RDIF nabízí Pfizeru použít “Sputnik” jako posilující třetí dávku

Ruský fond přímých investic (RDIF) nabídl společnosti Pfizer, použít ruskou vakcínu proti koronaviru “Sputnik Light”, jako posilující třetí injekci ke zvýšení účinku očkování.

“Rostoucí počet případů nového kmene covid v USA a Izraeli ukazuje, že vakcíny mRNA potřebují heterogenní posilovač k posílení a prodloužení imunitní odpovědi. Dnes RDIF nabídl společnosti Pfizer použití Sputniku Light jako posilovače, třetí injekce,“ uvádí oficiální twitterový účet vakcíny.

Jednosložkový „Sputnik Light“, poznamenali v RDIF, byl vyvinut speciálně jako samostatná vakcína a pro posílení.

„Sputnik V“ byl první z vakcín proti koronaviru, který používal heterogenní posilovací dávku („vakcínový koktejl“), což zahrnuje použití dvou různých adenovirových vektorů pro dvě injekce (na rozdíl od jiných vakcín proti koronaviru, které používají jednu injekci dvakrát),” uvádí RDIF, zprávy RIA

Podle ruského ministerstva zdravotnictví byla účinnost “Sputniku V” proti kmeni delta 83,1%.

RDIF zároveň jako první nabídl spolupráci dalším výrobcům vakcín. Dnes mnoho výrobců následuje příklad “Sputniku V” při zkoumání možnosti kombinace různých vakcín. Také v řadě zemí probíhá výzkum se Sputnikem.

Dříve v RDIF uvedli, že zkušenosti s používáním ruské vakcíny proti koronaviru „Sputnik V“ v předních zemích světa prokázaly nejvyšší bezpečnost a účinnost této vakcíny.

https://bit.ly/3CHnPnZ

sdíletj na