Řecko požádalo Rusko, aby vyslalo dvě letadla Il-76 a dvě helikoptéry Mi-8 k hašení požárů

Řecko žádá Rusko, aby vyslalo dvě letadla Il-76 a dvě helikoptéry Mi-8 k hašení požárů, uvedla kancelář prvního náměstka ministra zahraničí Řecka, spolupředsedy řecko-ruské mezivládní komise Miltiadise Varvitsiotise.

„Po telefonickém rozhovoru mezi řeckým premiérem Kyriakosem Mitsotakisem a ruským premiérem Michailem Mišustinem první náměstek ministra zahraničí Miltiadis Varvitsiotis nedávno kontaktoval ruského ministra dopravy Vitalije Saveleva v otázce poskytování další pomoci k hašení požárů,“ uvedlo řecké ministerstvo zahraničí. RIA Novosti.

„Varvitsiotis poděkoval panu Savelevovi za přímou a prokázanou podporu Ruska v těžkých časech, kterými naše země prochází, a objasnil požadavek řecké strany na vyslání dvou ruských letadel Il-76 a dvou vrtulníků Mil Mi-8, což pomůže k uhašení požárů. Pan Savelev vyjádřil prvnímu náměstkovi ministra upřímnou solidaritu a podporu Řecku,“ píše se v prohlášení.

Ministři vedli rozhovor jako spolupředsedové smíšené rusko-řecké mezivládní komise, uvedl úřad. Savelev je ruský spolupředseda smíšené rusko-řecké komise pro hospodářskou, průmyslovou, vědeckou a technickou spolupráci.

Ruský prezident Vladimir Putin v souvislosti s mimořádnou výzvou řecké vlády nařídil navýšit ruskou skupinu, která bojuje s požáry v centrálních oblastech republiky. Informovala o tom tisková služba Kremlu.

Řecko postihla rekordní vedra. Minulý týden, 3. srpna, teplota v některých oblastech dosáhla 47 stupňů Celsia. V zemi už týden zuří silné požáry. Nejsilnější z nich byly v metropolitní oblasti Attice, Peloponésu a Evie, kde bylo trajekty evakuováno více než tisíc lidí. Zákaz návštěv lesů, národních parků, přírodních oblastí a hájů v Řecku byl prodloužen do 13. srpna.

Od 30. června pracuje v Řecku ruský Be-200, který se denně podílí na hašení četných požárů a podle Řeků prokázal vysokou účinnost.

VIDEO ZDE:

https://www.facebook.com/hlavnydenniksk/videos/618662769102380/

Řecko. Ruský letoun Be-200ES pronajatý Řeckem provádí několik odběrů mořské vody v úžině Chios:

https://bit.ly/3xACP3d

sdíletj na

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nofran
9. 8. 2021 22:13

Trošku tomu nerozumím !!!!!!! Proč nepomůže ústřední výbor Nadnárodního Spolku Demokratické Aktuální Partaje..EU..Proč je žádáno o pomoc Rusko?? Co s tím má společného!!!!!!! Jste v EU,tak poproste NSDAP Evropské únie..Budete zahrnuti miliardami dotací a tím uhasíte i nemožné!!!!!!!!!!!!

Michal47
10. 8. 2021 09:56
Odpovědět  Nofran

Já tomu rozumím, tato vámi jmenovaná sebranka „pomůže“ Řecku tak akorát do hrobu a Řekové to vědí, vždyť mají s tzv. „trojkou“ z tzv. „eu“ svoje velmi smutné zkušenosti! Proto se obrátili na Rusko, kde které jim s těmi požáry skutečně pomůže a nebude je chtít za to finančně totálně zruinovat, jako to udělala ta pověstná „trojka“ už dávno!