Řekové jsou „nacisté“, „fašisté“, „barbaři“

Pokud jde o Recep Tayyip Erdogana, není to nacista, to jen pouze německá kancléřka Angela Merkelová; stejně jako řecký premiér Kyriakos Mitsotakis. A zatímco francouzský prezident Emmanuel Macron je „mrtvý mozek“ a všichni Evropané jsou „fašisté“, Řekové jsou „barbaři“. Ještě jednou turecký prezident zašel příliš daleko ve vulgárním obvinění a srovnání s nacistickými krutostmi.

Obvinil Merkelovou, když německá vláda zakázala předvolební shromáždění ve prospěch Erdogana pro turecké referendum z dubna 2017. V září téhož roku ji znovu obviňoval z „nacistické taktiky“ a Martina Schulze z připomínek k vztahům mezi Tureckem a EU.

Ve středu ve své parlamentní skupině své strany Erdogan ukázal fotografie řecko-turecké hranice a řekl, že „není rozdíl mezi tím, co nacisté udělali, a tím, co vidíme z řeckých hranic.“ Dále označil řecké úřady za „fašisty“ a „barbaři“.

To si myslí „demokratický“ Erdogan. Je to tak pobuřující, že takové odkazy jsou učiněny prezidentem země, která i nadále usiluje o členství v Evropské unii a zároveň se pokouší o vzkříšení Osmanské říše.

Zdá se, že Erdogan byl v poslední době vrhnut do šílenství: potíže v Sýrii a Libyi; blázen z ruského prezidenta Vladimíra Putina, který ho nechal čekat před pokojem, kde se měli setkat v Moskvě; boje se všemi, namísto dodržování filozofie „nulových problémů se sousedy“.

Zároveň ztrácí sevření na domácí frontě a vidí bývalé spojence jako Ahmet Davutoglu a Ali Babacan, kteří zahajují vlastní večírky.

Otevřeně připustil, že lodě tureckého námořnictva „pronásledují“ řecké lodě v Egejském moři – komentář, který přišel poté, co turecká plavidlo narazilo do plavidla řecké pobřežní stráže – a nařídil, aby jeho letectvo přeletělo nad Evrosem.

Merkelová a Macron, kteří nedávno poděkovali Řecku za hlídání „evropských hranic“ a mají se během několika dnů setkat s Erdoganem v Istanbulu na rozhovorech, které budou zahrnovat novou krizi migrantů, jsou vyzváni, aby jednali s tureckým prezidentem.

Jak velkou toleranci však může Západ ukázat autoritářskému vůdci, který nejen vězní tisíce svých občanů – včetně novinářů -, ale také se cítí nad věcí, aby činil pohrdavé urážky a srovnávání, které uráží památku obětí holocaustu?

Jak nedávno řekla Ústřední rada židovských komunit v Řecku: „Politika turecké vlády je vykořisťovat nevinné lidi a vytvářet dojmy trivializací holocaustu pro politické účely není ničím jiným než obscénním a opovržlivým postupem dezinformace a dezorientace globálního veřejného mínění. . “

Srovnání událostí na hranicích s holocaustem také ve středu vyvolala přísnou reakci vedoucího amerického židovského výboru Davida Harrisa. Při pohledu na Twitter Harris napsal: „Turecký prez. Erdogan obvinil Řecko z toho, že udělal „to, co dělali nacisté“, a citoval hranici, kterou vytvořil. Čelí migranti v Turecku holocaustu? Prchají po celý život? Pokud ano, měl by být Erdogan zodpovědný. Pokud ne, měl by navštívit Auschwitz a dozvědět se o skutečných nacistech. “Online

sdíletj na