Rozčilený Salvini po návštěvě migračního centra: “Nenašel jsem žádné uprchlíky, jsou zde jen silní a mladí, dobře živení Tunisané. Tato vláda je spolupachatelem pašeráků”

Vedoucí strany Liga a bývalý italský ministr vnitra Matteo Salvini tvrdě kritizoval vládu vedenou Giuseppem Contem. Stalo se tak v rámci návštěvy migračního centra na Lampeduse 23. července.

Týden před návštěvou politika zaregistroval ostrov Lampedusa masivní příliv nových uprchlíků, což vedlo k závažnému přeplnění místního uprchlického centra. V den Salviniho návštěvy již bylo v centru téměř 1000 lidí, a to v zařízení určeném k umístění maximálně 95 osob.

“Není možné něco takového udržovat, jsme bohužel v předvídatelné situaci, ale Lampedusa musí být turistickým ostrovem, který si to zaslouží, a nic jiného,” řekl Salvini.

“Toto není imigrace, ale chaos. Našel jsem téměř 800 lidí všude: na střechách, na zemi – několik žen, pár dětí a všechny byly krásné a silné. Ne, tady nejde o humanitární imigraci, ale o podnikání. Tato vláda je spolupachatelem pašeráků,” uvedl politik.

“Lampedusa musí být dovolenkovou destinací a nikoli platformou pro migranty, která je užitečná pouze pro obchodníky s lidmi. Je správné a ctnostné přivítat uprchlíky, ale tady jsem žádné uprchlíky nenašel: jsou zde jen dobře živení Tunisané, silní a mladí, u kterých jsem žádné zoufalé obličeje neviděl. Tato vláda by si měla konečně přestat dělat z Italů legraci,” dodal rozzlobený politik.

Andrea Lopatková
https://bit.ly/3jRocma

sdíletj na