nezařazené

Rafael Orduchanjan: Americká populace se připravuje na kovbojské časy

Americká populace se připravuje na kovbojské časy: v zemi chybí munice.

Rafael Orduchanjan

Pandemie koronaviru se překrývá s rekordním prodejem střelných zbraní. 

Dohromady to vedlo k nedostatku munice ve Spojených státech, což pocítily orgány činné v trestním řízení, osoby používající zbraně k osobní ochraně a amatérští střelci a lovci.

Informuje o tom americké vydání AP.

Výrobci tvrdí, že vyrábějí co nejvíce munice, ale mnoho regálů obchodů se zbraněmi je prázdných a ceny stále rostou .

Problém je, že se to děje v poměrně obtížném období: v pandemii, kdy jsou USA sužovány sociálními nepokoji a nárůstem násilné kriminality, což přimělo miliony lidí ke koupi zbraní na ochranu.

Důstojník Larry Hadfield, mluvčí metropolitní policie Las Vegas, uvedl, že jeho oddělení zasáhl nedostatek munice: „Vynaložili jsme úsilí, abychom s ní šetřili, kdykoli to bylo možné,“ řekl.

Nárůst prodejů zaznamenala také databáze Národního systému okamžitých záznamů v trestním rejstříku FBI, kde v roce 2010 proběhlo 14,4 milionu nákupů zbraní. Toto číslo vyskočilo na téměř 39,7 milionu v roce 2020 a na 22,2 milionu jen do června 2021 .

Skutečný počet prodaných střelných zbraní může být mnohem vyšší, protože s jednou prověrkou lze propojit nákup více střelných zbraní. Neexistují žádné údaje o munici, protože prodeje nejsou regulovány a k prodeji není nutná licence.

Politolog-amerikanista Rafael Orduchanjan řekl «Журналистской правде», zda takový zájem o zbraně lze přičíst kulturním rysům, nebo je to indikátor zvýšené úzkosti ve společnosti.

“Tyto procesy probíhají již dlouhou dobu. Asi před třemi lety počet zbraní v Americe převyšoval počet lidí, včetně kojenců a velmi starých lidí. Bílá Amerika se ozbrojuje, a to je skutečně velmi nebezpečný sociální symptom. Na jedné straně si nejsou jisti svou bezpečností. Na druhou stranu si samozřejmě  nejsou jisti, že příští volby nebudou znovu zmanipulované.

A zjevně, bílá Amerika nevidí jiné způsoby, jak nastolit spravedlnost a získat svou zemi zpět. Protože nyní Amerika patří radikálům z nejnebezpečnějších etnik. Můžeme vidět, co se děje ve městech: Chicago, New York, San Francisco, Los Angeles, nedávno bylo v Chicagu za jediný víkend zabito 55 lidí. To je bezprecedentní! A Amerika se brání. Zjevně se nebudou spoléhat na policii, která byla zbavena finančních prostředků, ani na vládu, v jejímž čele stojí slabá administrativa Bidena

Zdá se, že se vrací kovbojské časy: každý bude bránit svůj vlastní domov.

Celkově je to indikátor úplné degradace centrální federální vlády USA. Bílá Amerika se ozbrojuje, protože mají dost vloupání do domovů, ničení jejich podniků, vykrádání obchodů, znásilňování a zabíjení jejich žen.

Americký establishment dosud plně nepochopil tragédii, která se Americe stala. Amerika ztrácí své vedoucí postavení na všech frontách: i v ekonomické oblasti, i ve vojenské, i v politické. 

A když se to stane, lidé se pokusí vzít moc do svých rukou, protože nemají nikoho jiného, ​​v koho by doufali. To je strašný proces. Mohli jsme to také pozorovat na konci 80. let v SSSR. 

A pro nás všechny je to lekce: podívejte se, co se stane se zemí, ve které začíná anarchie, kde centrální vláda ztrácí všechny otěže vládnutí. Z těchto chyb se musíme poučit. Nemáme druhý dodatek ústavy [umožňující nosit zbraně ve Spojených státech – pozn. red.]. 

Všichni víme, že revoluce a nepokoje jsou pro zemi hrozné. Nyní Američané prohrávají svou zemi.”


https://bit.ly/3ywnwKf

sdíletj na

1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře
Nofran
8. 8. 2021 13:39

Ani mne to nepřekvapuje od lidí co to mají v krvi po generace !!!!!!!!!!