Roman Joch by v Afghánistánu střílel dál

Lubomír Man

Je to Bidenova chyba, Američané se neměli z Afghánistánu stáhnout všichni, měl tam zůstat omezený kontigent, který by ve válce proti Talibanu pokračoval dál, prohlásil dnes na ČT 24 typický představitel oficiálního proamerického žurnalizmu u nás a jinak též ředitel Občanského institutu a poradce premiéra Babiše pro zahraniční politiku a lidská práva Roman Joch.

I když jsem jeho jméno už dříve několikrát zaslechl, seznamit se s jeho myšlenkami jsem dosud možnost neměl, a došlo k tomu tedy až dnes v poledne. A výsledek? Úžas! Hleděl jsem na obrazovku, poslouchal ho a divil se, že prezidentu Bidenovi ještě neporadil i to, jak početný by onen jím navrhovaný omezený kontingent, který by dle jeho rady v Afghánistánu zůstal, měl být, aniž by jej ovšem dnes vítězným duchem naplnění Talibánci během pár dní do posledního vojáka nevystříleli. Což by dnes, kdy ovládají celou zemi, byla pro ně hračka, uvážíme-li, že dokázali – a nakonec vítězně – po dvacet let vzdorovat stotisícové americké expediční armádě.

Radu ohledně onoho počtu vojáků omezeného amerického kontingentu zůstal Roman Joch tedy Bidenovi dlužen a teď už je na ni, bohužel, vlastně už pozdě.

Škoda, Roman Joch mohl být světový, a my, jako jeho krajané, spolu s ním.

Lubomír Man

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Drak
18. 8. 2021 02:20

Roman se svou odvážnou hubou může přece klidně jít a střílet v Afgánistánu až do aleluja, věřím, že si před jeho hubou všichni nadělají do trenek a bude dobojováno.

BB Rad
18. 8. 2021 13:20

Ten blboun nejapný , tak ten je zadarmo drahý . Fotřík měl jít raději do hospody než plodit “ toto”