Řidič vjel do vánočního průvodu v Milwaukee, zabil nejméně pět lidí

Washington – Řidič, který vjel do vánočního průvodu u města Milwaukee v americkém státě Wisconsin, zabil nejméně pět lidí a přes 40 dalších zranil. Informovala tom agentura AP s odkazem na informaci místní policie. Počet mrtvých a zraněných úřady stále upřesňují, mnoho lidí totiž odjelo do nemocnice samo. Policie uvedla, že v souvislosti s událostí zadržela jednu osobu. Důvody, proč řidič do průvodu vjel, úřady vyšetřují.

“Můžeme potvrdit, že zahynulo pět lidí a přes dalších 40 bylo zraněno. Čísla se ale mohou změnit, protože shromažďujeme další informace,” uvedla policie. Její šéf Dan Thompson odmítl zveřejnit podrobnosti o zadržené osobě. Policie také neuvedla, zda se jedná o teroristický čin.

Na videonahrávce je vidět, jak červený vůz SUV prolomí bariéry a vřítí se na ulici, kde se koná průvod. Zvuky hudby kapely vystřídají výkřiky. Na jiném videu je vidět, jak policisté na vozidlo střílí. Podle informací, která zveřejnila jedna z místních televizí, auto najelo do skupiny tančících dívek. Taneční klub potvrdil, že jeho členové a dobrovolníci jsou mezi zraněnými.

Jeden ze svědků uvedl, že k incidentu došlo krátce před 17:00 místního času (před půlnocí SEČ) a že vozidlo jelo rychlostí zhruba 64 kilometrů v hodině. “Auto jelo plnou rychlostí, a pak jsem slyšela křik lidí,” řekla agentuře Reuters Belen Santamariová, která byla na místě se svým manželem a dcerou.

O události byl informován americký prezident Joe Biden. “Soucítíme se všemi, kterých se tento hrozný incident dotkl,” uvedl Bílý dům, který situaci na místě bedlivě sleduje.

  • Nebyla identifikována ani zájmová osoba, která zůstává v policejní cele. Nepotvrzené zprávy citující výměnu názorů v policejním rádiu zaslechnuté prostřednictvím skeneru tvrdí, že podezřelým by mohl být černoch kolem 30 let se záznamem v trestním rejstříku souvisejícím s ublížením na zdraví, domácím násilím a bezohledným ohrožováním. Dotyčný byl začátkem týdne propuštěn na kauci.

sdíletj na

4.5 2 hlasy
Ohodnotit příspěvek
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
krtek
22. 11. 2021 11:18

Klasika mde in USA.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Michal47
22. 11. 2021 15:35

To je naprosto paranoidní státní paskvil, který je velkým nebezpečím pro celou lidskou civilizaci! Už je nejen zralý, ale naprosto přezrálý pro vybudování Stalinova průlivu mezi Mexikem a Kanadou!!!!