nezařazené

Rodiny truchlí nad dětmi zastřelenými při střelbě na texaské škole

25. května 2022

Byla to scéna chaosu, zmatku a bolesti, kde z parkoviště školy, kde bylo při střelbě ve škole v Texasu zabito 19 malých dětí a dva dospělí, bylo slyšet bolestné výkřiky rodinných příslušníků .

V úterý odpoledne zahájil teenager vyzbrojený dvěma útočnými puškami palbu na děti a učitele v Uvalde v Texasu – šlo o nejsmrtelnější útok na americké škole za posledních deset let.

Šokující akt násilí, který roztrhal další americké město na kusy, znovu vyvolal volání po větší kontrole zbraní v celé zemi.

Jak se zpráva rozšířila, zběsilí rodiče čekali, až zjistí, zda jsou jejich děti v bezpečí.

“Nikdo mi nic neříká,” řekl Ryan Ramirez, rodič studenta čtvrté třídy.

“A jeden z rodičů říkal, že v pohřebním ústavu jsou možná držené děti.” To mě sem přivedlo – abych zjistil, co se děje.

“Snažím se zjistit, kde je moje dítě,” řekl The Associated Press.

INTERAKTIVNÍ střelba na základní škole v Texasu

Greg Abbott, guvernér Texasu, uvedl, že 600 dětí, které navštěvovaly základní školu, bylo ve věku od pěti nebo šesti do přibližně 12 let.

Rozrušené rodiny se shromáždily v místním občanském centru a obrátily se na sociální sítě, aby truchlily a zoufale prosily o pomoc při hledání pohřešovaných dětí.

Se setměním se začala objevovat jména zabitých při úterním útoku na Robbově základní škole. Jeden muž z občanského centra odešel a vzlykal do telefonu: „Je pryč.

Manny Renfro agentuře AP řekl, že v úterý dostal zprávu, že mezi zabitými je i jeho vnuk, osmiletý Uziyah Garcia.

“Nejmilejší malý chlapec, jakého jsem kdy poznal,” řekl Renfro. “Neříkám to jen proto, že to bylo moje vnouče.”

Renfro řekl, že Uziyah ho naposledy navštívil v San Angelu během jarních prázdnin.

„Začali jsme spolu házet fotbal a já jsem ho učil přihrávat vzory. Takový rychlý malý chlapec a uměl tak dobře chytat míč,“ vzpomínal Renfro. “Byly určité hry, které bych nazval, že si je bude pamatovat a udělá to přesně tak, jak jsme trénovali.”

K vraždám dochází necelých 10 dní poté, co bílý střelec, který zveřejňoval rasistické výlevy online, zabil 10 černochů v obchodě s potravinami v Buffalu v New Yorku.

Zákony o zbraních v Texasu patří k nejméně omezujícím v zemi.

„V Texasu neexistuje žádná minimální věková hranice pro držení střelných zbraní pro děti,“ řekl Al Jazeera John Rosenthal ze skupiny Stop Handgun Violence, která pracuje na prevenci násilí se zbraněmi prostřednictvím vzdělávání, informovanosti veřejnosti a účinného vymáhání práva.

USA jsou svědky v průměru 10 masových střeleb týdně. V letošním roce došlo zatím k téměř 200 hromadných střeleb , včetně 27 incidentů ve školách .

Vzhledem k odhadovaným 390 milionům zbraní vlastněných civilisty v USA a několika účinným omezením držení zbraní se hrůza v Uvalde pravděpodobně bude opakovat.

MAPA USA

Průzkumy ukázaly, že většina Američanů upřednostňuje přísnější zákony o zbraních, ale snahy o přijetí národní legislativy ohledně zbraní byly opakovaně blokovány republikány a několika demokraty v Kongresu.

“Měli bychom mít více omezení, zvláště pokud tyto děti nejsou ve správném duševním stavu a jediné, co chtějí, je ublížit lidem, zvláště nevinným dětem, které chodí do škol,” řekla Lisa Garza, 54, z Arlingtonu v Texasu.

Garzaová truchlila nad smrtí svého bratrance Xaviera Javiera Lopeze, který netrpělivě čekal na plavecké léto.

“Byl to jen milující 10letý malý chlapec, který si užíval života, aniž by věděl, že k této tragédii dojde dnes,” řekla. „Byl velmi temperamentní, rád tančil se svými bratry a matkou. To si právě vybralo daň na nás všech.”


sdíletj na

8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
orinoko
25. 5. 2022 17:56

USA!! Zombie společnost. KULT Coltu. Sněť světa. Jak říkal Ozzy Osbourne – yankee pro doláč skočí i do futrálu a ještě za sebou zabouchne víko.
Symbol Zlatého telete, jemuž se klaní i tlustoprdův stejk.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
All
25. 5. 2022 18:24

Paní Liso Garzo a kdo není v USA ve správném duševním stavu,včetně dětí,jak říkáte ? Vždyť tohle vaše země vyváží do celého světa !

Pijack
25. 5. 2022 18:26

V USA nemůžete vzít lidem zbraně z ruky. To je proti všem tradicím zvlčilého zdegenerovaného národa. Oni prostě musí zbraně svobodně vlastnit. Jen tak se dá udržet mezi lidmi morálka a vize, která systematicky ukazuje na vnějšího nepřítele. Po staletí je tím nepřítelem Rusko. Když vezmete lidem zbraně, tak se z nich stanou ovce. Majitelé USA ovšem potřebují krvežíznivé vlky, kteří chtějí bojovat. Odvyknou-li vlastnit a držet zbraň, odvyknou i válečné morálce. Takový národ pak svého nepřítele bude hledat pod peřinou. Američané musí podle vládců zůstat stále připraveni zabíjet.

Gene
25. 5. 2022 22:01
Odpovědět  Pijack

A co je na tom ze je svobodne vlastni? Pokud nekdo chce zabijet, tak je sezene na cernem trhu. Ono toti Texas je v USA jeden z nejsolidnejsich statu na jejich pomery. Ani bych se nedivil, kdyby tady to byla provokace Bileho Washingtonu. V dnesni dobe neverim na nahody.

janle57
25. 5. 2022 19:09

Když si v zemi,kde včera znamená již zítra koupíte v drugstoru kolt Magnum společně
s pytlíkem kyselých bombónů,pak to takhle bohužel dopadá,když ještě k tomu řeknete,
že to máte na Putina,tak Vám zdarma přidají 500 nábojů,těch dětí je mi ale samozřejmě
líto, snad mají jejich rodiče v téhle věci o čem přemýšlet.

Pijack
25. 5. 2022 19:44
Odpovědět  janle57

Američani a přemýšlet? Tos mne pobavil. Jim stačí filmy z Hollywoodu. Proč přemýšlet? To bolí.:-)

qwertz9
25. 5. 2022 22:02

když chcete odebrat lidem zbraně, aby se nemohli bránit kriminální vládě, musíte to nejprve narafičit mediálně, aby si to gojové hezky procítili, než proletí komínem ve FEMA táborech

Lékořice
26. 5. 2022 06:42

Co na to říct? Pryč od nich! Ať si svoji kulturu nechají pro sebe. My chceme pro naše děti a nejen pro ně bezpečí a to jak ve školách tak i na ulicích, sportovištích, divadlech, no zkrátka všude.