Rakušanův pytel s Putinem: Odloženo. Trestný čin to prý nebyl

Policie odložila případ plachty s českou a ukrajinskou vlajkou spolu s portrétem ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly, která byla koncem loňského října vyvěšena na budově Ministerstva vnitra v Praze. České televizi to řekl mluvčí policejního prezidia Josef Bocán. Vyobrazení s vlajkami a Putinem se na sídle ministerstva objevilo u příležitosti státního svátku 28. října. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) vyvěšení díla hájil.

„Došli jsme k závěru, že ve věci se nejedná o podezření z trestného činu. Úkony trestního řízení nebyly zahájeny a věc byla uložena ad acta,“ řekl České televizi Bocán.

Podle dřívějších informací Deníku N nejprve prověřovala pražská policie vyvěšení vlajky kvůli možnému porušení zákona o státních symbolech. Podle něj se státní vlajka vyvěšuje na čelní straně budovy, v tomto případě ale visela na zadní straně ministerstva.

Rakušan serveru řekl, že podle předběžného právního názoru nešlo o protiprávní jednání a že případnou pokutu zaplatí. Případ později převzala Národní centrála proti organizovanému zločinu, která ho nyní odložila.

Podle tvůrců mělo vyobrazení značit výročí spojení vzniku samostatného Československa s poukazem na odhodlanost bránit demokratické hodnoty svrchovaného státu.

Kontroverzní podobiznu ruského prezidenta kritizovala mimo jiné moskevská tisková agentura. Naopak ji ocenila některá ukrajinská média.

sdíletj na

4 19 hlasy
Ohodnotit příspěvek
73 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Lubek
11. 1. 2023 16:36

V každom prípade treba byť veľmi ostražití, aby zasa Petrov a Boširov neprišli s ruksačikmi popred kamery a nedemokraticky, nechápajúc západné vnímanie vešania, neskúsili vešať po svojom. Alebo natierať kľučky, či vyhadzovať dáke sklady do luftu. Dlho o nich nebolo počuť, môžu byť oddýchnutí.

sergej
11. 1. 2023 17:43
Odpovědět  Lubek

To si pleteš s čukem a gekem, opravdu.

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 18:33
Odpovědět  sergej

Čuk a Gek jsou přes novičok a vyhazování muničáků; kandelábry prej má v gesci Timur a jeho parta.

Markýza
11. 1. 2023 19:31
Odpovědět  Lubek

Vy máte na Slovensku Petrovova a Boširovova? My máme Myškina a Čepigu, tak jestli to není stejnej oddíl :-))

sergej
11. 1. 2023 20:43
Odpovědět  Markýza

F albijonu mají bonda 007 a co.Jeden za osmnáct a dva bez dvou za dvacet, nebo tak nějak, že jo.
https://www.youtube.com/watch?v=zbpibPm7AVE

Luboš
13. 1. 2023 00:09
Odpovědět  Markýza

My máme prolhanou vládu kterou zvolil bůhví kdo.
Ale nikdo zaručeně z mých známých to nebyl. Tedy Marťani.

delnas
12. 1. 2023 00:21
Odpovědět  Lubek

Prominte trochu odbocim…
Nevi nahodou nekdo na zdejsim foru co se stalo s prispivatelem ktery prisel jeste z HOXOVA tymu nekolik let nazpatek?? pod pseudonymem BOLETUS>>>?

Putinovec ? UDO ? a jini z te doby…
Vam vsem podekovani za bohate prispevky….
delnas

Mozna pani Irena? Poplevar? Sio ? Cico-Ciciak?

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 04:30
Odpovědět  delnas

To by měla vědět Yveta Rychtaříková na Proudu národní hrdosti. Často čte jeho příspěvky, i jmenuje web, z kterého to má, ale nepamatuji se z jakého. Rada je, najet se na Odysse, zadat “Proud…atd.”, kliknout na nějaké její vidko, a dole pod ním je (snad) na ni mail. Nebo vygůglit její jméno a kontakty, jak jsem teď zjistil. Já zrovna teď najedu na její pořad, kde se vyjadřuje k volbám. Tak jsem zvědav, zda mě nas-ere, nebo potěší, páč jede v linii KSB a Stalin je pro ni pánbů a politruk Pjakin jeho prorok, i když občas ohýbá fakta a Stalin nic, to všechno Trockij a že pojem bolševici od toho, že míněno, že byli pro většinu, ne že jich bylo více než menševiků a podobné, s fakty se rozcházející, propagační žvásty. Ale kde jinde sehnat reálie o dění v Rusku a ruské páté koloně, žejo.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 12:23

Tak dneska mě Yvetka potěšila. Nadskočil jsem jenom asi třikrát.

delnas
13. 1. 2023 00:02

Moc dekuji Milane,…zkusim to a dam ti vedet…trpelivost prosim

Pavel K
11. 1. 2023 16:58

Ježišimarjá čekal snad někdo něco jiného? Jak píši vedle sami se z toho už nevyškrábeme, jedině zvací dopis a bratrská výpomoc, ale né od kyjeva a lvova, ale přímo s politbyra od Gosudara.

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 18:04
Odpovědět  Pavel K

A je to tady. Zvací dopis netřeba, přijdou i bez něj. Zkráceno – výňatky:

“Válka doopravdy” – náčelník generálního štábu
ozbrojených sil RF pověřený velením NMD Anatolij Lapin.   11.01.2023 19:20

Ministr obrany Sergej Šojgu nahradil velitele Smíšené skupiny vojsk (sil), který je odpovědný za vedení speciální operace na Ukrajině.
Jak bylo uvedeno v tiskové službě oddělení, místo Sergeje Surovikina se velitelem stal náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov.

Podle vojenského experta, kapitána 1. hodnosti zálohy Sergeje Gorbačova, byla tato jmenování nezbytná k vyloučení politického vlivu na chod SVO:

„To ukazuje na řadu faktorů, které jsou nyní zahrnuty, aby skutečně změnily situaci a povahu vedení nepřátelských akcí. Myslím si, že byl zvolen kurz, který minimalizuje politický vliv na průběh nepřátelských akcí. Předtím podle odborné komunity mnoho nezáleželo na armádě, ale na lidech, kteří tak či onak měli zájem na realizaci řady politických scénářů. Nyní, soudě podle toho, co se děje, byly pravomoci dány armádě, aby nikdo nemohl ovlivnit to, co se děje zvenčí.

Politolog Sergej Markov má podobný názor:

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 18:05

“…za účelem snížení byrokracie. Nyní bude ministerstvo a generální štáb přivedeny přímo do vedení NWO…“

…se jedná o pokus odklonit se od současné praxe zdvojování velení, kdy generál Surovikin formálně velí seskupení jednotek účastnících se NMD, ale zároveň stejnou pravomoc využívá i náčelník generálního štábu. ve vztahu k vojákům, což vede ke zmatkům a napětí mezi úředníky. Ale hlavní je, že se tím prudce zvyšuje postavení velitele speciální vojenské operace. Od této chvíle jsou mu bez jakékoli koordinace a schvalování podřízeny všechny typy a struktury ozbrojených sil, od strategického letectví a GRU až po síly flotily a vojenské akceptace. Taková koncentrace sil a prostředků v rámci NWO je bezprecedentní.“

Změny ve velení Severního vojenského okruhu nejsou jen rotací, ale přípravou na znovuustavení Výboru obrany státu, který fungoval během Velké vlastenecké války.

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 18:07

„Jmenování náčelníka generálního štábu Gerasimova a zástupců takových hodností do přímého řízení SVO není nic jiného než uznání, že probíhá rozsáhlá válka proti Rusku, která vyžaduje zásah ne jednotlivých částí bezpečnostní složky, ale okamžitě celý rezort obrany. Myslím, že formát samotného NWO bude muset být také opuštěn, i když formálně se tak ve skutečnosti stalo dnes. Zbývá dotáhnout vojensko-průmyslový komplex a tam to není daleko k Výboru pro obranu státu.”

Pokud jednotkám velí náčelník generálního štábu, pak je to velká válka. Je symbolické, že se jmenování shoduje se zprávou, že nepřítel dopravil leopardy “na operační sál.” Tedy se zprávou, že jednotky NATO budou bojovat téměř se vším, co mají.“

Tak to je kamaráde konec srandy. Už pořádně začali. Před chvílí, koukni se v kolik hodin to šlo ven.

https://www.politnavigator.net/vojjna-po-nastoyashhemu-komandovat-svo-naznachen-nachalnik-genshtaba-vs-rf.html

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Boomer
11. 1. 2023 18:14

..už nějakou dobu jsem takový krok očekával, a předpokládám že cosi srovnatelného bude následovat v civilním sektoru. Velká válka může synergickým efektem umožnit zatnout tipec páté koloně.

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 18:29
Odpovědět  Boomer

Někdy v červnu jsem tu šamanil, že až do toho skutečně půjdou, začnou i s čistkama. Že proto Gosudar svoloč nevyházel, aby ji měl při ruce podle moudra: “Přítele si drž blízko. Nepřítele ještě blíž,” až začnou doopravdy. Fakt jsem zvědav, co bude na ruswebech až vstanu. Teď jdu, opět asi po 30-ti hodinách, spát.

sizok
11. 1. 2023 18:46

Snad máš pravdu.

Pavel K
11. 1. 2023 18:48

Díky za info. 👍🙋‍♂️

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 04:51
Odpovědět  Pavel K

Prigozhin, zakladatel Wagner PMC: Soledar je zcela osvobozen a očištěn od ozbrojených sil UkrajinyVčera, 21:31

Večer 11. ledna oznámil zakladatel Wagner PMC Jevgenij Prigožin úplné osvobození města Soledar v Doněcké lidové republice. Podle Prigozhina je nyní Soledar zcela vyčištěn od ozbrojenců z ukrajinských formací.
Jak poznamenal šéf PMC, bojovníci nyní začali čistit solné doly umístěné pod městem. Stále se v nich mohou skrývat jednotliví ozbrojenci. Samotné město je ale již zcela pod kontrolou Ruské federace.
Podle Prigozhina byli civilisté města staženi. Ty ukrajinské formace, které se nechtěly vzdát, byly zničeny. Počet zabitých na ukrajinské straně je asi 500 lidí. Prigožin navíc zdůraznil, že o humanitárním koridoru pro vězně nemůže být řeč.
Pak to ještě pokračuje. Ta poslední věta mluví za vše žekl bych. Konec srandy.

https://topwar.ru/208528-osnovatel-chvk-vagner-prigozhin-soledar-polnostju-osvobozhden-i-zachischen-ot-boevikov-vsu.html

Pavel K
12. 1. 2023 09:01

🙋‍♂️ 👍 👍
Dobré zprávy jen houšť.

František Rýpal
11. 1. 2023 21:21

Zdržím se komentáře, jelikož bych se dozajista dopustil trestného činu.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 04:45
Odpovědět  František Rýpal

Jestli nějakým sprosťáckým fujtajblem na mě, tak jen klidně do toho, já to unesu.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 06:52
Odpovědět  Albi

Sakra. Budu muset mrknout co píše Al Džazíra, Čína a Indie.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 08:28
Odpovědět  Albi

Tuhle jsi tu smutnila, že nic pozitivního, tak ti posílám takovou maličkost. I když tě asi taky rozesmutní, když si uvědomíš, kde bychom mohli být a kde jsme. Pro mě je to potěšující v tom, že ještě furt se swiním nepodařilo všechny chytré hlavy zašlápnout. Že ještě máme naději.

https://www.youtube.com/watch?v=fxEgenmxhAI

Peter 008
11. 1. 2023 20:45

V podstatě zůstalo vše prakticky jako dosud s tím rozdílem, že se POSTAVILA NADSTAVBA nad současné velení, která má za úkol zkoordinovat činnost Ruské armády v širokém smyslu a to i mimo operaci na Ukrajině.
Polopaticky – se dotvořila celá struktura velení, jak vlastně má být. Odpovědnost nese vždy vyšší velení, které musí mít na mysli nejen “nějaké” operace, ale celkovou situaci.
Asi tak. Myslím si, že je tím vyznačeno, že vzniklo pro Rusko nebezpečí i na strategickém směru Běloruska. Dosavadní velitel “jen” na Ukrajině Surovikin by však neměl možnost z titulu své působnosti a pověření žádnou moc v tomto směru cokoliv rozhodovat.
Každý velitel může jednat jen v tom rámci, který mu byl určen. Překročení pravomocí je velmi závažné porušení, o čemž se přesvědčilo po světě již mnoho vojenských velitelů. A to i v případě, jestli vlády, či velení “jen” nesprávně určily rozsah kompetencí.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Peter 008
11. 1. 2023 20:54

což vede ke zmatkům a napětí mezi úředníky. Ale hlavní je, že se tím prudce zvyšuje postavení velitele speciální vojenské operace.

Tady je ten klíč – podle mne – k pochopení události.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 04:59
Odpovědět  Peter 008

No dyk. Teď jsem zvědav, jak to bude dál s velice početnou pátou kolonou, prezentovanou, krom oligarchie, právě většinou zmíněných úředníků.

Vaska
11. 1. 2023 17:00

a kdo zaplatí těch 73 000 kč – tolik to totiž stálo – kdo asi žééé

Milan ze Zahrady Čech
11. 1. 2023 18:41
Odpovědět  Vaska

Třeba se ještě zužitkuje, až ho (Rakušana) do něj šoupnou. Pak by mě těch
0,0073 kaček co mě připadne nemrzelo.

sergej
11. 1. 2023 17:27

🙂 Dělárium tra lala. Děloví vrtáci.

Gales
11. 1. 2023 17:36

Jó.Kdyby tak byl v tom pytli Rakušan.To by byl jinej cvrkot.

Jaris
12. 1. 2023 05:06
Odpovědět  Gales

Definitivne bude. Je to jen otazka casu. 😀

Zmatený
11. 1. 2023 17:45

Až se jednou Čuk a Gek projdou výbušně třeba kolem Strakovky, měli by si dát pozor, aby zas neztratili doklady. Čoudelka číhá a naslouchá…

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 05:05
Odpovědět  Zmatený

Prorokuju, že Čoudelka do roka a do dne dočoudelkuje a do čtvrt roku bude
strachy sr-át hvězdy i s pruhama.

Boomer
11. 1. 2023 18:04

.. tož já to od začátku vnímal jako trapas ve stylu “Dejte blbovi čas a prostor a on se vám odkope.”
V Kremlu se asi jen zasmáli, pokud se jim to teda vůbec dostalo do svodky důležitých událostí ve světě.

Markýza
11. 1. 2023 19:36
Odpovědět  Boomer

Taktéž. Vrchol idiocie ano, ale ta není trestná – a vlastně naštěstí.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 07:01
Odpovědět  Boomer

Kdyby jen zasmáli. Celý Rusko si na diskuzích dělalo srandu s těch zkorodovanejch oken a z dezolátního stavu budovy ministerstva obecně.

Rapa
11. 1. 2023 18:05

Toto je jen výstřel nehoráznosti vlády,která vede válku,krveprolití a ničení bez souhlasu obyvatel České Republiky. Zjevně a bez komentáře. A na toto navazují VOLBY PRESIDENTA ČR. Jak ? Proč máme ve volbě i pana Baštu a jeho Program ? Ten program je velmi,velmi jasný ! Ten PROGRAM JE PROTI VALCE. Je tu a neobjevil se jen tak,má veliký význam. VOLBY MAJI UKAZAT,KOLIK LIDI SOUHLASI S VALKOU,KOLIK LIDI SI PŘEJE VALKU ! A KOLIK NE ! A jen pouze ta část lidí,co budou volit Program proti válce presentovaný panem Baštou,tenhle ,,POČET OBČANU” VELMI,VELMI a VELMI bude rozhodovat, jak budou u nás dál politici a naprosto všechny pol. strany postupovat a rozhodovat v rámci rozpoutavání války,včetně přímé ůčasti ! ČR,mobilizace,zdražování,dalšími půjčkami a nakonec i totálního zániku státnosti,včetně kultury a jazyka,prostě KONEC. VŠICHNI,CO BUDOU VOLIT PROGRAM v zastoupení pana Bašty budou PROTI VALCE a tento počet hlasů bude ukazatelem a hybatelem pro další rozhodování a vývoj příštích událostí. Berme na vědomí,že když tento PROGRAM nebude nikdo volit,anebo jen velmi,velmi málo lidí ČR, dáváme zcela volnou ruku všem,všem politickým stranám, aby byla naplno válka rozpoutaná bez zábran,s plným našim souhlasem !!! A taky se souhlasem ,,Konečné smrti českého národa,konečné naší likvidaci.”

Rapa
11. 1. 2023 18:15
Odpovědět  Rapa

Ten Program p.Bašty tam nebyl dodán nějak náhodně,ale zcela záměrně,jako test,referendum,má otestovat připravenost lidí na válku,souhlas s válkou,anebo nesouhlas a velmi to ovlivní další události. ( Kdo ten test dodal ? víme moc dobře kdo ! Zmrdi všech zmrdů,ničitelé světů)

Rapa
11. 1. 2023 18:25
Odpovědět  Rapa

Globální prediktor a jeho pohůnci lačně čekají na výsledek,slintají už nyní.Je potřeba jim to překazit správným postojem,nedávat souhlas válce,žádný babiš,žádná bloncka ujetá,nikdo z pětikolky i s jejich kabátníkem jenerálem a všemi těmi psychopaty hrabivými,dutolebými.Náš postoj,proti válce,stop válce.Ten je v PROGRAMU bašty,je potřeba správně vyplnit ten test.

unor 2022
11. 1. 2023 18:05

Mentalni nedostatecnost a obycejna lidska ubohost nikdy nebyly trestne. Tak proc prave dnes. Ze.

Martin23
11. 1. 2023 18:09

Tady přeci šlo především o majetkové delikty související se zneužitím postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci.

Kdyby si to vyvěsil Rakušan za svoje na vlastním baráku, nikdo by toho psychopata neřešil.

josef
12. 1. 2023 11:23
Odpovědět  Martin23

Quod licet lovi, non licet bovi – čili česky . Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi. Zbytek si doplňte.

PENNYS
11. 1. 2023 18:25

K zamyšlení: Bylo by trestné kdyby místo V.V.Putina někdo vyvěsil ten pytel na mrtvé s “UŠÁKEM”?????????????????????????????????????????????????????????????

Rapa
11. 1. 2023 19:42
Odpovědět  PENNYS

Jistěže bylo,protože se do vlády vervali všichni zástupci ušáků a íá-íá uší dutolebých,an schvalují jen ty černé pytle na mrtvoly a vše proto dělají,aby se neprovalilo o nich,co si nejvíce sami přejí.Válku.Válku podle not pro pucfleky z pětky.Tihleti pucflekové klidně budou hrabat do korýtek i za nákupy černých pytlů,stejně jako babiš za nesmyslné roušky z číny pro béé ovce.Akorát neví,že nějaké ty pytle zbudou i na íá ušáky demolice,kdo jinému jámu kope…

PENNYS
12. 1. 2023 09:14
Odpovědět  Rapa

Souhlasím s vámi ,ale lidé brzo zapoměli:

když Praha řvala :Havel na Hrad,
my jsme tušili  že se k moci derou do vysokých funkcí kolaboranti a zrádci.
Potvdil to Havel tím, že si vzal jako poradce na Hrad Schwarzenberga, který dokázal na Havlových zádech spát do konce jeho života !!
Kdo,necinkal  klíčim,nechodil na mítinky,pochopil že bude zle,
stát se rozpadl!!A dnes je tady “dusledek demoliční vláda”
‚Vys* ali jsme se na Východ a ho*na přišla ze Západu‘

Havlochuj..jpg
František Rýpal
11. 1. 2023 21:39
Odpovědět  PENNYS

Si piš, do hodiny by jsi byl v pytli i ty.

Aleš
11. 1. 2023 18:40

Takže i toto je v pořádku.

Screenshot_20230111_184006_Gallery.jpg
Rapa
11. 1. 2023 20:02
Odpovědět  Aleš

Čau pennys,mohl bys ty uši trochu protáhnout do špiček těch oslích našich oslů,mohli by se ozvat budhisté za urážku jednoho jejich dávného světce,čert nikdy nespí,nějaká ta neziskovka by se ráda chytla.

Jarda
11. 1. 2023 19:31

To co udělal Rakušan bylo ZA HRANOU a nedovolilsi to nikdo ze státníků. Protože je Rakušan hlava dubová, tak ani neví, že si tím podepsal ortel smrti. Hlupák si myslí, že je nedotknutelný. Až nebude ministrem, tak bude mít smrtelnou nehodu. Toto se neodpouští – hanobit prezidenta jiné země a ještě v pytli na mrtvoli. Nějaká ruská skupina ho oddělá nebo pomstí?

Pavel K
12. 1. 2023 09:12
Odpovědět  Jarda

Také si myslím že tohle jen tak nepřejdou.

Jan1
11. 1. 2023 19:53

WEF je snuska zmrdu, ktera podporuje genocidu na planete. Nikym nevolenych, ale majici penize, hodne penez.
https://tadesco.org/wef-narizuje-novinarum-aby-prestali-odhalovat-tajnou-globalistickou-agendu/

Jan1
11. 1. 2023 19:56

Pravo uz neni vymahatelne v USA. Proc by melo byt ve vazalskem state Cesku? Budou vam tvrdit opak. Ovsem jen tehdy, hodi-li se jim to do kuchyne dvojich metru, lzi a podlosti.

sergej
11. 1. 2023 20:34

Držte se zkrátka jo? A neříkejte mu pancer faust. Beru zpět. To je prý o jenerálovi, tak nic. Vyrválové, pořád. Zvířata

Petr
11. 1. 2023 20:41

A co když by tam ten pytel byl plnej Rakušana ! Taky by to odložili ???

Administrátor
P.A.Semi
11. 1. 2023 21:24
Odpovědět  Petr

Třeba tenhle ?

K104_4462_crop_small2.jpg
Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 12:29
Odpovědět  Petr

Kdyby jím byl plnej tak jo. Na smetiště.

Radegast
11. 1. 2023 20:49

Prosím vás, volte pana Baštu, je naše jediná šance. V sobotu, v pátek v noci ODS vykrádá volební urny.

Bašta odvolá Fialu.

Bašta je Jediný kandidát, který:
1) odmítá prodej české elektřiny přes lipskou burzu
2) odmítá odstřihávání od zdrojů plynu a ropy
3) odmítá podporu války posíláním zbraní na Ukrajinu
4) odmítá diktát Evropské unie
5) odmítá kovidové totalitní praktiky
6) odmítá nepřiměřenou podporu cizincům na úkor našich občanů
7) odmítá destrukci České republiky vládou Petra Fialy

Bašta: „Hrozí nám bída a kolaps ekonomiky, politici mluví o válce. Takovou budoucnost nepřipustím. Když mě zvolíte, dle článku 62 Ústavy České republiky proto odvolám vládu Petra Fialy.“

Administrátor
P.A.Semi
11. 1. 2023 21:17
Odpovědět  Radegast

Máte “vlhké sny” které vůbec neodpovídají realitě…

1.,2. Prezident neurčuje obchodování s elektřinou ani s plynem a s ropou, takže s tím neudělá naprosto nic…
3. stejně tak zbraně na Ukrajinu prezident neodsouhlasuje, takže tomu nemůže ani zabránit
Navíc je v tomto Bašta stejný lhář, jako ostatní, když prohlásil Rusko za “Agresora”…
4. diktát EU by snad trochu ovlivnit mohl, ale minimálně…
5.,6. ani na Covidové praktiky, ani na podporu cizinců se ho nikdo ptát nebude.

0.,7. To už řekl, že by ho odvolal, kdyby bylo 70% protestujících občanů… Zatím jsme dostali na Václavák 1% a když dostaneme 3% bude to skvělé… Až bude protestovat 70% občanů, tak tu vládu smeteme nehledě na impotentního prezidenta…

-1. Jestli ODS vykrádá volební urny? Od toho jsou přes noc zapečetěné, a volební komise ty podpisy na pečetích musí ráno zkontrolovat, měli by tam být zástupci opozičních stran, a pokud nejsou, je to jejich “blbost”…

Víte, máte všichni nějakou naprosto nereálnou utkvělou představu, co všechno by se mohlo změnit, kdyby kdyby …

πα½

Jaris
11. 1. 2023 23:26
Odpovědět  P.A.Semi

Vas komentar se mi vubec nelibi. Obavam se vsak, ze mate pravdu. Jak se rika, kdyz ptacka lapaji, pekne mu zpivaji. Ze udela poradek ve vlade, blekotal pred lety i gauner Zeman a nakonec neudelal nic. Ba naopak! V novorocnim projevu vladu chvalil, az se hory zelenaly. Napsal jste to, Semi, realisticky.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 05:08
Odpovědět  Jaris

Bašta není -eman.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 05:41
Odpovědět  P.A.Semi

1-2) Neurčuje, ale mnohé může ovlivnit. Pokud nebude pos-sera, může mnohé. Například jmenovat vládu odborníků.

3) Jako vrchní velitel ozbrojených sil do toho může hodně co kecat. A pokud ne přímo, sich jinou cestou.

4) Souhlas – ale ne tak minimálně, jak se domníváte. O tomto se nechci přít, ale nemyslím si, že je až tak nemohoucí figurou jak byte si přál. Příklad – kdyby nebyly úkony v článku 63 Ústavy podmíněny kontrasignaci, nikdy by Klaus Lisabonskou smlouvu nepodepsal. S tím doufám souhlasíte. V článku 62 Ústavy však podmínka kontrasignace není, což znamená, že pokud nebude prezident pos-era, může premiéra odvolat aniž tím poruší Ústavu.

0.,7. To už řekl, že by ho odvolal, kdyby bylo 70% protestujících občanů…
Opět manipulace. Bylo to diplomaticky vyjádřené poselství, aby ho lidi podpořili, skryté v: “potom by to byla moje povinnost,” ne výmluva typu “kdyby”. Protože nemůže na plnou hubu hulákat: “LIdi, udělám pro vás co budu moci, ale musíte mě podpořit!” vyjádřil to takto. Chytrému napověz.

Rád se prezentujete co obhájce uražených. Fajn. Pak vězte, že vaše vyjádření “impotentního prezidenta” je na stejné úrovni s vyjádřením : “Od honibrka to sedí.”

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 06:18

Navíc je v tomto Bašta stejný lhář, jako ostatní, když prohlásil Rusko za “Agresora”…

Jste tak hloupý, nebo to děláte? Nebo jste jenom bezpáteřní vejvrtka? Vejvrtka, který na vlasteneckého kandidáta plive a podporuje kandidáta, který nejenže nás zavřel do covidkoncentráku, ale ještě rozpoutal takovou rusofobii, že to v celé tisícileté historii naší vlasti nemá obdobu. A aby toho nebylo málo, tak toto vše jako admin na proruském webu!
Že zároveň B. řekl, že by ohledně energií inicioval přímé smlouvy, jste zároveň “pozapomněl”… Už víte, co jsem myslel tím, že byste se měl stydět?

Měl byste, při svém oslnivém intelektu, vědět, že pokud nechtěl, aby byl okamžitě onálepkován jako extrémista a podporovatel terorismu, jinak než takto diplomaticky se ani vyjádřit nemohl. Se svým názorem na Rusko se ostatně nikdy neskrýval – a neskrývá. Leč ani se svým názorem na Ukrajinu.

Lhář je ten kdo záměrně lže. Bašta nelže – pouze je okolnostmi nucený, aby nebyl onálepkován co extrémista a podporovatel terorismu, vyjadřovat se nenapadnutelně. Zde je Baštovo dvouminutové vyjádření k Rusku – ale hlavně k Ukrajině.

https://www.youtube.com/watch?v=gUNSdaWr1T4

Per
12. 1. 2023 13:20

Je to sice jen vaše přání, aby Bašta byl prezident. Ale položte si otázku, kdo z lidí, kteří jsou mimo tuto diskuzi, ví, že Bašta kandiduje na prezidenta.
I chytil mne jeden známý s dotazem, koho že to budu volit. Já se ptám, koho bude volit on. A že prý Pavla. Že má víc hlasů než Nerudová.
Takže znova. Když budeme volit Baštu, právě proto se jiní a nemilí ocitnou na Hradě.
Nedomnívám se, že jste troll.
Za mnohými dobrými skutky hledej něco jiného. Qui bono.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 21:37
Odpovědět  Per

Když naplníte dějem slovesa myslet a počítat, tak víc než se zdá. Drahoš šel do druhého kola s něco přes milion tři sta tisíci hlasy. Ale spočítejte si to sám. Nojo, ale co hledat za hloupostí? Líného ducha?

Administrátor
P.A.Semi
13. 1. 2023 09:05

Takže Baštův vztah k Rusku – na základě toho, kdy tam začátkem 90-tých let dělal velvyslance v době, kdy zemi za Jelcina drancovali Oligarchové… Což je dost významně odlišné od dnešního stavu…
Mně to přijde jako trestuhodná naivita…

πα½

me2d44
12. 1. 2023 10:50
Odpovědět  Radegast

Řeknu Vám to takto: včera jsem na seznamu do diskuse napsal, že od Zemana by bylo excelentí “prásknutí dveřmi” den před volbami odvolat premiéra vlády, která na něj plive (podle článku ústavy 62.). Jistá pi.. mi tam začala vysvětlovat, že jsem debil, že asi o ústavě vím víc než právníci a že mám držet hubu. No – Bašta řekl, že po zvlolení odvolá vládu. Já jen navrhl, aby tu vládu odvolal Zeman – ať si nový prezident jmenuje vlastní tým – prezident vládu jmenuje, proč by ji nemohl odvolat (navíc takhle nefunkční a neschopnou). Zeman už kandidovat nemůže – ať ze zákona, tak pro zdravotní stav, dokud nový prezident nesloží slib, tak má pravomoc – a novému prezidentovi může vyčistit pole. No, obula se do mne, že jsem v textu zmínil fialky – partnerce je na jaře rád natrhám, ale ve vládě mi pijou krev.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 13:23
Odpovědět  me2d44

Bylo by to to nejlepší, co by -eman za celou dobu v politice udělal. To bych mu vrátil do jména i to “Z”. Ale nevěřím. Nechci vám brát naději Medvěde, ale pokud -eman udělal co udělal z důvodu vydírání, držej ho za koule furt.
Pokud to udělal proto, že je od počátku dobře maskovanej manásek těch za oponou, taky nemám důvod tomu věřit. Ledaže!
Ledaže ti za oponou potřebují pro svou hru, v obavách z Poslední války, vyměnit figury a pozměnit pravidla, ve zkratce řečeno. Sice jen dočasně (pozměnit pravidla), ale plány jsou jedna věc a hafo neznámých druhá věc. Nevyšlo jim to s Napoleonem, Leninem, Stalinem, Trockýho jim bolševici vymázli, Putin s nimi vyj-ebal…
Zkrátka plány jsou jedna věc, lidský faktor jiná věc. Nakonec k čemu by jim bylo nějaký Trojmoří, když by to byla mrtvá země a navíc by mohli bejt vysmahnutý i oni. Což by celkem korigovalo s tím, že začínaj lízt na světlo různý svinstva – ušáci například zakázali, tuším že včera, “vakcínovat” armádu, pod voním Lejnem se to kymácí, začínaj prosakovat – zatím šeptmo, ale už se tom aspon šeptá – záležitosti kolem sítě pedofilů a vraždění dětí…
No, dejme tomu. Možná vyjde těch 5%, který tomu dávám. Kéž by.

Naposledy upraveno$ s uživatelem$
Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 06:35

Takže už vím, kdo mi koukal přes rameno, když jsem psal “nepohodlnou” reakci. Bez koukání přes rameno by ten přívěsek pod mou reakcí nemohl zmizet obratem; bez zveřejnění.

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 12:33

Semi, smekám. Překvapil jste mě. Že jste to sem hodil zpátky.

Administrátor
P.A.Semi
12. 1. 2023 19:23

Radegast v jiném příspěvku změnil přezdívku, a automat mu poslední dva dny vyřadil ke schválení, což je obrana před trolem, který tu měnil přezdívky…
Takže jsem mu tam dal + za obrázek “Bašta la vista”, vynadal za měnění přezdívek, a obnovil to… (Snad se to nebude opakovat?)

πα½

Milan ze Zahrady Čech
12. 1. 2023 21:44
Odpovědět  P.A.Semi

Už aby bylo po prvním kole.