Řeporyjský vepř… Petr Hampl napsal naštvaný text. Hádejte o kom a proč

18. 12. 2019 11:45

Sociolog Petr Hampl zaslal účastníkům protestního setkání proti politice starosty městské části Praha-Řeporyje Pavla Novotného (ODS) následující zdravici. S ní se pochlubil na svých webových stránkách PetrHampl.com. „Hanba těm, kdo oslavují vrahy,“ uvedl mimo jiné.

Snímek obrazovky 2019 12 18 v 20.34.18
Snímek obrazovky 2019 12 18 v 20.34.18

Situace je skutečně skandální. To, že jeden komik dokáže téměř rozvrátit celou zemi, a že dokonce pro část politické elity se stane hrdinou, to ukazuje, jak hluboko postoupila degradace profesionálních intelektuálů a politické třídy, označované jako tzv. kavárna,“ zmínil Hampl a odmítl dokonce vyslovovat jméno Novotného, kterého nazval ubožákem a „řeporyjským vepřem“.

https://fotky.showbiz.cz/lide/pavel-novotny/102820-nahe/1819997/

„V každé době, v každé společnost a v každém politickém systému se najdou takoví lidé. Zakomplexovaný člověk, který nic neznamená a nic nedokázal. Nevyučil se řemeslu, nenapsal úspěšnou knihu, nenatočil film, co by stál za koukání. Nezlepšil situaci ve své obci. Nikomu nepomohl. Nepřišel s žádným zajímavým nápadem. Nedokázal naprosto vůbec nic. Jediné, co mu zatím jde, je tloustnutí a vtipy založené na ukazování vlastní holé zadnice. Pokud existuje něco jako zkrachovalá existence, je to tento muž,“ poznamenal Hampl.

„Kdyby v naší zemi byly zdravé poměry, vyřešilo by se to pár fackami, ten muž by přišel k sobě, naučil by se něčemu pořádnému, začal vést slušný život a nakonec by i on byl mnohem šťastnější. Jenže v naší zemi nejsou zdravé poměry. Takže ten muž zkouší, jak vzbudit ještě víc pozornosti a koho ještě urazit. Pořád to stupňoval, až logicky dospěl k tomu nejhoršímu – oslavovat esesáky a plivat na hroby civilistů vyvražďovaných nacisty. Půjde příští rok vystrkovat zadnici do lidického památníku? Možná ano. Nebylo by to překvapující,“ sdělil dále Hampl. 

A zhurta se pustil do ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka (ČSSD), do předsedy ODS Petra Fialy i do expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska. „Jsme svědky toho, jak předvádějí tu nejodpornější kombinaci zbabělosti, ubohosti, bezpáteřnosti a chamtivosti. Včera bojovali proti nacionalismu, dnes se hlásí k esesácké uniformě, zítra k čemukoliv jinému,“ sdělil. „Je to úplně jasný doklad o tom, že politický systém nefunguje. Měl zajistit, že lidé budou mít své zástupce. Jenže místo lidových zástupců tu je samozvaná elita. Měl do politiky dostat lidi moudré, nebo aspoň průměrné – a místo toho se do politické třídy koncentruje ten nejhorší morální odpad z celé země. Někdo říká, že politici jsou jako jejich voliči. Ale tak tomu u nás není. Politici jsou mnohem horší než jejich voliči,“ dodal.

„Přes to všechno zůstáváme demokraty. Věřím, že ani vy nepožadujete něčí odstoupení, protože k tomu jsou volby. Ale je důležité dát najevo, že se současným hanebným jednáním části české politické scény nesouhlasíme,“ zmínil Hampl a poukázal na morální atmosféru v zemi i na potomky umučených i potomky hrdinů.

„Hanba těm, kdo oslavují vrahy! Ať žije svobodná Česká republika!“ uzavřel Hampl.

Řeporyjské zastupitelstvo minulý týden v úterý večer rozhodlo, že městská část vybuduje pamětní místo připomínající vlasovce. O jeho podobě bude městská část ještě jednat. Budoucí vzpomínkové místo bude pod kamerovým systémem a chráněno antigraffiti nátěrem. Podle starosty Pavla Novotného (ODS) Řeporyje zhruba 300 padlým vojákům, kteří pomáhali při osvobozování Prahy v květnu 1945, důstojné pietní místo dluží.

Takzvaní vlasovci byli občané Sovětského svazu, kteří se v německém zajetí nechali naverbovat do Ruské osvobozenecké armády (ROA). S Němci pak od začátku roku 1945 bojovali proti Sovětům, na konci války ale pomohli osvobodit Prahu. Zemřelo jich při tom zhruba 300. O jejich přispění k osvobození hlavního města se za minulého režimu mlčelo. Rusko jejich zásluhy neuznává. Velitel Andrej Vlasov byl po skončení války Sověty popraven.
https://bit.ly/34yMOY7

sdíletj na

12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Editor
18. 12. 2019 21:04
Ohodnotit příspěvek :
     

Pan Hampl opět skvělý… a ty taky:)) pěkný obrázky ?

Editor
18. 12. 2019 22:29
Odpovědět  Janinna

Novotný sněží, hodně sněží. Brko si dá také, ale bílý sníh, to je jeho. Pokud by měla vládnoucí kamarila zájem se ho zbavit, stačí jeden testík. Ve vlasech vydrží metabolity do té doby, než je někdo ostříhá.

Editor
18. 12. 2019 22:41
Odpovědět  scipio

A do toho je ještě debilní sprosták a arogantní magor k tomu. Co tam bydlí za lidi proboha, že si takový lidský odpad zvolí za starostu.
Kde si furt?

Editor
18. 12. 2019 22:55
Odpovědět  Janinna

starostu volí koalice. Koukni se, kdo tam v ní je. Je to totální vyhulenec a vysmaženec, pracoval jsem chvíli v Ringieru, naštěstí jsem neměl s Bleskem nic společného. Bylo to velmi krátce, ale s dvěma největšími exoty jsem na sebe narazili. JXD a tohle hovado. Oba trvale pod vlivem čehokoliv, oba nemytí smrděli a všichni se jim vyhýbali a nikdo s nimi nevydržel v místnosti.

Editor
18. 12. 2019 22:56
Odpovědět  scipio

jsem doma a spravuju pianino, co jsem dostal zadarmo.

Editor
18. 12. 2019 23:17
Odpovědět  scipio

Jo, tak to máš dobrou zábavu:)
Přesně… přesně to si myslím když toho magora vidím… že je to hovado nemytý, on už tak vypadá… takový bleee…roztřesený, smradlavý.

Když jsme u té hudby a piána… zrovna nedávno jsem četla, že americká primabalerína z American Ballet Theatre Misty Copelandová, obvinila Balšoj teatr z rasismu. Zveřejnila na svém Instagramovém účtu fotografii ze zkoušky Bajadéry … a představ si tu BRUTALITU… ruské baletky tam tancují napajcované tmavým krémem jako černoušci…. a to je projev rasismu a zneužívání rasistických stereotypů pro zábavu bílých diváků.
Jestli to ještě najdu, tak sem hodím obrázek… fakt pobuřující, se divím, že Američance z toho nepraskla cévka.
Svět se v prdel obrací opravdu.

Editor
18. 12. 2019 23:45
Odpovědět  Janinna

Sice American Ballet Theatre je dobrej spolek, ale baleťáci z USA pořád ještě na Bolšoj nemají obecně. Největší slávu Ameriky ve vážné muzice nadělali jenom Evropani, Gershwin byl rodilý USA, Copland a pár dalších, v muzikálech je to jinak, jazz nakonec adoptoval k černošské muzice ryze evropské nástroje, trubku a křídlovku dost starou, saxofon mladší, klavír už vůbec. Jen ty melodie a technika jsou od černochů. A teď se do toho začínají cpát šikmoocí, to bude taky spousta interpretací typu proč to proboha hrají, když nevědí jak. Vloni v Paříži hrál Lang Lang Rhapsodii v modrém, ruce mu běhaly velmi pěkně, hrál správné noty ale ten Gershwin byl v tu chvíli úplně někde jinde, ale určitě ne na Trocaderu.

Editor
18. 12. 2019 23:54
Odpovědět  scipio

comment image

Editor
19. 12. 2019 00:01
Odpovědět  Janinna

co to má s těma nohama, jak když má obě haxny pod kolenama symetricky zlomený a zhojený. Brrrr, eckelhaft!

Editor
19. 12. 2019 00:03
Odpovědět  scipio

To teda:))… nejdřív jsem myslela, že je to kulturistka a ne baletka.

Editor
19. 12. 2019 00:00
Odpovědět  scipio

comment image

už jsem zase zapomněla jak sem dát obrázek… a nebudu to zkoušet milionkrát.
Vlevo je ta Američanka.
Existuje pouze jeden balet – ruský. A ten by se neměl řídit tím, co někdo napsal na druhé straně světa.
A co dál?… roli Othella budou muset hrát výhradně černí umělci.