hegemona.

Markýza
16. 5. 2023 19:04
Odpovědět  Albi

Obáváme? Možná, za sebe bych spíš řekla, že se mi nechce tláskat sajrajty, když to nemusí být. Uranem se sice vyhrožuje zdravě (když chceš pohnout veřejností, musíš přehánět) ale ve skutečnosti…..hele, jak nám v 86 vyhrožovali radioaktivním jódem, že?

zuza
16. 5. 2023 12:25
Odpovědět  Markýza

Po Černobyle sa uzavrelo okolie, dážď zmyl rádioaktívny prach do zeme, vyrástol tam prales. Trvá to ale nejaký čas, dovtedy vietor tie častice roznáša kade – tade. V Rakúsku ešte rok po Černobyle bol zákaz zberu húb vo voľnej prírode. Ukroši nepriznajú že tá zem je kontaminovaná, neuzavrú tie mestá a okolie, budú tam naďalej pestovať plodiny a vyvážať ich k nám.

Albi
16. 5. 2023 15:57
Odpovědět  zuza

Jenže se radioaktivní prach dostává i do vzduchu a potom kamkoliv – proto ty nárůsty rakovin plic po r. 1945 – po zkouškch atomových zbraní na atolu Bikini. A zakamuflovali to tím, že všechno svedli na kouření. Generace lékařů tím byly školeni a dnes je kouření tabáku největší zabiják – na rozdíl od “mírotvorného” ochuzeného uranu. Podobně jako některé války jsou v zájmu světového míru.
https://zvedavec.news/komentare/2010/07/3852-ach-ten-zdravy-nekuracky-svet

Markýza
16. 5. 2023 19:07
Odpovědět  zuza

No v Rakousku právě strašně plašili. Mmch, viděla jsem několik dokumentů o pripjaťském pralese a je to absolutně úchvatné. Až jeden ruský biolog smutně poznamenal že jak vidno, přírodě se nejlépe daří, když se člověk vyhodí do povětří.
Mmch s těma houbama – no kolem Pripjati jistě, ale ono se ten rok fakt urodilo i u nás, všechno jsme to sežrali a jsem pořád tady 🙂

Boomer
16. 5. 2023 17:34
Odpovědět  Pavel

..šmarjápano, už zase ti dva?! Miškin s brašnou na mopedu a Čepiga jako bába s nůší klestí?! Mají na rukou krev Skripalovic morčete a furt jim to není málo, kdy a kdo učiní jejich řádění konec, ptám se..

Markýza
16. 5. 2023 19:09
Odpovědět  Boomer

Ano! Kdo a kde a kdy? Dědek z vrbětické vrátnice už je asi po smrti……..

Radegast
15. 5. 2023 23:00
Ohodnotit příspěvek :
     

Co uděláte proti tomu, aby se Armáda ČR neúčastnila “cvičení” AIR DEFENDER ve dnech 12. až 23. června 2023? Nebezpečí třetí světové války!

Velitel
15. 5. 2023 23:14
Odpovědět  Radegast

V roce 1938 jsme měli 1,1M vojáků, 2300 děl , 350 tanků a 950 letadel.
V roce 1968 jsme měli 200k vojáků, 3400 děl a raketometů, 4500 tanků a 680 letadel
Aktuálně ten směšný spolek má 4ks tanků, 13 letadel a tím to tak nějak končí.

Fakt si myslíte, že ten směšný spolek bude někde bojovat, když nebojoval v 38 ani 68?

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel K
16. 5. 2023 09:00
Odpovědět  Velitel

🤣 🤣 🤣 🤣 🤦‍♂️ 🤦‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
15. 5. 2023 23:22
Odpovědět  Radegast

Co uděláš ty, revolucionáři? Pochlub se.

Pavel K
16. 5. 2023 09:01

Když se mu nevejdou koule do trenek, tal holt nic. Má je jako beran. 🤣🤣🤣🤣

jiří
16. 5. 2023 09:17

Dá si sójové latéčko.

Jaris
16. 5. 2023 02:42
Odpovědět  Radegast

Kdybych o tom mohla rozhodnout, rekla bych, ze Ceska republika se tehle hry na valku nezucastni a basta. Bohuzel rozhodnuti je v pazourech valkychtivych protiruskych svini. Mate vy sam nejaky napad?

Pavel
16. 5. 2023 08:40
Odpovědět  Radegast

Jediné co můžeme udělat je generální stávka a zabránění pětikolce s prezidentem prosazení slibu USA, že ČR v r.2023 dodá Ukrajině vojenskou pomoc ve výši 142 miliard kč!!!Sabotovat výrobu vojenského materiálu a logistiku na východ, ponechat jen to nejnutnější z výroby a služeb pro naše přežití a donutit tyto parchanty odtáhnout za svým páníčkem do USA!Samozřejmě okamžité jednání o vystoupení z NATO a EU!!!Pokud toto neuděláme jsme do roka a do dne ve válce s Ruskem a tentokrát ne na té vítězné straně!

Pavel z Moravy
16. 5. 2023 10:19
Odpovědět  Pavel

Nemáte to s kým udělat. Mladé generace nejsou zralé, většinově jsou pohodlné a povrchní, žijí dnes a zítřek je nezajímá. Nemají povědomí o vlastenectví, protože dostali do hlav úplně jiné hodnoty. A mnoho starších lidí je na tom dnes podobně. Tady to musí úplně kleknout a tak to podle mne bude. Proč si stále něco nalhávat, když mluvíte s lidmi o mladých ani nemluvím, vidíte, že situace jejich zralosti není pouze zoufalá, ale tragická. 30 roků se o duševní vyzrálost národa nikdo nezajímal, to by se jako mělo napravit za pár měsíců? Vždyť človíček se při řádné výchově formuje do 20 roků. Teď jde o to, abychom vůbec jako národ přežili. Libuše sice pravila, že národ český nikdy nezahyne, ale již neřekla jestli neskončíme jako bezvýznamná zotročená kolonie jiného celku. A to se již se současnými zrádci naplňuje. A právě tito dnešní mladí tomu jdou vstříc. A kdo jim vysvětlí, co proti sobě sami páchají, ti nemyslící staří, kteří stále hodnotí socík a nevidí současnost po 33 letech od převratu? Důstojnost národa je v pytli a tím to končí. Chtěl bych být optimista, ale nemám k tomu důvod.

.

Eva
16. 5. 2023 12:34
Odpovědět  Radegast

Promiňte, my máme nějakou armádu?

Boomer
16. 5. 2023 16:06
Odpovědět  Eva

..máme. Podle informací z roku 2018 z celkového stavu 24000 “placených pracovníků armády” bylo bojeschopných cca. 4000(čtyři tisíce) vojáků. Netroufám si odhadnout, nakolik a jakým směrem se situace změnila, ale občas mám cestu kolem rekrutačního střediska v Olomouci a žádnou tlačenici nadšenců s trikolorami v klopách jsem tam nezaznamenal..

unor 2022
16. 5. 2023 08:07
Ohodnotit příspěvek :
     

Zapad, dnes tedy i my, si vychoval nove nacisty aby je pouzil proti Rusku.
Tohle jen tak neskonci. To zustane v Rusech zapsano. Jako vsechny predchozi zaznamy o pokusech znicit ho.
Problem je, ze tentokrat se toho ucastni i Cesko. Ta cast Ceskoslovenska, kterou nedavno Rusove predchozi generace nacistu zbavovali.
Za cenu zivotu ruskych vojaku .. tedy necich otcu, synu, pratel, znamych.
Uz nekomu zase umiraji blizci lide. Ovsem bastardum ze zapadu se tak nedeje.

Eva
16. 5. 2023 09:05
Ohodnotit příspěvek :
     

“Nám sílu dává věrnost Vlasti.
Tak bylo, tak je, tak bude navždy.”
Ruská hymna.
A o tom to je.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Pavel z Moravy
16. 5. 2023 09:43
Ohodnotit příspěvek :
     

Já si čtu každodenní brífinky na sk.news-front.info a většinou mi vychází, že každodenně přijdou banderovci o 500 – 600 lidí. Asi to ale tomu komikovi opilému mocí nevadí. Jeden si říká, jak mohou být ti Ukrajinci tak tupí, že nevidí co s nimi ti zarytí banderovci dělají a nedokážou se proti nim postavit. Na druhé straně když vidím to naše hýkající většinové stádo, které si řeže pod sebou větev a ještě si k tomu blaženě chrochtá, chápu, že ten lid obecný toho rozumu asi moc do vínku nedostal a v apatyce ho nekoupí.

Pavel K
16. 5. 2023 09:46
Odpovědět  Pavel z Moravy

Kdyby to byla pravda tak to je hrozné a ještě ztráty u rusů. Šílenost.

Pavel
16. 5. 2023 10:30
Odpovědět  Pavel K

To si pište, že to pravda je.Ale těm co vodí “Zelo” a “nácky” je to jedno.Jak pravila “krvavá Madla” to jsou jen kolaterální ztráty a jde jen o Ukrajince a Rusy,tak to stojí za to!Až dojdou Ukrajinci půjdeme na paškál my,tak je to v plánu USA a západu, oslabit Rusko a zbavit se slovanů!Jen těm našim zabedněncům to jaksi nedochází!

Boomer
16. 5. 2023 15:52
Odpovědět  Pavel z Moravy

..popravy civilních osob, odmítajících zúčastnit se bojů, vykonávali příslušníci oddílů SS až do posledních dnů války a na jejich nadšení nic nezměnil ani průběh bitvy na Seelowských výšinách, ve které cca. jeden milion vojáků Rudé armády doslova převálcoval cca.110 tisíc příslušníků německé 9.armády. Brána k Berlínu tím byla otevřena dokořán.. a umíralo se dál! Co asi tak mohli dělat němečtí civilisté? A co můžou dělat ukrajinští?
Ty padlé Němce ze seelowského písku vyhrabávají dodnes.. a kde a jak skončili ti, kteří válku rozpoutali?

Pavel z Moravy
16. 5. 2023 10:33
Ohodnotit příspěvek :
     

Na sk.news-front.info, ako útok na Chmelnickom ovplyvní ukrajinskú protiofenzívu. Milane, bandeři padnou, ale my s nimi. Žebráci Evropy jsou již na seznamu ztrát.

PENNYS
16. 5. 2023 10:57
Ohodnotit příspěvek :
     

Jsem přesvědčen ,že kdyby Rossia nechala Okrajině svobodné uzemí o rozloze 1km²,
opět by tam vznikla banderstan a NATO!!! Což Rossia nikdy nesmí připustit.